stat4u
Najnowsze artykuły
Kolejne medale od starosty
W ubiegły czwartek w domu kultury w Sośnie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Tym razem radni przegłosowali kilka uchwał dotyczących spraw finansowych i wysłuchali sprawozdania wójta na temat środków zewnętrznych pozyskanych w ubiegłym roku. Gościem sesji był starosta sępoleński Jarosław Tadych.
Robert Środecki
Chcą pozyskiwać prąd z gnojowicy
Właściciel fermy trzody chlewnej w Konstantowie jest poważnie zainteresowany budową biogazowni w okolicach Sitna na granicy gmin Mrocza i Sośno. Do urzędu trafił już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Potencjalny inwestor nie wahał się zabrać mieszkańców Sitna i okolic na wycieczkę do biogazowni w Koczale, aby osobiście przekonali się, że tego typu przedsięwzięcie nie jest szkodliwe dla środowiska.
Robert Środecki
Rada rodziców protestuje
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że kuchnia funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Przepałkowie zostanie zamknięta, a posiłki do szkoły będą dowożone z Sośna. Takie rozwiązanie wiąże się z redukcją etatów. Przeciwko działaniom wójta Leszka Stroińskiego zdecydowanie protestuje Rada Rodziców SP w Przepałkowie.
Robert Środecki
Zamach na diety radnych
Radny Stanisław Gackowski chce obniżenia diet samorządowców z Sośna i to aż o 20 procent.
Robert Lida
Sobota z Henrykiem Sobotą
W Wielowiczu zorganizowano „Wieczór wspomnień” poświęcony tutejszej szkole w latach 50 i 60. Gościem honorowym był Henryk Sobota, kierownik szkoły w tamtych latach.
Robert Lida
Najtrudniejszy budżet od wielu lat
W piątek Rada Gminy Sośno uchwaliła budżet na 2020 rok. Zdaniem wielu osób jest to najtrudniejszy budżet od wielu, wielu lat, a może nawet najtrudniejszy w historii gminnego samorządu. Pieniędzy wystarczy tylko na bieżące wykonywanie ustawowych zadań oraz na niewielkie inwestycje.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%