stat4u
Najnowsze artykuły
Skarga na burmistrza
Mieszkaniec gminy Więcbork złożył na ręce przewodniczącej rady miejskiej oficjalną skargę na działalność burmistrza Waldemara Kuszewskiego. Skarżący zarzucił mu brak profesjonalizmu i niegospodarność podczas realizacji inwestycji polegającej na budowie więcborskiego mola.
Robert Lida
Śmierć na budowie
64-letni mężczyzna poniósł śmierć po tym, jak spadł z rusztowania na budowie w Więcborku.
Robert Lida
Robert Kubica wspólnie z WKM Więcbork
Robert Kubica i inne gwiazdy sportów motorowych dały prawdziwe show na jubileuszowej 10. edycji Verva Street Racing w Gdyni. Obok mistrza nie zabrakło zawodników WKM Więcbork - Tosi Rogalskiej i Olafa Włodarczaka.
Karol Rogalski
Triumf Łukasza i dramat Łukasza
W Więcborku po raz drugi odbyły się zawody triathlonowe w ramach cyklu Kujavia Triathlon. Dystans sprinterski, czyli 1/8 Iron Man, wygrał faworyt gospodarzy, pochodzący z Więcborka Łukasz Sosnowski. Inny kandydat do zwycięstwa – Łukasz Krieger z Chojniczek – podczas wyścigu na rowerach zderzył się z samochodem i trafił do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
Szaleństwo na stadionie
W niedzielę zakończyły się tegoroczne Dni Więcborka. Imprezę wieńczył koncert Dawida Kwiatkowskiego na stadionie miejskim. W pierwszych rzędach brylowały nastolatki żywiołowo reagujące na każdy gest wokalisty.
Robert Środecki
Witkowski nie donosił
Pełnomocnik radnego wojewódzkiego Marka Witkowskiego z Więcborka nadesłał do naszej redakcji wniosek o sprostowanie dotyczący artykułu pt. „Hektary przed sądem, a czynsz z kosmosu”, który ukazał się na naszych łamach 25 lipca.
Robert Lida
Molo uroczyście otwarte
W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie mola spacerowego przy więcborskiej promenadzie. Inwestycja, która ma się przyczynić do rozwoju turystycznego miasta i gminy, kosztowała prawie 2 mln zł.
Robert Środecki
Hektary przed sądem, a czynsz z kosmosu
W październiku ubiegłego roku na naszych łamach ukazał się artykuł pt. „Kogo wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa”. To właśnie na dzień przed jego publikacją radny wojewódzki Marek Witkowski zorganizował słynną, najkrótszą w historii powiatu konferencję prasową, na której to on zadawał pytania dziennikarzowi Wiadomości Krajeńskich. Artykuł traktował o kilkunastohektarowej działce rolnej bezpodstawnie odebranej mieszkańcowi Frydrychowa, a która, naszym zdaniem, miała trafić w ręce syna radnego Witkowskiego. No i wyszło na nasze. Dzisiaj dzierżawcą tego gruntu jest młody Witkowski. Sprawa rozwiązania umowy dzierżawy z poprzednim dzierżawcą, dzisiaj, tj. w czwartek, będzie rozpatrywana przez sąd.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312