stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Zaglądamy do kieszeni nowych radnych
Dzisiaj przyglądamy się majątkom i dochodom nowych radnych z gminy Kamień. Dane opublikowane poniżej pochodzą z oświadczeń majątkowych złożonych po uzyskaniu mandatu radnego.
Diecezja ratuje szkołę
W dawnej szkole w Orzełku, której obecnym właścicielem jest diecezja pelplińska, ma powstać Diecezjalny Ośrodek Integracji Społecznej i Edukacji Ekologicznej. Diecezja chce na ten cel pozyskać również środki unijne.
Robert Lida
Danka, nie odchodź!
Sobotnia impreza w Witkowie przygotowana z myślą o babciach i dziadkach nieoczekiwanie przekształciła się w pożegnanie Danuty Sałasińskiej, która przez 24 lata z ogromnym powodzeniem kreowała życie kulturalne tej wsi. Z dniem 24 lutego Danka przechodzi na emeryturę i chce się poświęcić właśnie roli babci.
Robert Lida
Lewy tytoń
Sępoleńscy policjanci na terenie posesji należących do 44-letniego mieszkańca Kamienia znaleźli tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do Krajowej Administracji Skarbowej. Za to wykroczenie grożą ogromne kary finansowe lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Robert Lida
Śmieci wystrzeliły w górę
– Bycie radnym to także podejmowanie niepopularnych decyzji, panie radny – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kamienia Bogdan Januszewski, zwracając się do „nowego” radnego, Grzegorza Szymanowicza niezadowolonego z prawie 50-procentowej podwyżki opłaty śmieciowej. Poza drastyczną podwyżką opłaty rada uchwaliła również budżet gminy na 2019 rok. Zajęła się również skargą mieszkańców na radnego Sebastiana Skaję. W tej sprawie, mówiąc obrazowo, rada schowała głowę w piasek. Tylko wymieniony radny Szymanowicz głośno powiedział, że potępia zachowanie Skai.
Robert Środecki
Obrzydliwy atak kandydata na burmistrza, radnego i nauczyciela w jednym na proboszcza
Do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kamieniu wpłynęła skarga ponad stu mieszkańców na radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Sebastiana Skaję. Skarga dotyczy jego obrzydliwych wpisów na Facebooku dotyczących miejscowego proboszcza, ks. Eugeniusza Peplińskiego. Radnemu, a tym bardziej nauczycielowi, stosującemu wobec duchownego groźby karalne, taka twórczość po prostu nie przystoi.
Piotr Pankanin, Robert Lida
Chaos i wielka improwizacja
W ubiegły czwartek radni z Kamienia w bólach i męczarniach ustalali składy osobowe poszczególnych komisji rady miejskiej. Powodem gigantycznego bałaganu panującego na sesji były problemy z interpretacją obowiązujących przepisów. Dodatkowym utrudnieniem była postawa przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Warylaka, który nie panował nad przebiegiem obrad.
Robert Środecki
Mieszkania chronione uroczyście otwarte
W piątek w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Podgórnej w Kamieniu oddano do użytku mieszkania chronione. Adaptacja pomieszczeń przeznaczonych dla seniorów była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez placówkę ze źródeł zewnętrznych. Na razie osoby starsze mogą mieszkać w odnowionych wnętrzach bezpłatnie.
Robert Środecki
W Kamieniu po staremu
W Kamieniu nic się nie zmieniło. Ten sam burmistrz i ten sam przewodniczący. W środę na pierwszej sesji spotkała się i ukonstytuowała Rada Miejska Kamienia.
Robert Lida
Filip Drogoś zwycięzcą kwalifikacji  do Mistrzostw Polski Pole Art 2019
Filip Drogoś to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jego tytaniczna praca na treningach, wola walki poparta wiarą, dają mu siłę, aby móc realizować swoją pasję na najwyższym poziomie. Filip jest najlepszym przykładem na to, jak pochodząc z małej miejscowości, Kamienia Krajeńskiego, można walczyć o własne marzenia, które z biegiem czasu zamieniają się w rzeczywistość. Postanowiliśmy odwiedzić Filipa i porozmawiać między innymi o jego zwycięstwie w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Pole Art w 2019 roku oraz udziału w kontrowersyjnym filmie z pokazu Macieja Zienia. Z Filipem Drogosiem rozmawia Przemysław Wilkowski.
Przemysław Wilkowski