stat4u
Najnowsze artykuły
Czekają na raport
Jak już informowaliśmy, do Urzędu Gminy w Sośnie wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na budowie biogazowni rolniczej w Sitnie. Już wiadomo, że protestów społecznych nie będzie i inwestycja ma szanse powodzenia.
Robert Lida
Drogi i odroczenie podatku
Kwietniowa sesja Rady Gminy w Sośnie, podobnie jak w innych miejscowościach, miała niecodzienny przebieg. Wójt i przewodnicząca rady łączyli się z radnymi za pośrednictwem internetu. Pomimo trudności, obrady udało się przeprowadzić. Kiedy wróci normalność? Takie pytanie ciśnie się na usta, gdy patrzy się na gadające głowy na ekranie komputera.
Robert Środecki
Wójt apeluje o spokój i rozwagę
W ubiegły wtorek w trybie nadzwyczajnym obradowali radni z Sośna. W ciągu 30 minut podjęli kilka uchwał dotyczących spraw bieżących. Porządek obrad został ograniczony do niezbędnego minimum.
Robert Środecki
Kolejne medale od starosty
W ubiegły czwartek w domu kultury w Sośnie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Tym razem radni przegłosowali kilka uchwał dotyczących spraw finansowych i wysłuchali sprawozdania wójta na temat środków zewnętrznych pozyskanych w ubiegłym roku. Gościem sesji był starosta sępoleński Jarosław Tadych.
Robert Środecki
Chcą pozyskiwać prąd z gnojowicy
Właściciel fermy trzody chlewnej w Konstantowie jest poważnie zainteresowany budową biogazowni w okolicach Sitna na granicy gmin Mrocza i Sośno. Do urzędu trafił już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Potencjalny inwestor nie wahał się zabrać mieszkańców Sitna i okolic na wycieczkę do biogazowni w Koczale, aby osobiście przekonali się, że tego typu przedsięwzięcie nie jest szkodliwe dla środowiska.
Robert Środecki
Rada rodziców protestuje
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że kuchnia funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Przepałkowie zostanie zamknięta, a posiłki do szkoły będą dowożone z Sośna. Takie rozwiązanie wiąże się z redukcją etatów. Przeciwko działaniom wójta Leszka Stroińskiego zdecydowanie protestuje Rada Rodziców SP w Przepałkowie.
Robert Środecki
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%