Z tą matematyką nie jest tak źle
To była czwarta edycja konkursu organizowanego przez Instytut Matematyki oraz Instytut Kryptologii i Cybernetyki WAT. Biorą w nim udział uczniowie szkół noszących imię patrona uczelni lub szkół współpracujących z nią. Taką współpracę od kilku lat realizują szkoły ponadgimnazjalne powiatu sępoleńskiego. Nagrodą główną w konkursie nie jest, jak można by się domyślać, indeks wojskowej uczelni, ale darmowy pobyt w domu studenckim przez okres jednego roku, oczywiście pod warunkiem że zwycięzca zdecyduje się na studia w WAT.
W konkursie doskonale spisała się reprezentacja szkół naszego powiatu, zajmując bardzo dobre miejsca w etapie finałowym, który odbył się w Warszawie. Najwyższa pozycję - 16. zajął Mateusz Mucha (LO Więcbork). Jego szkolny kolega Damian Jączyński zajął miejsce 24. Widać tutaj dobrą pracę mamy Mateusza Małgorzaty Muchy. Miejsce 67. zajął Mateusz Jareńczyk (ZSP Sępólno), 74. Michał Wasiak (ZSCKR Sypniewo), 75. Tomasz Hermann (ZSP Sępólno), 77. Barbara Wenda (ZSL Sępólno), 78. Waldemar Dobreńko (ZSCKR Sypniewo). Przypominamy, że w ścisłym finale z matematycznymi łamigłówkami zmagało się 90 najlepszych z najlepszych w kraju reprezentujących 40 szkół.
- Widać, że z tą matematyką nie jest u nas tak źle. Zwłaszcza że kierunki studiów związane z tym przedmiotem to tak zwane kierunki zamawiane, a więc bardzo potrzebne nauce i gospodarce kraju. Cieszy fakt, że w finale znaleźli się reprezentanci wszystkich szkół, które prowadzi powiat sępoleński. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów – powiedział starosta Tomasz Cyganek, który wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu zaprosił laureatów konkursu do starostwa i wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki.