stat4u
Najnowsze artykuły
Z domu dziecka na podium mistrzostw świata
W miniony weekend na stadionie warszawskiej Legii odbyły się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W imprezie wzięły udział drużyny z 30 krajów. Wśród nich byli Polacy, którzy po pięknej walce wywalczyli brązowy medal. W drużynie biało czerwonych wystąpiło dwóch mieszkańców domu dziecka w Więcborku. Byli czołowymi postaciami reprezentacji.
Robert Środecki
Minister ma plan
W piątek w Więcborku gościł Jan Krzysztof Ardanowski. Na otwartym spotkaniu, które w dużej mierze posiadało cechy politycznego wiecu, minister rolnictwa i rozwoju wsi przedstawił główne założenia rządowego programu „Plan dla wsi” mającego poprawić sytuację polskich rolników. – Nie zabiegałem o to, aby być ministrem. Jestem zwykłym rolnikiem, jednak jako rolnik zostałem o to poproszony. Jeśli nie dam rady w realizacji tego planu i nie będę miał pełnego poparcia rządu, to złożę rezygnację – powiedział Ardanowski.
Robert Lida
Czekają, aż umrą?
„Niedawno powiat sępoleński sprzedał pałac w Sypniewie ze wszystkimi gruntami wokół. W rękach powiatu został tylko jeden budynek. Granica działki, na której się znajduje, biegnie po jego obrysie, czyli wzdłuż murów. Mieszkamy jak na wyspie. Nie mamy gdzie złożyć opału ani suszyć prania. Budynek zamieszkuje pięć rodzin. Mieliśmy działkę przyznaną jak wszystkim nauczycielom pracującym na wsi, z Karty Nauczyciela, została sprzedana. W związku z tym otrzymaliśmy pismo od radcy prawnego właściciela pałacu z nakazem opuszczenia działki w ciągu 30 dni. Uprzątnęliśmy ją. Trzeba było rozebrać altankę i podobne rzeczy. Nowy właściciel drzewka obłożył kłodami drewna opałowego, a działkę ogrodził. Mąż odchorował sprawę w szpitalu, bo przecież włożył w tę działkę dużo pracy. Powiat wydzierżawił właścicielowi pałacu piwnicę, którą wykorzystuje jako kotłownię. Pali się w niej mokrym drewnem. W związku z tym bardzo często zadymia otoczenie i nasze mieszkanie. Zwracaliśmy się kilkakrotnie z innymi mieszkańcami o wykup mieszkania, ale bez rezultatu. Jesteśmy emerytami w wieku powyżej 80 lat, osobami niepełnosprawnymi w stopniu znacznym. Mamy problemy z poruszaniem się. Mieszkamy w Sypniewie prawie pół wieku i przepracowaliśmy około 40 lat. Czy tak się traktuje ludzi?”
Robert Lida
Jedni sieją zboże, inni panele słoneczne
Runowo jak magnes przyciąga firmy zajmujące się produkcją energii elektrycznej z tak zwanych OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Wiatraki już tu pracują. Jeszcze niedawno walczono przeciw budowie biogazowni, a już trwają procedury zmierzające do budowy farm fotowoltaicznych.
Robert Lida
Pół tysiąca wniosków od rolników
Do tej pory do Urzędu Miejskiego w Więcborku wpłynęło 470 wniosków od rolników o szacowanie szkód w uprawach spowodowanych przez suszę. – Straty są ogromne. Komisja cały czas pracuje w terenie. Po zakończeniu wszystkich czynności protokoły trafią do wojewody – mówi Tomasz Fifielski, kierownik referatu rolnictwa, leśnictwa i dróg w Urzędzie Miejskim w Więcborku.
Robert Środecki
Pożar w Wituni
We wtorek 3 lipca w Wituni ogień strawił budynek gospodarczy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Robert Środecki
Śmierć rowerzysty
Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 241 w Zabartowie. Samochód dostawczy na prostym odcinku drogi potrącił rowerzystę. 58-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego zmarł na miejscu.
Robert Środecki
Jastrzębiec wygrał turniej
W niedzielę na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Jastrzębcu odbył się turniej sołectw gminy Więcbork. W tym roku w cyklicznej imprezie cieszącej się sporym zainteresowaniem wystartowało 10 drużyn. Z konkurencjami przygotowanymi przez organizatorów najlepiej poradzili sobie gospodarze, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312