stat4u
Powiat

Sześć przypadków w ciągu tygodnia

Robert Środecki, 27 sierpień 2020, 09:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Z oficjalnych danych Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wynika, że od początku pandemii na terenie powiatu sępoleńskiego zanotowano 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W ostatnim tygodniu liczba chorych znacznie wzrosła. Wirusem zaraziło się kolejnych 6 osób.
Sześć przypadków w ciągu tygodnia
Dane publikowane każdego dnia przez powiat sępoleński znacząco różnią się od danych publikowanych przez wojewodę. Urząd wojewódzki podaje ogólną liczbę zarażonych od początku pandemii (20 osób). Władze powiatu od tej liczby odejmują liczbę osób ozdrowionych (5 osób). To oznacza, że starosta podaje, że na terenie powiatu aktualnie jest 15 osób zarażonych. 
– W ciągu ostatniego tygodnia liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym powiecie wzrosła z 9 do 15. Są to głównie osoby, które miały kontakt i związek z osobami bawiącymi się na imprezie urodzinowej nad Mochlem w Kamieniu – informuje wicestarosta Andrzej Marach. 
Impreza, o której mówi starosta, jest jak do tej pory największym ogniskiem wirusa w okolicy. To tam został zarażony policjant z komendy powiatowej policji. Koronawirusem zaraziły się również dwie osoby z gminy Kamień (matka i dziecko), które nie miały żadnego związku ze słynną imprezą. Zakażeni mieli za to kontakt z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu.
 – Pracownicy OPS, którzy mieli kontakt z zakażonymi osobami, zostali skierowani na kwarantannę. Wykonano im testy na obecność wirusa. Wynik był negatywny – dodaje wicestarosta.
Według oficjalnych danych publikowanych przez starostwo od początku pandemii na terenie powiatu wykonano 1597 testów na obecność wirusa, 20 prób było dodatnich, 4 osoby zarażone są hospitalizowane, 11 osób przebywa w izolacji, a 62 na kwarantannie. Koronawirus szerokim łukiem omija powiat tucholski. Do tej pory zanotowano tam tylko dwa przypadki. To najmniej w całym województwie.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...