stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Dachowanie w rowie
We wtorek w Zbożu dodge caliber, w którym podróżowały 4 osoby, wypadł z drogi, wjechał do rowu wypełnionego wodą i przewrócił się na bok. Kobieta i dziecko zostali przewiezieni do szpitala.
Robert Lida
Rewolucja na targowisku
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że gmina Sępólno otrzymała dofinansowanie na przebudowę targowiska miejskiego. W przyszłym roku zajdą tam rewolucyjne zmiany. Pojawi się instalacja fotowoltaiczna i nowy parking na ulicy Młyńskiej.
Robert Środecki
Sto lat Pana Mariana
W piątek Marian Bethke z Sępólna zasilił elitarne grono stulatków. Na setnych urodzinach pojawili się najbliżsi oraz przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem i starostą na czele. Jubilat cieszy się dobrym zdrowiem. Podczas uroczystości tryskał humorem i chętnie rozmawiał z zaproszonymi gośćmi.
Robert Środecki
Ekshibicjonista z Sępólna
Od kilku lat docierają do naszej redakcji sygnały o sępoleńskim ekshibicjoniście obnażającym się w różnych miejscach, np. w okolicach placu zabaw. Niestety, czyjaś potworna głupota sprawiła, że Sebastian M. został zatrudniony w sępoleńskim żłobku pełnym dzieci. Przed kilkoma dniami został jednak zwolniony, po tym jak w zaparkowanym przed więcborską Biedronką samochodzie oglądał film pornograficzny, onanizując się publicznie.
Piotr Pankanin, Robert Lida
Skutki zawracania
Ford c-max staranował solidne ogrodzenie i złamał słup energetyczny. Chwilę wcześniej doszło do kontaktu z oplem corsą, którym kierująca usiłowała zawrócić na skrzyżowaniu.
Robert Lida
Poloneza czas zacząć
We wtorek stadion miejski w Sępólnie tętnił życiem. Było tam tłoczno i kolorowo. Na zielonej płycie boiska poloneza zatańczyło ponad 700 osób. Byli to głównie uczniowie okolicznych szkół.
Robert Środecki
Listopadowy raut
Listopadowy raut, czyli urodziny Niepodległej, to impreza w klimacie lat 20. ubiegłego stulecia, zorganizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Raut, tak jak w ubiegłym roku, miał się odbyć na ulicy Studziennej, ale z powodu niekorzystnych prognoz meteorologicznych przeniesiono go pod dach, do centrum kultury i sztuki.
Robert Lida
Zakład przetwórstwa odpadów w parku przemysłowym?
Radny Kazimierz Wargin chce, aby w sępoleńskim parku przemysłowym powstał zakład przetwórstwa odpadów komunalnych. Wypowiedział się na ten temat na ostatniej sesji rady miejskiej. Jego pomysł z pewnością nie spodoba się okolicznym mieszkańcom.
Robert Środecki
Spotkanie autorskie
Dopiero po 78 latach od niemieckiej zbrodni w Karolewie ukazała się monografia opisująca te wydarzenia. Wydana przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej książka spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu sępoleńskiego i pozytywnym odbiorem. W poniedziałek, w Bibliotece Publicznej w Sępólnie, odbyło się spotkanie z autorką książki „Karolewo 1939 Zbrodnie w Obozie Selbstschutz Westpreussen” Izabelą Mazanowską. Spotkanie było jednym z wydarzeń XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
Robert Lida
Ćwierć wieku pielgrzymowania
Ksiądz kanonik Marian Kotewicz w tym roku już po raz 25. poprowadził Krajeńską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Po raz pierwszy na pielgrzymi szlak wyruszył, kiedy ksiądz Kotewicz miał 50 lat. Pytany, jak radzić sobie z trudami wędrówki, odpowiada krótko: – Trzeba ufać Panu.
Robert Lida