stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Sołeckie gadu-gadu
W gminie Sośno trwa cykl zebrań sołeckich. W poniedziałek wójt Leszek Stroiński spotkał się z mieszkańcami Skoraczewa i Sitna. To miejscowości, które poważnie ucierpiały podczas ubiegłorocznej nawałnicy.
Robert Środecki
Pożar w GS-ie
W piątek na terenie bazy Gminnej Spółdzielni w Sośnie wybuchł pożar. Palił się budynek gospodarczy. W akcji gaszenia brało udział pięć zastępów strażaków z Sośna, Sępólna i Więcborka.
Robert Lida
Wielkanocne stoły po krajeńsku
Gmina Sośno była gospodarzem kolejnej powiatowej wystawy stołów wielkanocnych. W sali Gminnego Domu Kultury w Sośnie zaprezentowano cztery stoły przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz dwa przez uczniów szkół kształcących się w zawodach gastronomicznych.
Robert Lida
Dwanaście milionów dla poszkodowanych
W ubiegłym roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnie wypłacił ponad 12 milionów złotych osobom poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy. Wypłaty zasiłków były poprzedzone wydaniem 1350 decyzji administracyjnych. Podczas ostatniej sesji radni z Sośna wysłuchali szczegółowego sprawozdania z działalności ośrodka pomocy społecznej i zapoznali się z funkcjonowaniem służby zdrowia na terenie gminy
Robert Środecki
Burmistrz pod ostrzałem przewodniczącego
W piątek w sali krajeńskiej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku mieszkańcy miasta spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych. Podczas zebrania doszło do kilku spięć pomiędzy przewodniczącym samorządu Ryszardem Przybyłowskim, a burmistrzem Więcborka Waldemarem Kuszewskim. Nie jest tajemnicą, że obaj panowie nie darzą się wielką sympatią. Mają różne spojrzenia na inwestycje realizowane na terenie miasta i gminy.
Robert Środecki
Wielowicz.pl
Sołectwo Wielowicz dorobiło się własnej strony internetowej. Takiej strony mogłyby mu pozazdrościć powiat i niektóre gminy, które wydają na ten cel ogromne sumy. W Wielowiczu robią to własnymi siłami i z ogromną pasją.
Robert Lida
Wojewoda spotkał się z mieszkańcami
Czy osoby poszkodowane z gminy Sośno poradziły sobie ze skutkami ubiegłorocznej nawałnicy? Odpowiedzi na to pytanie szukał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który w ubiegły wtorek spotkał się z mieszkańcami. Życie powoli wraca do normy, ale problemów do rozwiązania ciągle jest bardzo dużo.
Robert Środecki
Podwyżka dla wójta
W ubiegły czwartek Rada Gminy w Sośnie zdecydowała o podwyższeniu wynagrodzenia wójta. Od stycznia Leszek Stroiński zarabia 10618 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie wójta wzrosło o niecałe 5%. Leszek Stroiński jest kolejnym samorządowcem hojnie obdarowanym przez radnych w przededniu zakończenia kadencji.
Robert Środecki
Zatruł się czadem
Zwłoki 52-letniego mieszkańca Olszewki znaleziono w jego mieszkaniu w łazience. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.
Robert Lida
Dzień Adwentowy
W niedzielę hala sportowa Szkoły Podstawowej w Sośnie tętniła życiem. Bardzo licznie wypełnili ją mieszkańcy, którzy wzięli udział w tegorocznym Dniu Adwentowym. Dla przybyłych przygotowano moc atrakcji.
Robert Środecki