stat4u
Najnowsze artykuły
Posterunek wrócił do Kamienia
W poniedziałek w Kamieniu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Najważniejszym momentem było ponowne otwarcie posterunku policji, który był zamknięty przez sześć długich lat. To uwieńczenie starań całej lokalnej społeczności. W nowym posterunku będzie pracowało siedmiu policjantów pod kierownictwem Macieja Żuchlińskiego.
Robert Środecki
Pole w ogniu
We wtorek w Dąbrówce podczas prac polowych doszło do pożaru prasy rolniczej i kilkudziesięciu balotów słomy. Straty wstępnie oszacowano na 93 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria łożyska w urządzeniu prasującym słomę.
Robert Środecki
Obkas wybrał nowego sołtysa
W ubiegły wtorek podczas zebrania sołeckiego zwołanego przez burmistrza Kamienia mieszkańcy Obkasu wybrali nowego sołtysa. Bogumiłę Jażdżewską, która zrezygnowała ze stanowiska ze względów rodzinnych, zastąpił Marek Kołtonowski.
Robert Środecki
Bayer zagrał na full
Tegoroczna majówka w Sępólnie rozpoczęła się tradycyjnie zlotem pojazdów zabytkowych. Była to już czwarta edycja tej imprezy. Niestety, w tym roku miała ona konkurencję w postaci bliźniaczego zlotu w Złotowie. To było widać po ilości zaparkowanych na placu targowym klasyków. Zwieńczeniem zlotu był występ gwiazdy, discopolowego zespołu Bayer Full.
Robert Lida
Napad na proboszcza
W poniedziałkowy poranek do plebanii przy parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja w Sępólnie wtargnął zamaskowany osobnik, który pobił proboszcza i zażądał od niego wydania pieniędzy. Mimo szybkiego powiadomienia policji, sprawcy udało się zbiec. To drugi napad na plebanię na terenie powiatu sępoleńskiego w ciągu kilkunastu miesięcy.
Piotr Pankanin, Robert Lida