stat4u

RSS Artykuły

Czwartek 25 lutego 2021 r. Wydanie nr 8 (1510)
Sportowcy odebrali nagrody w hali Krajna Arena
Pandemia koronawirusa mocno zmieniła i utrudniła życie wszystkim. Pomimo tak ogromnych kłopotów młodzi sportowcy zdołali rywalizować zarówno na arenie wojewódzkiej, jak i ogólnopolskiej, zdobywając medale i pokazując się z dobrej strony. Ich trud włożony w treningi, za którymi poszły udane występy, został nagrodzony w ubiegły czwartek. W hali Krajna Arena odebrali z rąk włodarzy gminy Sępólno pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne wraz z nagrodami pieniężnymi.
Tomasz Aderjahn
Stypendia dla najzdolniejszych
We wtorek w sali sesyjnej w Sępólnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom uczęszczającym do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu. Nagrody i wyróżnienia otrzymali stypendyści premiera, marszałka województwa i starosty.
Robert Środecki
Klasa policyjna od września
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie zamierza utworzyć klasę o profilu policyjnym. W ubiegły czwartek w szkole doszło do podpisania wielostronnego porozumienia umożliwiającego realizację tych planów. Liceum stara się za wszelką cenę rozszerzyć ofertę edukacyjną, aby pozyskać uczniów.
Robert Środecki
Drogi wojewódzkie tylko po kawałku
Burmistrzowie i wójt gmin tworzących powiat sępoleński są zdegustowani internetowym spotkaniem z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim, które miało miejsce w poniedziałek 15 lutego. Samorządowcy chcieli uzyskać więcej informacji na temat perspektyw budowy regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych na terenie powiatu sępoleńskiego, ale niewiele się na ten temat dowiedzieli. Dowiedzieli się za to, że nie będzie zapowiadanych wcześniej inwestycji na drogach wojewódzkich, a zamiast modernizacji dróg, będą odcinkowe remonty metodą nakładkową.
Robert Lida
Żona wicemarszałka usłyszała zarzuty
Według Prokuratury Okręgowej w Słupsku Barbara B., żona wicemarszałka województwa pomorskiego Leszka Bonny, oraz Jerzy. K odpowiadają za tragiczne skutki pożaru, który w ubiegłym roku wybuchł w hospicjum w Chojnicach. W pożarze zginęły 4 osoby, w tym 69-letni mieszkaniec Sępólna.
Robert Środecki
Woda płynęła światłowodem
Potężna awaria wodociągu na ulicy Hallera. Rura pękła na wysokości budynku poczty, a woda wypływała kilkaset metrów dalej. Okazało się, że płynie telekomunikacyjnym kanałem technologicznym. Trzeba było ją przez całą noc wypompowywać.
Robert Lida
Czwartek 18 lutego 2021 r. Wydanie nr 7 (1509)
Ojciec sukcesu
Rada Miejska Sępólna tytuł ,,Sportowca Roku 2020 Gminy Sępólno” przyznała młodemu sztangiście Krajny Mikołajowi Paterkowi. Mikołaj w tym trudnym dla sportu roku zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ciechanowie w kategorii do 55 kg z wynikiem 173 kg w dwuboju (76 + 97), czyli został mistrzem Polski 17-latków, a w Pucharze Świata on-line zajął 7. miejsce. W ciężarach jest taki sympatyczny zwyczaj, że na podium obok medalistów staje ich trener. Obok Mikołaja staje zawsze jego ojciec, trener ciężarowców Krajny, nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca i czynny sportowiec. Również mama Mikołaja jest bardzo mocno związana z ciężarami. Z Przemysławem Paterkiem o sukcesach syna i trenerskiej pracy rozmawia Robert Lida.
Robert Lida
Wiceburmistrz sekretarzem  lub sekretarz wiceburmistrzem
A jednak nasze przewidywania dotyczące obsady funkcji sekretarza gminy Więcbork były właściwe. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Jacek Masztakowski, urzędujący zastępca burmistrza. – Czy tak będzie, okaże się po rozmowie kwalifikacyjnej – zażartował burmistrz Waldemar Kuszewski.
Robert Lida