stat4u
Najnowsze artykuły
Wiceburmistrz sekretarzem  lub sekretarz wiceburmistrzem
A jednak nasze przewidywania dotyczące obsady funkcji sekretarza gminy Więcbork były właściwe. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Jacek Masztakowski, urzędujący zastępca burmistrza. – Czy tak będzie, okaże się po rozmowie kwalifikacyjnej – zażartował burmistrz Waldemar Kuszewski.
Robert Lida
Czy w więcborskim jeziorze spoczywa zatopiony czołg?
O radzieckim czołgu zatopionym w więcborskim jeziorze na wysokości ulicy Mickiewicza mówiło się od wielu lat. Być może za kilka miesięcy uda się odpowiedzieć na to pytanie. Rozpoczęły się przygotowania do akcji poszukiwawczej. Jej inicjatorem jest więcborczanin Grzegorz Pichłacz, który zainteresował tym tematem Stowarzyszenie Templum zajmujące się profesjonalnymi poszukiwaniami tego rodzaju obiektów. Być może o więcborskim czołgu będzie tak głośno jak o słynnym STUG-u IV wydobytym z bagna w Przepałkowie?
Robert Lida
Mądra rada uchwaliła nowy budżet
W ubiegłą środę Rada Miejska w Więcborku jednogłośnie uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. – Jest to projekt odważny, ambitny, proinwestycyjny, ale zarazem trudny do realizacji – tak roczny bilans dochodów i wydatków scharakteryzował podczas sesji burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Robert Środecki
Czołówka na śliskiej jezdni
W poniedziałkowy poranek na drodze wojewódzkiej w Zabartowie czołowo zderzyły się bmw i mini cooper. Kierująca mini została przewieziona do szpitala.
Robert Lida
Piętnasty radny, czyli przewodniczący  ma nowego członka
Od 22 grudnia Rada Miejska Więcborka działa już w pełnym, 15-osobowym składzie. Nowym radnym po złożeniu ślubowania został Marian Chęś. Rada nie uchwaliła budżetu gminy na 2020 rok ponieważ ze względu na chorobę skarbnika nie udało się przygotować jego projektu. Budżet ma być uchwalony w styczniu, a pozwala na to tak zwana ustawa covidowa.
Robert Lida
Chociaż na cmentarzu taniej
Rada Miejska w Więcborku wreszcie doprowadziła funkcjonowanie cmentarza komunalnego do zgodności z prawem. Uchwaliła regulamin cmentarza oraz cennik opłat i usług cmentarnych. Z nowego cennika zniknęła przede wszystkim niezgodna z prawem opłata za utrzymanie cmentarza, która wynosiła 673 złote. Nie będziemy się chwalić, ale to nasza zasługa, a właściwie pana Jacka z Sępólna.
Robert Lida
Koronawirus zaatakował DPS
W miniony weekend liczba zakażeń koronawirusem na terenie powiatu sępoleńskiego przekroczyła 1000. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku. Wirusem zakażonych jest większość pensjonariuszy oraz kilkunastu pracowników placówki. Wojewoda przysłał do pomocy wojsko.
Robert Środecki
Wirus zaatakował przedszkole
Koronawirus nie oszczędza placówek oświatowych. We wtorek zajęcia w Przedszkolu Gminnym „Niezapominajka” w Więcborku oraz klubie dziecięcym zostały zawieszone. Taką decyzję po konsultacji z sanepidem podjęła dyrekcja placówki. – Dwie osoby z naszego personelu są zakażone koronawirusem. Kolejne zostały poddane badaniom – wyjaśnia Anna Pankanin, dyrektor Przedszkola Gminnego w Więcborku.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312