stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Wypadek w Płociczu
Pięć osób, w tym troje małych dzieci, trafiło do szpitali po wypadku w Płociczu, który miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Poszkodowani to mieszkańcy Kamienia.
Robert Lida
Sto lat już za nimi
W sobotę w Orzełku świętowano setną rocznicę utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość była połączona z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Tak zorganizowanej strażackiej imprezy jeszcze nie widzieliśmy.
Robert Lida
IV Kiermasz Wielkanocny
W sobotę w Miejsko- -Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się IV Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych zaprosili kilku wystawców i twórców rękodzieła. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali okoliczni mieszkańcy, którzy niezbyt licznie pojawili się w domu kultury.
Robert Środecki
Kamionka apeluje o remont stadionu
Zarząd klubu sportowego LKS Kamionka apeluje do władz miasta o pilny remont stadionu. Zabytkowy obiekt, na którym w przyszłym roku będą się odbywać igrzyska sportowców wiejskich, wymaga pilnej modernizacji. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 675 tys. zł.
Robert Środecki
Kredyt i dłuższe kadencje
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu radni podjęli kilka ważnych uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania gminy. Zdecydowali o zaciągnięciu kredytu na budowę świetlicy wiejskiej w Zamartem i wprowadzili zmiany w statutach sołectw, dostosowując je do obecnych realiów prawnych.
Robert Środecki
Węglewski oddał władzę w mieście
Natalia Marciniak pokonała Edwarda Węglewskiego i została nową przewodniczącą zarządu samorządu mieszkańców Kamienia. Tak zdecydowali uczestnicy zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które we wtorek odbyło się w sali narad urzędu miejskiego. Do dużych zmian personalnych doszło również w zarządzie osiedla. Władze w mieście przejęło nowe pokolenie.
Robert Środecki
Zamarte ma nowego sołtysa
Teresa Reca nie jest już sołtysem Zamartego. W ubiegły wtorek mieszkańcy sołectwa postanowili dokonać zmian personalnych na kluczowym stanowisku. Nowym sołtysem została Agata Cieślak-Wziętek.
Robert Środecki
Jak gmina odpycha przedsiębiorców
Niektórzy nie mają zielonego pojęcia, skąd w budżetach samorządów biorą się pieniądze, za które buduje się drogi, wodociągi, remontuje szkoły. Jak skutecznie zniechęcić przedsiębiorcę do płacenia podatków, pokazuje przykład z Kamienia.
Robert Lida
Druh atakuje burmistrza,  a radna urzędnika
W ubiegłą środę w Sępólnie odbyła się kolejna sesja rady miejskiej. Obrady były poświęcone bezpieczeństwu na terenie gminy. Obszerne sprawozdania przygotowali i przedstawili komendanci policji i straży. Najwięcej emocji wywołało wystąpienie Grzegorza Borowicza, prezesa zarządu powiatowego OSP, który zaatakował burmistrza i urzędników. Duże zamieszanie wywołała również wypowiedź radnej Marioli Mosiądz-Śmigiel.
Robert Środecki
Barbarzyństwo na cmentarzu
Na cmentarzu parafialnym w Kamieniu nieznani sprawcy zdewastowali kilka nagrobków i uszkodzili figurę Chrystusa przy mogiłach zmarłych kapłanów. Ten akt barbarzyństwa na niedzielnej mszy świętej potępił proboszcz miejscowej parafii ks. Eugeniusz Pepliński. O zajściu poinformował i kurię diecezjalną i policję, która prowadzi postępowanie.
Robert Środecki