stat4u
Najnowsze artykuły
Pamiątkowe tablice i nowy napis
W piątek w więcborskim szpitalu odsłonięto pamiątkowe tablice upamiętniające jego patronów: dr. Adama Gacę i dr. Józefa Łaskiego. Odsłonięcia dokonali między innymi ich synowie Michał Gaca i Piotr Łaski.
Robert Lida
W Więcborku będą kolejne wybory
W ubiegłą środę podczas sesji Rady Miejskiej w Więcborku Anna Łańska poinformowała zebranych o rezygnacji radnego Wojciecha Janickiego. Wiceprzewodniczący komisji oświaty zrzekł się mandatu z powodu objęcia stanowiska wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. W ciągu najbliższych trzech miesięcy w mieście odbędą się wybory uzupełniające do rady miejskiej. Do tego czasu rada będzie pracowała w okrojonym składzie.
Robert Środecki
Wypadek na torze Plebanka
Groźny wypadek podczas zawodów motocrossowych w Więcborku. 14-letni zawodnik śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, najprawdopodobniej z urazem kręgosłupa, został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
Dyrektor MGOPS zakażony COVID-19. Lekarz POZ zignorował objawy
W ubiegłym tygodniu u dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Więcborku stwierdzono obecność wirusa COVID -19. Tomasz Siekierka sam pojechał do szpitala zakaźnego, ponieważ lekarz pierwszego kontaktu, udzielając mu teleporady, zignorował niepokojące objawy.
Robert Lida
Tour de Witunia
Prawie 50 mieszkańców Wituni wzięło udział w sobotnim rodzinnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Krajeński Park Krajobrazowy.
Robert Lida
Rocznicowy maraton
50 zawodników stanęło na starcie 371. maratonu w Wituni. W potwornym upale do mety dobiegło 42. Z dużą przewagą nad rywalami wygrał więcborczanin, Krzysztof Brączyk, który przygotowuje się do startu w mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym, które za 10 dni odbędą się w Pabianicach.
Robert Lida
Artysta w czasach pandemii
Andrzej Dobber, światowej sławy śpiewak operowy z Więcborka, kolejne wakacje spędza w rodzinnym mieście. Tym razem ma mnóstwo czasu, ponieważ teatry operowe są zamknięte z powodu koronawirusa. Maestro Dobbera spotkaliśmy w wypożyczalni sprzętu wodnego nad Jeziorem Więcborskim. Znalazł dla nas czas na chwilę rozmowy i opowiedział o sytuacji artystów w czasie epidemii.
Robert Środecki
Gdzie się podziały  nasze przesyłki?
Mieszkańcy kilku miejscowości z gminy Więcbork twierdzą, że od początku lipca nie otrzymywali korespondencji do skrzynek pocztowych. Problem stał się poważny, kiedy w skrzynkach zabrakło rachunków, a firmy, które je wystawiły zaczęły domagać się ich uregulowania. Po interwencji w więcborskim urzędzie pocztowym bieżąca korespondencja zaczęła docierać do adresatów, ale tej zaległej ciągle nie ma. Kilkanaście lat temu w tym samym urzędzie zatrzymano i postawiono przed sądem listonosza, który w swoim domu miał całe góry niedostarczonej korespondencji. Historia czasami lubi się powtarzać.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312