stat4u
Najnowsze artykuły
Droga krzyżowa ulicami Kamienia
W piątek, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Kamieniu zorganizowano drogę krzyżową ulicami miasta. Frekwencja była niższa niż to wcześniej bywało.
Robert Lida
Wyścigi na polu burmistrza
W niedzielę w Małej Cerkwicy odbyła się kolejna na naszym terenie impreza Wrak Race, czyli popularne wyścigi wraków samochodowych. Na starcie stanęło ponad 70 wraków. Podczas imprezy zbierano środki na leczenie małej Matyldy Lebody, dwulatki z wodogłowiem, u której zdiagnozowano rozmiękanie istoty białej mózgu. Zebrano 28009,69 zł. Współorganizatorem imprezy było Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL-u, które przygotowało ekspozycję starych samochodów.
Robert Lida
– Chyba popełniliśmy błąd – przyznaje burmistrz Głomski
– Chyba popełniliśmy błąd. Uderzam się w pierś. Postaramy się to naprawić. To jest moja i niektórych osób wina – mówił burmistrz Kamienia podczas czwartkowego zebrania mieszkańców sołectwa Płocicz. Chodzi o nierówne traktowanie mieszkańców wsi i miasta przy konstruowaniu harmonogramu odbioru śmieci od mieszkańców gminy.
Robert Lida
Podwójny zabójca uniknie kary
Kamil K., mieszkaniec Kamienia, który w sierpniu ubiegłego roku zamordował swoich dziadków, w chwili popełniania zbrodni był niepoczytalny. Tak orzekli biegli psychiatrzy powołani do tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że podwójny morderca uniknie kary, a prokuratura wystąpi do sądu o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
Robert Lida
Bycie burmistrzem  to nie tylko wręczanie kwiatków...
Przekonał się o tym burmistrz Kamienia Wojciech Głomski podczas poniedziałkowego zebrania sprawozdawczego sołectwa Orzełek. Mieszkańcy zadali mu wiele niewygodnych pytań. Celowały w tym głównie mieszkanki tej gospodarnej wsi. Można powiedzieć, że panie przygotowały burmistrzowi Dzień Kobiet. Tyle że zamiast kwiatów, dostał wiązankę problemów do rozwiązania. Wojciech Głomski wił się jak piskorz, aby swoimi odpowiedziami zadowolić podminowane mieszkanki.
Robert Lida