stat4u
Runowo (gmina Więcbork)

Szkoła do remontu

Robert Środecki, 18 lipiec 2011, 17:59
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wielkimi krokami zbliża się gruntowny remont Szkoły Podstawowej w Runowie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dzieci uczęszczające do podstawówki zainaugurują rok szkolny w wyremontowanym budynku. W więcborskim magistracie rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację placówki. Inwestycja, która pochłonie 324 tysiące złotych, ma się przyczynić do poprawy estetyki oraz zmniejszenia kosztów utrzymania obiektu.

Mieszkańcy Runowa i okolic z niecierpliwością nasłuchiwali wieści z urzędu miejskiego. We wtorek w magistracie podpisano umowę z firmą wielobranżową El-Dom z Bydgoszczy, która wykona inwestycję. – Był to jedyny podmiot, który przystąpił do przetargu. Bydgoska firma przedstawiła ofertę opiewającą na 324 tys. zł. To znacznie mniej niż przewidywaliśmy w kosztorysie – mówi Iwona Sikorska, zastępca burmistrza Więcborka. Modernizacja budynku polega na ociepleniu ścian zewnętrznych styropianem samogasnącym, frezowanym, ułożeniu tynku mineralnego, montażu nowej instalacji odgromowej, wymianie stolarki okiennej, w tym montaż okien dachowych, oraz ocieplenie stropodachu. Inwestycja ma być wykonana do końca wakacji. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Runowie jest elementem większej całości. W kolejnych latach samorząd chce ocieplić Zespół Szkół w Pęperzynie oraz Przedszkole Filialne w Sypniewie. 75% kosztów inwestycji pokryją środki pochodzące ze źródeł zewnętrznych.

Termomodernizacja budynków oświatowych na terenie gminy ma poprawić estetykę szkół oraz obniżyć koszty utrzymania poszczególnych placówek.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...