stat4u
Powiat

Kto biednemu zabroni świętować?

Robert Lida, 31 październik 2019, 13:41
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ponad 85.000 złotych mają kosztować obchody 100–lecia powiatu sępoleńskiego, których kulminacja ma nastąpić 24 stycznia. Przypominamy, że powiat funkcjonuje w warunkach programu postępowania naprawczego.
Kto biednemu zabroni świętować?

– Powiat chce wydać monografię, przygotowuje medale i inne gadżety związane z obchodami 100–lecia, planowana też jest jakaś wielka akademia. Z tego, co pamiętam, program naprawczy przewidywał zmniejszenie wydatków na promocję. Ciekawe
z jakiego działu budżetu  pochodzą środki na tak huczne świętowanie? – zastanawia się nasz Czytelnik.
Rzeczywiście, na 24 stycznia planowane są duże uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy utworzenia powiatu sępoleńskiego. W związku z tym planowane jest m.in. wydanie monografii powiatu w nakładzie 1000 egzemplarzy po 35 złotych za sztukę oraz wiele innych, kosztownych działań z cateringiem włącznie. Skąd zadłużony po uszy powiat bierze na to pieniądze?
– Uzyskaliśmy dofinansowanie
z Lokalnej Grupy Działania. W ramach tego projektu ma być wydana monografia, 100 pamiątkowych – imiennych medali. Zorganizowana będzie nadzwyczajna, uroczysta sesja rady powiatu oraz koncert w Centrum Kultury i Sztuki, którego szczegóły są dogrywane. Dodatkowo na frontowej ścianie budynku starostwa zostanie umieszczona pamiątkowa tablica – mówi starosta Jarosław Tadych.
Wartość projektu, o którym mówi starosta, to bagatela 85.400 zł: 48.473 zł stanowi dofinansowanie LGD Nasza Krajna, a 36.927 zł to udział własny powiatu.
Trzeba uczciwie przyznać, że to droga impreza. Tym bardziej że sytuacja finansowa powiatu jest powszechnie znana. W obliczu takich działań to, co zapisano w programie naprawczym, zakrawa na kpinę. Można dyskutować, czy obchody tak bardzo okrągłej rocznicy są komuś potrzebne. Przecież to jest impreza dla władz, dla urzędników czy zaproszonych gości, a nie dla zwykłych mieszkańców powiatu. Kowalski z Lubczy czy Toninka nic, a nic  z tego nie będzie miał.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...