stat4u
Więcbork

Triumf Łukasza i dramat Łukasza

Robert Lida, 23 sierpień 2019, 09:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Więcborku po raz drugi odbyły się zawody triathlonowe w ramach cyklu Kujavia Triathlon. Dystans sprinterski, czyli 1/8 Iron Man, wygrał faworyt gospodarzy, pochodzący z Więcborka Łukasz Sosnowski. Inny kandydat do zwycięstwa – Łukasz Krieger z Chojniczek – podczas wyścigu na rowerach zderzył się z samochodem i trafił do szpitala w Bydgoszczy.
Triumf Łukasza i dramat Łukasza

Łukasz Sosnowski na mecie

Triumf Łukasza i dramat Łukasza

Start do pierwszej konkurencji

Na cykl Kujavia Triathlon składają się trzy triathlony: w Mroczy, a właściwie w Rościminie, które odbyły się w czerwcu, w Więcborku oraz w Solcu Kujawskim. Niestety, zawody w Solcu nie doszły do skutku, więc zawody w Więcborku kończyły cykl. Jednym ze współorganizatorów i pomysłodawców tego cyklu jest więcborczanin Łukasz Sosnowski. W stowarzyszeniu, które go organizuje, działa również pochodzący z Więcborka, a mieszkający obecnie w Tucholi Tomasz Borkowski.
Zawody w Więcborku rozegrano na dwóch dystansach: 1/4 ( 950 m pływanie, 45 km jazda rowerem i 10,8 km biegu) i 1/8 (475 m pływanie, 475 m pływanie, 22,5 km jazda rowerem i 5,250 biegu).
Start do pływania zlokalizowano na plaży przy ośrodkach wczasowych, a strefę zmian na stadionie. Wyścig rowerowy rozgrywał się na trasie do Rogalina i z powrotem, a bieg wokół Jeziora Więcborskiego. W sumie na obu dystansach sklasyfikowano 139 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Tak jak rok temu, była też silna reprezentacja gospodarzy.
Zdecydowanym faworytem kibiców był Łukasz Sosnowski, ale mógł mu zagrozić zwycięzca dłuższego dystansu z Mroczy, czyli Łukasz Krieger z Chojniczek, który na co dzień jest strażakiem Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie. Krieger wygrał również czerwcowy triathlon w Charzykowach i to z rekordem trasy. Sosnowski wyszedł z wody dopiero jako 8. Jego imiennik był przed nim. Zapowiadała się ostra rywalizacja, tym bardziej że nie odpuszczał trzeci Łukasz – Michalak z Poznania. Niestety, Krieger udział w imprezie zakończył na ulicy Mickiewicza. Na wysokości marketu mila pierwszeństwo przejazdu wymusiła wjeżdżająca na parking mieszkanka Roztok. Rozpędzony Łukasz z impetem uderzył w bok samochodu i wylądował na ziemi. Uderzenie było tak mocne, że jego kask rozpadł się na drobne kawałki. Podobnie jak boczna szyba astry. Trasę rowerową zabezpieczali strażacy ochotnicy z Więcborka.
– Ruch przy obu marketach był spory. Zwracaliśmy szczególną uwagę na samochody wyjeżdżające z parkingów. Kto by pomyślał, że może dojść do kolizji przy wjeżdżaniu na parking? – mówi jeden z strażaków.
Poturbowanego i krwawiącego zawodnika przetransportowano do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Kompleksowe badania nie wykazały żadnych poważniejszych kontuzji. Tego samego dnia wrócił do domu i swojemu dowódcy zgłosił gotowość do służby. Łukasz Krieger za kilka dni miał wystartować w Mistrzostwach Polski Strażaków.
Tymczasem w czołówce dystansu sprinterskiego działo się bardzo dużo. Sosnowski odrobił straty z pływania i wysunął się na czoło z sekundową przewagą nad Michalakiem. W biegu przewagę powiększył i jako pierwszy minął linię mety. Dłuższy dystans z ogromną przewagą wygrał Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu.

Kolejność na podium:
1/8 IM
 1. Łukasz Sosnowski 1:04:45
 2. Łukasz Michalak 1:05:32
 3. Piotr Łazaronek 1:07:57
Miejsca zawodników z regionu
29. Paweł Węgrzyn Więcbork
31. Paweł Drabjewski Więcbork
36. Adam Błociński Więcbork
37. Grzegorz Maziarz Sępólno
48. Daniel Krzysztofek Witunia
64. Marcin Myszkowski Sępólno
68. Karol Mejgier Więcbork
74. Bolesław Januszewski Więcbork
79. Krzysztof Koniec Więcbork
89. Ewa Czapiewska-Siekierka Sępólno
1/4 IM
 1. Christopher Pietruczuk 2:00:37
 2. Paweł Ochal 2:01:41
 3. Krzysztof Łopuszyński 2:09:17
14. Ryszard Kałaczyński Witunia
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...