stat4u
Najnowsze artykuły
Tego w Toninku jeszcze nie było
W sobotę ochotnicy z terenu gminy Sośno świętowali Dzień Strażaka, który w kalendarzu przypada na dzień imienin świętego Floriana, czyli 4 maja. Takiej uroczystości w niewielkim Toninku jeszcze nie było. Stało się to za przyczyną druha Mariusza Kuszewskiego, prezesa miejscowej jednostki oraz prezesa zarządu oddziału gminnego OSP.
Robert Lida
Umarł na Golgocie
Wstrząsającego odkrycia dokonano w piątkowy poranek na terenie Wąwelna. 32-letni mężczyzna powiesił się na krzyżu w pobliżu kościoła parafialnego.
Robert Lida
Proboszcz zagrał w filmie
W lutym 2009 roku na ekrany polskich kin wszedł dramat biograficzny pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Film wyreżyserowany przez Rafała Wieczyńskiego cieszył się olbrzymią popularnością. Niewielu widzów wie, że w filmie wystąpił ks. Andrzej Pacer, proboszcz parafii w Wąwelnie.
Robert Środecki
Jak powstrzymać exodus pacjentów?
W ubiegły czwartek radni z Sośna dyskutowali na temat kondycji lokalnej służby zdrowia. Problemów do rozwiązania jest bez liku. Do najważniejszych należy zaliczyć brak apteki oferującej leki dla mieszkańców oraz niefunkcjonalny i przestarzały ośrodek zdrowia. Z ust wójta padły konkretne deklaracje i obietnice, ich realizacja ma się przyczynić do zatrzymania pacjentów opuszczających gminne placówki medyczne.
Robert Środecki
Popłynęli Sępolenką, utknęli w Przepałkowie
Już po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury w Sośnie był gospodarzem i organizatorem imprezy pn. „Spływ szantowy”. Gwiazdą wieczoru była Gdańska Formacja Szantowa. Uczestnicy imprezy zbierali także podpisy pod petycją wzywającą do udrożnienia rzeki Sępolenki na odcinku Niechorz – Obodowo.
Robert Lida
Stracili dach nad głową
25 czerwca ubiegłego roku nawałnica zniszczyła dom Adama i Pauliny Wisińskich z Sitna. Od tej pory poszkodowani z dwojgiem małych dzieci żyją w jednym pomieszczeniu, które kiedyś było klasą w miejscowej szkole. Dom był całkowicie zrujnowany. Co mogli, to własnymi siłami zrobili, aby go odbudować. Siły są, ale pieniędzy na materiały już nie ma.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Clear 18°C

Ciśnienie: 1013 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 45%