stat4u
Najnowsze artykuły
Burmistrz przedstawił nowego dyrektora
W poniedziałek w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Mochel odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miejskiej w Kamieniu. Obrady były poświęcone przede wszystkim problematyce oświatowej. Podczas sesji burmistrz poinformował radnych, kto został nowym szefem gminnej oświaty.
Robert Środecki
Tak się rodziła kultura
Dokładnie 50 lat temu po długim i żmudnym procesie budowlanym uroczyście oddano do użytku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu. Był to ważny moment we współczesnej historii miasta. Było to spełnienie marzeń ówczesnych władz i oczekiwań mieszkańców. Dzisiaj odsłaniamy kulisy powstania budynku i przypominamy jak rozkwitało życie kulturalne.
Robert Środecki
Tragedia nad wodą
W piątek w Radzimiu dwóch mężczyzn wypoczywających nad jeziorem wypadło z kajaka i zaczęło się topić. Jednego z nich udało się uratować. Drugiemu, pomimo wysiłków, ratownicy nie zdołali przywrócić czynności życiowych. Ofiarą jest 31-letni mężczyzna.
Robert Środecki
Dwa ronda, a w środku obwodnica
– W ciągu półtora roku powinna być wbita pierwsza łopata pod obwodnicę Kamienia – zapewnia burmistrz Wojciech Głomski. Władze miasta wiedzą, jak będzie przebiegać najważniejsza inwestycja drogowa w historii gminy.
Robert Środecki
Podejrzewałem, że Natalia jest w ciąży
Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy toczy się proces karny w głośnej sprawie dzieciobójstwa, które rok temu miało miejsce na terenie jednego z gospodarstw w Witkowie. We wtorek w charakterze świadka przed sądem zeznawał ojciec dziecka, Błażej G. Na ławie oskarżonych siedziała jego konkubina Natalia Z. oraz matka Barbara.
Robert Lida