stat4u
Najnowsze artykuły
Rada rodziców protestuje
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że kuchnia funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Przepałkowie zostanie zamknięta, a posiłki do szkoły będą dowożone z Sośna. Takie rozwiązanie wiąże się z redukcją etatów. Przeciwko działaniom wójta Leszka Stroińskiego zdecydowanie protestuje Rada Rodziców SP w Przepałkowie.
Robert Środecki
Zamach na diety radnych
Radny Stanisław Gackowski chce obniżenia diet samorządowców z Sośna i to aż o 20 procent.
Robert Lida
Sobota z Henrykiem Sobotą
W Wielowiczu zorganizowano „Wieczór wspomnień” poświęcony tutejszej szkole w latach 50 i 60. Gościem honorowym był Henryk Sobota, kierownik szkoły w tamtych latach.
Robert Lida
Najtrudniejszy budżet od wielu lat
W piątek Rada Gminy Sośno uchwaliła budżet na 2020 rok. Zdaniem wielu osób jest to najtrudniejszy budżet od wielu, wielu lat, a może nawet najtrudniejszy w historii gminnego samorządu. Pieniędzy wystarczy tylko na bieżące wykonywanie ustawowych zadań oraz na niewielkie inwestycje.
Robert Lida
Podwyżki na mikołajki
Radni z gminy Sośno jako pierwsi w powiecie uchwalili nowe stawki opłaty śmieciowej, która zacznie obowiązywać od nowego roku. Mieszkańcy będą musieli znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni. Stawka opłaty śmieciowej w gminie Sośno wzrasta z 16 zł do 23 zł miesięcznie od osoby.
Robert Środecki
Oczyszczalnia pracuje
Zgodnie z planem i zapisami w umowie pod koniec października zakończyła się modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Wąwelnie. Wymieniono wszystkie najważniejsze elementy obiektu. To była najdroższa inwestycja ostatnich lat w gminie Sośno.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%