stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Nauka poprzez zabawę
W ubiegły piątek w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie dokonano uroczystego otwarcia sali integracji sensorycznej. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych. Ich celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych.
Robert Środecki
Nagrody dla wszystkich za wszystko
To, co dzieje się na wrześniowej sesji Rady Miejskiej Sępólna, od lat budzi ogromne kontrowersje. Na forum rady wręczane są nagrody dla uczniów szkół gminnych oraz przedszkoli, którzy zdobyli jakiekolwiek miejsca nawet w najbardziej niszowych konkursach. Tym razem nagrodzonych było 135 osób.
Robert Lida
80 lat MLKS Krajna
W sobotę odbyły się jubileuszowe uroczystości związane z 80-leciem MLKS Krajna. Była to okazja do spotkania kilku pokoleń sportowców i działaczy, którzy tworzyli historię jednego z największych klubów w województwie. Wielu z nich zarząd klubu wyróżnił pamiątkowymi medalem.
Robert Lida
Sępólno najdroższe
Firma Curulis na zlecenie Związku Miast Polskich sporządziła szczegółowy ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne, uwzględniając sytuację miast powiatowych w 2018 roku. Badacze oszacowali i podali roczne koszty, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę. Wyniki rankingu są porażające dla Sępólna. Według danych opublikowanych w raporcie stolica powiatu należy do najdroższych miast w Polsce.
Robert Środecki
Inwestowanie bez planów i brak dobrych sąsiadów
Właściciel kilku hoteli w dużych miastach jest poważnie zainteresowany budową pensjonatu w Dziechowie nad Jeziorem Sępoleńskim. Nabył tam atrakcyjne grunty, ale nie może przystąpić do realizacji inwestycji. Najpoważniejszą przeszkodą, która uniemożliwia rozpoczęcie budowy, jest brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Sprawa nieruchomości i planowanej inwestycji była przedmiotem ożywionej dyskusji podczas ostatniej sesji. Z ust radnych padały ostre słowa skierowane do urzędników z magistratu.
Robert Środecki
Sesyjne odpryski
W ubiegłotygodniowej relacji z sesji Rady Miejskiej w Sępólnie skupiliśmy się wyłącznie na sytuacji ekonomicznej i organizacyjnych gminnych spółek. Radnym kolejno spowiadali się dyrektorzy i prezesi Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Zakładu Transportu i Usług. Nurtujących tematów było znacznie więcej.
Robert Środecki
Gminne spółki pod lupą radnych
W ubiegłą środę sępoleńscy radni wysłuchali szczegółowych sprawozdań z działalności organizacyjnej i ekonomicznej spółek komunalnych funkcjonujących na terenie gminy. Po raz pierwszy od kilku lat Zakład Transportu i Usług Sp. z o.o. w Sępólnie wypracował zysk. Firmie zarządzanej przez prezesa Grzegorza Glińskiego zlecano wiele zadań inwestycyjnych realizowanych na terenie gminy.
Robert Środecki
Złapcie tego podpalacza
Strażacy są niemal pewni, że na terenie powiatu grasuje podpalacz. Świadczy o tym zwiększona liczba pożarów, które nie mogły powstać same. Płoną zwłaszcza stogi słomy. Jak uczy nas doświadczenie, sprawcy najpewniej należy szukać wśród samych strażaków.
Robert Lida
Ta nagroda Tomasowi się nie należy!
Tuż przed ceremonią wręczenia statuetki św. Wawrzyńca Januszowi Tomasowi oraz dzień wcześniej, podczas obrad komisji gospodarki komunalnej, której przewodniczącym jest laureat nagrody, doszło do poważnych incydentów. Znalazły się osoby, które uważają, że Januszowi Tomasowi ta nagroda się nie należy. Miały odwagę powiedzieć to publicznie. – Ta nagroda Tomasowi się nie należy! – zagrzmiał w czasie uroczystej sesji rady miejskiej sołtys Zalesia Stanisław Stróżyński. Oklaski były, ale niesłyszalne.
Robert Lida
Święty Wawrzyniec dla Janusza Tomasa
W ubiegły piątek w Sępólnie odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej. Najważniejszym punktem w porządku obrad było wręczenie Statuetki św. Wawrzyńca, patrona gminy Sępólno. W tym roku to zaszczytne kiedyś wyróżnienie otrzymał radny Janusz Tomas. Wybór laureata wzbudza skrajne emocje i kontrowersje.
Robert Środecki