stat4u
Najnowsze artykuły
Żółta kartka za budżet
Tegoroczny budżet gminy jest niezrozumiały i źle skonstruowany. Radni otrzymują go zbyt późno i nie mają realnego wpływu na jego kształt. Takie zarzuty pod adresem burmistrza Kamienia Wojciecha Głomskiego padały z ust radnych na ostatniej sesji. Ostatecznie budżet został przyjęty większością głosów.
Robert Środecki
Dla kogo Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych?
No właśnie, dla kogo? Zastanawiamy się nie po raz pierwszy. Po tym, co zobaczyliśmy w sobotę w Dąbrówce już znamy odpowiedź – dla lokalnej władzy, którą ogarnął powyborczy święty spokój. Za cztery lata znów zacznie się gorączka...
Robert Lida
Inwestycja na granicy województw
Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 212 w Kamionce zostanie wybudowane rondo. Przy okazji tej inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy łączący Zamarte właśnie z tym rondem. O takie rozwiązanie od wielu lat postulowali mieszkańcy Zamartego, którzy korzystają z plaży w Kamionce.
Robert Lida
Inspektor zamknął stadion
Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał całkowite zamknięcie stadionu w Kamieniu. To efekt kontroli po donosie do głównego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie.
Robert Lida
Urodziny koła i wieczór seniora
Rok 2019 złotymi zgłoskami zapisze się w historii Koła Gospodyń Wiejskich w Małej Cerkwicy. Latem ta prężna organizacja obchodziła 70-lecie powstania, a w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej po raz pierwszy zorganizowano wieczór seniora.
Robert Środecki