stat4u

RSS Kategoria: Więcbork

Pożar na piętrze
W piątek w budynku przy ulicy Stary Rynek paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze. Prawdopodobny sprawca pożaru i jednocześnie lokator mieszkania ma poparzenia drugiego stopnia prawej nogi.
Robert Lida
BMW w lesie
Do groźnego wypadku doszło w piątek na drodze wojewódzkiej 241 w Runowie. Prowadząca bmw 28-latka uderzyła w drzewo i następnie wjechała do lasu. Kobieta ma złamane obydwie nogi.
Robert Lida
Rolnicy nie mogą zebrać plonów
Niemal każdego dnia do naszej redakcji napływają, i to z wszystkich zakątków powiatu, skargi dotyczące zalewania pól i niewłaściwie działających urządzeń melioracyjnych. Mokry rok i lata zaniedbań w tej dziedzinie doprowadzają do takich sytuacji. W Sypniewie rolnicy nie mogą zebrać plonów ze swoich pól, ponieważ powstało na nich jezioro. Winne są niedrożne urządzenia melioracji szczegółowej. Na naszych oczach utopił się tam wart milion złotych kombajn zbożowy. Kilkanaście lat temu jeden z rolników chciał sobie ułatwić uprawę gruntu, ale okazało się, że utrudnił ją sąsiadom.
Robert Lida
Spółka to nie pogotowie
Co zrobić, aby z terenów rolniczych skutecznie odprowadzić nadmiar wód opadowych, zastanawiano się w piątek podczas obrad Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Infrastruktury Gminnej, Inwentaryzacji i Handlu Rady Miejskiej Więcborka. Jeszcze rok temu na podobnych spotkaniach zastanawiano się, jak walczyć z suszą w rolnictwie.
Robert Lida
Gazyfikacja Więcborka
Burmistrz Waldemar Kuszewski zwrócił się do mieszkańców Więcborka, zainteresowanych podłączeniem do sieci gazowej, o wypełnienie specjalnych ankiet. Na ich podstawie Pomorska Spółka Gazownictwa Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy będzie mógł opracować analizę ekonomiczną i techniczną przedsięwzięcia. Mówiąc wprost, zdecyduje czy jest ono opłacalne.
Robert Lida
VI Bieg Pamięci
W sobotę na trasie Karolewo – Więcbork ponownie pojawili się biegacze, uczestnicy Biegu Pamięci. Tym razem dystans 10 kilometrów pokonało 108 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji kobiet i mężczyzn wygrało pochodzące z Ukrainy małżeństwo Olijnyków.
Robert Lida
Runowo bez żalu zegnało lato
W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej w Runowie zorganizowano festyn pn. „Pożegnanie lata”. Co prawda, lato w tym roku było tylko w kalendarzu, ale koło gospodyń wiejskich i rada sołecka urządzili mu godne pożegnanie.
Robert Lida
BoWiD to nie ZBoWiD
Po wakacyjnej przerwie do pracy powrócili również więcborscy radni. Podczas środowej sesji wysłuchali informacji dotyczącej działań związanych z nawałnicą, która nawiedziła kilka sołectw w dniu 11 sierpnia, oraz informację na temat przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego. Dla mieszkańców Więcborka i Sypniewa najważniejszy był jednak pakiet uchwał dotyczących nadania nowych nazw ulicom. Okazało się, że ustawa przymuszająca gminy do zmiany nazewnictwa ulic kojarzonego z komunizmem to zwykła karykatura prawa. Śladem wielu samorządów także Więcbork „ocalił” kilka dotychczasowych nazw używając nowych, często absurdalnych uzasadnień.
Robert Lida
368. maraton w Wituni
W sobotę na trasie wokół Wituni znowu pojawili się miłośnicy biegania z całej Polski, aby przebiec 368. maraton z Rysiem Kałaczyńskim. Tak jak rok i dwa lata temu oprócz biegu zorganizowano festyn dla mieszkańców. Tym razem impreza, której organizatorem było stowarzyszenie Kierunek Więcbork, miała szczególny charakter. Połączono ją ze zbiórką środków na rehabilitację małej mieszkanki Wituni Bianki Berezowskiej, która choruje na wrodzoną ślepotę Lebera.
Robert Lida
Święto Pszczoły
W niedzielne popołudnie rynek miejski w Więcborku zamienił się w ogromną pasiekę. W centrum miasta zorganizowano Święto Pszczoły, imprezę o walorach edukacyjnych. Głównymi organizatorami byli okoliczni pszczelarze.
Robert Środecki