Lekkoatletyka

Marcin Plener z minimum na ME

Robert Lida, 17 lipiec 2011, 15:21
Marcin Plener, oszczepnik Krajny Sępólno, do swojej bogatej kolekcji sukcesów na najważniejszych krajowych imprezach dołożył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W Gdańsku uzyskał swój najlepszy tegoroczny rezultat.

Marcin Plener

Tegoroczne MMP odbyły się przy fatalnej pogodzie na stadionie gdańskiej AWFiS. Wychowanek Łukasza Klebsa zdobył tytuł wicemistrza Polski z wynikiem 74,26. Przypominamy, że jego rekord życiowy to równe 75 metrów uzyskane 17 września ubiegłego roku na stadionie w Kołobrzegu. W Gdańsku na najwyższym stopniu podium stanął jedyny 80-metrowiec wśród młodzieżowców, Łukasz Grzeszczuk (AZS AWF Warszawa ) z wynikiem 76,62. Brązowy medal zdobył Krzysztof Szalecki (Podlasie Białystok) z wynikiem 73,54. Marcin swoim wynikiem wypełnił minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki upoważniające do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Ostrawie. Przypominamy, że 21-letni dziś zawodnik Krajny w 2009 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy juniorów w Nowym Sadzie. Zajął wówczas 19 miejsce.