stat4u
Powiat

Pieniądze na wakacje za strajk

Robert Lida, 16 maj 2019, 10:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Władze powiatu znalazły sposób na zrekompensowanie nauczycielom zarobków utraconych w czasie strajku. Jeszcze w tym tygodniu na ich konta mają wpłynąć środki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
Pieniądze na wakacje za strajk
Wynagrodzenia nauczycieli szkół prowadzonych przez powiat sępoleński zostały pomniejszone o środki za czas strajku. Według wykładni prawnej prezentowanej przez regionalne izby obrachunkowe nie ma możliwości płacenia za okres strajku. Złamanie tej zasady ma być uznane za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. 
Niektórzy zdziwili się, kiedy zobaczyli swoje majowe wypłaty na kontach. W końcu nie pracowali przez trzy tygodnie. Władze powiatu okazały się jednak wspaniałomyślne i postanowiły przyspieszyć wypłatę tak zwanego funduszu wakacyjnego. 
– Wynagrodzenia zgodnie z prawem zostały pomniejszone o czas strajku. Nie ma innej możliwości. Przygotowujemy się do wypłaty funduszu wakacyjnego z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. To jest ponad tysiąc złotych, które należy wypłacić do końca sierpnia. Jednak wypłata następuje na wniosek zainteresowanego. Obecnie służby księgowe analizują te wnioski i do końca tygodnia pieniądze powinny trafić na konta. Majowa wypłata musiała się na nich znaleźć do 2 maja. Nic nowego tutaj nie odkryliśmy. Tak robią też inne samorządy w Polsce – mówi starosta Jarosław Tadych. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...