stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Kamień pożegnał swojego proboszcza
W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Edwina Sołtysiaka, który w latach 1992 - 2015 był proboszczem parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.
Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki
Kogo wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Pan Andrzej Nowak z Frydrychowa dzierżawił od Skarbu Państwa 11-hektarową działkę w Zakrzewku. W 2016 roku zaczęły się u niego intensywne kontrole z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Sprawdzano stan realizacji umowy. Ktoś namiętnie pisał donosy, a KOWR przysyłał kontrole. Zgodnie z protokołami po tych kontrolach, nie dopatrzono się żadnych uchybień. W końcu jeden z kontrolujących miał wypalić przed dzierżawcą: – Czego ten Witkowski jeszcze chce? Kogo zatem wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Robert Lida
Kamionka ma problem ze stadionem
Władze Kamienia stoją przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest modernizacja stadionu. Zabytkowy obiekt usytuowany w ścisłym centrum jest koszmarną wizytówką miasta. O konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu dyskutowano podczas ostatniej sesji rady miejskiej.
Robert Środecki
Andrzej ma rękę
Andrzej Lackowski wreszcie może się cieszyć z protezy ręki. Zakup niezwykle drogiego sprzętu był możliwy dzięki pomocy wielu często bezimiennych osób. Teraz pan Andrzej marzy o tym, aby stanąć na własnych nogach.
Robert Lida
Pierwszy PSZOK w powiecie
W piątek oddano do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kamieniu. Obiekt spełnia wszystkie wymogi stawiane przez przepisy prawa. Jest to pierwszy tego typu PSZOK w powiecie sępoleńskim.
Robert Lida
Karambol na krajówce
W niedzielę na drodze krajowej nr 25 w Zamartem doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Wskutek zdarzenia kilka osób trafiło do szpitali. Przypuszczalną przyczyną było niezachowanie ostrożności przez jednego z kierowców podczas manewru wyprzedzania.
Robert Środecki
Nowy sprzęt dla strażaków od ministra
W ubiegły poniedziałek w Kamieniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sprzętu gminnym jednostkom OSP. Środki na zakup urządzeń i wyposażenia pochodzą z Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nowy sprzęt ratujący życie trafił do jednostek OSP w Kamieniu, Orzełku, Witkowie i Płociczu.
Robert Środecki
Niebezpieczne dachowanie
Ford focus, prowadzony przez mieszkańca powiatu chojnickiego, dosłownie wystrzelił w pole z drogi Duża Cerkwica – Obkas. Nieprzytomnego kierowcę śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
Gminne święto plonów
W sobotę rolnicy z gminy Kamień jako pierwsi w powiecie podziękowali za tegoroczne plony. To oznacza, że żniwa, pomimo wielu trudności, dobiegły końca. Dożynki gminno-parafialne odbyły się w Dąbrówce, jednej z najbardziej urokliwych wsi w gminie Kamień.
Robert Środecki
Pszczoły śpią, a pszczelarze świętują
W sobotę członkowie Koła Pszczelarzy w Więcborku spotkali się, aby podsumować tegoroczny sezon i wspólnie pobiesiadować. Można powiedzieć, że były to takie pszczelarskie dożynki.
Robert Lida