stat4u

RSS Kategoria: Więcbork

Drzwi otwarte kuźni kadr
W piątek swoje podwoje dla wszystkich chętnych otworzyła sypniewska „kuźnia kadr” czyli Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Tak zwane „drzwi otwarte” to sprawdzona forma promocji szkoły i pozyskania przyszłych uczniów. Tym bardziej, że główne drzwi wejściowe do ZSCKR są zupełnie nowe.
Robert Lida
Białe plamy zamieniamy w błękitne punkty
We wrześniu 2021 roku pierwsi mieszkańcy Więcborka będą podłączeni do sieci gazowej. Taką deklarację po raz kolejny złożył dyrektor Zakładu Gazowniczego w Bydgoszczy Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sebastian Latanowicz. W ocenie dyrektora przyjęty harmonogram prac zmierzających do gazyfikacji Więcborka i być może przyległych miejscowości nie jest zagrożony. Obecnie trwają prace projektowe.
Robert Lida
Rozbój na stacji benzynowej
W środę zamaskowany mężczyzna dokonał rozboju na stacji paliw Moya w Wituni. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku z całodziennym utargiem.
Robert Lida
Runowo energetyczną potęgą
W Runowie wszystko jest pierwsze. To tutaj wyrosły pierwsze, i jak dotąd jedyne, wiatraki w powiecie. To tutaj na szczęście nie powstała pierwsza w powiecie biogazownia. W ostatnich dniach rozpoczęto tutaj montaż pierwszej w powiecie farmy fotowoltaicznej.
Robert Lida
Sylwester co dwa lata
W piątek obradowało walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MGLKS Grom Więcbork. Prezesem został ponownie Sylwester Trzósło. Zgodnie ze statutem klubu kadencja prezesa i zarządu trwa zaledwie dwa lata. Nie znamy stowarzyszenia, które stosowałoby podobne rozwiązanie, ale taka jest wola członków Gromu i to jest świętość.
Robert Lida
Rozprawili się z inwestycją
Aż 40 mieszkańców Zabartowa wzięło udział w rozprawie administracyjnej, która dotyczyła planowanej inwestycji firmy Hurt-Trans Kawiko na terenie ich sołectwa. Spotkanie inwestora z mieszkańcami na pewno było potrzebne.
Robert Lida
Haft krajeński w Więcborku  i jego pionierki
W piątek, 9 lutego 2019 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej ,,Haft krajeński w Więcborku i jego pionierki". Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy instytucji oświaty i kultury z Więcborka i Złotowa, mieszkańcy Więcborka i okolic, miłośnicy tradycji i kultury naszego regionu, zaproszeni goście, a przede wszystkim członkinie koła hafciarskiego ,,Igłą Malowane”, było okazją do wspomnienia zmarłej w grudniu ubiegłego roku pasjonatki haftu krajeńskiego Jadwigi Angutek.
MGOK Więcbork
Sołecka emerytura
Prezenty, kwiaty, oklaski na stojąco, gromkie „Sto lat”, a nawet rower i okolicznościowy wiersz. To wszystko dla Stanisława Schwartza, który przez 34 lata i 3 miesiące był sołtysem Pęperzyna. W ubiegły wtorek mieszkańcy wsi wybrali jego następcę.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni radnych
Zaglądamy do kieszeni nowo wybranych radnych Więcborka
Zderzenie dwóch kobiet
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 189 przed Sypniewem. Czołowo zderzyły się opel astra i ford galaxy. Za kierownicami obu pojazdów siedziały kobiety. Obie trafiły do różnych szpitali.
Robert Lida