Mała Cerkwica

Prokurator w domu dziecka

Robert Lida, 26 styczeń 2024, 09:16
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Prokuratura Rejonowa w Tucholi prowadzi postępowanie w sprawie psychicznego znęcania się jednego z pracowników Domu dla Dzieci w Małej Cerkwicy nad wychowankami.
Prokurator w domu dziecka
– Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na terenie Domu dla Dzieci numer 3 w Małej Cerkwicy zostało zarejestrowane na początku tego roku. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie. Dotyczy ono stosowania przemocy psychicznej wobec części wychowanków tej placówki. Trwają czynności w tej sprawie – mówi Marcin Przytarski, prokurator rejonowy w Tucholi.
Postępowanie, o którym mówi pan prokurator, prowadzone jest pod kątem artykułu 207 paragrafu 1a Kodeksu karnego, który brzmi: „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.
– W tej sprawie zrobiłam to, co do mnie należało, co wynika z nałożonych na mnie obowiązków i co jest najlepsze dla dzieci. Przeprowadziłam rozmowy z wychowankami, przeprowadziłam rozmowę z wychowawcami i zdecydowałam o złożeniu zawiadomienia o tej sprawie do odpowiednich organów zewnętrznych. Czekam na ich ustalenia – mówi Beata Lida, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Więcborku.
Na pytanie, czy osoba, której dotyczy prokuratorskie postępowanie, obecnie pracuje w placówce w Małej Cerkwicy, pani dyrektor odpowiedziała: – Jeszcze tak.
– Pracownicy ostrzegali panią dyrektor przed tą osobą, ale ona tego nie słuchała. Z powodu tej osoby kilku pracowników odeszło z pracy. Dzisiaj mamy tego efekt. – mówi osoba związana z byłym pracownikiem placówki w Małej Cerkwicy.
Tę sprawę trzeba jak najszybciej wyjaśnić. Wymaga tego dobro dzieci i ono jest teraz najważniejsze.