stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Zatruł się czadem
Zwłoki 52-letniego mieszkańca Olszewki znaleziono w jego mieszkaniu w łazience. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.
Robert Lida
Dzień Adwentowy
W niedzielę hala sportowa Szkoły Podstawowej w Sośnie tętniła życiem. Bardzo licznie wypełnili ją mieszkańcy, którzy wzięli udział w tegorocznym Dniu Adwentowym. Dla przybyłych przygotowano moc atrakcji.
Robert Środecki
Drewniany dom pod choinkę
W Szynwałdzie w ciągu kilku dni z ziemi wyrósł olbrzymi dom z drewna. To podarunek mieszkańca Warszawy dla rodziny państwa Wiśniewskich. Ich stary dom został poważnie uszkodzony podczas sierpniowej nawałnicy. – Zależy nam na tym, aby przed zimą nowy dom przykryć dachem i go w miarę możliwości zabezpieczyć – mówi Stanisław Wiśniewski. Lepszego prezentu pod choinkę on i jego rodzina nie mogli sobie wymarzyć.
Robert Środecki
Je ziemniaki, bo nie może dojechać po chleb
Jezioro, które utworzyło się na gminnej drodze, odcięło mieszkańca Sitna od świata. Nie może pojechać do sklepu po chleb, więc żywi się głównie ziemniakami. Strach pomyśleć, co by było, gdyby musiała do niego dojechać karetka lub straż.
Robert Lida
Bracia Czesi sprzątają lasy po nawałnicy
W lasach Nadleśnictwa Runowo, dotkniętych skutkami sierpniowej nawałnicy, trwa wielkie sprzątanie. Do pracy potrzeba wielu rąk i sprzętu. Na terenie Leśnictwa Wąwelno, które ucierpiało najbardziej, pracują drwale z Czech.
Robert Lida
Śmieci w górę, taryfy bez zmian
W przyszłym roku w gminie Sośnie nie wzrośnie cena wody i ścieków. Ma to związek z trudną sytuacją materialną wielu mieszkańców po sierpniowych nawałnicach i wysoką dopłatą, jaką gmina przekazuje zakładowi gospodarki komunalnej. Wzrośnie za to cena wywozu odpadów komunalnych. Śmieci w gminie Sośno nadal będą najdroższe w powiecie.
Robert Środecki
Straszny dwór
Wojewódzki konserwator zabytków przez lata w ogóle nie interesował się stanem dworu w Olszewce. Teraz, kiedy obiekt niemal doszczętnie został zniszczony przez sierpniową nawałnicę, postanowił wpisać go do rejestru zabytków. Zdaniem wójta Sośna budynek nadaje się wyłącznie do rozbiórki, ale w tej sytuacji nie będzie to możliwe.
Robert Środecki
Śmiertelny wypadek
W sobotę, w Wąwelnie fiat ducato uderzył w drzewo. 53-letni kierowca zginął na miejscu.
Robert Lida
Życie w kontenerze
Do gminy Sośno dotarły pierwsze dwa kontenery mieszkalne zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Jeden trafił do Szynwałdu, a drugi do Sitna. Trzeci, który stanie również w Szynwałdzie, jest w drodze. – Na podstawie umowy z marszałkiem nieodpłatnie wypożyczamy kontenery na okres dziesięciu miesięcy – mówi wójt Sośna, Leszek Stroiński.
Robert Lida
Pierwsza sesja po nawałnicy
Po dwóch i pół miesiącach wakacyjnej przerwy, miesiąc po pamiętnej nawałnicy do pracy powróciła Rada Gminy Sośno. Nawałnica nawałnicą, ale gmina i jej organy muszą realizować wszystkie zadania nałożone przez ustawę o samorządzie gminnym. Na sesji pojawił się również starosta Jarosław Tadych i szefowie jego służb budowlanych, którzy przekazali radnym i sołtysom wiele cennych informacji związanych z odbudową i remontami uszkodzonych budynków. Ilość zadawanych pytań świadczy o tym, że to było potrzebne spotkanie.
Robert Lida