stat4u
Najnowsze artykuły
Strategia gminy, czyli co jest ważniejsze: cmentarz czy żłobek?
– Nie wszystko można dostać na tacy. Proszę, tak jak w Sępólnie, założyć stowarzyszenie i wybudować żłobek, a gmina na pewno pomoże – powiedział burmistrz Wojciech Głomski podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Kamienia, kiedy dyskutowano między innymi na temat potrzeby budowy cmentarza komunalnego w Kamieniu.
Robert Lida
Zeznawali biegli.  Oskarżone zwolnione z aresztu.
Od czerwca 2020 r. przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy toczy się proces w głośnej sprawie dzieciobójstwa, do którego doszło 20 lipca 2019 roku w Witkowie. W piątek zeznawały dwie koleżanki oskarżonej Natalii Z. oraz biegli powołani do sprawy.
Robert Lida
Płonący fotel
W piątek, w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Dużej Cerkwicy wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano 11 osób. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby przebywające w mieszkaniu.
Robert Lida
Pięć milionów na inwestycje
Rada Miejska w Kamieniu uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Na inwestycje zaplanowano 5,4 mln zł. Ta kwota zrobiła ogromne wrażenie na radnych przyzwyczajonych do znacznie skromniejszych wydatków.
Robert Środecki
Zabił z zazdrości
Prokuratura Rejonowa w Tucholi przesłała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Artura Ch., mieszkańca Dąbrówki do jakiego doszło 1 maja ubiegłego roku. – W tej sprawie oskarżonych jest siedem osób. Głównemu podejrzanemu zarzucamy popełnienie trzech przestępstw. Każde z nich jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności – mówi Marcin Przytarski, prokurator rejonowy w Tucholi.
Robert Lida