stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Pierwszy od dwóch lat
To była pierwsza taka impreza dla mieszkańców Sośna od dwóch lat. Na niedzielny festyn przyszły całe rodziny. Przy okazji uruchomiono mobilny punkt szczepień oraz mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego.
Robert Lida
350 boisk w Roztokach
Zagraniczny inwestor jest zainteresowany budową gigantycznej farmy fotowoltaicznej na terenie Roztok. Ma ona zajmować 250 hektarów, które należą do prywatnego właściciela. W przybliżeniu jest to obszar 350 boisk piłkarskich o standardowych wymiarach.
Robert Lida
Pradawna osada w Wąwelnie
Jakiś czas temu archeolodzy odkryli ślady wielu pradawnych osad w okolicy Wąwelna pochodzące z okresu mezolitu (około 9000 p.n.e. do 5500 p.n.e.) aż do epoki brązu i żelaza. Wiemy też, że w okresie wczesnego średniowiecza (VI – XIII w.) znajdowały się tutaj osady.
Przemysław Kowalczyk
Wójt wydał decyzję  dla biogazowni
18 czerwca wójt Sośna podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie biogazowni rolniczej w Sitnie. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia prac projektowych oraz ubiegania się o pozwolenie na budowę. To będzie inwestycja, której przygląda się cały powiat.
Robert Lida
Odpust parafialny w Sośnie
W sobotę parafianie z Sośna obchodzili Odpust Niepokalanego Serca Maryi. Główne uroczystości odbyły się pod przewodnictwem księdza Jaskuły, ale nie Andrzeja, tylko Tomasza.
Robert Lida
Śmiertelny wypadek  na krajówce
44-letni mężczyzna zginął w wypadku samochodowym w Przepałkowie. Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Około godziny 4.30 samochód dostawczy poruszający się drogą krajową nr 25 z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu. Okoliczności tego zdarzenia bada policja.
Robert Środecki
Winowajcę znaleźli dopiero w Bydgoszczy  i ukarali mandatem
W ubiegłą środę na drodze krajowej w Olszewce doszło do kolizji. Kierujący kia ceed najechał na tył opla corsy. Okazało się jednak, że przebieg zdarzenia nie był tak oczywisty, a jednego z uczestników znaleziono w Bydgoszczy dzięki współpracy z policjantami z komendy miejskiej.
Robert Lida
Opel spadł ze skarpy, a kierowca zniknął
W sobotę na drodze powiatowej między Dębinami a Zielonką opel astra wpadł w poślizg, stoczył się z wysokiej skarpy i dachował. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce, nie zastały ani kierowcy, ani pasażerów opla.
Robert Lida
Pożar słomy
W sobotni poranek strażacy gasili pożar słomy w Dziednie - osiedlu. Ogień zagrażał wielkiemu stogowi składającemu się z 220 balotów.
Robert Lida
Ponad pół tysiąca osób straci ulgę
W gminie Sośno funkcjonowała wadliwa uchwała rady gminy dotycząca obniżonej stawki opłaty śmieciowej dla osób, które posiadają kompostowniki. Rada swój błąd naprawiła, ale prawo do ulgi straci 577 mieszkańców.
Robert Lida