stat4u
Najnowsze artykuły
Rozprawili się z inwestycją
Aż 40 mieszkańców Zabartowa wzięło udział w rozprawie administracyjnej, która dotyczyła planowanej inwestycji firmy Hurt-Trans Kawiko na terenie ich sołectwa. Spotkanie inwestora z mieszkańcami na pewno było potrzebne.
Robert Lida
Haft krajeński w Więcborku  i jego pionierki
W piątek, 9 lutego 2019 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej ,,Haft krajeński w Więcborku i jego pionierki". Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy instytucji oświaty i kultury z Więcborka i Złotowa, mieszkańcy Więcborka i okolic, miłośnicy tradycji i kultury naszego regionu, zaproszeni goście, a przede wszystkim członkinie koła hafciarskiego ,,Igłą Malowane”, było okazją do wspomnienia zmarłej w grudniu ubiegłego roku pasjonatki haftu krajeńskiego Jadwigi Angutek.
MGOK Więcbork
Sołecka emerytura
Prezenty, kwiaty, oklaski na stojąco, gromkie „Sto lat”, a nawet rower i okolicznościowy wiersz. To wszystko dla Stanisława Schwartza, który przez 34 lata i 3 miesiące był sołtysem Pęperzyna. W ubiegły wtorek mieszkańcy wsi wybrali jego następcę.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni radnych
Zaglądamy do kieszeni nowo wybranych radnych Więcborka
Zderzenie dwóch kobiet
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 189 przed Sypniewem. Czołowo zderzyły się opel astra i ford galaxy. Za kierownicami obu pojazdów siedziały kobiety. Obie trafiły do różnych szpitali.
Robert Lida
Rycerze 2018 roku
W sobotę odbył się kolejny bal sportu i kultury gminy Więcbork, podczas którego nagrodzono wyróżniające się w obu dziedzinach osoby. Przyznano cztery nagrody „Rycerza” i dwa wyróżnienia.
Robert Lida
Sto dni do matury
W sobotę jako ostatni w powiecie tradycyjnego poloneza studniówkowego zatańczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. Najważniejszy bal w ich dotychczasowym życiu odbył się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy szkole.
Robert Środecki , Robert Lida
Dwa zamiast jednego
W piątek uroczyście oddano do użytku dwa nowe Domy dla Dzieci w Więcborku. W każdym z nich zamieszka 14 wychowanków. Pierwszą noc spędzą tutaj dzisiaj, tj. w czwartek.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312