stat4u
Winieta-sport
Najnowsze artykuły
Święto Niepodległości
Więcborskie obchody Święta Niepodległości przygotowane zostały jak zwykle starannie. Przed uroczystą sumą biało-czerwony pochód z pocztami sztandarowymi, kompanią reprezentacyjną 2. Batalionu Logistycznego im. Ziemi Żnińskiej z Bydgoszczy na czele oraz władzami samorządowymi gminy przemaszerował przez miasto. Niestety, więcborską orkiestrę zastąpił skromny werbel. Źle.
Piotr Pankanin, Robert Środecki, Robert Lida
Pensje samorządowców bez zmian
Najważniejsi samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego po wyborach samorządowych nie zyskali i nie stracili ani złotówki. Wynagrodzenie wszystkich burmistrzów, wójta i starosty pozostało na niezmienionym poziomie.
Robert Środecki
Pomorska jeszcze w tym roku
Stało się. Burmistrz Więcborka ogłosił przetarg na przebudowę drogi wewnętrznej wraz z budową kanalizacji deszczowej w obrębie ulicy Pomorskiej na osiedlu Piastowskim oraz przebudowę skrzyżowania z ulicą Gdańską. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekają od kilkunastu lat. Wszystko wskazuje na to, że część Pomorskiej zostanie wykonana jeszcze w tym roku.
Robert Środecki
Wiele baśki
Gra karciana w baśkę, kiedyś wielce popularna także na naszym terenie, przeżywa renesans. Po turniejach w Runowie i Suchorączku baśkarze trafili do Wiela. W ub. sobotę w miejscowej świetlicy przywitał ich sam przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Andrzej Brzóska z burmistrzem Leszkiem Klesińskim.
Piotr Pankanin
Nasz człowiek w Bundeslidze
Niewielu jest w naszym regionie sportowców, którzy osiągnęli w sporcie coś więcej od przeciętnego zawodnika. Pracują oni bardzo ciężko i uparcie dążą do wytyczonego celu. Jednym z takich zawodników jest sępólnianin Piotr Papierowski, który znakomicie radzi sobie w halowej odmianie piłki nożnej, czyli futsalu. Grał już w lidze Angielskiej i Lidze Mistrzów. Teraz występuje na parkietach ligi Niemieckiej, czyli popularnej Bundesligi. O tym jak się tam znalazł zapytał go Tomasz Aderjahn.
Tomasz Aderjahn
Błotny Motocross
W Więcborku na torze Plebanka w sobotę i niedzielę rozegrano V rundę eliminacji Mistrzostw Polski.
Tomasz Aderjahn