stat4u

RSS Kategoria: Więcbork

XXIII Wieczór Seniora
W sobotę w Więcborku odbył się XXIII Wieczór Seniora. Głównym organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gwoździem bogatego programu było wręczenie statuetki Seniora Roku oraz dekoracja złotych jubilatów.
Robert Środecki
To już jest koniec
Koniec kadencji zbliża się wielkimi krokami dlatego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Więcborku radni, urzędnicy i burmistrz dziękowali sobie wzajemnie za czteroletnią współpracę. Najpierw jednak dyrektor Biura Obsługi Oświaty Samorządowej przedstawiła informację na temat przygotowania szkół do nowego roku szkolnego, a burmistrz wręczył stypendia najlepszym uczniom z gminnych placówek oświatowych. Dla dzieci było to ogromne przeżycie.
Robert Środecki
Wstrząsające obrazy z Karolewa
W czwartek miała miejsce uroczysta premiera filmu poświęconego obozowi w Karolewie. Ponadgodzinny dokument powstał na podstawie przekazów świadków, rodzin zamordowanych oraz ustaleń naukowców. Na ekranie mogliśmy zobaczyć bardzo wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Film wzbudził nadzwyczajne zainteresowanie. Darmowe wejściówki na 6 seansów rozeszły się w mgnieniu oka.
Robert Lida
Szczepan Gracz - legenda weterynarii w powiecie sępoleńskim
W piątek w gościnnych wnętrzach pałacu w Sypniewie odbyła się uroczysta sesja historyczna zorganizowana z okazji 130. urodzin ks. dr. weterynarii Szczepana Gracza oraz stulecia weterynarii w powiecie sępoleńskim. Na konferencji pojawiło się wielu znakomitych gości. Byli wśród nich członkowie najbliższej rodziny Szczepana Gracza i liczne grono lekarzy weterynarii.
Robert Środecki
Uroczystości w Karolewie
W niedzielę na terenie cmentarza ofiar obozu w Karolewie odbyła się tradycyjna msza święta w intencji pomordowanych. Tegoroczne uroczystości w Karolewie miały wyjątkowy przebieg i zgromadziły nadzwyczajną liczbę uczestników.
Robert Lida
Plon niesiemy, plon
W niedzielne popołudnie nad Jeziorem Proboszczowskim w Zabartowie rolnicy z gminy Więcbork podziękowali za tegoroczne plony. Wzorowo zorganizowane dożynki gminno-parafialne zgromadziły rzesze oficjeli i okolicznych mieszkańców. Najważniejszym akcentem tegorocznego święta plonów było przekazanie chleba dożynkowego przez starostów burmistrzowi Więcborka z prośbą o sprawiedliwy podział.
Robert Środecki
Nowa sala dla starej rady
Po wakacyjnej przerwie do pracy wrócili więcborscy radni. Środowa sesja rady miejskiej była wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy odbyła się w nowej sali Centrum Aktywności Seniora. Teraz rada będzie obradować w komfortowych warunkach, takich na miarę XXI wieku. Część radnych raczej nie powinna przyzwyczajać się do tego miejsca. Wybory tuż-tuż.
Robert Lida
Ludzie ze stali w Więcborku
W sobotę w Więcborku zorganizowano zawody triathlonowe w ramach cyklu Kujavia 3 Triathlon. Wśród 186 uczestników z całej Polski udanie zaprezentowała się kilkunastoosobowa drużyna gospodarzy i kilku śmiałków z Sępólna.
Robert Lida
Wszystko zaczęło się w kuźni
W sobotę sekcja podnoszenia ciężarów Gromu Więcbork obchodziła 35-lecie swego istnienia. Główne uroczystości odbyły się w Lasku Miejskim, gdzie mieści się klubowa siłownia. Więcborskie ciężary zaczęły się dużo wcześniej, w 1963 roku, w kuźni gminnej spółdzielni, gdzie trenowała grupa zapaleńców.
Robert Lida
Rondo uroczyście otwarte
W ubiegły wtorek w Więcborku odbyło się oficjalne otwarcie nowego ronda na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich. Inwestycja, która ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa kierowców kosztowała 1,9 mln zł i została w całości sfinansowana ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
Robert Środecki