stat4u
Najnowsze artykuły
Ekspertyz więcej niż drzew
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi emocje i dyskusje. – Zleciłem wykonanie dodatkowej ekspertyzy dendrologicznej niezależnej firmie. Ma być gotowa do końca sierpnia – mówi Edwin Eckert, dyrektor Zarządu Drogowego w Sępólnie.
Robert Lida
Tryb interwencyjny, a nie porwanie
Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu bez postanowienia sądu odebrali dziecko partnerowi Natalii Z., podejrzewanej o zamordowanie swojego nowo narodzonego dziecka. Mężczyzna najpierw oddał córeczkę, ale po kilku dniach zmienił zdanie i uważa, że dziecko zostało po prostu porwane.
Robert Lida
Dzieciobójstwo w Witkowie
Mieszkanka gminy Kamień usłyszała w poniedziałek zarzut zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka. Do zbrodni miało dojść na terenie gospodarstwa w Witkowie, gdzie kobieta przebywała u swojego partnera.
Robert Lida
„Wiem, że nie chciałbym stąd wyjechać. Nawet jak mnie zdejmą.”
Wczoraj pogrążona w smutku rodzina, przyjaciele, współpracownicy, delegacje i liczni mieszkańcy Kamienia i okolic pożegnali Kazimierza Fiałkowskiego, wieloletniego burmistrza Kamienia. Samorządowiec z 37-letnim stażem na kierowniczych stanowiskach w administracji zmarł w ub. sobotę rano po długiej i ciężkiej chorobie. Trumnę z ciałem byłego burmistrza do kamieńskiej kolegiaty wnieśli strażacy, z którymi śp. Kazimierz Fiałkowski był związany do samego końca. – To dzięki swoim rodzicom śp. Kazimierz Fiałkowski umiłował takie wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna – mówił podczas mszy świętej ks. Eugeniusz Pepliński, proboszcz parafii w Kamieniu. Więcej o ceremonii pogrzebowej w kolejnym numerze WK.
Piotr Pankanin, Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki , Robert Lida
Spór o posterunek
W sierpniu ubiegłego roku po kilku latach przerwy nastąpiło ponowne otwarcie posterunku policji w Kamieniu. Od tamtych wydarzeń minął rok, a w mieście nie milkną dyskusje na temat sensu działań miejscowego samorządu zmierzających do reaktywacji posterunku.
Robert Środecki