stat4u
Sośno

Pierwszy od dwóch lat

Robert Lida, 26 sierpień 2021, 10:28
Średnia: 0.0 (0 głosów)
To była pierwsza taka impreza dla mieszkańców Sośna od dwóch lat. Na niedzielny festyn przyszły całe rodziny. Przy okazji uruchomiono mobilny punkt szczepień oraz mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego.
Pierwszy od dwóch lat
Pierwszy od dwóch lat
Organizatorzy festynu trafili w okno pogodowe, które sprawiło, że mieszkańcy chętnie wyszli z domów. Zadowoleni mogli być zwłaszcza najmłodsi. Przygotowano dla nich sporo atrakcji. Były ,,dmuchańce”, stoiska z watą cukrową i popcornem, spacery z alpakami oraz gry i zabawy przygotowane przez gminny dom kultury i gościa specjalnego, czyli klauna. Nie zawiodły też służby mundurowe, czyli policjanci, którzy znakowali rowery, oraz strażacy z miejscowej OSP, którzy prezentowali swój samochód i sprzęt. Panie z koła gospodyń wiejskich ,,produkowały” gofry z bitą śmietaną, a Jacek ,,Placek” swoje słynne drożdżówki. 
Fakt, że festyn otworzył starosta Jarosław Tadych i wójt Leszek Stroiński, oznaczał, że jest to wydarzenie szczególne. Obaj panowie namawiali mieszkańców do skorzystania z mobilnego punktu szczepień, który uruchomiono w szkolnej sali gimnastycznej. Z tego zaproszenia skorzystało 41 osób. Z kolei w pomieszczeniach gminnej biblioteki zainstalował się rachmistrz spisowy. Zapominalscy, którzy nie dokonali jeszcze obowiązku wynikającego z Narodowego Spisu Powszechnego, mogli to zrobić na miejscu. Takich osób w gminie Sośno jest jeszcze wiele, a termin spisu mija z końcem września. Niewypełnienie tego obowiązku skutkuje ustawowymi karami.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...