stat4u
Najnowsze artykuły
Wotum zaufania dla burmistrza
W ubiegłą środę podczas sesji rady miejskiej burmistrz Więcborka przedstawił radnym raport o stanie gminy. To obszerny dokument zawierający mnóstwo danych statystycznych. Po zapoznaniu się z nim radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium. W ich opinii realizacja ubiegłorocznego budżetu gminy przebiegła bez zastrzeżeń.
Robert Środecki
Wojewoda na drodze
W ubiegłą środę w Więcborku gościł wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku ulicy Wojska Polskiego. Wyremontowano ją dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego do Więcborka w ciągu ostatnich dwóch lat trafiło 2 mln zł na budowę dróg. Za przyznaną pomoc wojewodzie dziękował burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Robert Środecki
Nic nie znaleziono
Prace związane z adaptacją kościoła ewangelickiego przy ulicy Rybackiej na centrum aktywności lokalnej nabierają rozpędu. Liczyliśmy, że przy okazji budowy uda się odkryć jakieś relikty przeszłości. Na razie nic takiego się nie stało.
Robert Lida
Na cmentarzu pobierają nielegalną opłatę
Od każdego, kto chowa swoich bliskich na cmentarzu komunalnym w Więcborku, zarządca pobiera różne opłaty. Jedna z nich jest niezgodna z prawem. Chodzi o niebagatelną kwotę 673 złotych. To nie koniec nieprawidłowości związanych z prowadzeniem cmentarza. Pieniądze z opłat cmentarnych zamiast trafić do budżetu gminy pozostają w kasie Zakładu Gospodarki Komunalnej. W Więcborku stawki opłat ustala zarządca, a zgodnie z prawem powinna to robić rada miejska.
Robert Lida
Efekty ministerialnego wsparcia
Od dwóch lat Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. dr. Szczepana Gracza w Sypniewie przechodzi niesamowitą metamorfozę zarówno pod względem wizualnym, jak i organizacyjnym. Szkoła, która pod skrzydłami powiatu zmierzała ku upadkowi, działając w Sieci Szkół Rolniczych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zmienia się z dnia na dzień.
Robert Lida
Miało być o kulturze, było o orkiestrze
Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Więcborku dyskusja nad sprawozdaniem z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury została całkowicie zdominowana przez temat orkiestry dętej. Kiedyś hymn w wykonaniu znanej artystki stał się powodem do kpin i narodowej dyskusji, a w Więcborku hymn w wykonaniu tutejszej orkiestry dętej stał się powodem dyskusji na szczeblu gminy.
Robert Lida
Jedna wielka ciciubabka
We wtorek rada nadzorcza Zakładu Gospodarki Komunalnej w Więcborku ogłosiła, że w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego prezesem spółki na kolejną kadencję został Adam Kubiak. Tymczasem nie przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjnej z co najmniej jednym kontrkandydatem. – Jeśli mają państwo pytania w tej sprawie, to w trybie prawa prasowego proszę je pisemnie skierować do spółki, a rada się ustosunkuje – mówi Mariusz Jagłowski, przewodniczący rady nadzorczej.
Robert Lida
Wspomnienie o Janie Pawle II
W poniedziałek 18 maja przypadła setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Przy okazji papieskich urodzin warto przypomnieć, że od ponad 20 lat Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Więcbork. Okolicznościową uchwałę Ojcu Świętemu wręczył Waldemar Kuszewski, obecny burmistrz Więcborka.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312