stat4u
Najnowsze artykuły
Kamień pożegnał swojego proboszcza
W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Edwina Sołtysiaka, który w latach 1992 - 2015 był proboszczem parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.
Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki
Kogo wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Pan Andrzej Nowak z Frydrychowa dzierżawił od Skarbu Państwa 11-hektarową działkę w Zakrzewku. W 2016 roku zaczęły się u niego intensywne kontrole z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Sprawdzano stan realizacji umowy. Ktoś namiętnie pisał donosy, a KOWR przysyłał kontrole. Zgodnie z protokołami po tych kontrolach, nie dopatrzono się żadnych uchybień. W końcu jeden z kontrolujących miał wypalić przed dzierżawcą: – Czego ten Witkowski jeszcze chce? Kogo zatem wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Robert Lida
Kamionka ma problem ze stadionem
Władze Kamienia stoją przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest modernizacja stadionu. Zabytkowy obiekt usytuowany w ścisłym centrum jest koszmarną wizytówką miasta. O konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu dyskutowano podczas ostatniej sesji rady miejskiej.
Robert Środecki
Andrzej ma rękę
Andrzej Lackowski wreszcie może się cieszyć z protezy ręki. Zakup niezwykle drogiego sprzętu był możliwy dzięki pomocy wielu często bezimiennych osób. Teraz pan Andrzej marzy o tym, aby stanąć na własnych nogach.
Robert Lida
Pierwszy PSZOK w powiecie
W piątek oddano do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kamieniu. Obiekt spełnia wszystkie wymogi stawiane przez przepisy prawa. Jest to pierwszy tego typu PSZOK w powiecie sępoleńskim.
Robert Lida