stat4u
Najnowsze artykuły
Pszczelarski jubileusz
W niedzielę Koło Pszczelarzy w Więcborku obchodziło jubileusz 75-lecia działalności. Uroczystości z udziałem wielu znakomitych gości odbyły się w Centrum Aktywności Społecznej. Jubileusz zaszczycił swoją obecnością prof. Jerzy Wilde, który do swojego rodzinnego miasta przyjechał z małżonką.
Robert Środecki
Ratownicy wycofali wypowiedzenia
Ratownicy pracujący w zespołach ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Więcborku porozumieli się z zarządem spółki Novum - Med i wycofali swoje wypowiedzenia złożone z dniem 30 września.
Robert Lida
Rysiu u Martyny
W ubiegłą środę swoją premierę miał wywiad Martyny Wojciechowskiej z Ryszardem Kałaczyńskim, królem polskiego maratonu.
Robert Lida
Gazyfikacja Więcborka upadła
Są projekty, są pozwolenia na budowę, ale Polska Spółka Gazownictwa odstąpiła od dalszej realizacji inwestycji polegającej na gazyfikacji Więcborka. Powodem jest zbyt drogi koszt inwestycji w relacji do spodziewanych przychodów. To efekt przetargu, w którym najtańsza oferta mimo negocjacji była o 100 procent droższa od puli środków, które inwestor zamierzał przeznaczyć na ten cel.
Robert Lida
Żałoba w szkole rolniczej
W ubiegły czwartek mieszkanka Lubczy, spacerująca z psem po lesie, znalazła zwłoki młodej dziewczyny. Okazało się, że to 17-letnia Maja, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.
Robert Lida
Odznaczenia dla pracowników,  a karetka dla mieszkańców
W ubiegłą środę na terenie szpitala powiatowego w Więcborku gościł minister Łukasz Schreiber oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Jednym z punktów tej wizyty było wręczenie trzem pracownikom szpitala honorowych odznak nadanych przez ministra zdrowia.
Robert Lida
Bandyci w kukurydzy
Ktoś skrajnie nieodpowiedzialny świadomie montuje na łodygach kukurydzy metalowe pręty, które podczas zbioru uszkadzają maszyny rolnicze. Nie ulega wątpliwości, że jest to działanie zamierzone, dlatego sprawą zajmuje się policja. Właściciele maszyn ponoszą ogromne straty finansowe, ale również zagrożone jest życie lub zdrowie ich operatorów.
Robert Lida
Wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenia
Sto procent ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy Zespołów Ratownictwa Medycznego z Więcborka, Sępólna i Kamienia złożyło wypowiedzenia umów cywilnoprawnych na świadczenie swoich usług. Wszyscy żądają podwyżek, których zarząd szpitalnej spółki im nie zaoferował. Prezes Maria Kiełbasińska zaproponowała im dwa złote podwyżki za godzinę
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312