stat4u
Więcbork

Obwodnica Więcborka numerem jeden na liście marszałka

Robert Lida, 22 październik 2020, 09:23
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zdaniem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego pierwsza łopata na budowie obwodnicy Więcborka powinna być wbita w ziemię w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania marszałka z władzami gminy.
Obwodnica Więcborka  numerem jeden na liście marszałka

Spotkanie z marszałkiem odbyło się w sali Centrum Aktywności Seniora w Więcborku

Marszałek przyjechał do Więcborka na otwarcie ośrodka edukacji przyrodniczej, ale wcześniej w Centrum Aktywności Seniora spotkał się z władzami gminy. Rozmawiano głównie o inwestycjach na drogach wojewódzkich, a tych w gminie Więcbork jest najwięcej. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Zarządu Dróg Wojewodzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski.
Oczywiście najbardziej oczekiwano informacji dotyczących obwodnicy Więcborka.
– Pytanie, jakie sobie zadawaliśmy przed spotkaniem, dotyczyło tego, co dalej po STEŚ-u. Pan marszałek przyznał, że w nowej perspektywie finansowej priorytetem samorządu województwa będą obwodnice, a ma ich być piętnaście. Stwierdził, że obwodnica Więcborka rozpatrywana jest jako numer jeden i na pewno środki na jej budowę się znajdą. Mają być zapisane w nowym regionalnym programie operacyjnym. Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z decyzjami środowiskowymi ma być gotowe na koniec 2021 roku. W kolejnym roku ma powstać dokumentacja budowlana, a w 2023 roku rozpocząć się budowa. To dla nas i mieszkańców bardzo dobra informacja. Teraz pana marszałka trzymamy za słowo – mówi burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. 
Jeszcze lepsza informacja dotyczy drogi numer 189, czyli drogi Więcbork - granica województwa w Dorotowie. Ta droga ma być wyremontowana w przyszłym roku. Natomiast remont dróg 241 z Wiela w kierunku Sępólna oraz 242 z Więcborka w kierunku Łobżenicy ma być przeprowadzony w perspektywie trzech lat. 
– Rozmawialiśmy też o budowie ścieżek rowerowych Więcbork - Gabi Bis i Więcbork - Runowo. W tym przypadku w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy gmina miałaby przygotować dokumentację, która pozwoliłaby później aplikować o środki zewnętrzne – dodaje burmistrz Kuszewski.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...