stat4u
Najnowsze artykuły
Dożynki parafialne (powiatowe)
Tłumy mieszkańców powiatu sępoleńskiego oraz nakielskiego odwiedziły w niedzielę Zabartowo, gdzie odbywały się dożynki parafialne. Ponieważ włodarzom naszych gmin oraz powiatu nie chce się już organizować takich imprez, uznajemy, że były to również dożynki powiatowe.
Robert Lida
Wyciągnęli szczeniaka spod ziemi
Ciąg dalszy historii suki, która oszczeniła się w pobliżu toru motocrossowego Plabanka Więcbork. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu i wszystko wskazuje na to, że epilog dopisze postępowanie, do którego dojdzie przed obliczem sądu.
Robert Lida
Stypendyści burmistrza
W ubiegłą środę podczas sesji rady miejskiej burmistrz Więcborka wręczył stypendia za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Listy gratulacyjne otrzymało 59 uczniów gminnych placówek oświatowych.
Robert Środecki
Gigantyczne podwyżki energii elektrycznej
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Więcborku burmistrz Waldemar Kuszewski streścił radnym przebieg kilku spotkań, które odbyły się w okresie wakacyjnym. Najważniejsze dotyczyło planowanych remontów dróg wojewódzkich zlokalizowanych w gminie oraz inwestycji realizowanych w ramach rządowego programu Polski Ład.
Robert Środecki
Motocyklista wymusił pierwszeństwo
W ubiegłą środę na ulicy Wojska Polskiego w Więcborku doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty. 31-letni mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Pierwszej pomocy udzielili mu dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie będący poza służbą.
Robert Lida
Rodzinny interes
Mieszkanka Wituni skarży się na uciążliwe sąsiedztwo. Na placu przy ulicy Zakrzewskiej pracuje kruszarka do betonowego gruzu. – Kurz cały czas leci na sąsiadów. Jesteśmy narażeni na potworny hałas nawet przy zamkniętych oknach od rana do wieczora. Kruszenie odbywa się nawet w niedzielę. Olej i paliwo z maszyn wylewa się na ziemię – mówi kobieta i pyta również o legalność tej działalności.
Robert Lida
Pies pogryzł dwie osoby,  bo bronił szczeniąt
W zaroślach vis a vis toru motocrossowego Plebanka oszczenił się bezpański pies. U łagodnego do tej pory czworonoga nagle odezwały się pierwotne instynkty. Doszło do pogryzienia dwóch osób, w tym 11-letniego dziecka.
Robert Lida
Polo w ogniu
Wczoraj, tj. w środę, na drodze wojewódzkiej 241 w Dalkowie w ogniu stanął vw polo. Auto doszczętnie spłonęło.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312