stat4u
Najnowsze artykuły
Rycerze sportu i kultury
W sobotę odbył się bal sportu i kultury gminy Więcbork, podczas którego nagrodzono wyróżniające się w obu dziedzinach osoby. Przyznano cztery nagrody „Rycerza” oraz dwa wyróżnienia.
Robert Lida
Pożar w saunie
Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który w piątkowy poranek wybuchł na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie. Źródło ognia znajdowało się w saunie. Ucierpiał też budynek, w którym znajduje się basen.
Robert Lida
Więcbork gazową wyspą
– Najpóźniej we wrześniu 2021 roku powinno nastąpić przyłączenie odbiorców z Więcborka do sieci gazowej – zapewniał w środę więcborskich radnych dyrektor bydgoskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, Sebastian Latanowicz. Więcbork ma być zaopatrywany w gaz pochodzący z Gazoportu w Świnoujściu.
Robert Środecki
Studniówka CKZiU
Maturzyści techników w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, czyli popularnego „Ekonomika”, na miejsce swojej zabawy studniówkowej wybrali Zespół Pałacowo–Parkowy w Sypniewie. Jak obliczył dyrektor Sławomir Kulpinski, studniówka odbywała się na sto dni przed egzaminem z matematyki.
Robert Lida
Studniówka ministerialna
Sezon studniówkowy w pełni. W powiecie sępoleńskim poloneza pierwsi zatańczyli maturzyści Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Na miejsce zabawy wybrano zabytkowe wnętrza miejscowego pałacu.
Robert Lida
Błociński odkrył skarb
Pracownicy firmy Zdzisława Błocińskiego z Więcborka podczas wykonywania prac budowlanych w bydgoskiej katedrze natrafili na niezwykłe znalezisko. Pod posadzką prezbiterium znaleźli krypty grobowe, zabytkowe monety, biżuterię wysadzaną kamieniami szlachetnymi oraz wiele innych cennych ozdób. Wartość katedralnego skarbu szacuje się na kilka milionów złotych.
Robert Środecki
Na „górze zamkowej” odkryto ruiny zamku
Na terenie działki budowlanej przy ulicy Zamkowej w Więcborku odkryto fragmenty zamku, który w XVI wieku wybudowała tutaj rodzina Zebrzydowskich. Do pracy przystąpili archeolodzy, ale prace zostały przerwane. Niestety, wszystko wskazuje na to, że relikty przeszłości zostaną po prostu zabetonowane i stanie na nich budynek mieszkalny. Jest jednak nadzieja na ich ocalenie. Burmistrz Więcborka zaproponował właścicielowi działki kupno lub zamianę.
Robert Lida
Z muzyką, humorem i szampanem w nowy rok
Komplet widzów wysłuchał w sobotę koncertu noworocznego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpił Zespół Kameralny Bydgoskich Solistów Arte Con Brio.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312