stat4u
Najnowsze artykuły
Chcę odzyskać dzieci
Sąd w Tucholi nakazał kuratorowi natychmiastowe odebranie dzieci pani Anny z Dąbrówki i umieszczenie ich w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Jednocześnie trwa postępowanie o pozbawienie jej władzy rodzicielskiej. Za kobietą wstawiła się lokalna społeczność Dąbrówki, w tym sołtys Teresa Dysput. Dalsze losy Krystiana i Szymona są w ręku, a właściwie w głowie, sądu. Sąd to sędziowie. Sędziowie to ludzie, oby nie bezduszni.
Robert Lida
Sentymentalna podróż do korzeni. Część II
W ubiegłym roku przyjechał do Kamienia, wraz ze swoim kolegą, wnuk przedwojennego miejscowego lekarza, Eberhard Eschner. Mieszkał on w Kamieniu wraz z babcią Agnes Eschner oraz dziadkiem lekarzem dr. Albertem Eschnerem w latach 1941-1945. Była to sentymentalna podróż w okres dzieciństwa.
Tomasz Fiałkowski
Piłkarze balowali w Płociczu
W sobotni wieczór zawodnicy drużyny LZS Płocicz piłkarskie stroje zamienili na stylowe garnitury. W wiejskim ośrodku kultury ponad 60 osób bawiło się na dorocznym Balu Piłkarza. Była to znakomita okazja do wręczenia podziękowań i wyróżnień oraz podsumowania minionego sezonu.
Robert Środecki
Sentymentalna podróż do korzeni. Część I
W letnich miesiącach bieżącego roku przyjechał do Kamienia, wraz ze swoim kolegą, wnuk przedwojennego miejscowego lekarza, Eberhard Eschner. Mieszkał on w Kamieniu wraz ze swoją babcią oraz dziadkiem lekarzem dr. Albertem Eschnerem w latach 1941-1945. Była to sentymentalna podróż w okres dzieciństwa.
Tomasz Fiałkowski
Pompowali cement na środku "krajówki"
Zepsuta ciężarówka przewożąca cement stanęła na poboczu drogi w Orzełku i zaczęła się niebezpiecznie przechylać. Próba jej wyciągnięcia nie powiodła się. Konieczne było opróżnienie jej naczepy z ładunku, a w związku z tym zamknięcie drogi krajowej na godzinę. Z obu stron utworzyły się gigantyczne korki.
Robert Lida