stat4u
Najnowsze artykuły
Plon niesiemy, plon
W niedzielne popołudnie nad Jeziorem Proboszczowskim w Zabartowie rolnicy z gminy Więcbork podziękowali za tegoroczne plony. Wzorowo zorganizowane dożynki gminno-parafialne zgromadziły rzesze oficjeli i okolicznych mieszkańców. Najważniejszym akcentem tegorocznego święta plonów było przekazanie chleba dożynkowego przez starostów burmistrzowi Więcborka z prośbą o sprawiedliwy podział.
Robert Środecki
Nowa sala dla starej rady
Po wakacyjnej przerwie do pracy wrócili więcborscy radni. Środowa sesja rady miejskiej była wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy odbyła się w nowej sali Centrum Aktywności Seniora. Teraz rada będzie obradować w komfortowych warunkach, takich na miarę XXI wieku. Część radnych raczej nie powinna przyzwyczajać się do tego miejsca. Wybory tuż-tuż.
Robert Lida
Ludzie ze stali w Więcborku
W sobotę w Więcborku zorganizowano zawody triathlonowe w ramach cyklu Kujavia 3 Triathlon. Wśród 186 uczestników z całej Polski udanie zaprezentowała się kilkunastoosobowa drużyna gospodarzy i kilku śmiałków z Sępólna.
Robert Lida
Wszystko zaczęło się w kuźni
W sobotę sekcja podnoszenia ciężarów Gromu Więcbork obchodziła 35-lecie swego istnienia. Główne uroczystości odbyły się w Lasku Miejskim, gdzie mieści się klubowa siłownia. Więcborskie ciężary zaczęły się dużo wcześniej, w 1963 roku, w kuźni gminnej spółdzielni, gdzie trenowała grupa zapaleńców.
Robert Lida
Rondo uroczyście otwarte
W ubiegły wtorek w Więcborku odbyło się oficjalne otwarcie nowego ronda na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich. Inwestycja, która ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa kierowców kosztowała 1,9 mln zł i została w całości sfinansowana ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
Robert Środecki
Bawialnia dla seniorów gotowa
W Więcborku zakończyła się kosztowna adaptacja zdewastowanego budynku gospodarczego przy urzędzie miejskim na centrum usług społecznych. Inwestycja pochłonęła prawie 3 miliony złotych. Obiekt wygląda imponująco, ale kwota wydatkowana na remont poraża.
Robert Środecki
Antyterroryści w sklepie
W ub. środę w Wituni na terenie sklepu spożywczego doszło do akcji antyterrorystycznej. Bydgoskie służby w porozumieniu z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymały Damiana M. ps. Fazi. Piłkarz Time Lubcza został skuty kajdanami i przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Jest podejrzany o czyn rozbójniczy i pozbawienie wolności ze szczególnym okrucieństwem. W tej sprawie aresztowano trzy osoby. Czwarta - Rafał B. były ciężarowiec z Sępólna zdołał zbiec i jest poszukiwany przez policję.
Robert Lida
Z domu dziecka na podium mistrzostw świata
W miniony weekend na stadionie warszawskiej Legii odbyły się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W imprezie wzięły udział drużyny z 30 krajów. Wśród nich byli Polacy, którzy po pięknej walce wywalczyli brązowy medal. W drużynie biało czerwonych wystąpiło dwóch mieszkańców domu dziecka w Więcborku. Byli czołowymi postaciami reprezentacji.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312