stat4u
Najnowsze artykuły
Same plusy
Zmniejszenie zadłużenia gminy, podwojenie nakładów na drogi oraz racjonalizacja wydatków. To główne argumenty, których burmistrz Waldemar Kuszewski używał, prezentując swoje sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy. Dyskusji nad sprawozdaniem praktycznie nie było. Były za to zachwyty kilku radnych, zwłaszcza wiceprzewodniczącej Anny Łańskiej nad dokonaniami burmistrza. Rada miejska jednogłośnie udzieliła burmistrzowi absolutorium. Czy absolutorium udzielą mu jesienią wyborcy?
Robert Lida
Strzelnica na celowniku
Mieszkańcy Więcborka skarżą się na hałas dobiegający ze strzelnicy usytuowanej w Lasku Miejskim. Jedna z mieszkanek poprosiła o interwencję policję. Problem w tym, że strzelanie akurat odbywali tam sępoleńscy policjanci.
Piotr Pankanin, Robert Lida
W Puszczy rosła marihuana
Sępoleńscy policjanci na terenie posesji w Puszczy odkryli profesjonalną plantację marihuany. Znaleziono tam 231 roślin i 65 kilogramów gotowego suszu. Rynkowa wartość narkotyku to 2 miliony złotych. Właścicielami tego dochodowego gospodarstwa byli mieszkańcy Bydgoszczy.
Robert Lida
Ukraińska szarża na drzewo
W Wituni na ulicy Witosa vw passat wzbił się w powietrze i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało trzech obywateli Ukrainy.
Robert Lida
Wielkie rżnięcie w Lubczy
Działaczom klubu sportowego Time Lubcza znudziło się organizowanie turniejów piłki nożnej z okazji 3 maja, więc wymyślili coś nowego, z pewnością bardziej atrakcyjnego. W czwartek na boisku przy świetlicy wiejskiej odbył się I Turniej Drwali o Puchar Burmistrza Więcborka. Już wiadomo, że będą następne.
Robert Lida
Słoneczne targi
Jak co roku pod koniec kwietnia w Sypniewie zorganizowano targi ogrodniczo-rolnicze. Do tej pory trzem edycjom imprezy towarzyszyła pogodowa huśtawka. Był deszcz, chłód, grad, a nawet śnieg. W niedzielę pogoda była wymarzona. Słońce przyciągnęło jeszcze większe tłumy niż do tej pory.
Robert Lida
Narysują sieć gazową
W ubiegłą środę otwarto oferty, które wpłynęły na przetarg ogłoszony przez bydgoski oddział Polskiej Spółki Gazownictwa dotyczący opracowania dokumentacji na budowę stacji regazyfikacji oraz sieci gazowej w Więcborku. Łącznie wpłynęło 6 ofert i wygląda na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i umowa podpisana.
Robert Lida
Gnojowica przyczyną zatrucia wody
Przyczyną skażenia wody z ujęcia w Sypniewie najprawdopodobniej była gnojowica wylewana na pole przez jednego z rolników. Okazało się, że bakterie występują w studni, a nie w sieci wodociągowej.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312