Powiat
Iskierka, anioł i złoty klucz
W piątek podczas sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego starosta Jarosław Tadych wręczył kilka cennych nagród. „Krajeńską Iskierkę” otrzymała grupa wolontariuszy, podopiecznych Iwony Jurek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie. „Krajeńskim Aniołem” uhonorowano Zofię Najdowską z Więcborka. „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” trafił do Dariusza Spicy, właściciela firmy Spica – Meble z Witkowa.
„Krajeńska Iskierka” dla wolontariuszy z Trójki
„Krajeńska Iskierka” jest to nagroda starosty dedykowana dzieciom i młodzieży, którzy w różny sposób niosą pomoc drugiemu człowiekowi, a także krzewią idee wolontariatu. Laureatem nagrody w kategorii „Grupa wolontariuszy” za rok 2019 zostali uczniowie klasy VII c Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie. „Uczniowie tej klasy wraz z wychowawczynią Iwoną Jurek zaangażowani są w pomoc drugiemu człowiekowi, angażują się głównie w prace na rzecz osób starszych, spotykają się cyklicznie w ramach realizowanych projektów socjalnych, przygotowują różne projekty artystyczne dostosowane do tematyki spotkań, współpracują z seniorami” - czytamy w uzasadnieniu wniosku. Statuetkę wychowankom Iwony Jurek wręczył starosta Jarosław Tadych.
– Życzę wam, aby wasz początek pracy z wolontariatem zaowocował w przyszłości aktywnością w kierunku niesienia pomocy innym. Serdecznie gratuluje – mówił podczas wręczenia nagrody starosta sępoleński.
– Podziękowania należą się przede wszystkim moim kochanym uczniom, którzy podążyli za mną i moimi pomysłami, którzy nigdy mnie nie zawiedli. Działamy od 2018 roku i wspólnie z seniorami bawimy się. Łączenie pokoleń sprawia wszystkim ogromną radość – powiedziała Iwona Jurek.
„Krajeński Anioł” dla Zofii Najdowskiej
Nagroda „Krajeński Anioł” została ustanowiona dla tych wszystkich, którzy niosą pomoc osobom niepełnosprawnym i wspierają działania na rzecz osób potrzebujących. Laureatem nagrody na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku została Zofia Najdowska, przewodnicząca koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Więcborku.
„Pani Zofia pracowicie i aktywnie rozwija różnorodne działania na rzecz emerytów, dba o rozwój związku. To dzięki jej kreatywności i pomysłowości związek co roku otrzymuje dotacje. Wszystkie przedsięwzięcia organizowane przez związek mają charakter otwarty” - czytamy w uzasadnieniu wniosku. Dziełem życia pani Zofii Najdowskiej jest „Wieczór Seniora” organizowany w Więcborku od ponad 20 lat.
– Jest mi niezmiernie miło, że mogę się znaleźć dzisiaj w takim niecodziennym otoczeniu, a to za sprawą zaproszenia od rady powiatu oraz powiatowej społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych. Chcę z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować za zaszczytne wyróżnienie, dostrzeżenie i docenienie mojej działalności na rzecz emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Więcbork oraz części gminy Sośno. Sama jestem emerytką od 20 lat, a 19 lat z tego okresu to moja mobilizacja innych seniorów do tego, żeby nie byli bierni, żeby byli aktywni i żeby pokochali swoją pogodną jesień życia i nie dali się tej starości. Magiczne słowo dziękuję kieruję do pana dyrektora Miejsko- -Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku pana Tomasza Siekierki za nominację. Dziękuję również panu burmistrzowi, Radzie Miejskiej w Więcborku oraz pracownikom PCPR, dziękuję również wójtowi Sośna za wsparcie i właścicielom firm z Więcborka. Dziękuję pani Izabeli Szmaglińskiej i panu Pawłowi Węgrzynowie z GOPSu, MGOK w Więcborku i Szkole Podstawowej nr 1. Serdecznie dziękuję koleżankom i kolegom ze związku. Na koniec kieruję wyrazy wdzięczności do mojego męża Leona za zrozumienie, cierpliwość, podpowiedzi i pomoc w realizacji mojej społecznej pasji – powiedziała wzruszona laureatka.
Złoty klucz dla SPICA meble
Nagroda „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona w 2014 roku. Jej celem nadrzędnym jest prezentacja potencjału gospodarczego powiatu. Kapituła promuje firmy, które wdrażają nowoczesne technologie oraz charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług. Do tej pory nagrody otrzymali: Spółka RONET z Więcborka, GoodMills Polska – Zakład Produkcyjny Młyn Kamionka z Dużej Cerkwicy, Fabryka Mebli Biurowych MDD,„Hodowla Ziemniaka Zamarte” – Grupa IHAR, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BEMIX” z Więcborka, DUKO z Sępólna, GABI-BIS oraz Eggersmann Polska, firma posiadająca zakład produkcyjny w Sępólnie. W tym roku na wniosek burmistrza Kamienia nagrodę otrzymała firma SPICA Meble Dariusza Spicy. „Firma powstała w 2005 roku początkowo pod nazwą Z.P.U.H. DARPOL, a od stycznia 2011 roku pod nowa banderą SPICA Meble. Od samego początku umacniamy swoją pozycję na rynku, kompleksowo wyposażając wnętrza w meble kuchenne, jadalnie, salony kina domowego, szafy wolnostojące oraz wnękowe, garderoby, biblioteki , gabinety, sypialnie, pokoje dziecięce i młodzieżowe, łazienki, panele ścienne – wyściółki ścian, drzwi wewnętrzne drewniane, lakierowane, fornirowane, schody, balustrady. Jesteśmy doskonale przygotowani do realizacji wszystkich nawet najbardziej wyszukanych i nietypowych projektów. Nasze wyroby to przede wszystkim styl i elegancja. Każde zlecenie traktujemy jak prawdziwe wyzwanie. Wybierając nasze wyroby, mogą Państwo liczyć również na profesjonalną wizualizację komputerową i projekt techniczny przyłączy i poradę specjalisty z działów technologicznych oraz projektantów wnętrz. W chwili obecnej współpracujemy na stałe z trzema biurami projektowymi. Rozwój działalności firmy zależny jest od zwiększenia możliwości produkcyjnych zakładu poprzez zakup nowych maszyn i stworzenie własnego nowoczesnego parku maszynowego. Budowa hali rozpoczęta w 2015 roku będąca na etapie zakończenia w najbliższej perspektywie umożliwi firmie zwiększenie powierzchni produkcyjnej do 672 m2. Zakup i uruchomienie nowych maszyn pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych” - czytamy we wniosku o nagrodę podpisanym przez burmistrza Kamienia. Właściciel firmy planuje dalszy rozwój. Ważnym etapem ma być budowa domów szkieletowych wraz z kompleksowym wyposażeniem. Według informacji zawartych we wniosku w ubiegłym roku firma zatrudniała 20 osób. Na uroczystą sesję Dariusz Spica przybył z małżonką, która jest jednym z głównych motorów napędowych firmy.
– Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za nominację. Jest nam niezmiernie miło, że możemy w takim momencie rozwoju naszej firmy być tutaj. Chciałbym serdecznie podziękować moim pracownikom, tym obecnym i tym nieobecnym, którzy stawiali w firmie pierwsze kroki. Pracujemy razem z małżonką i z tego miejsca chcę jej również serdecznie podziękować. Chciałbym również podziękować mojej byłej wychowawczyni pani Iwonie Jurek. Jest mi bardzo miło, że mogliśmy się spotkać po latach – powiedział podczas uroczystej sesji Dariusz Spica. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
„Krajeńskie Iskierki” z przedstawicielami lokalnych władz