stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Bal piłkarza
W sobotę na dorocznym balu bawili się piłkarze i sympatycy drużyny LZS Płocicz. Impreza zorganizowana w domu kultury była znakomitą okazją do podsumowania minionego sezonu oraz wręczenia nagród i wyróżnień osobom zaangażowanym w życie drużyny.
Robert Środecki
Podwyżka za śmieci uchwalona
W ubiegły czwartek po burzliwych dyskusjach podczas posiedzeń komisji Rada Miejska w Kamieniu większością głosów ustaliła nowe stawki opłaty śmieciowej. Zamiast 16 zł każdy mieszkaniec segregujący odpady zapłaci 22 zł miesięcznie. Podwyżka jest wymuszona niezrozumiałymi dla samorządów zapisami ustawy śmieciowej i rosnącymi cenami usług.
Robert Środecki
Żółta kartka za budżet
Tegoroczny budżet gminy jest niezrozumiały i źle skonstruowany. Radni otrzymują go zbyt późno i nie mają realnego wpływu na jego kształt. Takie zarzuty pod adresem burmistrza Kamienia Wojciecha Głomskiego padały z ust radnych na ostatniej sesji. Ostatecznie budżet został przyjęty większością głosów.
Robert Środecki
Dla kogo Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych?
No właśnie, dla kogo? Zastanawiamy się nie po raz pierwszy. Po tym, co zobaczyliśmy w sobotę w Dąbrówce już znamy odpowiedź – dla lokalnej władzy, którą ogarnął powyborczy święty spokój. Za cztery lata znów zacznie się gorączka...
Robert Lida
Inwestycja na granicy województw
Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 212 w Kamionce zostanie wybudowane rondo. Przy okazji tej inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy łączący Zamarte właśnie z tym rondem. O takie rozwiązanie od wielu lat postulowali mieszkańcy Zamartego, którzy korzystają z plaży w Kamionce.
Robert Lida
Inspektor zamknął stadion
Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał całkowite zamknięcie stadionu w Kamieniu. To efekt kontroli po donosie do głównego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie.
Robert Lida
Urodziny koła i wieczór seniora
Rok 2019 złotymi zgłoskami zapisze się w historii Koła Gospodyń Wiejskich w Małej Cerkwicy. Latem ta prężna organizacja obchodziła 70-lecie powstania, a w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej po raz pierwszy zorganizowano wieczór seniora.
Robert Środecki
Groszowe podwyżki, ale jednak
W przyszłym roku mieszkańców gminy Kamień czeka podwyżka podatku od nieruchomości oraz opłaty od posiadania psów. Na temat opłaty śmieciowej jeszcze trudno cokolwiek powiedzieć, ale na pewno będzie bolało.
Robert Lida
Bieg Niepodległości
W poniedziałek 11 listopada na rynku w Kamieniu odbył się IV Bieg Niepodległości. W imprezie wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy w zależności od wieku rywalizowali na różnych dystansach.
Robert Środecki
Kupili za mało krzeseł
Do świetlicy wiejskiej w Witkowie zakupiono w tym roku 130 nowych krzeseł. Podczas sobotniej, jubileuszowej Biesiady po Witkowsku wszystkie były zajęte. Oczywiście jej głównym punktem było widowisko przygotowane przez mieszkańców.
Robert Lida