stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Trzy hektary w ogniu
W niedzielę na przedłużeniu ulicy Niechorskiej i Rzecznej paliły się nieużytki. Ogień w szybkim tempie dotarł do pobliskiego zagajnika.
Robert Lida
Nie ma innej alternatywy  jak basen powiatowy w Sępólnie
– O basenie w Sępólnie trzeba zacząć mówić poważnie – stwierdził burmistrz Waldemar Stupałkowski podczas środowej sesji rady miejskiej poświęconej między innymi funkcjonowaniu sportu w gminie oraz turystyce i rekreacji.
Robert Lida
Muzeum wspomnień
Tłumy mieszkańców przyszły w sobotę na otwarcie pierwszego muzeum w powiecie sępoleńskim – Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL. Muzeum to poważne przedsięwzięcie: jest zarejestrowane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ma swojego dyrektora i kustoszy. Tak naprawdę to prywatna inicjatywa mieszkańca Sępólna, Marcina Gulki.
Robert Lida
Misterium Niedzieli Palmowej
Już po raz trzeci ulicami Sępólna przeszedł pochód z palmami wielkanocnymi. Dzień, w którym wspominamy przybycie Chrystusa do Jerozolimy, był również dniem odpustu ku czci Krzyża Świętego oraz zakończenia parafialnych rekolekcji.
Robert Lida
Dachowanie w Trzcianach
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku kolizji, do jakiej doszło w ubiegły czwartek w Trzcianach. Na drodze wojewódzkiej nr 241 prowadzącej do Tucholi zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich wypadł z drogi i dachował.
Robert Środecki
Naprawimy drogi, gdy wywieziemy drewno
W piątkowym konwencie powiatu sępoleńskiego wziął udział Janusz Kaczmarek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, oraz nadleśniczowie z Runowa, Lutówka i Zamrzenicy. Włodarze naszych gmin, którzy mają ogromne problemy ze swoimi drogami, pytali, czy Lasy Państwowe pomogą w naprawie dróg rozjeżdżanych przez samochody wywożące z lasu ponawałnicowe drewno. – Po uprzątnięciu lasu wyrównamy te drogi i one będą lepsze niż przedtem – obiecał nadleśniczy z Runowa, Leszek Popowski. Z kolei dyrektor Kaczmarek zapewnił, że w funduszu leśnym są pieniądze na wspólne inwestycje drogowe z samorządami.
Robert Lida
Znowu chciał skoczyć
W poniedziałek, kilkanaście minut po godzinie 17.00, na dachu bloku numer 14 osiedla Słowackiego pojawił się 37-letni Krzysztof N. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i groził, że popełni samobójstwo. Po kilkudziesięciominutowej rozmowie udało się go bezpiecznie sprowadzić na ziemię. To była kopia wydarzeń z 24 lutego.
Robert Lida
Trener tenisistów Krajny za kratkami
Wiceprezes klubu sportowego Krajna, trener tenisistów stołowych 45-letni Piotr R. został tymczasowo aresztowany. Prokurator przedstawił mu zarzut doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się tak zwanej innej czynności seksualnej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 12. To szok dla sępoleńskiego środowiska sportowego.
Robert Lida
Nowa budowa na starej plaży
Do wakacji na polu namiotowym przy starej plaży w Sępólnie ma powstać nowoczesny budynek sanitarny służący turystom i mieszkańcom. Gmina na wzniesienie obiektu otrzymała dofinansowanie wysokości 189 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Budowa pochłonie około 300 tys. zł.
Robert Środecki
Sąd wydał wyrok na kasę
Od 1 marca nie funkcjonuje kasa Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Sępólnie przy ulicy Wojska Polskiego 22. To spore utrudnienie dla osób załatwiających tutaj swoje sprawy wieczysto-księgowe.
Robert Lida