stat4u
Najnowsze artykuły
NIebezpieczny lokator
W niedzielny poranek dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie otrzymał zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w Sośnie. Ogień pojawił się w pomieszczeniu na poddaszu. Okazało się, że zaprószył go 66-letni lokator domu. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
Robert Lida
Mieszkańcy nieprzyzwyczajeni do płacenia
Zakład Gospodarki Komunalnej w Sośnie świadczący szereg usług dla mieszkańców ma gigantyczne problemy ze ściągalnością należności. Ma to bezpośrednie przełożenie na sprawność działania firmy. Sytuację zakładu na ostatniej sesji rady gminy omówił jego dyrektor Marcin Grubicki.
Robert Środecki
Dyskusja w krainie oz-ów
Zwykłe, żwirowe pagórki, które mijamy jadąc na przykład z Płoskowa do Sośna, nie są dla nas, mieszkańców Krajny, niczym nadzwyczajnym. Tymczasem jest to ewenement w skali kraju, a nawet Europy. W ubiegłym tygodniu w Sośnie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie utworzenia Obszaru Chronionego Krajobrazu „Ozy Wielowickie”.
Robert Lida
Podziękowali pani skarbnik
W ubiegły czwartek odbyła się kolejna sesja Rady Gminy w Sośnie. Po raz pierwszy od jesiennych wyborów samorządowych radni obradowali w pełnym składzie, ponieważ ślubowanie złożył nowo wybrany radny Józef Opas. Sesja była doskonałą okazją do podziękowań skierowanych do pani skarbnik Elżbiecie Romot, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Robert Środecki
Walne w Fuksie
W sobotę obradowało walne zebranie sprawozdawcze Gminnego Klubu Sportowego Fuks Wielowicz. To jedyny w gminie Sośno klub piłkarski, którego zespoły biorą udział w rozgrywkach związkowych. Jego dumą jest jedyna w powiecie drużyna kobieca.
Robert Lida
Szkoła w Sośnie ma swój sztandar
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sośnie ma własny sztandar. Uroczystość jego przekazania odbyła się w piątek. Zgromadziła całą szkolną społeczność oraz licznych gości.
Robert Lida
Pogoda

Sośno

Sunny 13°C

Ciśnienie: 1006 hPa

Prędkość wiatru: 19 km/h

Wilgotność: 47%