stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Drogi i odroczenie podatku
Kwietniowa sesja Rady Gminy w Sośnie, podobnie jak w innych miejscowościach, miała niecodzienny przebieg. Wójt i przewodnicząca rady łączyli się z radnymi za pośrednictwem internetu. Pomimo trudności, obrady udało się przeprowadzić. Kiedy wróci normalność? Takie pytanie ciśnie się na usta, gdy patrzy się na gadające głowy na ekranie komputera.
Robert Środecki
Wójt apeluje o spokój i rozwagę
W ubiegły wtorek w trybie nadzwyczajnym obradowali radni z Sośna. W ciągu 30 minut podjęli kilka uchwał dotyczących spraw bieżących. Porządek obrad został ograniczony do niezbędnego minimum.
Robert Środecki
Kolejne medale od starosty
W ubiegły czwartek w domu kultury w Sośnie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Tym razem radni przegłosowali kilka uchwał dotyczących spraw finansowych i wysłuchali sprawozdania wójta na temat środków zewnętrznych pozyskanych w ubiegłym roku. Gościem sesji był starosta sępoleński Jarosław Tadych.
Robert Środecki
Chcą pozyskiwać prąd z gnojowicy
Właściciel fermy trzody chlewnej w Konstantowie jest poważnie zainteresowany budową biogazowni w okolicach Sitna na granicy gmin Mrocza i Sośno. Do urzędu trafił już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Potencjalny inwestor nie wahał się zabrać mieszkańców Sitna i okolic na wycieczkę do biogazowni w Koczale, aby osobiście przekonali się, że tego typu przedsięwzięcie nie jest szkodliwe dla środowiska.
Robert Środecki
Rada rodziców protestuje
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że kuchnia funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Przepałkowie zostanie zamknięta, a posiłki do szkoły będą dowożone z Sośna. Takie rozwiązanie wiąże się z redukcją etatów. Przeciwko działaniom wójta Leszka Stroińskiego zdecydowanie protestuje Rada Rodziców SP w Przepałkowie.
Robert Środecki
Zamach na diety radnych
Radny Stanisław Gackowski chce obniżenia diet samorządowców z Sośna i to aż o 20 procent.
Robert Lida
Sobota z Henrykiem Sobotą
W Wielowiczu zorganizowano „Wieczór wspomnień” poświęcony tutejszej szkole w latach 50 i 60. Gościem honorowym był Henryk Sobota, kierownik szkoły w tamtych latach.
Robert Lida
Najtrudniejszy budżet od wielu lat
W piątek Rada Gminy Sośno uchwaliła budżet na 2020 rok. Zdaniem wielu osób jest to najtrudniejszy budżet od wielu, wielu lat, a może nawet najtrudniejszy w historii gminnego samorządu. Pieniędzy wystarczy tylko na bieżące wykonywanie ustawowych zadań oraz na niewielkie inwestycje.
Robert Lida
Podwyżki na mikołajki
Radni z gminy Sośno jako pierwsi w powiecie uchwalili nowe stawki opłaty śmieciowej, która zacznie obowiązywać od nowego roku. Mieszkańcy będą musieli znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni. Stawka opłaty śmieciowej w gminie Sośno wzrasta z 16 zł do 23 zł miesięcznie od osoby.
Robert Środecki
Oczyszczalnia pracuje
Zgodnie z planem i zapisami w umowie pod koniec października zakończyła się modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Wąwelnie. Wymieniono wszystkie najważniejsze elementy obiektu. To była najdroższa inwestycja ostatnich lat w gminie Sośno.
Robert Lida