stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Chaos i wielka improwizacja
W ubiegły czwartek radni z Kamienia w bólach i męczarniach ustalali składy osobowe poszczególnych komisji rady miejskiej. Powodem gigantycznego bałaganu panującego na sesji były problemy z interpretacją obowiązujących przepisów. Dodatkowym utrudnieniem była postawa przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Warylaka, który nie panował nad przebiegiem obrad.
Robert Środecki
Mieszkania chronione uroczyście otwarte
W piątek w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Podgórnej w Kamieniu oddano do użytku mieszkania chronione. Adaptacja pomieszczeń przeznaczonych dla seniorów była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez placówkę ze źródeł zewnętrznych. Na razie osoby starsze mogą mieszkać w odnowionych wnętrzach bezpłatnie.
Robert Środecki
W Kamieniu po staremu
W Kamieniu nic się nie zmieniło. Ten sam burmistrz i ten sam przewodniczący. W środę na pierwszej sesji spotkała się i ukonstytuowała Rada Miejska Kamienia.
Robert Lida
Filip Drogoś zwycięzcą kwalifikacji  do Mistrzostw Polski Pole Art 2019
Filip Drogoś to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jego tytaniczna praca na treningach, wola walki poparta wiarą, dają mu siłę, aby móc realizować swoją pasję na najwyższym poziomie. Filip jest najlepszym przykładem na to, jak pochodząc z małej miejscowości, Kamienia Krajeńskiego, można walczyć o własne marzenia, które z biegiem czasu zamieniają się w rzeczywistość. Postanowiliśmy odwiedzić Filipa i porozmawiać między innymi o jego zwycięstwie w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Pole Art w 2019 roku oraz udziału w kontrowersyjnym filmie z pokazu Macieja Zienia. Z Filipem Drogosiem rozmawia Przemysław Wilkowski.
Przemysław Wilkowski
Druga obwodnica Kamienia?
Burmistrz Kamienia ma wizję. Marzy mu się południowa obwodnica miasta łącząca drogę krajową z drogą powiatową w kierunku Tucholi, czyli ulicę Topolową. Pomysł jest całkiem realny. Początkowy fragment, od strony ulicy Sępoleńskiej, jest już gotowy.
Robert Lida
W Kamieniu po staremu
Zgodnie z przewidywaniami Wojciech Głomski wygrał II turę wyborów na burmistrza Kamienia. W bezpośredniej rywalizacji zdecydowanie pokonał Aleksandra Atamańskiego. Wojciech Głomski zwyciężył we wszystkich obwodach głosowania. Obu kandydatów dzieliło 588 głosów poparcia.
Robert Środecki
Diabły z witkowskiego młyna
W sobotę odbyła się IX Biesiada po Witkowsku. Jej głównym punktem było przedstawienie teatralne pt. „Legenda o diabłach z witkowskiego młyna”. Impreza była jednocześnie podsumowaniem projektu „Witkowiacy pomysł mają i nudzie się nie dają” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Robert Lida
Głodni ziemi
Kilkudziesięciu rolników przyszło w czwartek na spotkanie z dyrektorem bydgoskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa poświęcone przyszłości majątku dzierżawionego obecnie przez spółkę Obrol z Obkasu.
Robert Lida
Kamień pożegnał swojego proboszcza
W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Edwina Sołtysiaka, który w latach 1992 - 2015 był proboszczem parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.
Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki
Odszedł do Pana ks. prałat Edwin Sołtysiak - emerytowany proboszcz kamieńskiej parafii
W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Edwina Sołtysiaka, który w latach 1992 - 2015 był proboszczem parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Ks. prałat zmarł w wieku 78 lat w ubiegły poniedziałek.
Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki