stat4u
Więcbork

Molo uroczyście otwarte

Robert Środecki, 14 sierpień 2019, 14:59
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie mola spacerowego przy więcborskiej promenadzie. Inwestycja, która ma się przyczynić do rozwoju turystycznego miasta i gminy, kosztowała prawie 2 mln zł.
Molo uroczyście otwarte

Wstęgę przecinają: burmistrz, radni, przedstawiciel mieszkańców i turystka wypoczywająca w mieście

Molo uroczyście otwarte

W sobotę na Jeziorze Więcborskim pojawiły się białe żagle

W sobotę po raz pierwszy po odbiorze wszystkich prac budowlanych mieszkańcy Więcborka mogli przespacerować się po molo usytuowanym przy promendzie. Inwestycja rodziła się bólach ponieważ na samym początku gmina miała problem z wyłonieniem wykonawcy. W końcu się udało. Budowa mola zgodnie z zawartą umową miała kosztować 1.574 mln zł, ale za wydłużenie zbyt któtkich pali podtrzymujących całą konstrukcję trzeba było dopłacić kolejne 400 tys. zł. Pomimo problemów zadanie udało się zrealizować, a w sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu.
– Dzisiaj gromadzimy się przy nowym obiekcie, przy więcborskim molo, aby symbolicznie je otworzyć i oddać do dyspozycji naszym mieszkańcom i naszym turystom. Od wielu lat mieszkańcy Więcborka wspominali pomosty spacerowe, które były na naszym jeziorze. Z wielkim sentymentem wracali do chwil, które spędzali, spacerując po nich. Molo, które za chwilę otworzymy, jest realizacją jednego z punktów inwestycji, które zapowiadane były przeze mnie i nasz komitet wyborczy podczas kampanii. Chciałbym wyraźnie w tym miejscu podkreslić, że nie oznacza to zmiany polityki inwestycyjnej naszej gminy. Nadal priorytetem będą inwestycje drogowe i konsekwentne realizowanie społecznej umowy zawartej z mieszkańcami w październiku ubiegłego roku. Molo to powierzchnia ponad 600 m2, 50 metrów długości i 2 ramiona po 15 metrów, ławeczki, kosze, stojaki na rowery, luneta widokowa oraz pomost pływający, umożliwiający przycumowanie łodzi, kajaków i rowerów wodnych. Cała ta inwestycja została zrealizowana przez firmę Madbud z Przytocznej. Molo wraz z fontanną pływającą zostało również podświetlone, aby jeszcze bardziej podkreślić jego urok. Całość inwestycji została dofinansowana ze środków programu operacyjnego ,,Rybactwo i morze” na lata 2014 - 2020. To nie przypadek, że Więcbork jest określany turystyczną stolicą powiatu, a nawet więcej - perłą Pojezierza Krajeńskiego. Jestem przekonany, że molo, którego symbolicznego otwarcia za chwilę dokonamy, zwiększy atrakcyjność naszego pięknego miasta i wzmocni jego pozycję na mapie turystycznej regionu – powiedział podczas otwarcia burmistrz Więcborka.
Zaszczyt przecięcia symbolicznej wstęgi przypadł w udziale burmistrzowi, radnym, przedstawicielowi mieszkańców oraz turystce wypoczywającej w Więcborku.
Sobotnią uroczystość uświetnił koncert szantowy w wykonaniu Eleonory Stosik oraz Janusza Ciży.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...