stat4u

RSS Kategoria: Więcbork

Kryminalni zatrzymali paserów
Policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o paserstwo samochodu. W jednym z warsztatów na terenie gminy Więcbork zabezpieczyli skradzionego mini coopera wartego około 100 tysięcy złotych. Paserzy usłyszeli już zarzuty. Trzech z nich trafiło do aresztu na 3 miesiące, a wobec dwóch zastosowano dozór policyjny.
KPP Sępólno
Czołówka na Złotowskiej
W poniedziałek na ulicy Złotowskiej w Wituni renault scenic zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Kierowca osobówki z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala.
Robert Lida
Szkoda skody
W poniedziałek na terenie Zgniłki doszło do pożaru samochodu osobowego skoda octavia. Ogień pojawił się w komorze silnika.
Robert Lida
Znamy „Rycerzy 2020”
Burmistrz Więcborka na podstawie rekomendacji kapituły przyznał tradycyjne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Ponieważ ubiegły rok był bardzo ubogi w wydarzenia sportowe i kulturalne, „Rycerzy” jest mniej niż zwykle.
Robert Lida
Normalna sesja
Więcborscy radni mieli już dość internetowych randek i po długiej rozłące postanowili się spotkać w realu. Większość przyznała, że za tym tęskniła. Środowa sesja rady miejskiej odbyła się w normalnym, stacjonarnym trybie, w sali Centrum Aktywności Seniora w Więcborku.
Robert Lida
Wiceburmistrz sekretarzem  lub sekretarz wiceburmistrzem
A jednak nasze przewidywania dotyczące obsady funkcji sekretarza gminy Więcbork były właściwe. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Jacek Masztakowski, urzędujący zastępca burmistrza. – Czy tak będzie, okaże się po rozmowie kwalifikacyjnej – zażartował burmistrz Waldemar Kuszewski.
Robert Lida
Czy w więcborskim jeziorze spoczywa zatopiony czołg?
O radzieckim czołgu zatopionym w więcborskim jeziorze na wysokości ulicy Mickiewicza mówiło się od wielu lat. Być może za kilka miesięcy uda się odpowiedzieć na to pytanie. Rozpoczęły się przygotowania do akcji poszukiwawczej. Jej inicjatorem jest więcborczanin Grzegorz Pichłacz, który zainteresował tym tematem Stowarzyszenie Templum zajmujące się profesjonalnymi poszukiwaniami tego rodzaju obiektów. Być może o więcborskim czołgu będzie tak głośno jak o słynnym STUG-u IV wydobytym z bagna w Przepałkowie?
Robert Lida
Mądra rada uchwaliła nowy budżet
W ubiegłą środę Rada Miejska w Więcborku jednogłośnie uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. – Jest to projekt odważny, ambitny, proinwestycyjny, ale zarazem trudny do realizacji – tak roczny bilans dochodów i wydatków scharakteryzował podczas sesji burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Robert Środecki
Czołówka na śliskiej jezdni
W poniedziałkowy poranek na drodze wojewódzkiej w Zabartowie czołowo zderzyły się bmw i mini cooper. Kierująca mini została przewieziona do szpitala.
Robert Lida
Piętnasty radny, czyli przewodniczący  ma nowego członka
Od 22 grudnia Rada Miejska Więcborka działa już w pełnym, 15-osobowym składzie. Nowym radnym po złożeniu ślubowania został Marian Chęś. Rada nie uchwaliła budżetu gminy na 2020 rok ponieważ ze względu na chorobę skarbnika nie udało się przygotować jego projektu. Budżet ma być uchwalony w styczniu, a pozwala na to tak zwana ustawa covidowa.
Robert Lida