Kamień

Obkas mistrzem w hali

Robert Lida, 08 luty 2024, 10:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
XIII sezon rozgrywek Ligi Halowej Gminy Kamień Krajeński wygrała drużyna Centrum Obkas, która w wielkim finale nie dała żadnych szans Orłom z Dąbrowy. Bohaterem spotkania był bramkarz Centrum Dawid Kołtonowski, który między innymi obronił trzy rzuty karne z rzędu. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek.
Obkas mistrzem w hali

Zespół z Obkasu ma sporą grupę wiernych kibiców

Obkas mistrzem w hali

Najlepszy bramkarz ligi Dawid Kołtonowski

W tegorocznej lidze grało 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. W fazie play off wyłoniono parę finałową oraz parę, która zagrała finał pocieszenia, czyli mecz o 3. miejsce. 
 
Orzeł Dąbrowa – Centrum Obkas 2:5

Mecze o miejsca 5-8.

Odrodzeni M. Cerkiwca – LZS STG Witkowo 5:5
Cerkwica: Roman Mokienko, Dimitri Samosenko 2, Kacper Radzio 2
Witkowo: Arkadiusz Piasecki 2, Dariusz Warmke 3
 
HZ/Zryw Zamarte/Dąbrówka – LZS Plocicz 1:2
Płocicz: Dawid Kłos, Józef Rękiewicz
Zamarte: Jarosław Pułkowski

Mecz o 3. miejsce

Oldboje Kamień – Victoria Orzełek 3:4
Orzełek: Filip Kozłowski 2, Tomasz Czapiewski, Łukasz Krauze
Oldboje: Piotr Gbur, Leszek Cysewski 2

Finał

Orzeł Dąbrowa – Centrum Obkas 2:5
Obkas: Dominik Narloch 2, Dawid Wierzchucki 2, Mateusz Zemka
Dąbrowa: Tomasz Piszczek, Paweł Orłowski
żk.: Tomasz Piszczek Dąbrowa, Przemysław Skiba Obkas
czk.: Tomasz Piszczek, Dawid Wierzchucki (za dwie żółte).
 
To nie był ładny dla oka mecz. To był mecz pełen przerw, fauli i spięć między zawodnikami. Obiektywnie trzeba przyznać, że wcześniejszy mecz o 3. miejsce był znacznie ciekawszy od finału. Wydaje się, że stawka tego pojedynku usztywniła zawodników, ale bardziej tych z Dąbrowy. Obkas od pierwszej minuty grał spokojnie i rozważnie i w ciągu kilkunastu minut prowadził już 3:0. Orzeł mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie był w stanie nawet wykorzystać trzech rzutów karnych. Dawid Kołtonowski był lepszy od strzelców i w ten sposób przypieczętował tytuł najlepszego bramkarza całej ligi. W drugiej połowie zawodnicy z Obkasu niesieni dopingiem licznej grupy kibiców już do końca kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając zasłużenie i wysoko.
Po zakończeniu spotkania finałowego odbyło się podsumowanie rozgrywek oraz dekoracja zwycięzców z udziałem przewodniczącego Rady Miejskiej w Kamieniu Kazimierza Warylaka oraz burmistrza Wojciecha Głomskiego. Pan przewodniczący jako kibic Orła Dąbrowa nie miał wesołej miny, ale jako współgospodarz gminy mógł być zadowolony z udanych rozgrywek. Głównym organizatorem ligi była Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Kamieniu. Jej przewodniczący Sławomir Czapiewski spędził w kamieńskiej hali wiele godzin i dopilnował, aby rozgrywki przebiegały w sposób prawidłowy i przede wszystkim bezpieczny. Wszystkie mecze z pozycji operatora boiskowego zegara obejrzał kierownik hali w Kamieniu, czyli Wiesław Kołsut. Ogromną pracę wykonała też Paulina Stryszyk, która weryfikowała meczowe protokoły, prowadziła statystyki i zajmowała się facebookową stroną ligi. Paulino, dziękujemy ci za współpracę. 
Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców ligi został Dariusz Warmke, zdobywca 8 bramek. Jest to zawodnik drużyny, która zajęła ostatnie miejsce, czyli LZS STG Witkowo. Najlepszym bramkarzem został Dawid Kołtonowski z Centrum Obkas, a najlepszym zawodnikiem Dawid Kłódka z Orła Dąbrowa. Puchar fair play pojechał do Płocicza. Zawodnicy tamtejszego LZS-u nie zobaczyli ani jednej żółtej czy czerwonej kartki.