stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Walne w Krajnie
W czwartek obradowało walne zebranie sprawozdawcze Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Krajna. Członkowie klubu rozliczyli zarząd za działalność w ubiegłym roku. Podjęto również uchwałę o przeznaczeniu zysku na działalność statutową. Walne będzie także wnioskować do samorządu gminy o utworzenie klasy o profilu sportowym.
Robert Lida
Powódź w Sikorzu
W piątek po kilku godzinach intensywnych opadów deszczu w Sikorzu na podmokłym terenie wokół baraku powstało jezioro. Wody było tak dużo, że mieszkańcy nie mogli wyjść z mieszkań. – Nikt nie pomyślał, żeby wybudować tutaj kanalizację deszczową. Woda z całej wsi spływa do nas i nas zalewa – mówi zrozpaczona mieszkanka baraku.
Robert Środecki
Raport o kondycji gminy
Kilka dni przed sesją absolutoryjną burmistrz Sępolna opublikował raport o stanie gminy. Dokument zawiera zbiór interesujących informacji na temat finansów, demografii, inwestycji czy dróg. Z jego treścią zapoznali się radni, którzy nie mieli uwag do przedstawionych danych.
Robert Środecki
Czołówka w Radoński
W czwartek rano w Radońsku doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Za kierownicą obu pojazdów siedziały kobiety, które z licznymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez dwie godziny.
Robert Środecki
Zabawa w chowanego
24 kwietnia burmistrz Sępólna wystosował do komendanta powiatowego policji pismo z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce na terenie Hotelu Jan. Mimo obowiązujących w tamtym czasie przepisów w hotelu przebywali, i jak wynikało z relacji mieszkańców, dobrze się bawili goście. Minął miesiąc, a postępowanie w tej sprawie ciągle trwa. Czy to ma dzisiaj sens, kiedy działalność hotelarska została odmrożona?
Robert Lida
Dachowanie w Trzcianach
Okryty złą sławą zakręt w Trzcianach nadal zbiera swoje żniwo. We wtorek wypadł z niego i dachował ford mondeo.
Robert Lida
O sporcie i turystyce w czasach pandemii?
W środę, w sposób zdalny obradowała Rada Miejska Sępólna. Mimo sporych kłopotów technicznych na początku sesji udało się zrealizować bogaty porządek obrad. Podjęto między innymi uchwały obniżające o 50 procent opłaty za pobyt dzieci w żłobku i klubie dziecięcym w czasie, kiedy te placówki były zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.
Robert Lida
Rajd naćpanego kierowcy
Niewiele brakowało, aby rajd naćpanego kierowcy ulicami Sępólna zakończył się tragicznie. W piątek około godziny 11.00 samochód osobowy przeleciał przez chodnik i ścieżkę rowerową, a następnie wbił się w drzewo niszcząc ogrodzenie posesji. Do zdarzenia doszło w ruchliwym miejscu na ulicy Kościuszki, nieopodal urzędu i komendy powiatowej policji.
Robert Środecki
Czy hotel mimo zakazu prowadzi działalność?
Mieszkańcy Sępólna donoszą, że mimo oficjalnego zakazu w Hotelu Jan przebywają goście. Takie głosy dotarły także do burmistrza Stupałkowskiego.
Robert Lida
Ustawodawca segreguje ludzi
Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wzbudza mnóstwo uzasadnionych kontrowersji. Ustawodawca zwalnia z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli budynków jednorodzinnych posiadających kompostowniki. Na taką ulgę nie mogą liczyć mieszkańcy budynków wielorodzinnych. – To segregacja i dyskryminacja ludzi. Dlaczego jesteśmy traktowani w taki sposób? – pyta zdenerwowana mieszkanka budynku wielorodzinnego w jednym z sołectw gminy Sępólno.
Robert Środecki