stat4u
Więcbork

Jest szansa, że PCPR pozostanie

Piotr Pankanin, 15 lipiec 2011, 12:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonuje w fatalnych warunkach lokalowych. Instytucja, która ma pomagać osobom niepełnosprawnym, jest dla nich praktycznie niedostępna. Zarząd powiatu rozgląda się za nowym lokum dla PCPR-u, także na terenie gminy Sępólno. Od razu odezwały się głosy, że powiat chce przenieść PCPR do stolicy powiatu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie mieści się w budynku przy ulicy Mickiewicza współnie z ośrodkiem pomocy społecznej. Jeszcze do niedawna funkcjonowało na pierwszej kondygnacji. Jakiś czas temu „wrzucono je do lochów”, czyli przeniesiono do piwnicy. Aby się tam dostać, trzeba pokonać wąskie, strome schody. Dla niepełnosprawnych, a to przecież oni są podopiecznymi PCPR-u, to ogromna bariera.

– Praca w takich warunkach jest bardzo trudna, ale musimy sobie radzić – mówi dyrektor Zofia Mueller. Zarząd powiatu, publikując stosowne ogłoszenie, rozpoczął poszukiwania nowej siedziby dla tej ważnej instytucji okołopowiatowej. Do starostwa wpłynęły cztery oferty dotyczące wynajmu powierzchni biurowej, w tym jedna pochodząca z Więcborka, jednak już po terminie.

W grę wchodzi powierzchnia 150-180 metrów kwadratowych. Swoją ofertę złożyła Gminna Spółdzielnia z Sępólna, która po wyprowadzce KRUS-u będzie miała wolną powierzchnię w biurowcu przy ulicy Kościuszki. Drugą ofertę złożył prywatny podmiot z Sępólna, stawiając do dyspozycji budynki na terenie dawnego kompleksu firmy Haste. Trzecią ofertę złożył właściciel firmy Gabi-Bis Jacek Jerczyński, który ma wolne powierzchnie przy ulicy Starodworcowej w Więcborku. Oferty zawierają również proponowany czynsz i pod tym względem, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najkorzystniejszą ofertę przedstawił Jacek Jerczyński.

– W najbliższym czasie chcemy obejrzeć proponowane lokalizacje i wówczas zostanie podjęta ostateczna decyzja – mówi wicestarosta Henryk Pawlina.

(Li)

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...