Więcbork

Skatepark ma być gotowy do wakacji

Robert Środecki, 01 luty 2024, 12:36
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych przy plaży miejskiej w Więcborku rozpoczęła się budowa skateparku. Będzie to drugi tego typu obiekt w powiecie sępoleńskim. – Mamy termin wykonania robót do listopada, ale zamierzamy skończyć znacznie wcześniej – powiedział nam kierownik robót budowlanych.
Skatepark ma być gotowy do wakacji

W Więcborku trwa budowa skateparku

Skatepark ma być gotowy do wakacji

Jeden z pracowników firmy przedstawia wizualizację

Gmina Więcbork pozyskała z  Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie w wysokości 980 tys. zł na budowę skateparku. Samorząd  początkowo zamierzał przeznaczyć na ten cel milion złotych, co by oznaczało minimalny wkład własny. Na początku maja ubiegłego roku burmistrz Więcborka ogłosił pierwszy przetarg na budowę skateparku o powierzchni 412 m2. W wyznaczonym przez burmistrza terminie do magistratu nie wpłynęła żadna oferta od potencjalnych wykonawców, dlatego postępowanie trzeba było unieważnić. W międzyczasie okazało się, że kwota rządowego dofinansowania może nie wystarczyć. Rada miejska dokonała niezbędnych korekt w budżecie. Ostatecznie gmina zabezpieczyła na ten cel 1,649 mln zł. 
Ogłoszono kolejny przetarg. Tym razem zgłosiły się 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na kwotę 1,448 mln zł złożyła firma DOMBUD z Gliwic. Ta sama firma odpowiadała za budowę skateparku w Sępólnie. Przedmiotem zamówienia jest nie tylko skatepark, ale również ścieżka prowadząca do powstającego obiektu, zagospodarowanie terenu, dostawa i montaż elementów małej architektury oraz dostawa i montaż oświetlenia i monitoringu. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury roboty budowlane w bezpośrednim sąsiedztwie pola namiotowego przy plaży miejskiej w Więcborku ruszyły pełną parą. 
– Mamy termin na wykonanie tego zadania do listopada ale zamierzamy uporać się z tym znacznie szybciej. Myślę, że prace zakończą się przed wakacjami. Budowa podobnego miejsca w Sępólnie zajęła nam kilka miesięcy. Jak widać na placu budowy, taka inwestycja wymaga ogromnej ilości betonu i stali zbrojeniowej – powiedział nam na  miejscu kierownik robót budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to latem nastąpi huczne otwarcie skateparku, który ma służyć okolicznej młodzieży.