stat4u
Najnowsze artykuły
Zaglądamy do kieszeni nowych radnych
Dzisiaj przyglądamy się majątkom i dochodom nowych radnych z gminy Kamień. Dane opublikowane poniżej pochodzą z oświadczeń majątkowych złożonych po uzyskaniu mandatu radnego.
Diecezja ratuje szkołę
W dawnej szkole w Orzełku, której obecnym właścicielem jest diecezja pelplińska, ma powstać Diecezjalny Ośrodek Integracji Społecznej i Edukacji Ekologicznej. Diecezja chce na ten cel pozyskać również środki unijne.
Robert Lida
Danka, nie odchodź!
Sobotnia impreza w Witkowie przygotowana z myślą o babciach i dziadkach nieoczekiwanie przekształciła się w pożegnanie Danuty Sałasińskiej, która przez 24 lata z ogromnym powodzeniem kreowała życie kulturalne tej wsi. Z dniem 24 lutego Danka przechodzi na emeryturę i chce się poświęcić właśnie roli babci.
Robert Lida
Lewy tytoń
Sępoleńscy policjanci na terenie posesji należących do 44-letniego mieszkańca Kamienia znaleźli tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do Krajowej Administracji Skarbowej. Za to wykroczenie grożą ogromne kary finansowe lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Robert Lida
Śmieci wystrzeliły w górę
– Bycie radnym to także podejmowanie niepopularnych decyzji, panie radny – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kamienia Bogdan Januszewski, zwracając się do „nowego” radnego, Grzegorza Szymanowicza niezadowolonego z prawie 50-procentowej podwyżki opłaty śmieciowej. Poza drastyczną podwyżką opłaty rada uchwaliła również budżet gminy na 2019 rok. Zajęła się również skargą mieszkańców na radnego Sebastiana Skaję. W tej sprawie, mówiąc obrazowo, rada schowała głowę w piasek. Tylko wymieniony radny Szymanowicz głośno powiedział, że potępia zachowanie Skai.
Robert Środecki