stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Burmistrz nagrodził firmę roku
W ubiegłą środę podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Jolanta Valinska-Fritz w imieniu firmy Eurotechnik odebrała zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy roku w gminie Sępólno. Nagroda honorowa jest przyznawana lokalnym firmom od kilku lat. Ponadto radni dyskutowali na temat zabezpieczenia potrzeb sportowych i turystycznych.
Robert Środecki
Wymuszenie ciężarówki
Groźny wypadek w Trzcianach. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogami powiatowymi ciężarowe volvo uderzyło w golfa. Kierowca osobówki trafił do szpitala.
Robert Lida
Sąd ukarał policjanta
Proces 25-letniego Błażeja P., oskarżonego między innymi o dokonanie rozboju na proboszczu sępoleńskiej parafii Henryku Lesnerze, dobiega końca. Do przesłuchania pozostał ostatni świadek, funkcjonariusz policji, który pracował przy tej sprawie. We wtorek policjant nie stawił się w sądzie i nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Za to sąd ukarał go karą porządkową w wysokości 400 złotych.
Robert Lida
Taka mała Witunia, a taki król
W ub. niedzielę Ryszard Kałaczyński został Królem Polskich Maratonów. Rolnik z Wituni przebiegł ich dotąd aż 682, po czym spoczął na wiklinowym tronie z papierową koroną oklejoną pazłotkiem na głowie. Można robić wielkie działa i się świetnie bawić? W Wituni - wsi rozbieganej rekordowo - można.
Robert Lida
Wybory w sołectwie Sępólno
O funkcję przewodniczącego zarządu osiedla numer 1 ubiegało się aż trzech kandydatów. Z tej potyczki zwycięsko wyszła dotychczasowa przewodnicząca Mariola Mosiądz-Śmigiel.
Robert Lida
Tragedia w Sikorzu
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej w Sikorzu. Opel astra uderzył w przydrożne drzewo. Nie żyje 19-letni mieszkaniec Przepałkowa.
Robert Lida
Ile zarabiają pracownicy urzędu?
Wiemy już, ile dokładnie zarabiają pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie. Sposób ich wynagradzania jest o wiele bardziej sprawiedliwy niż w starostwie powiatowym, gdzie pomimo identycznego wykształcenia i stażu pracy wynagrodzenia są zróżnicowane. Szczegółowe dane dotyczące pensji urzędników ujawniono na ostatniej sesji.
Robert Środecki
CBŚP uderzyło w sępoleński narkobiznes
W ubiegłą środę policjanci CBŚP przeprowadzili na terenie gminy Sępólno akcję, w wyniku której ujawnili około 1,5 kilograma narkotyków. Za kratki trafił 25-letni Marcin Ch., a wobec dwóch innych mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Wszystkim przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.
Robert Lida
Nowy zastępca komendanta
Komendant wojewódzki policji powierzył obowiązki pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Sępólnie podinspektorowi Krzysztofowi Haffke. Nowy zastępca został przeniesiony do Sępólna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, gdzie pracował w zespole dyżurnych. Jednocześnie ze służby w policji został zwolniony mł. insp. Dariusz Jędrzejczak, który przeszedł na emeryturę.
Robert Lida
Szlachetne zdrowie  i podwyżki za śmieci
Czy dzieci nieszczepione powinny być przyjmowane do gminnych szkół, przedszkoli i żłobków? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie. Obrady były poświęcone funkcjonowaniu służby zdrowia na terenie gminy, powiatu i kraju.
Robert Środecki