stat4u
Najnowsze artykuły
Trzeba złożyć nową deklarację
– Otrzymałem z urzędu miejskiego pismo informujące o podwyżce opłaty śmieciowej. Wyliczono w nim ile, w jakim miesiącu muszę zapłacić. Z tego, co wiem, osoby posiadające kompostownik mają niższą stawkę. Ja taki kompostownik posiadam, ale naliczono mi 22 złote od osoby. Zadzwoniłem do urzędu i poinformowano mnie, że jeśli chcę otrzymać zniżkę, to muszę złożyć nową deklarację. Dlaczego w pismach, które rozesłano do wszystkich mieszkańców, nie było informacji o kompostownikach? Czyżby to było celowe? – pyta mieszkaniec Sępólna.
Robert Lida
Państwo w ruinie
Tylko w gminie Kamień, w odległości kilku kilometrów, są dwa przykłady tego, jak państwo polskie dba o swój, czyli nasz wspólny majątek.
Robert Lida
Na zebraniu o drogach
W gminie Kamień trwa cykl zebrań sołeckich. W ubiegły czwartek z władzami spotkali się mieszkańcy Płocicza, którzy skarżyli się na wadliwe rozwiązania projektowe przebudowy skrzyżowania łączącego wieś z drogą krajową. – Nic nie zależy od nas. Inwestycję projektuje i wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – odpowiedział mieszkańcom burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
Robert Środecki
Obkas chce się dzielić
Jedyne co ich łączy to kościół, sołtys i dziurawa droga. Mieszkańcy Obkasu chcą podzielić sołectwo na dwie mniejsze jednostki pomocnicze Obkas wieś i Obkas osiedle. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w poniedziałek na zebraniu sołeckim.
Robert Środecki
Bal piłkarza
W sobotę na dorocznym balu bawili się piłkarze i sympatycy drużyny LZS Płocicz. Impreza zorganizowana w domu kultury była znakomitą okazją do podsumowania minionego sezonu oraz wręczenia nagród i wyróżnień osobom zaangażowanym w życie drużyny.
Robert Środecki