stat4u
Najnowsze artykuły
Prymas Polski przewodniczył  jubileuszowym uroczystościom w Sośnie
W sobotę parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie obchodziła 50. rocznicę swojego powstania. W jubileuszowych uroczystościach wziął udział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej arcybiskup Ryszard Kasyna. Świadkami tego historycznego wydarzenia byli liczni parafianie oraz zaproszeni goście.
Robert Lida
Apteka znowu otwarta
Pół roku temu w Sośnie zamknięto jedyną aptekę. Istniały obawy, że już na dobre mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości zaopatrywania się w leki na miejscu. Od poniedziałku w tym samym miejscu działa punkt apteczny.
Robert Lida
Tak wygląda zaplecze III-ligowego boiska
Tak wygląda budynek zaplecza boiska w Szynwałdzie. Swoje mecze rozgrywają tu trzy drużyny Fuksa Wielowicz - jedynego klubu z gminy Sośno biorącego udział w rozgrywkach związkowych, skupiającego prawie sto zawodniczek i zawodników.
Robert Lida
Tego w Toninku jeszcze nie było
W sobotę ochotnicy z terenu gminy Sośno świętowali Dzień Strażaka, który w kalendarzu przypada na dzień imienin świętego Floriana, czyli 4 maja. Takiej uroczystości w niewielkim Toninku jeszcze nie było. Stało się to za przyczyną druha Mariusza Kuszewskiego, prezesa miejscowej jednostki oraz prezesa zarządu oddziału gminnego OSP.
Robert Lida
Umarł na Golgocie
Wstrząsającego odkrycia dokonano w piątkowy poranek na terenie Wąwelna. 32-letni mężczyzna powiesił się na krzyżu w pobliżu kościoła parafialnego.
Robert Lida
Proboszcz zagrał w filmie
W lutym 2009 roku na ekrany polskich kin wszedł dramat biograficzny pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Film wyreżyserowany przez Rafała Wieczyńskiego cieszył się olbrzymią popularnością. Niewielu widzów wie, że w filmie wystąpił ks. Andrzej Pacer, proboszcz parafii w Wąwelnie.
Robert Środecki
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%