stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Kolejny wypadek przy pracy
Młody mężczyzna został przygnieciony dużym elementem rozrzutnika. Do zdarzenia doszło podczas jego mycia. Poszkodowany trafił do szpitala.
Robert Lida
Audi na drzewie, mercedes na słupie
W piątek o godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej w Skarpie audi A3 uderzyło w drzewo. Do szpitala trafiła jego pasażerka.
Robert Lida
ZGK nieprawidłowo rozlicza koszty ogrzewania
Jedna z mieszkanek wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Szkolnej udowodniła przed sądami dwóch instancji, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie niezgodnie z prawem rozlicza koszty ogrzewania budynku. Jednak to ona siedziała na sądowej sali w charakterze pozwanej. Wspólnota, która ją pozwała, żądała ponad 7 tysięcy złotych niedopłaty za zużyte ciepło. Tymczasem biegły powołany przez sąd wyliczył, że to wspólnota powinna oddać jej 191 złotych nadpłaty. To nie jest jednostkowy przypadek. Takie same, niezgodne z prawem metody rozliczania ciepła stosuje się w innych budynkach.
Robert Lida
50 lat posługi kapłańskiej  księdza Mariana Kotewicza
W sobotę 50. rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. kanonik Marian Kotewicz, od 39 lat proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Lutowie. Ksiądz Marian to nie tylko kapłan, to prawdziwa instytucja i po prostu dobry człowiek. Z okazji rocznicy w lutowskim kościele odprawiono uroczystą mszę świętą.
Robert Lida
Doktor Suszyński wyleczy Więcbork z BoWiD-u ?
23 maja wojewoda kujawsko-pomorski wydał zarządzenie zastępcze zmieniające nazwę ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację w Więcborku na Tadeusza Suszyńskiego. Prawie tysiąca mieszkańców największego osiedla Więcborka nikt o zdanie nie pytał. Samorząd zamierza odwołać się od decyzji wojewody do sądu.
Piotr Pankanin, Robert Lida
Jednogłośnie i bez dyskusji
W ubiegłą środę Rada Miejska w Sępólnie jednogłośnie zatwierdziła sprawozdanie finansowe z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy i udzieliła burmistrzowi absolutorium. Żaden radny nie miał zastrzeżeń do realizacji budżetu i sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy. Taki wynik głosowania w roku wyborczym to niewątpliwy sukces burmistrza Waldemara Stupałkowskiego.
Robert Środecki
Arsenał w Sikorzu
Prawdziwy arsenał znaleziono na terenie działki budowlanej w Sikorzu. Saperzy wywieźli z niej aż 67 pocisków moździerzowych.
Robert Lida
Prawo chroni bobry, nie rolnika
O interwencję poprosił nas rolnik z Lutowa. Przez jego grunty przebiega rów melioracyjny, który został zniszczony na odcinku kilkuset metrów. Wszystko wskazuje na to, że winowajcą są bobry. Rolnik zgłosił awarię w gminnej spółce wodnej, ale nie może się doczekać naprawy zniszczonego cieku.
Robert Lida
Złoty jubileusz WOK
W ubiegłą sobotę Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy okolicznych mieszkańców. Od kilku dekad jest centrum życia kulturalnego wsi.
Robert Środecki
Czołówka w Radońsku
W poniedziałek na drodze powiatowej w Radońsku zderzył się vw T4 i ford focus. Samochody nie nadawały się do dalszej jazdy, ale kierowcom nic groźnego się nie stało.
Robert Lida