stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Spotkali się dla jednej uchwały
W ubiegły wtorek w Kamieniu odbyła się kolejna sesja rady miejskiej. Nie obradowano za pośrednictwem kamer i internetu tylko w tradycyjny sposób. Radni spotkali się z powodu jednej uchwały dotyczącej przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości lokalnym przedsiębiorcom.
Robert Środecki
Świadek ma mniej praw niż oskarżony
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wypuścił z aresztu oskarżoną o dzieciobójstwo Natalię Z. z powodu panującej pandemii. Kobieta zamieszkała u swojej matki w Kamieniu, która sprawuje pieczę zastępczą nad jej pierwszym dzieckiem. Tymczasem sąd ograniczył ojcu małej Amelki kontakty z córką. Mężczyzna walczy o odzyskanie praw rodzicielskich, ale odbija się od ściany, mimo że w sprawie dzieciobójstwa jest tylko świadkiem. Prokuratura, która wnioskowała o areszt dla Natalii Z., zamierza zaskarżyć postanowienie sądu o zwolnieniu oskarżonej z aresztu.
Robert Lida
Zanim zginął, został pobity
Prokuratura Rejonowa w Tucholi przedstawiła zarzuty czterem osobom, które brały udział w pobiciu Artura Ch. z Dąbrówki, na kilka dni przed jego zamordowaniem. – To nie są osoby z terenu powiatu sępoleńskiego, tucholskiego czy chojnickiego – mówi z urzędową tajemniczością prokurator rejonowy w Tucholi Marcin Przytarski.
Robert Lida
Okrutny mord w Dąbrówce
Makabryczna zbrodnia w Dąbrówce. Na terenie jednej z posesji przy ulicy Przymuszewskiej ujawniono zwłoki 32-letniego Artura Ch. z licznymi ranami kłuto-ciętymi. Policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie zabójstwa, który przyznał się do popełnienia tego czynu. Okazał się nim sąsiad ofiary, 35-letni Krzysztof S..
Robert Środecki , Robert Lida
Szkoła drukuje przyłbice ochronne
Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu postanowili każdą wolną chwilę wykorzystać na walkę z epidemią koronawirusa. Od kilkunastu dni w technologii 3D drukują przyłbice ochronne. Gotowe produkty trafiają do strażaków, policjantów, pracowników OPS i domów pomocy społecznej.
Robert Środecki
Czy burmistrz Głomski  pomoże przedsiębiorcom?
Radna Natalia Marciniak z Kamienia chce, aby kamieński samorząd zacisnął pasa i pomógł lokalnym przedsiębiorcom. Funkcjonowanie wielu firm w czasach epidemii jest utrudnione lub niemożliwe. Burmistrz Wojciech Głomski przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musi skonsultować się z radnymi i skarbnikiem. Budżet nie jest z gumy, ale lokalnym przedsiębiorcom należy się pomoc.
Robert Środecki
W Kamieniu kultura się nie leni
Załoga Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu, mimo że (31.03.2020 r., godz.13:40) placówka jest nieczynna, przychodzi codziennie do pracy. Instruktorki oraz animatorki świetlic wiejskich szyją jakże potrzebne maseczki ochronne. Pomagają im również panowie.
Robert Lida
Trzeba złożyć nową deklarację
– Otrzymałem z urzędu miejskiego pismo informujące o podwyżce opłaty śmieciowej. Wyliczono w nim ile, w jakim miesiącu muszę zapłacić. Z tego, co wiem, osoby posiadające kompostownik mają niższą stawkę. Ja taki kompostownik posiadam, ale naliczono mi 22 złote od osoby. Zadzwoniłem do urzędu i poinformowano mnie, że jeśli chcę otrzymać zniżkę, to muszę złożyć nową deklarację. Dlaczego w pismach, które rozesłano do wszystkich mieszkańców, nie było informacji o kompostownikach? Czyżby to było celowe? – pyta mieszkaniec Sępólna.
Robert Lida
Państwo w ruinie
Tylko w gminie Kamień, w odległości kilku kilometrów, są dwa przykłady tego, jak państwo polskie dba o swój, czyli nasz wspólny majątek.
Robert Lida
Na zebraniu o drogach
W gminie Kamień trwa cykl zebrań sołeckich. W ubiegły czwartek z władzami spotkali się mieszkańcy Płocicza, którzy skarżyli się na wadliwe rozwiązania projektowe przebudowy skrzyżowania łączącego wieś z drogą krajową. – Nic nie zależy od nas. Inwestycję projektuje i wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – odpowiedział mieszkańcom burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
Robert Środecki