stat4u
Najnowsze artykuły
Straszny dwór
Wojewódzki konserwator zabytków przez lata w ogóle nie interesował się stanem dworu w Olszewce. Teraz, kiedy obiekt niemal doszczętnie został zniszczony przez sierpniową nawałnicę, postanowił wpisać go do rejestru zabytków. Zdaniem wójta Sośna budynek nadaje się wyłącznie do rozbiórki, ale w tej sytuacji nie będzie to możliwe.
Robert Środecki
Śmiertelny wypadek
W sobotę, w Wąwelnie fiat ducato uderzył w drzewo. 53-letni kierowca zginął na miejscu.
Robert Lida
Życie w kontenerze
Do gminy Sośno dotarły pierwsze dwa kontenery mieszkalne zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Jeden trafił do Szynwałdu, a drugi do Sitna. Trzeci, który stanie również w Szynwałdzie, jest w drodze. – Na podstawie umowy z marszałkiem nieodpłatnie wypożyczamy kontenery na okres dziesięciu miesięcy – mówi wójt Sośna, Leszek Stroiński.
Robert Lida
Pierwsza sesja po nawałnicy
Po dwóch i pół miesiącach wakacyjnej przerwy, miesiąc po pamiętnej nawałnicy do pracy powróciła Rada Gminy Sośno. Nawałnica nawałnicą, ale gmina i jej organy muszą realizować wszystkie zadania nałożone przez ustawę o samorządzie gminnym. Na sesji pojawił się również starosta Jarosław Tadych i szefowie jego służb budowlanych, którzy przekazali radnym i sołtysom wiele cennych informacji związanych z odbudową i remontami uszkodzonych budynków. Ilość zadawanych pytań świadczy o tym, że to było potrzebne spotkanie.
Robert Lida
Przedstawiciel Komisji Europejskiej  wizytował gminę Sośno
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zabiega o możliwość przesunięcia środków w Regionalnym Programie Operacyjnym i przeznaczenie ich dla gmin dotkniętych nawałnicą. Możliwe jest też pozyskanie dodatkowych środków na ten cel z unijnego Funduszu Solidarności uruchamianego w przypadku wystąpienia katastrof naturalnych. W poniedziałek na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego najbardziej zniszczoną gminę, czyli Sośno, odwiedził Christopher Todd, dyrektor wydziału ds. Polski w Komisji Europejskiej.
Robert Lida
Poszkodowani otrzymują wsparcie
W ubiegły czwartek do Sośna przyjechało kilka ciężarówek wypełnionych materiałami budowlanymi niezbędnymi do odbudowy domów zniszczonych podczas nawałnicy. Fundatorem transportu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Rozładunek nadzorował osobiście Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.
Robert Środecki
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%