stat4u
Turniej sołectw gminy Więcbork

Dla Borzyszkowa zaświeciło słońce

Robert Lida, 15 lipiec 2011, 14:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Piętnaście drużyn reprezentujących sołectwa gminy Więcbork nie zważając na kiepska pogodę przyjechało do Lubczy, aby wziąć udział w kolejnym sportowo-rekreacyjnym turnieju sołectw. Główną nagrodą był puchar burmistrza i błyszcząca, czarna taczka. Trofea te pojechały do Borzyszkowa, które zorganizuje kolejny turniej.
Dla Borzyszkowa zaświeciło słońce

Który to już turniej? Nikt nie liczy. Wiadomo, że wymyślił go nie kto inny jak Zygmunt Głąb, sołtys Wymysłowa. Pierwsze zmagania mieszkańców wsi odbyły się w Dorotowie.

Organizatorzy tegorocznej imprezy najbardziej bali się o pogodę. Wszyscy mają jeszcze w pamięci to, co działo się u ubiegłym roku w Nowym Dworze, gdzie imprezę storpedował ulewny deszcz i trzeba było ją przenieść do ciasnej świetlicy. Sołtys Małgorzata Fifielska i sztab jej pomocników włożyli tyle pracy w przygotowania, które gwarantowały organizacyjny sukces. Na aurę nikt nie miał jednak wpływu. Od świtu wszyscy w Lubczy spoglądali w niebo i przepędzali deszczowe chmury. Areną turniejowych zmagań było boisko przy remizie.

Każda z drużyn składała się z pięciu zawodników, w tym dwie kobiety. Sędziowie mieli wątpliwości co do płci jednej z zawodniczek Wituni, niejakiej Kazimiery, ale ostatecznie dopuścili ją do udziału. reprezentacja Wituni już za sam udział powinna otrzymać bonusowe punkty. Wesoła ekipa spod Więcborka ubrała się w piłkarskie getry i stroje uszyte ze starej firanki. Wymieniona Kazimiera to po prostu mężczyzna przebrany za kobietę. Przeprowadzono siedem konkurencji. Strzelano rzuty karne, rzucano lotka, toczono oponę i rżnięto drewno. Ponieważ akcja działa się w remizie w Lubczy jedną z konkurencji było pompowanie wody przy pomocy zabytkowej, konnej sikawki z 1911 roku.

Okazało się, że najtrudniejsza była konkurencja przygotowana przez burmistrza Pawła Toczko. Konkurencja ta wywróciła całą klasyfikację do góry nogami. Burmistrz przygotował dla uczestników dyktando. W jego treści nieco złośliwie tłumaczył, że budowę wiatraków na terenie gminy hamuje Krajeński Park Krajobrazowy. Ostatecznie rywalizację wygrała ekipa z Borzyszkowa i to sołectwo, kierowane przez nowego sołtysa Stanisława Piłkę, zorganizuje przyszłoroczny turniej.

Oto kolejność i dorobek punktowy pozostałych drużyn:

1. Borzyszkowo 75 pkt. , 2. Lubcza 74,5, 3. Frydrychowo 67,5, 4. Wymysłowo 65,5, 5. Śmiłowo 64, 6. Dalkowo 59,5, 7. Puszcza 58,5, 8. Runowo 57,5, 9. Jeleń 55,5, 10. Sypniewo 51,5, 11. Nowy Dwór 48, Adamowo 48, 13. Zgniłka 46, 4. Zabartowo 39, 15. Witunia 30.

(Li)

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Mapa
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...