stat4u
Najnowsze artykuły
Gminne obchody Dnia Strażaka
W sobotę 29 kwietnia w gminie Więcbork obchodzony był Dzień Strażaka. Uroczystość zgromadziła reprezentacje druhów z całej gminy. W tym roku gospodarzem strażackiego święta była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.
Nauczyciele zawieszeni  w obowiązkach
W Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch nauczycielek Zespołu Szkół w Sypniewie. Obie panie zostały zawieszone w pełnieniu obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. To kolejna odsłona wewnątrzszkolnego konfliktu.
Robert Środecki
Oświata drenuje budżet
Więcborscy radni zapoznali się ze szczegółową informacją dotyczącą kosztów funkcjonowania oświaty na terenie gminy. Do wszystkich zadań realizowanych przez placówki oświatowe samorząd dokłada około 3,5 mln zł rocznie.
Robert Środecki
Zaprosił i wygrał
Wielkie majowe świętowanie w gminie Mrocza nie ominęło aktywnego Wiela. Wieś na rubieży sąsiadującej z gminą Więcbork była organizatorem kolejnego turnieju karcianej baśki. Zwycięzcą został główny organizator imprezy sołtys Marek Wenerski.
Piotr Pankanin
Nie zabierać nam  29 Stycznia z kalendarza
Mieszkańcy Sypniewa, zwłaszcza ulicy 29 Stycznia, są zdecydowanie przeciwni zmianie jej nazwy. Decyzję za nich podjął jednak kto inny. Obecny na piątkowym zebraniu mieszkańców wsi burmistrz oczekiwał propozycji nowej nazwy, ale te nie padły. Słychać było tylko głosy protestu. Jak już informowaliśmy, wszystkie samorządy w Polsce, na mocy tak zwanej uchwały dekomunizacyjnej, do września muszą nadać nowe nazwy ulicom, których obecne nazwy są związane z poprzednim systemem. W gminie Więcbork nowe nazwy otrzyma dziewięć ulic: osiem w samym Więcborku i jedna w Sypniewie. Burmistrz Waldemar Kuszewski wydał zarządzenie, w którym ogłosił konsultacje z mieszkańcami w sprawie nowego nazewnictwa tych ulic. Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje na specjalnych ankietach bezpośrednio w urzędzie miejskim, za pośrednictwem poczty, czy też w formie elektronicznej.
Robert Lida
Zakręt - wyrzutnia
Kolejne dachowanie samochodu na drodze wojewódzkiej w Dalkowie. W poniedziałkowy wieczór do rowu wjechała skoda octavia.
Robert Lida
Kto strzelał do (psa) wiceprzewodniczącego rady powiatu?
Ktoś chodzi po Sypniewie i strzela do bezbronnych psów. Ofiarą zwyrodnialca stał się Jayson, pies należący do wiceprzewodniczącego rady powiatu, Tomasza Fifielskiego.
Robert Lida
Pół miliona drzew rocznie
W ubiegłym tygodniu uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji sadzenia „1000 drzew na minutę”. Bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia i gościnności Marka Gackowskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Lutówko, który opowiedział nam o kondycji rodzimego leśnictwa i planach na najbliższą przyszłość.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312