stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Estetyka wsi i zagrody wiejskiej
W ubiegły czwartek w świetlicy wiejskiej w Witkowie odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji gminnego konkursu „Estetyka wsi i zagrody”. Właściciele wyróżnionych posesji, gospodarstw i działek otrzymali cenne nagrody ufundowane przez samorząd i Bank Spółdzielczy w Więcborku.
Robert Środecki
Ziemniak w roli głównej
W niedzielę oczy wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego były zwrócone na Dąbrowę. To właśnie tam odbyło się kolejne święto ziemniaka. Impreza zgromadziła tłumy wielbicieli kartofli chcących skosztować pysznych potraw ziemniaczanych przygotowanych przez panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich.
Robert Środecki
Święto plonów tylko w gminie Kamień
Tegoroczne żniwa z powodu niesprzyjającej aury były wyjątkowo trudne. Nie wszystkim rolnikom udało się zebrać to, co ziemia urodziła. W gminach, które nawiedziła nawałnica z 11 sierpnia, zrezygnowano z organizacji uroczystości dożynkowych. Takiej sytuacji jeszcze nie było. Jako jedyna dożynki zorganizowała gmina Kamień, którą kataklizm ominął. Sobotnie święto plonów odbywające się w Orzełku połączono z 800-leciem tej pięknej wsi.
Robert Lida
Strażacy lepsi od Supermana
W ubiegły czwartek w ośrodku wczasowym nad jeziorem Mochel w Kamieniu odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja rady miejskiej. W pierwszej części obrad radni zapoznali się z obszerną informacją na temat skutków nawałnic, które przeszły nad powiatem. Mieszkańcy gminy Kamień mogą mówić o dużym szczęściu. W porównaniu do sąsiednich gmin straty są tam minimalne.
Robert Środecki
Mogło być gorzej
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na drodze krajowej w Orzełku. Do szpitali trafiło 6 poszkodowanych, w tym 2-miesięczny noworodek.
Robert Lida
Stacja turystyczna doceniona
Kolejny sukces kamieńskich „Śladowców” działających przy Gimnazjum Publicznym w Kamieniu. Poprzedni projekt realizowany przez podopiecznych Aleksandra Atamańskiego został dostrzeżony poza granicami powiatu. Dzięki temu „Śladowcy” realizują kolejne przedsięwzięcie finansowane ze źródeł zewnętrznych polegające na wydaniu publikacji.
Robert Środecki
Wysadzili bankomat
W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy próbowali zrabować gotówkę z bankomatu, który stał przed marketem Biedronka w Kamieniu. Ta sztuka im się jednak nie udała. Złodzieje zbiegli z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji.
Robert Środecki
Ścięła latarnię
W poniedziałkowy poranek na ulicy Odrodzenia w Kamieniu opel vectra, prowadzony przez mieszkankę Małej Cerkwicy, nagle zjechał z drogi i uderzył w latarnię oświetleniową. Słup został całkowicie złamany. Na szczęście kierującej ani jej dwóm pasażerom nic się nie stało.
Robert Lida
Biesiada Krajeńska nad Mochlem
W piątek w amfiteatrze nad jeziorem Mochel w Kamieniu odbyła się VI Biesiada Krajeńska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne kapele podwórkowe i zespoły folklorystyczne. Występy oklaskiwało kilkadziesiąt osób.
Robert Środecki
Zaglądamy do kieszeni radnych
Dzisiaj zaglądamy do kieszeni kamieńskich radnych.