stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Szlachetne zdrowie  i podwyżki za śmieci
Czy dzieci nieszczepione powinny być przyjmowane do gminnych szkół, przedszkoli i żłobków? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie. Obrady były poświęcone funkcjonowaniu służby zdrowia na terenie gminy, powiatu i kraju.
Robert Środecki
Inspektor zamknął most
Dwa miesiące temu z wielką pompą oddawano do użytku nową, asfaltową drogę Wałdowo – Toboła w gminie Sępólno, która biegnie do Adamkowa i Pamiętowa w gminie Kęsowo. W piątek powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sępólnie zamknął most, który łączy obie gminy w ciągu tej drogi.
Robert Lida
Wszyscy zarabiają oprócz rolników
Tadeusz Pieczywek z Wilkowa prowadzi typowe rodzinne gospodarstwo rolne. Gospodaruje na 40 hektarach i produkuje rocznie 500-600 sztuk świń. Nie jest członkiem żadnej partii, związku czy organizacji, jednak stanął na czele komitetu protestacyjnego rolników. W ubiegłym tygodniu pod sępoleńskim magistratem zorganizował pikietę rolników. O tym, jaki jest powód i cel protestu rozmawiamy z Tadeuszem Pieczywkiem:
Robert Lida
Najwyższa Izba Kontroli ujawnia nieprawidłowości w urzędzie
Szereg nieprawidłowości dotyczących gospodarowania mieniem gminy ujawniła Najwyższa Izba Kontroli podczas rutynowej kontroli w Urzędzie Miejskim w Sępólnie. Obszerne wyjaśnienie w tej sprawie złożył burmistrz Waldemar Stupałkowski, który odpowiedzialnością obarczył jednego z pracowników magistratu. Ta osoba od kilku miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Robert Środecki
Rolniczy protest
Wczoraj przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Sępólnie odbyła się pikieta około 150 rolników z czterech powiatów protestujących przeciwko złej sytuacji w rolnictwie, zwłaszcza na rynku trzody chlewnej. Byli to rolnicy niezrzeszeni, a za protestem nie stoi żadna organizacja, związek czy partia. Manifestacja miała pokojowy charakter.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni nowych radnych
Dzisiaj zaglądamy do kieszeni nowych radnych Rady Miejskiej w Sępólnie, którzy miesiąc po ślubowaniu byli zobowiązani do złożenia oświadczeń majątkowych. Przedstawione dane obejmują okres od 1 stycznia 2018 roku do 19 listopada 2018 roku.
Zarzut dla sprawcy wypadku
Sprawca wypadku, który miał miejsce w ubiegłą środę na ulicy Chojnickiej, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje, że kierowca mercedesa w chwili wypadku był pod wpływem narkotyków.
Robert Lida
Rozbój, włamanie,  narkotyki i ślad DNA
19 grudnia przed Sądem Rejonowym w Tucholi rozpoczął się proces 25-letniego mieszkańca Sępólna Błażeja P. Najpoważniejszy z długiej litanii zarzutów dotyczy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na proboszczu sępoleńskiej parafii pw. św. Bartłomieja Henryku Lesnerze. Oskarżony nie przyznaje się do tego czynu.
Robert Lida
Wielka Gala Noworoczna
We wtorek 1 stycznia oczy wszystkich miłośników muzyki klasycznej były skierowane na Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie, gdzie po rocznej przerwie spowodowanej remontem sali widowiskowej odbyła się tradycyjna gala noworoczna. Tym razem publiczności zaprezentowała się ukraińska grupa Tenors Bel'Canto oraz Royal Strausse Orchestra pod dyrekcją Oleksandra Dragana. Artystom towarzyszyli tancerze baletowi.
Robert Środecki
Zmiażdżony nissan
Do groźnego wypadku z udziałem trzech pojazdów doszło w piątkowy poranek na drodze krajowej w Płociczu. Aż trudno uwierzyć, że osoby podróżujące czarnym nissanem wyszły z niego żywe.
Robert Lida