stat4u

RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Posterunek wrócił do Kamienia
W poniedziałek w Kamieniu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Najważniejszym momentem było ponowne otwarcie posterunku policji, który był zamknięty przez sześć długich lat. To uwieńczenie starań całej lokalnej społeczności. W nowym posterunku będzie pracowało siedmiu policjantów pod kierownictwem Macieja Żuchlińskiego.
Robert Środecki
Pole w ogniu
We wtorek w Dąbrówce podczas prac polowych doszło do pożaru prasy rolniczej i kilkudziesięciu balotów słomy. Straty wstępnie oszacowano na 93 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria łożyska w urządzeniu prasującym słomę.
Robert Środecki
Obkas wybrał nowego sołtysa
W ubiegły wtorek podczas zebrania sołeckiego zwołanego przez burmistrza Kamienia mieszkańcy Obkasu wybrali nowego sołtysa. Bogumiłę Jażdżewską, która zrezygnowała ze stanowiska ze względów rodzinnych, zastąpił Marek Kołtonowski.
Robert Środecki
Bayer zagrał na full
Tegoroczna majówka w Sępólnie rozpoczęła się tradycyjnie zlotem pojazdów zabytkowych. Była to już czwarta edycja tej imprezy. Niestety, w tym roku miała ona konkurencję w postaci bliźniaczego zlotu w Złotowie. To było widać po ilości zaparkowanych na placu targowym klasyków. Zwieńczeniem zlotu był występ gwiazdy, discopolowego zespołu Bayer Full.
Robert Lida
Napad na proboszcza
W poniedziałkowy poranek do plebanii przy parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja w Sępólnie wtargnął zamaskowany osobnik, który pobił proboszcza i zażądał od niego wydania pieniędzy. Mimo szybkiego powiadomienia policji, sprawcy udało się zbiec. To drugi napad na plebanię na terenie powiatu sępoleńskiego w ciągu kilkunastu miesięcy.
Piotr Pankanin, Robert Lida
Ani słowa o prezesie
W czwartek obradowało walne zebranie sprawozdawcze MLKS Krajna. Jeśli chodzi o liczbę sekcji sportowych, to sępoleński klub należy do największych w województwie. MLKS Krajna właśnie wkroczyła w rok jubileuszu 80-lecia istnienia. Główne uroczystości odbędą się 22 września. Niestety, ten rok zapisze się w historii sępoleńskich klubów sportowych jako rok, w którym aresztowano jego wiceprezesa i trenera. Tego tematu podczas zebrania jednak nie poruszano. Obchodzono go szerokim łukiem.
Robert Lida
Gmina wzmacnia atrakcyjność jeziora
Do końca maja nad jeziorem Mochel w Kamieniu mają powstać nowe pomosty i platforma widokowa. W magistracie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji. Wygrała firma Marbruk.
Robert Środecki
Piły i topory na Dworcowej
Zarząd Drogowy w Sępólnie zainicjował wycinkę kilkudziesięciu drzew rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu. Ma to związek z poprawą bezpieczeństwa i rozpoczęciem przygotowań do przebudowy drogi. Wielkie karczowanie spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców.
Robert Środecki
Kamionka pod kreską
W piątek w salce narad Urzędu Miejskiego w Kamieniu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków LKS „Kamionka”. Podczas spotkania prezes Mariusz Liss przedstawił sprawozdanie z działalności klubu oraz omówił zeszłoroczne dochody i wydatki. Ubiegły rok klub zamknął stratą w wysokości 12.624 zł.
Robert Środecki
Andrzej Lackowski  w „Sprawie dla reportera”
Andrzej Lackowski z Kamienia był jednym z głównych bohaterów „Sprawy dla reportera”, programu telewizyjnego Elżbiety Jaworowicz emitowanego w ubiegły czwartek w telewizyjnej Jedynce. „Jest byłym wojskowym. Kilka lat temu na poligonie stracił rękę. Jak twierdzi, podczas hospitalizacji doszło do zaniedbań, które doprowadziły do amputacjo obydwu nóg. Walczy o odszkodowanie na rehabilitację i kupno protez. Te kosztują ok. 500 tys. zł” - tymi słowami autorka zapowiadała swój program.
Robert Środecki