Powiat

Wszyscy kandydaci na posłów

Robert Lida, 19 wrzesień 2019, 10:13
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów z powiatu sępoleńskiego, którzy w październikowych wyborach parlamentarnych powalczą o mandat posła i senatora. W ubiegły wtorek o północy minął termin zgłaszania nazwisk osób startujących w wyborach. Powiat sępoleński będzie miał bardzo liczną grupę reprezentantów. Czy ktoś z nich powtórzy wynik Stefana Króla i Iwony Kozłowskiej sprzed wielu lat?
Wszyscy kandydaci na posłów

W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym obszary powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego, żnińskiego oraz miasta Bydgoszcz o 12 mandatów powalczy 137 kandydatów z 6 komitetów wyborczych. Wśród nich znaleźli się reprezentanci powiatu sępoleńskiego.
Jako jedni z pierwszych listy kandydatów do Sejmu i Senatu opublikowało Prawo i Sprawiedliwość. Na wysokim 6 miejscu listy PiS znalazł się Marek Witkowski, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zastępca dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. W jesiennych wyborach do sejmiku otrzymał 13380 głosów poparcia. Na dalszym miejscu listy PiS znalazła się Kamila Jabłońska, która z marnym skutkiem startowała w jesiennych wyborach samorządowych.
Na wysokim 3 miejscu listy Koalicji Obywatelskeij znalazła się Iwona Kozłowska, była posłanka, która jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu.
Na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość znaleźli się Sławomir Tomasz Liss z Przepałkowa oraz Marek Lewandowski z Sępólna.
Z listy PSL-u w wyborach wystartują Hanna Sobiechowska, urzędniczka z sępoleńskiego magistratu i była radna powiatowa, oraz Henryk Pawlina, były starosta sępoleński i niezatapialny samorządowiec, który nie może rozstać się z polityką.
Na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej znalazło się miejsce dla Sebastiana Skai, nauczyciela i radnego z Kamienia.
Większość wymienionych kandydatów w jakiś sposób jest związana z rozmaitymi urzędami. Prawie nikt na czas kampanii wyborczej nie weźmie urlopu. Codzienna praca pozwala im prowadzić agitację w ramach wykonywanych obowiązków służbowych. To stawia ich w uprzywilejowanej sytuacji. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Nazwiska nowych posłów i senatorów powinniśmy poznać nazajutrz.