stat4u
Najnowsze artykuły
Wirus zaatakował przedszkole
Koronawirus nie oszczędza placówek oświatowych. We wtorek zajęcia w Przedszkolu Gminnym „Niezapominajka” w Więcborku oraz klubie dziecięcym zostały zawieszone. Taką decyzję po konsultacji z sanepidem podjęła dyrekcja placówki. – Dwie osoby z naszego personelu są zakażone koronawirusem. Kolejne zostały poddane badaniom – wyjaśnia Anna Pankanin, dyrektor Przedszkola Gminnego w Więcborku.
Robert Środecki
Przymkną bramę do nadużyć?
W jednym z czerwcowych numerów opublikowaliśmy artykuł pt. „Na cmentarzu pobierają nielegalną opłatę”. Chodziło o cmentarz komunalny w Więcborku, gdzie cennik niezgodnie z prawem ustalił zarządca, czyli zakład gospodarki komunalnej. W cenniku funkcjonuje również niezgodna z prawem opłata. Chodzi o niebagatelną kwotę 673 złote. Władze gminy artykuł przyjęły z pokorą i zamierzają doprowadzić sprawę do zgodności z prawem.
Robert Lida
Wybuch gazu na Hallera.  Trzy mieszkania wyłączone z użytkowania
W niedzielę, w budynku przy ulicy Hallera, doszło do wybuchu gazu, który ulotnił się z nieszczelnej instalacji zasilającej kuchenkę. W wyniku zdarzenia naruszona została konstrukcja budynku. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania trzech mieszkań. Ewakuowano wszystkich mieszkańców budynku.
Robert Lida
Nowy dom w pięć dni
Życie pani Angeliki Tucholskiej i piątki jej dzieci w ciągu kilku dni zmieniło się o 180 stopni. Wszystko to dzięki polsatowskiemu programowi ,,Nasz nowy dom”. Program był realizowany we wrześniu, ale z jego bohaterami mogliśmy się spotkać dopiero po premierze odcinka, a ta miała miejsce w ubiegłą środę. To była typowa ,,poniatówka”, czyli nieduży drewniany domek wybudowany w latach 20. ubiegłego stulecia dla przesiedleńców z Małopolski i Karpat.
Robert Lida
Czołówka z lawetą
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej 241 pod Więcborkiem. Fiat punto czołowo zderzył się z ciężarowym iveco. Osoby podróżujące fiatem strażacy musieli ewakuować z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
Robert Lida
Wirus zamknął kościół
Jeden z księży wikariuszy parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku jest zakażony koronawirusem. Taka informacja obiegła powiat sępoleński we wtorek. Msze święte zostały odwołane, a pozostali księża przebywają na kwarantannie.
Robert Środecki
Ośrodek edukacji przyrodniczej otwarty
W piątek uroczyście oddano do użytku ośrodek edukacji przyrodniczej w Więcborku, prowadzony przez Krajeński Park Krajobrazowy. Jest to jednocześnie nowa siedziba parku. W uroczystości wziął udział marszałek województwa Piotr Całbecki, który jest organem prowadzącym park krajobrazowy.
Robert Lida
Obwodnica Więcborka  numerem jeden na liście marszałka
Zdaniem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego pierwsza łopata na budowie obwodnicy Więcborka powinna być wbita w ziemię w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania marszałka z władzami gminy.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312