stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Chcę odzyskać dzieci
Sąd w Tucholi nakazał kuratorowi natychmiastowe odebranie dzieci pani Anny z Dąbrówki i umieszczenie ich w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Jednocześnie trwa postępowanie o pozbawienie jej władzy rodzicielskiej. Za kobietą wstawiła się lokalna społeczność Dąbrówki, w tym sołtys Teresa Dysput. Dalsze losy Krystiana i Szymona są w ręku, a właściwie w głowie, sądu. Sąd to sędziowie. Sędziowie to ludzie, oby nie bezduszni.
Robert Lida
Sentymentalna podróż do korzeni. Część II
W ubiegłym roku przyjechał do Kamienia, wraz ze swoim kolegą, wnuk przedwojennego miejscowego lekarza, Eberhard Eschner. Mieszkał on w Kamieniu wraz z babcią Agnes Eschner oraz dziadkiem lekarzem dr. Albertem Eschnerem w latach 1941-1945. Była to sentymentalna podróż w okres dzieciństwa.
Tomasz Fiałkowski
Piłkarze balowali w Płociczu
W sobotni wieczór zawodnicy drużyny LZS Płocicz piłkarskie stroje zamienili na stylowe garnitury. W wiejskim ośrodku kultury ponad 60 osób bawiło się na dorocznym Balu Piłkarza. Była to znakomita okazja do wręczenia podziękowań i wyróżnień oraz podsumowania minionego sezonu.
Robert Środecki
Sentymentalna podróż do korzeni. Część I
W letnich miesiącach bieżącego roku przyjechał do Kamienia, wraz ze swoim kolegą, wnuk przedwojennego miejscowego lekarza, Eberhard Eschner. Mieszkał on w Kamieniu wraz ze swoją babcią oraz dziadkiem lekarzem dr. Albertem Eschnerem w latach 1941-1945. Była to sentymentalna podróż w okres dzieciństwa.
Tomasz Fiałkowski
Pompowali cement na środku "krajówki"
Zepsuta ciężarówka przewożąca cement stanęła na poboczu drogi w Orzełku i zaczęła się niebezpiecznie przechylać. Próba jej wyciągnięcia nie powiodła się. Konieczne było opróżnienie jej naczepy z ładunku, a w związku z tym zamknięcie drogi krajowej na godzinę. Z obu stron utworzyły się gigantyczne korki.
Robert Lida
Sześć milionów na inwestycje
ponad 6 mln zł. Na liście zadań do wykonania znalazła się budowa świetlicy wiejskiej w Zamartem. Radny Józef Wróblewski walczył o nią przez 18 lat. W końcu dopiął swego.
Robert Środecki
Czy Kamień potrzebuje policji?
Dokładnie rok temu w Kamieniu uroczyście otwarto punkt przyjęć interesantów komendy powiatowej policji. W każdy czwartek w salce narad urzędu miejskiego dyżury pełnili dzielnicowi udzielający porad mieszkańcom. W roku 2017 w punkcie przyjęć pojawiło się zaledwie 38 mieszkańców.
Robert Środecki
Pierwszy raz w Kamieniu
W sobotę Kamień dołączył do miast, w których organizuje się tak zwane Dni Adwentowe. Jeszcze skromniutko, jeszcze nieśmiało, ale liczba mieszkańców, którzy przyszli na plac Odrodzenia, powinna zachęcić organizatorów do rozszerzania oferty w kolejnych latach.
Robert Lida
Powiatowy Festiwal  Piosenki Przedszkolnej
Przez siedem lat Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu organizował cieszący się dużym zainteresowaniem Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Wesoły brzdąc”. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono go na cały powiat i to był strzał w dziesiątkę. Na scenie zaprezentowało się 22 małych artystów w wieku 4-6 lat z gminy Więcbork, Sępólno i Kamień.
Robert Lida
Zderzenie dużego z małym
W piątek, na drodze krajowej w Niechorzu, toyota yaris zderzyła się z ciężarowym volvo. Na szczęście było to zderzenie boczne i nikt nie ucierpiał.
Robert Lida