stat4u
Powiat

Karambol w Niechorzu

Robert Lida, 07 listopad 2019, 10:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na drodze krajowej w Niechorzu doszło do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Do szpitala trafił pasażer osobówki. Droga była całkowicie zablokowana przez prawie dwie godziny.
Karambol w Niechorzu

Mazda uderzyła najpierw w jedną, a potem w drugą ciężarówkę

Karambol w Niechorzu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 14.40 na łuku drogi w okolicy dawnego baru Dąbrowianka. W kierunku Bydgoszczy jechała mazda 6 na sępoleńskiej rejestracji. W przeciwnym jechało ciężarowe iveco. – Kiedy byłem na zakręcie, zobaczyłem, że na moim pasie jest osobówka. Nie mogłem nic zrobić. Uderzyła we mnie bokiem – relacjonuje kierowca ciężarówki, która ostatecznie z urwanym przednim kołem wylądowała w rowie. Jej naczepa całkowicie zablokowała drogę. To nie był jednak koniec zdarzenia. Mazda zaczęła się kręcić na mokrej jezdni wokół własnej osi i uderzyła w ciężarowego mercedesa. Odbiła się od niego i wpadła do rowu.
– Widziałem, że coś się dzieje na drodze, więc zdążyłem zahamować. Praktycznie już stałem, ale ona leciała wprost na mnie – mówi kierowca drugiej ciężarówki.
– Na miejsce skierowano cztery zastępy strażaków i dwie karetki pogotowia. 18-letni pasażer mazdy został przewieziony do szpitala. Kierującej osobówką nic się nie stało. Po jakimś czasie udało nam się przesunąć naczepę ciężarówki i uruchomić ruch wahadłowy na drodze. Cała akcja trwała ponad pięć godzin – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie.
Ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany przez prawie dwie godziny. Policjanci na rondzie w Sępólnie kierowali samochody jadące w kierunku Bydgoszczy przez Więcbork – Mroczę. Aby wyciągnąć ciężarówkę, która utknęła w rowie, ściągnięto specjalny holownik ze Starogardu Gdańskiego.
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującą mazdą, która wpadła w poślizg.

... I w Obkasie

Do zdarzenia drogowego, również na drodze krajowej i również z udziałem dwóch ciężarówek, doszło we wtorek. Tutaj ruch był utrudniony przez 6 godzin.
Wypadek miał miejsce około godziny 15.00 w Obkasie. Na wysokości skrzyżowania z drogą do osiedla ciągnik siodłowy najechał na naczepę zestawu, który jechał przed nim. Po zniszczeniach kabiny widać, że uderzenie było całkiem spore. Ciężarówka zjechała na pobocze i zawisła na barierze energochłonnej.
– Kierowca rozbitej ciężarówki został zabrany przez pogotowie na obserwację do szpitala – informował nas na miejscu st.kpt. Robert Liss.
W związku z wypadkiem na drodze powstały spore utrudnienia. Ruch odbywał się wahadłowo  i to aż do godziny 21.00. (Li)

 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...