stat4u

RSS Kategoria: Sośno

500+ nie do ruszenia - rani interweniują u ministra
Radni z gminy Sośno zwrócili się do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z prośbą o zmianę przepisów dotyczących świadczenia 500+. Radni chcą, aby te środki podlegały egzekucji administracyjnej. Ma to związek z trudnościami w egzekwowaniu należności za śmieci i inne usługi komunalne.
Robert Środecki
Wójt ujawnił pensje urzędników
Wójt Sośna Leszek Stroiński w Biuletynie Informacji Publicznej ujawnił pensje urzędników zatrudnionych w urzędzie gminy. To pokłosie interpelacji radnego Dawida Szwajcy. Sośno jest kolejnym samorządem, który publikuje wynagrodzenia pracowników.
Zwarcie instalacji
W niedzielę na terenie Rogalina spalił się budynek gospodarczy. Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej.
Robert Lida
NIebezpieczny lokator
W niedzielny poranek dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie otrzymał zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w Sośnie. Ogień pojawił się w pomieszczeniu na poddaszu. Okazało się, że zaprószył go 66-letni lokator domu. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
Robert Lida
Mieszkańcy nieprzyzwyczajeni do płacenia
Zakład Gospodarki Komunalnej w Sośnie świadczący szereg usług dla mieszkańców ma gigantyczne problemy ze ściągalnością należności. Ma to bezpośrednie przełożenie na sprawność działania firmy. Sytuację zakładu na ostatniej sesji rady gminy omówił jego dyrektor Marcin Grubicki.
Robert Środecki
Dyskusja w krainie oz-ów
Zwykłe, żwirowe pagórki, które mijamy jadąc na przykład z Płoskowa do Sośna, nie są dla nas, mieszkańców Krajny, niczym nadzwyczajnym. Tymczasem jest to ewenement w skali kraju, a nawet Europy. W ubiegłym tygodniu w Sośnie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie utworzenia Obszaru Chronionego Krajobrazu „Ozy Wielowickie”.
Robert Lida
Podziękowali pani skarbnik
W ubiegły czwartek odbyła się kolejna sesja Rady Gminy w Sośnie. Po raz pierwszy od jesiennych wyborów samorządowych radni obradowali w pełnym składzie, ponieważ ślubowanie złożył nowo wybrany radny Józef Opas. Sesja była doskonałą okazją do podziękowań skierowanych do pani skarbnik Elżbiecie Romot, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Robert Środecki
Walne w Fuksie
W sobotę obradowało walne zebranie sprawozdawcze Gminnego Klubu Sportowego Fuks Wielowicz. To jedyny w gminie Sośno klub piłkarski, którego zespoły biorą udział w rozgrywkach związkowych. Jego dumą jest jedyna w powiecie drużyna kobieca.
Robert Lida
Szkoła w Sośnie ma swój sztandar
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sośnie ma własny sztandar. Uroczystość jego przekazania odbyła się w piątek. Zgromadziła całą szkolną społeczność oraz licznych gości.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni radnych
Dziś zaglądamy do kieszeni nowych radnych z gminy Sośno