Sośno

Pierwszy od dwóch lat

Robert Lida, 02 wrzesień 2021, 10:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
To była pierwsza taka impreza dla mieszkańców Sośna od dwóch lat. Na niedzielny festyn przyszły całe rodziny. Przy okazji uruchomiono mobilny punkt szczepień oraz mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego.
Pierwszy od dwóch lat
Pierwszy od dwóch lat
Organizatorzy festynu trafili w okno pogodowe, które sprawiło, że mieszkańcy chętnie wyszli z domów. Zadowoleni mogli być zwłaszcza najmłodsi. Przygotowano dla nich sporo atrakcji. Były ,,dmuchańce”, stoiska z watą cukrową i popcornem, spacery z alpakami oraz gry i zabawy przygotowane przez gminny dom kultury i gościa specjalnego, czyli klauna. Nie zawiodły też służby mundurowe, czyli policjanci, którzy znakowali rowery, oraz strażacy z miejscowej OSP, którzy prezentowali swój samochód i sprzęt. Panie z koła gospodyń wiejskich ,,produkowały” gofry z bitą śmietaną, a Jacek ,,Placek” swoje słynne drożdżówki. 
Fakt, że festyn otworzył starosta Jarosław Tadych i wójt Leszek Stroiński, oznaczał, że jest to wydarzenie szczególne. Obaj panowie namawiali mieszkańców do skorzystania z mobilnego punktu szczepień, który uruchomiono w szkolnej sali gimnastycznej. Z tego zaproszenia skorzystało 41 osób. Z kolei w pomieszczeniach gminnej biblioteki zainstalował się rachmistrz spisowy. Zapominalscy, którzy nie dokonali jeszcze obowiązku wynikającego z Narodowego Spisu Powszechnego, mogli to zrobić na miejscu. Takich osób w gminie Sośno jest jeszcze wiele, a termin spisu mija z końcem września. Niewypełnienie tego obowiązku skutkuje ustawowymi karami.