stat4u
Najnowsze artykuły
Estetyka wsi i zagrody wiejskiej
W ubiegły czwartek w świetlicy wiejskiej w Witkowie odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji gminnego konkursu „Estetyka wsi i zagrody”. Właściciele wyróżnionych posesji, gospodarstw i działek otrzymali cenne nagrody ufundowane przez samorząd i Bank Spółdzielczy w Więcborku.
Robert Środecki
Ziemniak w roli głównej
W niedzielę oczy wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego były zwrócone na Dąbrowę. To właśnie tam odbyło się kolejne święto ziemniaka. Impreza zgromadziła tłumy wielbicieli kartofli chcących skosztować pysznych potraw ziemniaczanych przygotowanych przez panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich.
Robert Środecki
Święto plonów tylko w gminie Kamień
Tegoroczne żniwa z powodu niesprzyjającej aury były wyjątkowo trudne. Nie wszystkim rolnikom udało się zebrać to, co ziemia urodziła. W gminach, które nawiedziła nawałnica z 11 sierpnia, zrezygnowano z organizacji uroczystości dożynkowych. Takiej sytuacji jeszcze nie było. Jako jedyna dożynki zorganizowała gmina Kamień, którą kataklizm ominął. Sobotnie święto plonów odbywające się w Orzełku połączono z 800-leciem tej pięknej wsi.
Robert Lida
Strażacy lepsi od Supermana
W ubiegły czwartek w ośrodku wczasowym nad jeziorem Mochel w Kamieniu odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja rady miejskiej. W pierwszej części obrad radni zapoznali się z obszerną informacją na temat skutków nawałnic, które przeszły nad powiatem. Mieszkańcy gminy Kamień mogą mówić o dużym szczęściu. W porównaniu do sąsiednich gmin straty są tam minimalne.
Robert Środecki
Mogło być gorzej
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na drodze krajowej w Orzełku. Do szpitali trafiło 6 poszkodowanych, w tym 2-miesięczny noworodek.
Robert Lida