stat4u

RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Znowu czad w roli głównej
Trzy dorosłe osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Źródłem tego niewidocznego i bezwonnego, ale trującego gazu był piec kaflowy. Strażacy jako przyczynę zdarzenia podają brak dostępu świeżego powietrza do pomieszczenia, w którym znajdował się piec i poszkodowane osoby. Krótko mówiąc: plastikowe, szczelnie zamknięte okna.
Robert Lida
100 dni do matury
W piątek jako ostatni w powiecie studniówkowego poloneza zatańczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie. W pierwszej parze kroczyli dyrektor szkoły Tomasz Cyganek i tegoroczna maturzystka z klasy III a Natalia Wojtania.
Robert Środecki
III Targi Pracy i Edukacji
W ubiegłą środę w hali Krajna Arena odbyły się III Targi Pracy i Edukacji. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców: szkoły ponadpodstawowe, wyższe uczelnie, pracodawcy, firmy zajmujące się pośrednictwem pracy oraz instytucje związane z rynkiem pracy i obsługą biznesu. W ciągu czterech godzin targi odwiedziły setki osób.
Robert Lida
Prokurator wziął się za straż rybacką
Komendant powiatowy społecznej straży rybackiej wstrzymał działalność grupy interwencyjnej działającej przy kole wędkarskim nr 121 w Sępólnie. Przyczyną jest wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową w Tucholi śledztwa dotyczącego nadużyć, które miały mieć miejsce w tej grupie. Zdaniem wędkarzy jest to efekt trwającej od dłuższego czasu niezdrowej rywalizacji między Społeczną Strażą Rybacką w Sępólnie a komendantem powiatowym SSR, który dowodzi grupą interwencyjną działającą w Więcborku.
Robert Lida
Podwójna śmierć
W mieszkaniu przy placu Wolności znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej zmarli we śnie. Co było przyczyną zgonu, ma wyjaśnić prowadzone w tej sprawie postępowanie, a zwłaszcza wyniki sekcji zwłok.
Robert Lida
Oddajcie sprzęt Caritasu
W ubiegłą środę sępoleńscy radni zapoznali się ze szczegółową informacją dotyczącą działalności podmiotów leczniczych działających na terenie gminy. Zdzisława Skórczewska reprezentująca Caritas zaapelowała do mieszkańców o zwrot sprzętu wypożyczonego ze stacji opieki długoterminowej. Wyposażenie, które zalega na czyimś strychu, może uratować komuś życie.
Robert Środecki
Grochowiec wybrał sołtysa Świdwia
W ubiegłą środę w wypełnionej po brzegi świetlicy wiejskiej w Świdwiu odbyły się przedterminowe wybory sołtysa. Spośród zgłoszonych kandydatów najwięcej głosów uzyskała Donata Rohde z Grochowca. To ona zastąpi Alberta Wagnera, który po 28 latach pracy na rzecz sołectwa zrezygnował ze stanowiska.
Robert Środecki
Bałagan na Kolejowej, czyli kto sika do butelek?
Mieszkańcy Sępólna zwracają uwagę na stosy śmieci, które walają się wzdłuż ulicy Kolejowej. Twierdzą, że zostawiają je kierowcy parkujących tam ciężarówek. – Nie dość, że wyrzucają śmieci, to jeszcze sprowadzają sobie tam „dziewczynki” i piją alkohol. Ulica to dla nich nie tylko śmietnik, ale też ubikacja – mówi mieszkaniec Kolejowej.
Robert Lida
Opel w rowie
We wtorek około godziny 11.00 kierowca osobowego opla podróżujący drogą wojewódzką nr 241 nie zachował należytych środków ostrożności, zjechał na pobocze i wpadł do przydrożnego rowu. Samochód zatrzymał się na dachu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w Trzcianach, w miejscu gdzie odnotowano wiele wypadków i kolizji.
Robert Środecki
Orszak Trzech Króli
Po raz czwarty w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Sępólna przemaszerował orszak Trzech Króli. Z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej mieszkańców. W tym roku zorganizowano go pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.
Robert Lida