stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

IV Kiermasz Wielkanocny
W sobotę w Miejsko- -Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się IV Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych zaprosili kilku wystawców i twórców rękodzieła. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali okoliczni mieszkańcy, którzy niezbyt licznie pojawili się w domu kultury.
Robert Środecki
Kamionka apeluje o remont stadionu
Zarząd klubu sportowego LKS Kamionka apeluje do władz miasta o pilny remont stadionu. Zabytkowy obiekt, na którym w przyszłym roku będą się odbywać igrzyska sportowców wiejskich, wymaga pilnej modernizacji. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 675 tys. zł.
Robert Środecki
Kredyt i dłuższe kadencje
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu radni podjęli kilka ważnych uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania gminy. Zdecydowali o zaciągnięciu kredytu na budowę świetlicy wiejskiej w Zamartem i wprowadzili zmiany w statutach sołectw, dostosowując je do obecnych realiów prawnych.
Robert Środecki
Węglewski oddał władzę w mieście
Natalia Marciniak pokonała Edwarda Węglewskiego i została nową przewodniczącą zarządu samorządu mieszkańców Kamienia. Tak zdecydowali uczestnicy zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które we wtorek odbyło się w sali narad urzędu miejskiego. Do dużych zmian personalnych doszło również w zarządzie osiedla. Władze w mieście przejęło nowe pokolenie.
Robert Środecki
Zamarte ma nowego sołtysa
Teresa Reca nie jest już sołtysem Zamartego. W ubiegły wtorek mieszkańcy sołectwa postanowili dokonać zmian personalnych na kluczowym stanowisku. Nowym sołtysem została Agata Cieślak-Wziętek.
Robert Środecki
Jak gmina odpycha przedsiębiorców
Niektórzy nie mają zielonego pojęcia, skąd w budżetach samorządów biorą się pieniądze, za które buduje się drogi, wodociągi, remontuje szkoły. Jak skutecznie zniechęcić przedsiębiorcę do płacenia podatków, pokazuje przykład z Kamienia.
Robert Lida
Druh atakuje burmistrza,  a radna urzędnika
W ubiegłą środę w Sępólnie odbyła się kolejna sesja rady miejskiej. Obrady były poświęcone bezpieczeństwu na terenie gminy. Obszerne sprawozdania przygotowali i przedstawili komendanci policji i straży. Najwięcej emocji wywołało wystąpienie Grzegorza Borowicza, prezesa zarządu powiatowego OSP, który zaatakował burmistrza i urzędników. Duże zamieszanie wywołała również wypowiedź radnej Marioli Mosiądz-Śmigiel.
Robert Środecki
Barbarzyństwo na cmentarzu
Na cmentarzu parafialnym w Kamieniu nieznani sprawcy zdewastowali kilka nagrobków i uszkodzili figurę Chrystusa przy mogiłach zmarłych kapłanów. Ten akt barbarzyństwa na niedzielnej mszy świętej potępił proboszcz miejscowej parafii ks. Eugeniusz Pepliński. O zajściu poinformował i kurię diecezjalną i policję, która prowadzi postępowanie.
Robert Środecki
660 lat Kamienia Krajeńskiego
Za kilka dni Kamień Krajeński będzie obchodził swoje 660. urodziny. Miejscowość ta przechodziła wiele zmian na przestrzeni tych kilku wieków. Jej początków należy szukać w trzynastowiecznej osadzie Wawrzyszkowo, która stała się centrum dóbr arcybiskupa gnieźnieńskiego. Szybki rozwój osady przede wszystkim w zakresie handlu spowodował, iż abp Jarosław Skotnicki, herbu Bogoria nadał jej prawa miejskie. Ta historyczna chwila została uwieńczona dokumentem, który został wystawiony w Brześciu Kujawskim dnia 11 lutego 1359 r. Treść (skrócona) była następująca:
Tomasz Fiałkowski
Zaglądamy do kieszeni nowych radnych
Dzisiaj przyglądamy się majątkom i dochodom nowych radnych z gminy Kamień. Dane opublikowane poniżej pochodzą z oświadczeń majątkowych złożonych po uzyskaniu mandatu radnego.