stat4u
Najnowsze artykuły
Nowa świetlica w stolicy ziemniaka
Wielkie święto w Zamartem. W sobotę oddano tu do użytku nowo wybudowaną świetlicę wiejską. Uroczystość odbyła się w ramach dorocznego Dnia Ziemniaka. Najszczęśliwszym spośród wszystkich obecnych był Józef Wróblewski, który jako radny przez cztery kadencje walczył o budowę tej świetlicy.
Robert Lida
Kampania wyborcza w toku
Już tylko tydzień z okładem do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jak nigdy dotąd na listach rozmaitych komitetów pojawiło się sporo kandydatów z powiatu sępoleńskiego. O ich preferencjach, stanach posiadania, dorobku politycznym, tudzież samorządowym czytamy na plakatach oblegających płoty i parkany naszych miejscowości i łączących je tras. Najbardziej tajemniczą postacią, która nie do końca dała się poznać w kampanii poprzedzającej wybory samorządowe, jest obecny radny Rady Miejskiej w Kamieniu Sebastian Skaja.
Piotr Pankanin
Liss chce nowej trawy
Dwie kwestie zdominowały ubiegłotygodniową sesję Rady Miejskiej w Kamieniu. W pierwszej części radni dyskutowali na temat pilnej potrzeby remontu stadionu Kamionki, a w drugiej części sprowadzili na ziemię dyrektora ZGK, który zamierzał podwyższyć opłatę za ścieki dowożone o 24%.
Robert Środecki
Minister przywiózł 400 tysięcy zł na tablecie
W środę na terenie szpitala powiatowego przebywał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Głównym punktem jego wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowej karetki pogotowia dla szpitala.
Robert Lida
Jak inspekcja weterynaryjna zapobiegła katastrofie budowlanej
Inspektorzy Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Sępólnie wybrali się na kontrolę do gospodarstwa na terenie Płocicza. Nie weszli jednak do chlewni, w której znajdowało się 36 świń, ze względu na ugięty ponad miarę strop. Po prostu bali się o swoje życie. Wezwany na miejsce przedstawiciel bratniej inspekcji, tej od budownictwa, natychmiast zakazał użytkowania obiektu oraz wchodzenia ludzi do środka. Jak ewakuować zwierzęta bez możliwości wejścia do środka? To już było zmartwienie strażaków. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce przyjechali specjaliści od katastrof budowalnych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
Robert Lida