stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Chemiczna bomba w Skoraczewie
Na terenie prywatnej posesji w Skoraczewie ujawniono gigantyczne nielegalne składowisko chemikaliów, najprawdopodobniej sprowadzonych z zagranicy. Sprawą zajmuje się obecnie Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Robert Lida
Dekada z Królową Jadwigą
W piątek Szkoła Podstawowa w Wałdowie obchodziła 10. rocznicę nadania imienia. Cała szkolna społeczność miała uzasadnione powody do świętowania. Od dekady patronką placówki jest królowa Jadwiga, która została wybrana podczas głosowania.
Robert Środecki
W Sośnie nie płacą rachunków
Wiele ciepłych słów pod swoim adresem usłyszał na ostatniej sesji Rady Gminy w Sośnie Marcin Grubicki. Dyrektor miejscowego Zakładu Gospodarki Komunalnej przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności firmy za ubiegły rok. Radni dziękowali mu za to, że pomimo gigantycznych problemów związanych z nawałnicą w gminie nie było dłuższych przerw w dostawie wody. Niepokoją dane dotyczące gigantycznych zaległości. Mieszkańcy mają problemy z regularnym płaceniem rachunków za wodę, ścieki, ciepło i odpady komunalne.
Robert Środecki
Interes się nie kręci
Co dalej z wiatrakami w gminie Sośno? Na początku mówiło się o 70 sztukach. Później o 40, jeszcze później o 20, teraz o kilkunastu. Wiatrowy biznes miał postawić typowo rolniczą gminę na nogi. Dotąd żaden wiatrak tutaj nie powstał i nie wiadomo, czy powstanie. Odpowiedź na postawione wcześniej pytanie miało dać spotkanie wójta z przedstawicielami spółki Sośnieński Park Wiatrowy, które odbyło się w ubiegły poniedziałek.
Robert Lida
Sołeckie gadu-gadu
W gminie Sośno trwa cykl zebrań sołeckich. W poniedziałek wójt Leszek Stroiński spotkał się z mieszkańcami Skoraczewa i Sitna. To miejscowości, które poważnie ucierpiały podczas ubiegłorocznej nawałnicy.
Robert Środecki
Pożar w GS-ie
W piątek na terenie bazy Gminnej Spółdzielni w Sośnie wybuchł pożar. Palił się budynek gospodarczy. W akcji gaszenia brało udział pięć zastępów strażaków z Sośna, Sępólna i Więcborka.
Robert Lida
Wielkanocne stoły po krajeńsku
Gmina Sośno była gospodarzem kolejnej powiatowej wystawy stołów wielkanocnych. W sali Gminnego Domu Kultury w Sośnie zaprezentowano cztery stoły przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz dwa przez uczniów szkół kształcących się w zawodach gastronomicznych.
Robert Lida
Dwanaście milionów dla poszkodowanych
W ubiegłym roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnie wypłacił ponad 12 milionów złotych osobom poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy. Wypłaty zasiłków były poprzedzone wydaniem 1350 decyzji administracyjnych. Podczas ostatniej sesji radni z Sośna wysłuchali szczegółowego sprawozdania z działalności ośrodka pomocy społecznej i zapoznali się z funkcjonowaniem służby zdrowia na terenie gminy
Robert Środecki
Burmistrz pod ostrzałem przewodniczącego
W piątek w sali krajeńskiej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku mieszkańcy miasta spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych. Podczas zebrania doszło do kilku spięć pomiędzy przewodniczącym samorządu Ryszardem Przybyłowskim, a burmistrzem Więcborka Waldemarem Kuszewskim. Nie jest tajemnicą, że obaj panowie nie darzą się wielką sympatią. Mają różne spojrzenia na inwestycje realizowane na terenie miasta i gminy.
Robert Środecki
Wielowicz.pl
Sołectwo Wielowicz dorobiło się własnej strony internetowej. Takiej strony mogłyby mu pozazdrościć powiat i niektóre gminy, które wydają na ten cel ogromne sumy. W Wielowiczu robią to własnymi siłami i z ogromną pasją.
Robert Lida