stat4u

RSS Kategoria: Więcbork

Sto dni do matury
W sobotę jako ostatni w powiecie tradycyjnego poloneza studniówkowego zatańczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. Najważniejszy bal w ich dotychczasowym życiu odbył się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy szkole.
Robert Środecki , Robert Lida
Dwa zamiast jednego
W piątek uroczyście oddano do użytku dwa nowe Domy dla Dzieci w Więcborku. W każdym z nich zamieszka 14 wychowanków. Pierwszą noc spędzą tutaj dzisiaj, tj. w czwartek.
Robert Lida
Na „górze zamkowej”  odkryto kolejne fragmenty zamku
Na terenie prywatnej działki budowlanej przy ulicy Zamkowej, tak zwanej „górze zamkowej”, odkryto kolejny dobrze zachowany fragment XVI-wiecznego zamku, który wybudowała tutaj rodzina Zebrzydowskich. Niestety, znalezisko podzieli los odkrytych wcześniej. Zostanie zabetonowane i stanie na nim dom.
Robert Lida
O krok od śmierci
Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali 4 mężczyzn. 25-latek, uciekając, uderzył w drzewo, posiadał przy sobie trzy woreczki z narkotykami. A trzech kolejnych mężczyzn odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,2 kg marihuany. Mężczyznom grozi odpowiednio od 3 do 10 lat więzienia.
Podkom. Żaneta Kowalska
Podwyżki za śmieci i na mikołaja
Jedną z pierwszych ważnych decyzji nowej Rady Miejskiej w Więcborku było podwyższenie opłat za odpady komunalne. Uchwałę w tej sprawie podjęto na ostatniej sesji. Nowe stawki, które uszczuplą budżety domowe wielu rodzin, zaczną obowiązywać od nowego roku.
Robert Środecki
Doktor Bogusia  skończyła swój dyżur
W poniedziałek cały powiat obiegła wiadomość o śmierci Bogumiły Drogoś-Mierzejewskiej, cenionej i do końca oddanej swemu powołaniu lekarce. Doktor Bogusia, bo tak na nią mówiono w Więcborku, w sierpniu obchodziła 40-lecie swej pracy zawodowej. Pacjentów leczyła niemal do swoich ostatnich dni, a sama przegrała z chorobą. Nie ma chyba w tym powiecie osoby, która by jej nie znała, a przynajmniej o niej nie słyszała.
Robert Lida
Ahistoryczna konfabulacja  na cmentarzu
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku doszło do uszkodzenia i dewastacji kilku nagrobków poprzez samowolny montaż tablic. To sprawka jednego z krnąbrnych mieszkańców miasta, który przypisuje sobie wiele zasług dla ojczyzny. Sprawą zainteresował się Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Bydgoszczy, który będzie domagał się usunięcia samowoli.
Robert Środecki
Jubileusz 20-lecia TKCh
Wielu wzruszeń dostarczył mieszkańcom Więcborka ewangelizacyjny koncert zespołu Effatha, który w sobotni wieczór wystąpił na scenie w sali widowiskowej Miejsko- -Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Zanim jednak młodzi wokaliści prowadzonego przez wikariusza więcborskiej parafii ks. Tomasza Klafetkę zespołu pojawili się na scenie, odbyła się tam miła uroczystość podsumowująca 20 lat Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w powiecie sępoleńskim.
MGOK Więcbork
Nasza Gmina z monopolem na władzę
W poniedziałek w Więcborku odbyła się sesja rady miejskiej inaugurująca nową kadencję samorządu. Obsadzenie kluczowych stanowisk było zwykłą formalnością. Karty rozdawało ugrupowanie Więcbork – Nasza Gmina, które do rady wprowadziło 13 członków.
Robert Środecki
Burmistrz zaglada do pieca
Wzorem lat ubiegłych burmistrz Więcborka wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia procedury przeprowadzenia kontroli spalania odpadów w paleniskach domowych na terenie gminy. Pracownicy magistratu przeprowadzający kontrole upoważnieni są do wstępu na posesję, sprawdzenia zawartości pieca i pobrania próbek popiołu. Takie kontrole odbywają się w gminie od kilku lat.
Robert Środecki