stat4u

RSS Kategoria: Sośno

Opel spadł ze skarpy, a kierowca zniknął
W sobotę na drodze powiatowej między Dębinami a Zielonką opel astra wpadł w poślizg, stoczył się z wysokiej skarpy i dachował. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce, nie zastały ani kierowcy, ani pasażerów opla.
Robert Lida
Pożar słomy
W sobotni poranek strażacy gasili pożar słomy w Dziednie - osiedlu. Ogień zagrażał wielkiemu stogowi składającemu się z 220 balotów.
Robert Lida
Ponad pół tysiąca osób straci ulgę
W gminie Sośno funkcjonowała wadliwa uchwała rady gminy dotycząca obniżonej stawki opłaty śmieciowej dla osób, które posiadają kompostowniki. Rada swój błąd naprawiła, ale prawo do ulgi straci 577 mieszkańców.
Robert Lida
Podwyżka za śmieci
Rada Gminy w Sośnie postanowiła głębiej niż do tej pory sięgnąć do kieszeni mieszkańców i podnieść stawki opłaty za śmieci. Podwyżka zacznie obowiązywać od grudnia. Mieszkańcy zamiast 23 zł miesięcznie za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zapłacą 29 zł. Wójt proponował stawkę jeszcze wyższą, ale radni się na nią nie zgodzili.
Robert Środecki
W Sitnie teraz rządzą kobiety
W czwartek w Sitnie odbyły się wybory uzupełniające sołtysa i rady sołeckiej Sitna. Zebranie, w którym uczestniczyło 55 mieszkańców, odbyło się nie jak zawsze w świetlicy wiejskiej, tylko przed nią.
Robert Lida
Pożar w Ostrówku
Dwudziestu dwóch strażaków przez blisko cztery godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Ostrówku. W budynku produkowano elementy mebli z laminatów.
Dorota Wachholc
Wypadek w Płoskowie
Groźny wypadek na drodze powiatowej w Płoskowie. Na łuku drogi hyundai i30 czołowo zderzył się z dacią sandero. Kierowcy obu pojazdów zostali przetransportowani do szpitala. Hyundaiem kierowała 31-latka w zaawansowanej ciąży.
Robert Lida
Jako wójt jestem za,  jako człowiek jestem przeciwko
W ubiegłą środę Rada Gminy Sośno jednogłośnie odrzuciła przedłożony przez wójta projekt uchwały podwyższającej opłatę śmieciową z 23 złotych do 36 złotych.
Robert Lida
Obwodnicę pierwszy będzie miał wójt
Nie Sępólno, nie Kamień i nie Więcbork jako pierwsi doczekają się obwodnicy. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza obwodnica w powiecie sępoleńskim powstanie już w przyszłym roku… w Dziednie.
Robert Lida
Nawałnica w rocznicę nawałnicy
We wtorek minęły trzy lata od nawałnicy, która przeszła głównie nad terenem gminy Sośno. Straty liczono wówczas w milionach złotych. W niedzielę nieprzewidywalne siły natury znowu dały o sobie znać. Tym razem ucierpiało tylko jedno gospodarstwo w Roztokach.
Robert Lida