stat4u
Sypniewo

Pijana wycieczka do rowu

Robert Lida, 31 marzec 2011, 23:32
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę na ulicy Leśnej w Sypniewie (gmina Więcbork) dachował opel astra. Autem kierował nietrzeźwy kierowca, który chciał wyprzedzić jadący przed nim pojazd.

 

Do zdarzenia doszło około 17.30 na ulicy Leśnej, która znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 189. W kierunku centrum wsi jechał ford fiesta prowadzony przez mieszkańca Sypniewa. Fiestę zaczął wyprzedzać opel astra. Doszło do bocznego uderzenia w wyprzedzany samochód. Jego siła była tak duża, że ford stracił lewe przednie koło. Z kolei opel wjechał do rowu i po kilkudziesięciu metrach przewrócił się na dach. W samochodzie znajdowało się czterech młodych mężczyzn: dwaj 18-latkowie i dwaj 22-latkowie mieszkańcy Lubczy i Zakrzewskiej Osady. Za kierownicą astry siedział Łukasz B., mieszkaniec Lubczy. Stwierdzono u niego 1,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zdarzenie uznano jako kolizję, a jej sprawca stracił prawo jazdy i stanie przed sądem za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Młodzieńcy podróżujący astrą mogą mówić o sporym szczęściu. Tylko jeden z nich został przewieziony do szpitala na obserwację. Ponadto na drodze dachującego samochodu jeszcze niedawno rosło drzewo. W tej chwili pozostał tylko pień.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Więcborka. Łukasz B. miał już zatrzymane prawo jazdy za jazdę po pijanemu.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...