stat4u
Najnowsze artykuły
Na emeryturę wracam do Więcborka
Andrzej Dobber, światowej sławy śpiewak operowy z Więcborka, tegoroczne wakacje spędził w rodzinnym mieście. W gronie przyjaciół ładował akumulatory przed kolejnymi występami na scenie. Maestro Dobbera spotkaliśmy w wypożyczalni sprzętu wodnego nad Jeziorem Więcborskim. Znalazł czas na chwilę rozmowy.
Robert Środecki
Półtorej godziny reanimowali karetkę
Do jednego pacjenta przyjechały trzy karetki. Pan Franciszek wymagał natychmiastowego transportu do szpitala w Bydgoszczy. Niestety, gdy tam dotarł, było za późno. Zdaniem świadków, obsługa karetek doskonale radziła sobie z czynnościami ratowniczymi, ale nie wiedziała, jak uruchomić niesprawny samochód. Mało tego, w jednej z karetek miały być połamane nosze. Dziś, zgodnie z obietnicą, wracamy do smutnej historii, która wydarzyła się 10 lipca przed domem na ulicy Wandy Wasilewskiej w Więcborku.
Robert Lida
Będzie rondo przy cmentarzu
Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ukazała się obszerna informacja na temat budowy i remontów dróg wojewódzkich zaplanowanych w tym roku. Na długiej liście zadań inwestycyjnych znalazła się budowa ronda w Więcborku na połączeniu dróg wojewódzkich 241 i 242. Ta inwestycja upłynni ruch przy cmentarzu komunalnym i wylocie na Bydgoszcz.
Robert Środecki
60 lat ,,Gromu” Więcbork
W ubiegłą sobotę na murawie stadionu Gromu zjawili się nie tylko piłkarze. 60-lecie klubu z pęczniejącym dorobkiem oraz interesującą historią oklaskiwali dawni, niedawni i aktualni zawodnicy oraz członkowie, a także liczni sympatycy. Wprawdzie rekordu frekwencji nie odnotowano, jednak od godzin porannych po późną noc jubileusz uświetnił tradycyjne Dni Więcborka.
Piotr Pankanin
Biesiada Śląska na Jarmarku Krajeńskim
V Jarmark Krajeński i Biesiada Śląska zainaugurowały w niedzielę obchody tegorocznych Dni Więcborka. Gwiazdami wieczoru były znane z TV Silesia Kasia i Klaudia Chwołka.
Robert Lida
Oświadczenia majątkowe
Dzisiaj zaglądamy do kieszeni więcborskich radnych
Trzy karetki i śmierć
W poniedziałek przed dom przy ulicy Wasilewskiej podjeżdżały kolejno trzy karetki pogotowia. Mimo ponad godzinnej akcji ratowniczej, pacjent, do którego wzywano ratowników, nie przeżył. – Po co aż trzy karetki do jednego pacjenta? Podobno dwie karetki były niesprawne? – zastanawiają się mieszkańcy Więcborka.
Robert Lida
Stypendia dla nejlepszych
W piątek, w ostatnim dniu roku szkolnego, podczas obrad sesji rady miejskiej uczniowie szkół prowadzonych przez gminę Więcbork otrzymali stypendia burmistrza i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Robert Lida
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312