stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Co kryje kapsuła czasu?
W ubiegły wtorek w gabinecie burmistrza Sępólna Waldemara Stupałkowskiego pojawili się uczniowie - przedstawiciele klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie - z nauczycielką Iwoną Jurek.
Robert Środecki
Plac Wolności otwarty
W ubiegły czwartek podczas Narodowego Święta Niepodległości nastąpiło uroczyste otwarcie rynku miejskiego w Sępólnie. W tym historycznym wydarzeniu wzięły udział tłumy mieszkańców miasta i okolic, przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarzyści.
Robert Środecki
Sikorz może zapomnieć o gazie
Właściciele budynków mieszkalnych w Sikorzu zamierzają podłączyć swoje posesje do sieci gazowej. Według bydgoskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa taka inwestycja jest niemożliwa z przyczyn technicznych. Dla lokalnej społeczności jest to niezrozumiałe ponieważ na terenie sołectwa znajduje się stacja redukacyjno-pomiarowa, a kilka nieruchomości jest podłączonych do sieci.
Robert Środecki
Spór o kotłownię
W poniedziałek w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie odbyło się spotkanie władz miasta i dyrektora ZGK z mieszkańcami osiedla nr 2. Dyskutowano na temat planowanej budowy kotłowni gazowej, która będzie dostarczała ciepło mieszkańcom bloków. – Po co my się spotykamy, skoro decyzja w sprawie budowy już została podjęta? To spotkanie powinno odbyć się dawno temu – mówili zgodnie mieszkańcy, w tym prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sępólnie Maria Grochowska.
Robert Środecki
Wielka podwyżka dla burmistrza
Wszystko wskazuje na to, że burmistrz Sępólna otrzyma 8 tysięcy złotych podwyżki z wyrównaniem od sierpnia. To efekt nowelizacji ustawy w sprawie kształtowania wynagrodzeń samorządowców. Taką propozycję w poniedziałek jednogłośnie zaakceptowała komisja budżetowa. Tymczasem w budżecie gminy na przyszły rok zapisano rewaloryzację płac pracowników gminnych jednostek na poziomie ledwie 5 procent. Burmistrz Sępólna nie należy do zwolenników obecnego rządu. Przemawia za tym, podobno, rozdawnictwo akcentowane przez opozycję. Szykuje się więc nie lada sprawdzian siły charakteru. Pojawiają się głosy, że burmistrz, współczując niedocenianym finansowo urzędnikom, odmówi przyjęcia olbrzymiego wzrostu wynagrodzenia przerastającego wyobraźnię wyborców.
Robert Lida
Nie opłaca się segregować
Rosnące ceny dosłownie wszystkiego już nikogo nie dziwią, a to dopiero początek. Jak zwykle pod koniec roku czekają nas podwyżki opłaty śmieciowej oraz pozostałych opłat i podatków lokalnych. Opłata śmieciowa wzrośnie na pewno i oby skończyło się na 30 złotych, ale to mało prawdopodobne. Mamy prawo tak twierdzić po tym, jak zobaczyliśmy nowy cennik, który będzie obowiązywał na składowisku odpadów w Stawnicy koło Złotowa. To tam trafia 50 procent odpadów segregowanych z terenu gminy Sępólno, a niedługo będzie to już 60 procent.
Robert Lida
Wrakowisko w Wiśniewie
Tego jeszcze nie było na terenie powiatu sępoleńskiego. W niedzielę w Wiśniewie odbyła się impreza pod nazwą Wrak Race, czyli popularne wyścigi wraków. Na starcie stanęło aż 60 załóg z całej Polski. Poza czysto sportowym impreza miała również wymiar charytatywny. Zbierano środki dla Błażejka Lewandowskiego z Komierowa, który choruje na pęcherzowe oddzielanie naskórka. Gdyby organizowano konkurs na imprezę roku w powiecie, to Wrak Race wygrałoby bezapelacyjnie. Na szczęście będą następne.
Robert Lida
Osiedle boi się gazu
Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie przymierza się do budowy kotłowni gazowej, jednak rosnące z dnia na dzień ceny paliw sprawiają, że odbiorcy mają coraz więcej obaw dotyczących planowanej inwestycji. Boją się znacznych podwyżek cen ciepła. Problem, który na ostatniej sesji rady miejskiej zasygnalizował radny Artur Juhnke, dotyczy głównie mieszkańców osiedla Słowackiego w Sępólnie.
Robert Środecki
Pożar lakierni
Pożar pomieszczenia lakierni na terenie zakładu stolarskiego przy ulicy Orzeszkowej. Dwóch pracowników podtruło się dymem.
Robert Lida
Osiedlowe wybory
We wtorek odbyły się wybory uzupełniające przewodniczącego zarządu osiedla numer 1. Z czterech kandydatów zgłoszonych przez mieszkańców najwięcej głosów otrzymał Zbigniew Krawczak.
Robert Lida