stat4u

Ruszył bić rekordy

Robert Lida, 24 sierpień 2014, 01:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kilka minut po godzinie 17.00 Ryszard Kałaczyński rozpoczął próbę bicia rekordu Guinessa. Reprezentujący barwy Gromu Więcbork maratończyk z Wituni chce dzień po dniu przebiec 366 maratonów. W pierwszym pobiegło z nim 21 biegaczy z całej Polski.
Ruszył bić rekordy

Na starcie stanęła spora grupka maratończyków. Fot. Robert Lida

Zanim padł sygnał do biegu, uroczyście otwarto specjalne biuro, które będzie go obsługiwało. Biuro mieści się w dawnym sklepie przy ulicy Witosa, vis a vis domu Kałaczyńskiego. Właśnie w tym miejscu wyznaczono metę maratonów. Z kolei start znajduje się na ulicy Nowodworskiej, na wysokości domu burmistrza Więcborka, który tym niecodziennym wydarzeniem w ogóle się nie zainteresował.
Na miejsce startu barwną grupę biegaczy, ubranych w specjalne koszulki, poprowadziła orkiestra dęta dowodzona przez Karola Koziela, który od ubiegłego roku współpracuje z Kałaczyńskim. Za sterami policyjnego radiowozu usiadł miejscowy dzielnicowy. Była też kilkudziesięcioosobowa grupa członków rodziny, znajomych i mieszkańców Wituni. Był też starosta sępoleński Jarosław Tadych, który w tym nietuzinkowym zdarzeniu widzi szansę na promocję powiatu. Kiedy padł sygnał startowy, Rysiu przeżegnał się i ruszył w trasę. W tym momencie nad Witunią rozpętała się potężna burza. Ulewa nie przerwała jednak biegu.
Maratony odbywają się na trasie, która uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jedna pętla ma długość 7 kilometrów. Rekord ma polegać na pokonaniu jednego, klasycznego maratonu dziennie przez 366 dni. W każdym z nich maratończyk musi uzyskać czas poniżej 5 godzin.  Kałaczyński zaprasza do wspólnego biegania także inne osoby.
– Nie musi to być cały dystans. Moze być jedno kółko, dwa. To jest nieistotne. Chodzi o propagowanie biegania w naszym regionie – mówi Kałaczyński.
Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zgłosić się w biurze maratonu. W okresie letnim starty do poszczególnych biegów wyznaczono na godz. 17.00, jesienią na 15.00, a zimą na 12.00. Szczegóły dotyczące tej niecodziennej próby można poznać w biurze maratonu oraz na specjalnej stronie internetowej.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...