Pierwszy basen w powiecie
Basen, którego niecka ma wymiary 12,5 na 8 metrów, powstał na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie. Jest to basen pod dachem, wybudowany za prywatne pieniądze, z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Przy istniejącym kompleksie hotelowo-gastronomicznym dobudowano całkowicie nowe skrzydło, a w nim same atrakcje. Na gości, oprócz wspomnianego basenu, czeka jacuzzi, a nad nim kopuła imitująca rozgwieżdżone niebo, cztery rodzaje saun, studnia lodowa, prysznic wrażeń, gdzie wodę połączono z odgłosami natury (jeden z programów nazywa się „runowski poranek”), tepidarium ze ścianą solną, gabinety masażu. Uzupełnieniem jest zaplecze w postaci szatni i miejsca do wypoczynku. Klienci przebywający w części basenowej mogą korzystać z koloroterapii. Oferowane są też zabiegi na twarz wykonywane przez dermatologa z kliniki doktor Ireny Eris. Wszystko to w najwyższej jakości i najwyższym standardzie. Słowem, raj dla kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy lubią o siebie zadbać. Projekt pod nazwą „Lawendowe spa” to pierwsze takie przedsięwzięcie na naszym terenie. Na pewno stanowi ciekawą ofertę dla chętnych, niekoniecznie z zasobnym portfelem.
– Z kompleksu można już korzystać. W basenie utrzymywana jest stała temperatura wody 30 stopni. Zapraszamy również naszych okolicznych mieszkańców – mówi Hanna Lewandowska, właścicielka Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie.
Już samo zwiedzanie pachnących nowością pomieszczeń runowskiego spa odpręża i relaksuje, a co dopiero skorzystanie z całego katalogu oferowanych usług. Inwestycja w Runowie jest przedsięwzięciem prywatno-publicznym. Inwestor skorzystał z publicznej dotacji za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej „Nasza Krajna i Pałuki” z siedzibą w Nakle. Jest to inwestycja typowo biznesowa, ale nie zapominajmy, że przynosi ona wpływy z podatków oraz tworzy miejsca pracy.