stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Podziękowali pani skarbnik
W ubiegły czwartek odbyła się kolejna sesja Rady Gminy w Sośnie. Po raz pierwszy od jesiennych wyborów samorządowych radni obradowali w pełnym składzie, ponieważ ślubowanie złożył nowo wybrany radny Józef Opas. Sesja była doskonałą okazją do podziękowań skierowanych do pani skarbnik Elżbiecie Romot, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Robert Środecki
Walne w Fuksie
W sobotę obradowało walne zebranie sprawozdawcze Gminnego Klubu Sportowego Fuks Wielowicz. To jedyny w gminie Sośno klub piłkarski, którego zespoły biorą udział w rozgrywkach związkowych. Jego dumą jest jedyna w powiecie drużyna kobieca.
Robert Lida
Szkoła w Sośnie ma swój sztandar
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sośnie ma własny sztandar. Uroczystość jego przekazania odbyła się w piątek. Zgromadziła całą szkolną społeczność oraz licznych gości.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni radnych
Dziś zaglądamy do kieszeni nowych radnych z gminy Sośno
Na początek Dziedno
W gminie Sośno ruszył cykl zebrań sprawozdawczo--wyborczych w sołectwach. Pierwsze odbyło się w ubiegłą środę, w Dziednie. Sołtys się nie zmienił.
Robert Lida
Gackowski za Gackowską
W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w Sośnie. Zwyciężył bezapelacyjnie Stanisław Gackowski, który w radzie zastąpi swoją mamę Wandę. O mandat ubiegało się 3 kandydatów.
Robert Środecki
Trudny budzet i nowy skarbnik
Dzień po świętach w domu kultury w Sośnie odbyła się kolejna sesja rady gminy. Radni jednogłośnie uchwalili tegoroczny budżet gminy oraz podjęli uchwały w sprawie odwołania i powołania skarbnika. Już wkrótce Elżbietę Romot zastąpi Honorata Warmbier.
Robert Środecki
Podatki bez zmian, śmieci w górę
O trzy złote wzrośnie od stycznia stawka opłaty śmieciowej w gminie Sośno. Zgodnie z deklaracją wójta pozostałe podatki i opłaty lokalne pozostaną na tegorocznym poziomie.
Robert Lida
PiS nic nie dostał
W środę na pierwszej sesji zebrała się nowa Rada Gminy Sośno. Funkcję przewodniczącej nadal kolejną kadencję będzie pełniła Krystyna Wąsik. Podczas sesji wybrano także składy osobowe komisji rady oraz ich przewodniczących. Od razu widać, że głosowania radnych z listy PiS zepchnęły do opozycji.
Robert Lida
Pożar na poddaszu
Osiem zastępów strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego w Sitnie. Całkowicie spłonęła konstrukcja dachu oraz jego pokrycie.
Robert Lida