stat4u
Najnowsze artykuły
Wypadek w Płociczu
Pięć osób, w tym troje małych dzieci, trafiło do szpitali po wypadku w Płociczu, który miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Poszkodowani to mieszkańcy Kamienia.
Robert Lida
Sto lat już za nimi
W sobotę w Orzełku świętowano setną rocznicę utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość była połączona z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Tak zorganizowanej strażackiej imprezy jeszcze nie widzieliśmy.
Robert Lida
IV Kiermasz Wielkanocny
W sobotę w Miejsko- -Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się IV Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych zaprosili kilku wystawców i twórców rękodzieła. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali okoliczni mieszkańcy, którzy niezbyt licznie pojawili się w domu kultury.
Robert Środecki
Kamionka apeluje o remont stadionu
Zarząd klubu sportowego LKS Kamionka apeluje do władz miasta o pilny remont stadionu. Zabytkowy obiekt, na którym w przyszłym roku będą się odbywać igrzyska sportowców wiejskich, wymaga pilnej modernizacji. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 675 tys. zł.
Robert Środecki
Kredyt i dłuższe kadencje
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu radni podjęli kilka ważnych uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania gminy. Zdecydowali o zaciągnięciu kredytu na budowę świetlicy wiejskiej w Zamartem i wprowadzili zmiany w statutach sołectw, dostosowując je do obecnych realiów prawnych.
Robert Środecki