stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Zderzenie dużego z małym
W piątek, na drodze krajowej w Niechorzu, toyota yaris zderzyła się z ciężarowym volvo. Na szczęście było to zderzenie boczne i nikt nie ucierpiał.
Robert Lida
Wigilia w listopadzie?
Ciemny, deszczowy, listopadowy wieczór. Gdzieś na skraju powiatu, w świetlicy wiejskiej w Witkowie zebrało się około 90 osób. Nie przyjechała tutaj żadna gwiazda, niczego za darmo nie rozdają. To po prostu kolejna Biesiada po Witkowsku. Warto chociaż raz w roku tutaj zajrzeć, aby zobaczyć niepowtarzalny spektakl i posłuchać pięknej gwary krajeńskiej.
Robert Lida
Burmistrz chce ścieżki  wzdłuż krajówki
Burmistrz Kamienia zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy aby budowa ścieżki rowerowej z Orzełka w kierunku Chojnic wzdłuż drogi krajowej nr 25 była kontynuowana. To zadanie przerasta możliwości finansowe gminy. Bez zaangażowania finansowego zarządcy drogi inwestycji nie uda się zrealizować.
Robert Środecki
Podwyżki większością głosów
Kamieńscy radni podczas ostatniej sesji uchwalili nowe stawki za odbiór i wywóz odpadów komunalnych. Mieszkańców czekają kilkuzłotowe podwyżki. Głosowanie nad nowymi stawkami poprzedziła burzliwa dyskusja.
Robert Środecki
Powiatowe Spotkanie z Pieśnią Religijną
W niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbyły się XVIII Powiatowe Spotkania z Pieśnią Religijną. Impreza była ważnym wydarzeniem w bogatym programie tegorocznego Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
Robert Środecki
Ślubowanie pierwszoklasistów
W piątek pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. 1. Armii Wojska Polskiego w Kamieniu złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tej pory są pełnoprawnymi uczniami szkoły.
Robert Lida
Podwyżki od nowego roku
W gminie Kamień właśnie rozstrzygnął się przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Oferta złożona przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Kamieniu jest o wiele wyższa niż rok wcześniej. To oznacza podwyżki dla mieszkańców.
Robert Środecki
Bal kibica Obrolu Obkas
W sobotę 14 października w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dąbrówce odbył się doroczny bal kibiców Obrolu Obkas. Wierni sympatycy drużyny i piłkarze bawili się w ten sposób po raz szósty. Była to znakomita okazja do wręczenia podziękowań tym wszystkim, którzy od lat wspierają zespół.
Robert Środecki
Kamieńskie Intergacyjne Spotkania Twórcze
W niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbyły się XXIV Kamieńskie Integracyjne Spotkania Twórcze. Na scenie zaprezentowało się kilka zespołów i grup teatralnych. To jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez miejscowy dom kultury.
Robert Środecki
Śmiertelne żniwo
W odstępie kilku dni na drogach powiatu sępoleńskiego zginął drugi kierowca. W środę do tragedii doszło na krajówce w Orzełku.
Robert Lida