stat4u
Najnowsze artykuły
Wiatrakowe przepychanki
Spółka Sośnieński Park Wiatrowy jeszcze przed wejściem w życie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych” złożyła w starostwie powiatowym szereg wniosków o wydanie pozwolenia na budowę wiatraków na terenie gminy Sośno. Dlatego też są one rozpatrywane na starych zasadach i są nieustannie blokowane przez strony postępowania, czyli sąsiadów. – Jedno pozwolenie już wydaliśmy, ale zostało zaskarżone u wojewody, a ten je uchylił i skierował wniosek do ponownego rozpatrzenia. Takie przepychanki mogą trwać latami, aż któraś ze stron sobie odpuści – mówi Tomasz Bondarczyk, dyrektor wydziału budownictwa i architektury Starostwa Powiatowego w Sępólnie.
Robert Lida
Najlepsi z najlepszych
W czwartek w przededniu zakończenia roku szkolnego najlepsi uczniowie z gminy Sośno otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. Na liście wyróżnionych znalazło się 35 osób legitymujących się średnią ocen powyżej 5.0. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Robert Środecki
Prymas Polski przewodniczył  jubileuszowym uroczystościom w Sośnie
W sobotę parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie obchodziła 50. rocznicę swojego powstania. W jubileuszowych uroczystościach wziął udział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej arcybiskup Ryszard Kasyna. Świadkami tego historycznego wydarzenia byli liczni parafianie oraz zaproszeni goście.
Robert Lida
Apteka znowu otwarta
Pół roku temu w Sośnie zamknięto jedyną aptekę. Istniały obawy, że już na dobre mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości zaopatrywania się w leki na miejscu. Od poniedziałku w tym samym miejscu działa punkt apteczny.
Robert Lida
Tak wygląda zaplecze III-ligowego boiska
Tak wygląda budynek zaplecza boiska w Szynwałdzie. Swoje mecze rozgrywają tu trzy drużyny Fuksa Wielowicz - jedynego klubu z gminy Sośno biorącego udział w rozgrywkach związkowych, skupiającego prawie sto zawodniczek i zawodników.
Robert Lida
Tego w Toninku jeszcze nie było
W sobotę ochotnicy z terenu gminy Sośno świętowali Dzień Strażaka, który w kalendarzu przypada na dzień imienin świętego Floriana, czyli 4 maja. Takiej uroczystości w niewielkim Toninku jeszcze nie było. Stało się to za przyczyną druha Mariusza Kuszewskiego, prezesa miejscowej jednostki oraz prezesa zarządu oddziału gminnego OSP.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%