stat4u
Najnowsze artykuły
Opel spadł ze skarpy, a kierowca zniknął
W sobotę na drodze powiatowej między Dębinami a Zielonką opel astra wpadł w poślizg, stoczył się z wysokiej skarpy i dachował. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce, nie zastały ani kierowcy, ani pasażerów opla.
Robert Lida
Pożar słomy
W sobotni poranek strażacy gasili pożar słomy w Dziednie - osiedlu. Ogień zagrażał wielkiemu stogowi składającemu się z 220 balotów.
Robert Lida
Ponad pół tysiąca osób straci ulgę
W gminie Sośno funkcjonowała wadliwa uchwała rady gminy dotycząca obniżonej stawki opłaty śmieciowej dla osób, które posiadają kompostowniki. Rada swój błąd naprawiła, ale prawo do ulgi straci 577 mieszkańców.
Robert Lida
Podwyżka za śmieci
Rada Gminy w Sośnie postanowiła głębiej niż do tej pory sięgnąć do kieszeni mieszkańców i podnieść stawki opłaty za śmieci. Podwyżka zacznie obowiązywać od grudnia. Mieszkańcy zamiast 23 zł miesięcznie za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zapłacą 29 zł. Wójt proponował stawkę jeszcze wyższą, ale radni się na nią nie zgodzili.
Robert Środecki
W Sitnie teraz rządzą kobiety
W czwartek w Sitnie odbyły się wybory uzupełniające sołtysa i rady sołeckiej Sitna. Zebranie, w którym uczestniczyło 55 mieszkańców, odbyło się nie jak zawsze w świetlicy wiejskiej, tylko przed nią.
Robert Lida
Pożar w Ostrówku
Dwudziestu dwóch strażaków przez blisko cztery godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Ostrówku. W budynku produkowano elementy mebli z laminatów.
Dorota Wachholc
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%