stat4u
Najnowsze artykuły
Stara remiza będzie jak nowa
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu rozstrzygnięto przetarg na modernizację i przebudowę budynku starej remizy zlokalizowanej przy ulicy Strzeleckiej w Więcborku na potrzeby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Przetarg wygrała firma Tivoli z Zakrzewa. Inwestycja pochłonie około miliona złotych.
Robert Środecki
PKP nie rozbierze wiaduktów
W styczniu radny Andrzej Wenda z Lubczy apelował za pośrednictwem burmistrza Więcborka o rozbiórkę mostu kolejowego w okolicach Sypniewa. Stwierdził wówczas, że konstrukcja stwarza zagrożenie dla ludzi. PKP zamierza ograniczyć swoje działania do zabezpieczenia. O rozbiórce nie ma mowy.
Robert Środecki
Wyrzeźbili sobie puchar
W piątek na boisku przy świetlicy wiejskiej w Lubczy odbył się drugi Turniej Drwali. Wygrał duet miejscowych strażaków Tomasz Niezgoda – Michał Rink, który pokonał między innymi czołowych zawodników Mistrzostw Polski Drwali.
Robert Lida
Nowy sztandar i jubileusz jednostki
W sobotę w Więcborku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 140-lecia miejscowej jednostki. Najważniejszym wydarzeniem było pożegnanie starego i nadanie nowego sztandaru dla OSP Więcbork.
Robert Środecki
Jubileuszowe targi
W Sypniewie po raz piąty zorganizowano powiatowe targi ogrodniczo-rolnicze. Impreza, która na początku miała promować miejscową szkołę rolniczą, niespodziewanie urosła do rangi największego wydarzenia w powiecie. Stała się okazją nie tylko do zakupów, ale również towarzyskich spotkań i zabawy.
Robert Lida
Wiatraki wstrzymają budownictwo mieszkaniowe
Budowa nowych domów mieszkalnych w tak zwanej strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych od 1 lipca nie będzie już możliwa. Chyba że inwestor przed tą datą uzyskał decyzję o warunkach zabudowy. Taką strefę wyznacza okrąg o promieniu równym dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej. Problem ten dotyczy Wituni, Runowa i części Więcborka.
Robert Lida
W Runowie już wykopki
Dopiero kwiecień, a w Runowie niedługo ruszą wykopki. Nie chodzi bynajmniej o ziemniaki, ale o budowę kanalizacji w tej wsi czyli inwestycję wartą kilka milionów, której tak naprawdę nie widać.
Robert Lida
Drzwi otwarte kuźni kadr
W piątek swoje podwoje dla wszystkich chętnych otworzyła sypniewska „kuźnia kadr” czyli Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Tak zwane „drzwi otwarte” to sprawdzona forma promocji szkoły i pozyskania przyszłych uczniów. Tym bardziej, że główne drzwi wejściowe do ZSCKR są zupełnie nowe.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312