stat4u
Najnowsze artykuły
Dni Strażaka w Więcborku
W sobotę w Więcborku po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się gminne obchody dnia strażaka. Uroczystość z udziałem druhów i władz samorządowych była okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się strażakom i poświecenia samochodu, który służy miejscowej jednostce.
Robert Środecki
O winie rozstrzygnie sąd
W piątek na ulicy 29 Stycznia w Sypniewie doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych. Jej przebieg był dosyć niecodzienny, a o winie sprawcy zdecyduje sąd.
Robert Lida
Wojewoda na sesji
W ubiegłą środę w Więcborku odbyła się sesja rady miejskiej z udziałem wojewody. Mikołaj Bogdanowicz znowu rozdawał prezenty. Najpierw poinformował zebranych, że niebawem do szpitala powiatowego trafi nowiutki tomograf komputerowy warty kilka milionów złotych, a później dodał, że gmina otrzyma 120 tys. zł na remont cmentarza w Karolewie.
Robert Środecki
Słoneczne targi
Po dwóch latach przerwy w Sypniewie zorganizowano powiatowe targi ogrodniczo-rolnicze. Mimo że wystawców było mniej niż zwykle, to targi odwiedziły tysiące osób. Do przyjazdu do Sypniewa zachęcała przepiękna słoneczna pogoda.
Robert Lida
Jezioro Proboszczowskie  nie dla mieszkańców?
Od 1 stycznia zmienił się dzierżawca Jeziora Proboszczowskiego w Zabartowie. Nowy chce je zamknąć dla lokalnej społeczności. Chodzi o niewielki skrawek linii brzegowej, gdzie znajduje się tak zwane zwyczajowe kąpielisko lub, jak mówią miejscowi, plaża. W tej sprawie mieszkańcy interweniowali nawet u biskupa.
Robert Lida
Zdewastowano grób burmistrza
W sobotę wieczorem 16 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie został poinformowany o dewastacji grobu przedwojennego burmistrza Więcborka Piotra Lindeckiego. Ofiara zbrodni Niemców w Karolewie spoczywa obok żony na cmentarzu parafialnym w Więcborku. Już dzień wcześniej mieszkaniec tego miasteczka na Facebooku o godz. 18:31sprzed zdewastowanego grobu mnożył jakby wcześniej przygotowane pytania: – Gdzie są kamery? Gdzie jest policja? Gdzie są władze miejskie? Gdzie są radni? Gdzie są sprawcy - nie pytał. Niedoszły burmistrz Więcborka, zanim ruszył do Katowic, zwyczajnie tam był. Kiedy zawiadomił komendę?
Robert Lida
Chciał ominąć psa
Groźny wypadek na drodze powiatowej Więcbork - Sośno. Kierujący vw passatem, chcąc ominąć psa, który wtargnął na jezdnię, uderzył w przydrożne drzewo. 30-latek z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
Jak starostę w Więcborku grillowali
Na środowej sesji Rady Miejskiej Więcborka starosta Jarosław Tadych przez trzy godziny udowadniał, jaki to powiat jest dobry dla gminy Więcbork. Dodał wszystkie inwestycje realizowane i finansowane przez powiat na jego majątku w gminie Więcbork, podzielił przez liczbę mieszkańców gminy i wyszło mu, że kwota przypadająca na jednego mieszkańca jest większa niż w gminie Sępólno. Matematyczny geniusz starosty polegał na tym, że w wydatkach poniesionych na terenie gminy Więcbork uwzględnił inwestycje na terenie szpitala. Tak, jakby szpital w Więcborku służył tylko mieszkańcom tej gminy. Radni i więcborscy burmistrzowie tego nie kupili. Starosta przez trzy godziny musiał odpowiadać na ich zarzuty.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312