stat4u
Powiat

Kryształowe serce dla policjantów

Robert Środecki, 09 lipiec 2020, 10:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie otrzymali „Kryształowe Serca”, honorowe wyróżnienie przyznawane za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców. Sierż. sztab. Antoni Bogdaszewski i sierż. Jarosław Komza pracujący na posterunku policji w Więcborku w styczniu bieżącego roku uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo.
Kryształowe serce dla policjantów

Sierż. sztab. A. Bogdaszewski i sierż. Jarosław Komza

To zdarzenie szeroko opisywaliśmy na naszych łamach. Doszło do niego w styczniu. Wczesnym rankiem dyżurny sępoleńskiej policji został powiadomiony o zdesperowanym mężczyźnie, który zamierza targnąć się na życie. Pod numer alarmowy zadzwonił niedoszły samobójca. Nie chciał podać swoich personaliów, ale funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kim jest. Był to 23-letni mieszkaniec Zakrzewka, postać doskonale znana policji. 
– Policjanci z ogniwa patrolowego, sierż. sztab. Antoni Bogdaszewski oraz sierż. Jarosław Komza, natychmiast udali się na miejsce, w którym może przebywać 23-latek. W pewnym momencie na pobliskim drzewie zauważyli wiszącego mężczyznę. Nie zwlekając ani chwili, przystąpili do działania. Zdjęli desperata i rozpoczęli resuscytację. Po chwili młody mężczyzna zaczął oddychać. Mundurowi do czasu przyjazdu karetki pogotowia kontrolowali jego stan zdrowia. 
W końcu mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy – relacjonowała na naszych łamach 
w styczniu Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP w Sępólnie. 
Błyskawicznie podjęta interwencja, skutkująca ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny, oraz szybkie udzielenie pomocy medycznej pozwoliły zapobiec tragedii. Profesjonalizm nie umknął uwadze przełożonych. Komza i Bogdaszewski otrzymali „Kryształowe Serca” - honorowe wyróżnienia przyznawane za wzorową pracę w czasie służby i poza nią. „Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce policji w województwie kujawsko-pomorskim, który wykonując obowiązki, a tym bardziej 
działając poza czasem służby, 
przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy. ,,Kryształowe Serce” przyznają wspólnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez kapitułę składającą się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego i komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...