stat4u
Najnowsze artykuły
Szczepienia za milion złotych
W ubiegłą środę pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień przeciwko SARS-CoV-2 opublikował listę gmin, w których od sierpnia do listopada zanotowano najwyższy poziom wzrostu zaszczepienia wśród mieszkańców. W powiecie sępoleńskim najwyższym wskaźnikiem może się pochwalić gmina Sośno, która w nagrodę otrzyma milion złotych.
Brakuje miejsc w przedszkolu
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Sośnie radni i mieszkańcy obecni na obradach poruszyli kilka palących kwestii. Wójt starał się na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadać. Najistotniejszy problem dotyczy braku miejsc w Przedszkolu Gminnym w Sośnie. W tym roku kilkanaścioro dzieci nie zostało przyjętych.
Robert Środecki
Gminny zjazd OSP
W sobotę w Sośnie obradował Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Delegaci podsumowali 5-letnią kadencję zarządu gminnego, zatwierdzili jego nowy skład oraz wybrali delegatów na zjazd powiatowy.
Robert Lida
Pijany rekord
We wtorek na drodze powiatowej Wielowicz - Płosków opel astra uderzył w drzewo. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało 4,7 promila. W tym roku to najprawdopodobniej rekord powiatu.
Robert Lida
Pierwszy od dwóch lat
To była pierwsza taka impreza dla mieszkańców Sośna od dwóch lat. Na niedzielny festyn przyszły całe rodziny. Przy okazji uruchomiono mobilny punkt szczepień oraz mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego.
Robert Lida
350 boisk w Roztokach
Zagraniczny inwestor jest zainteresowany budową gigantycznej farmy fotowoltaicznej na terenie Roztok. Ma ona zajmować 250 hektarów, które należą do prywatnego właściciela. W przybliżeniu jest to obszar 350 boisk piłkarskich o standardowych wymiarach.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%