stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Ponad tysiąc wymazów w drive-thru
Pod koniec października w Sępólnie rozpoczął pracę mobilny punkt pobrań wymazów na COVID-19, tak zwany drive-thru. W ubiegłym roku wykonano tam ponad 1000 badań. – drive-thru działa i działać będzie tak długo, dopóki będzie potrzebny naszym mieszkańcom – zapewnia wicestarosta Andrzej Marach.
Robert Środecki
Wilki polują w Iłowie i Radońsku
W Iłowie wilki zagryzły daniela. Wokół widać wyraźne ślady żerowania oraz wilcze tropy. Niby nic nadzwyczajnego, że wilki upolowały inne zwierzę. Wszystko jest w porządku do czasu, kiedy zaczną zaglądać do siedzib ludzkich. Oby tak się nie stało. Na razie takich sygnałów nie ma.
Robert Lida
Burmistrz zapowiada kontrolę  deklaracji śmieciowych. Będą kary
Burmistrz Sępólna zapowiada zmasowane kontrole złożonych przez mieszkańców deklaracji śmieciowych. Istnieją podejrzenia, że część właścicieli nieruchomości zaniża liczbę domowników, dzięki czemu płaci mniej za odbiór śmieci. – Deklarowanie mniejszej ilości zamieszkałych osób jest nieuczciwe w stosunku do tych mieszkańców, którzy rzetelnie przekazują dane. Postępowanie niektórych mieszkańców zaniżających ilość osób zamieszkałych daną nieruchomość ma bezpośredni wpływ na wzrost opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – mówi Waldemar Stupałkowski.
Robert Lida
Odwyk dla bogatych i celebrytów
Od marca ubiegłego roku w Sępólnie funkcjonuje Ośrodek Terapii Uzależnień Forest. Jest to placówka adresowana do osób majętnych o czym świadczy cennik świadczonych usług. Powstanie ośrodka w bezpośrednim sąsiedztwie plaży miejskiej na początku ubiegłego roku wzbudzało olbrzymie kontrowersje. Po upływie kilku miesięcy wrzawa ucichła.
Robert Środecki
Żniwa na rondzie
W piątek na rondzie im. ks. Grudzińskiego przewróciła się przyczepa ciągnikowa, na której przewożono baloty słomy. Ładunek wylądował na chodniku od strony dawnej gazowni.
Robert Lida
W biały dzień zdemolował lokal  w centrum miasta
W sobotnie przedpołudnie pijany mężczyzna wybił szyby lokalu przy placu Wolności, w którym jeszcze niedawno funkcjonował nielegalny salon gier. Następnie wszedł do środka i zdewastował wyposażenie lokalu, a na końcu wszystko oblał farbą. 41-latka na gorącym uczynku zatrzymali policjanci. Okazało się, że to dobrze znany policji sępólnianin, Stanisław G., który razem z Kamilem S. w 2012 roku przez sąd w Cardiff (Wielka Brytania) został skazany za współudział w zabójstwie obywatela Litwy.
Robert Lida
W trosce o zdrowie psychiczne  młodego pokolenia
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sępólnie to zupełnie nowy podmiot leczniczy, który pojawil się na mapie powiatu sępoleńskiego. Jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, stanowi odpowiedź na coraz większe problemy ze zdrowiem psychicznym młodego pokolenia, które narastają szczególnie w czasie pandemicznej izolacji. O funkcjonowaniu tego zupełnie nowego podmiotu rozmawiamy z jego właścicielką Lucyną Borzyszkowską oraz psychoterapeutką Moniką Szopińską.
Robert Lida
Utknęli w błocie, ponieważ nie wykonano badań gruntu
Rewitalizacja otoczenia kościoła parafialnego śimaczy się od października, a końca prac nie widać. Mieszkańcy powoli tracą cierpliwość. Budowlańcy w pierwszej kolejności rozkopali teren przylegający do kostnicy, a teraz omijają go szerokim łukiem. Przejście ulicą Kościelną jest praktycznie niemożliwe, a obsługa pogrzebów musi poruszać się w błocie po kolana.
Robert Lida
Nowy rok, nowy budżet
W środę 30 grudnia Rada Miejska w Sępólnie jednogłośnie uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Dochody zaplanowano na poziomie 89,120 mln zł. Wydatki będą o 5,5 mln zł wyższe. Na inwestycje samorząd zaplanował 22 mln zł, co stanowi 23% wszystkich wydatków.
Robert Środecki
Bryły lodu przyczyną wypadku
Na drodze wojewódzkiej w Zbożu opel corsa wjechał do rowu. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem ponieważ na przednią szybę z mijanej ciężarówki spadły bryły lodu. Kobieta z urazem twarzoczaszki została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida