stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Oczyszczalnia pracuje
Zgodnie z planem i zapisami w umowie pod koniec października zakończyła się modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Wąwelnie. Wymieniono wszystkie najważniejsze elementy obiektu. To była najdroższa inwestycja ostatnich lat w gminie Sośno.
Robert Lida
Drożej za śmieci, podatki prawie bez zmian
W ubiegły czwartek podczas sesji rady gminy radni z Sośna ustalili stawki przyszłorocznych opłat i podatków lokalnych. Ponadto wysłuchali informacji o stanie bezrobocia i podjęli pakiet uchwał dotyczących utrzymania czystości i porządku w gminie. To pokłosie zmian w ustawie, które właśnie wchodzą w życie.
Robert Środecki
Sitno wicemistrzem województwa
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitnie została wicemistrzem województwa. Młodzi druhowie z gminy Sośno złoto przegrali o 0,49 punktu.
Robert Lida
Dożynki powiatowo-halowe
Gmina Sośno była organizatorem tegorocznego powiatowego święta plonów. Padający deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorów, ale ci byli na to przygotowani. Oficjalna część dożynek odbyła się w hali sportowej szkoły podstawowej. Na szczęście obyło się bez akcentów związanych z kampanią wyborczą.
Robert Lida
Roman Buława z Nagrodą św. Wawrzyńca
W sobotę po raz piętnasty odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Sępólna z okazji imienin patrona miasta św. Wawrzyńca. Podczas sesji Nagrodą św. Wawrzyńca uhonorowano wieloletniego zawodnika oraz szkoleniowca sępoleńskich klubów sportowych – Romana Buławę.
Robert Lida
Nowe drogi są wartością dodaną
Mijają dwa lata od nawałnicy, która wyrządziła ogromne szkody w powiecie sępoleńskim. Czy gminom udało się uporać ze skutkami żywiołu? Czy służby dystrybujące pomoc finansową należycie wywiązały się ze swoich obowiązków? O odpowiedź na powyższe pytania poprosiliśmy wójta Sośna Leszka Stroińskiego.
Robert Środecki
Mierucin zmilitaryzowany
Mieszkańcy Mierucina chwycili za broń. W sobotę przeprowadzono tutaj intensywne szkolenie wojskowe, które ukończyło kilkadziesiąt osób. Na szczęście była to tylko zabawa w ramach drugiego festynu militarnego.
Robert Lida
Kobiety na kombajny
Na polu w Wielowiczku w potwornym upale i tumanach kurzu pracuje potężny case z 6-metrowym hederem. Za kierownicą niewysoka, uśmiechnięta dziewczyna – Kasia Wilgosiewicz.
Robert Lida
Przedwojenne groby komplikują sprzedaż
Rada Gminy w Sośnie wyraziła zgodę na sprzedaż zdewastowanego pałacu w Olszewce, który został zniszczony podczas nawałnicy. Kolejnym etapem jest wycena nieruchomości oraz ogłoszenie przetargu. – Zależy nam na tym, żeby wszystko odbyło się sprawnie – mówi wójt Sośna Leszek Stroiński.
Robert Środecki
Jubileusz KGW Tuszkowo
W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszkowie obchodziło jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej zorganizowano huczną uroczystość z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli instytucji wspierających koło i zaproszonych gości. Sobotnie spotkanie było znakomitą okazją do wspomnień i wręczenia prezentów szanownym jubilatkom.
Robert Środecki