Piłka nożna/B-klasa

Gwiazda zgasła w Kamieniu

Tomasz Aderjahn, 01 maj 2012, 23:48
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Przegrana drużyny Gwiazdy z Kamionką II sprawiła, że ekipa z Sypniewa chyba definitywnie straciła szansę na walkę o awans. Całkiem nieźle w rundzie wiosennej wiedzie się ekipie Taxusa Kamierowo, który wygrał kolejne spotkanie.

Kamionka II - Gwiazda 2:0 (1:0)

Bramki: D. Spica, K. Radzio.

Kamionka II: R. Mrugalski, D. Grzelka, W. Januszewski, P. Szmelter (85' M. Orzada), P. Bettin, B. Lepak, K. Radzio (55' T. Teszka), M. Binger (46' D. Kobus), K. Żuchowski, D. Spica (75' P. Babiżewski), J. Okoński.

Gwiazda: Ł. Brząkała, J. Wiepszkowski, Ł. Myler, M. Poznań, K. Sobek, K. Gwóźdź (75' M. Szadziul), Ł. Oelberg (50' S. Brączyk), Ł. Sobek, K. Draber (50' P. Koniec), Ł. Janowski, J. Nowak.

Pojedynek derbowy pomiędzy rezerwami Kamionki a Gwiazdą zaczął się udanie dla gospodarzy, którzy za sprawa D. Spicy  szybko  objęli prowadzenie. Szybko stracona bramka nieco podłamała gości, którzy długo nie mogli się pozbierać. Dobrze grali natomiast gospodarze. Bliscy szczęścia byli najpierw J. Okoński, którego strzał obronił Ł. Brząkała, a następnie D. Spica, trafiając tym razem w boczną siatkę.
Na początku drugiej połowy gospodarze zadali drugi cios. Doskonałe uderzenie z rzutu wolnego K. Radzia zatrzepotało w siatce. Goście próbowali zebrać szyki i ruszyli do ataków, jednak niewiele z tego wynikało. Bliżsi strzelenia gola byli tymczasem gospodarze. Najpierw B. Lepak ładnie przelobował bramkarza Gwiazdy, jednak piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Kilka minut później po strzale J. Okońskiego piłka zmierzała do bramki, jednak  w ostatniej chwili zdążył ja wybić Ł. Myler. Goście z Sypniewa mogli strzelić gola po uderzeniu J. Nowaka, jednak na posterunku był bramkarz Kamionki II.
Komplet punktów z Lubiewa przywiozła drużyna Taxusa Kamierowo, notując drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił S. Suchomski.
W drugiej za dwie żółte kartki boisko opuścić  musiał P. Golak. Nie zdeprymowało to gości, którzy grając w osłabieniu zdołali strzelić drugiego gola i zainkasowali trzy punkty.

14 kolejka

Sokół Lubiewo - Taxus Komierowo 0:2 (0:1)

Bramki: S. Suchomski, K. Nowaczyk.
Pozostałe wyniki: TKP Tuchola - Myśliwiec Gostycyn 0:5, Zjednoczeni Zielonka - Cis Cekcyn 2:3, LKS Kęsowo - Krajna II Sępólno 3:0 (wo.), Tucholanka II Tuchola - pauza.