stat4u

Trzeci przypadek koronawirusa

Robert Środecki, 16 lipiec 2020, 14:08
Średnia: 0.0 (0 głosów)
We wtorek rano urząd wojewódzki w codziennym raporcie poinformował o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród chorych znalazła się jedna osoba przebywająca na terenie powiatu sępoleńskiego. Ustaliliśmy, że jest to obywatel Ukrainy, który do Polski przyjechał w celach zarobkowych.
Trzeci przypadek koronawirusa
We wtorek państwowy powiatowy inspektor sanitarny poinformował władze powiatu o stwierdzeniu dodatniego wyniku badania w kierunku wirusa SARS-CoV2 u jednej osoby przebywającej na terenie powiatu sępoleńskiego. Po wykryciu wirusa osoba została przetransportowana do izolatorium w Grudziądzu, 3 osoby, które miały z nią kontakt, zostały objęte kwarantanną, a 12 kolejnych osób nadzorem epidemiologicznym. – Nie jest to mieszkaniec naszego powiatu, tylko osoba, która tutaj przebywała i właśnie odbywała kwarantannę – informuje starosta Jarosław Tadych. Udało nam się ustalić, że chodzi o obywatela Ukrainy, który przyjechał do Polski w celach zarobkowych. W myśl obowiązujących przepisów osoby przyjeżdżające nad Wisłę spoza Unii są poddawane dwutygodniowej kwarantannie. – Test na obecność koronawirusa został przeprowadzony rutynowo w czasie trwania kwarantanny. Wynik był pozytywny. Choroba u tej osoby przebiega bezobjawowo – informuje wicestarosta Andrzej Marach. 
To trzeci udokumentowany przypadek koronawirusa na terenie powiatu sępoleńskiego. Na początku kwietnia obecność wirusa stwierdzono u młodego mężczyzny z Kamienia, który kilka dni wcześniej wrócił z delegacji. Później w jednym z bydgoskich szpitali wirusa wykryto u mieszkanki gminy Więcbork. Kobieta zmarła. Oficjalną przyczyną zgonu były choroby współistniejące.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...