stat4u
Najnowsze artykuły
Zakręt w Zamartem
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o niebezpiecznym zakręcie drogi wojewódzkiej na granicy Dalkowa i Suchorączka, gdzie dochodzi do ogromnej ilości dachowań. Pod tym względem nie ustępuje mu słynny zakręt w Zamartem. W czwartek dachował tu vw crafter z Bydgoszczy.
Robert Lida
Kwiecień miesiącem dachowań
W statystykach zdarzeń na drogach powiatu sępoleńskiego kwiecień 2017 roku zapisze się jako rekordowy pod względem liczby tak zwanych dachowań. Wielu takich zdarzeń nawet nie zgłaszano, wiedzą o nich tylko ich uczestnicy i kierowcy lawet. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest prędkość, innego wytłumaczenia nie ma.
Robert Lida
Pogoda w kratkę - tarki na piątkę
Już po raz trzeci Sypniewo było gospodarzem targów ogrodniczo–rolniczych. Od samego początku imprezie towarzyszy pogodowa huśtawka: od słońca i znośnej temperatury po przenikliwe zimno, ulewny deszcz, grad i śnieg. Nie inaczej było w niedzielę. Taka aura nie była przeszkodą dla tysięcy osób odwiedzających targowe stoiska.
Robert Lida
Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych
W sobotę w Wiejskim Domu Kultury w Płociczu odbyła się Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych. Zainteresowanie imprezą, która na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń przedświątecznych odbywających się na Krajnie, było bardzo duże.
Robert Środecki
Wielkanocne szaleństwo na kiermaszu
W sobotę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się II Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy zaprosili wielu wystawców i twórców rękodzieła. Najwięcej emocji, podobnie jak w ubiegłym roku, wzbudził konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.
Robert Środecki