stat4u
Najnowsze artykuły
Roman Buława z Nagrodą św. Wawrzyńca
W sobotę po raz piętnasty odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Sępólna z okazji imienin patrona miasta św. Wawrzyńca. Podczas sesji Nagrodą św. Wawrzyńca uhonorowano wieloletniego zawodnika oraz szkoleniowca sępoleńskich klubów sportowych – Romana Buławę.
Robert Lida
Nowe drogi są wartością dodaną
Mijają dwa lata od nawałnicy, która wyrządziła ogromne szkody w powiecie sępoleńskim. Czy gminom udało się uporać ze skutkami żywiołu? Czy służby dystrybujące pomoc finansową należycie wywiązały się ze swoich obowiązków? O odpowiedź na powyższe pytania poprosiliśmy wójta Sośna Leszka Stroińskiego.
Robert Środecki
Mierucin zmilitaryzowany
Mieszkańcy Mierucina chwycili za broń. W sobotę przeprowadzono tutaj intensywne szkolenie wojskowe, które ukończyło kilkadziesiąt osób. Na szczęście była to tylko zabawa w ramach drugiego festynu militarnego.
Robert Lida
Kobiety na kombajny
Na polu w Wielowiczku w potwornym upale i tumanach kurzu pracuje potężny case z 6-metrowym hederem. Za kierownicą niewysoka, uśmiechnięta dziewczyna – Kasia Wilgosiewicz.
Robert Lida
Przedwojenne groby komplikują sprzedaż
Rada Gminy w Sośnie wyraziła zgodę na sprzedaż zdewastowanego pałacu w Olszewce, który został zniszczony podczas nawałnicy. Kolejnym etapem jest wycena nieruchomości oraz ogłoszenie przetargu. – Zależy nam na tym, żeby wszystko odbyło się sprawnie – mówi wójt Sośna Leszek Stroiński.
Robert Środecki
Jubileusz KGW Tuszkowo
W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszkowie obchodziło jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej zorganizowano huczną uroczystość z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli instytucji wspierających koło i zaproszonych gości. Sobotnie spotkanie było znakomitą okazją do wspomnień i wręczenia prezentów szanownym jubilatkom.
Robert Środecki
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%