stat4u
Powiat

Trzy zdarzenia w dwa dni

Robert Środecki, 23 grudzień 2020, 11:12
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do kilku groźnych zdarzeń drogowych z udziałem nieostrożnych kierowców doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu. W Piasecznie i Więcborku zderzyły się dwa pojazdy, a w Górowatkach auto osobowe wypadło z drogi i dachowało. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.
Trzy zdarzenia w dwa dni

W sobotę w Górowatkach samochód osobowy wpadł do rowu

Drogowa czarna seria rozpoczęła się w piątek rano. W Piasecznie na drodze krajowej nr 25 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca samochodu ciężarowego mercedes actros nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nim i uderzył w tył opla astry. Osobówka wpadła do przydrożnego rowu, a kierowca został przetransportowany do szpitala. 
W sobotę rano do dwóch groźnych zdarzeń doszło w gminie Więcbork. O godzinie 9.40 strażacy z Komendy Powiatowej PSP otrzymali informację o dachowaniu samochodu osobowego w Górowatkach. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. Golfem, który wpadł do rowu, podróżowała tylko jedna osoba. Uskarżała się na bóle klatki piersiowej. Kierowca został przetransportowany do szpitala. Kilka minut później na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Hallera w Więcborku doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę golfa. Mieszkańcy Więcborka i okolic wskazują to skrzyżowanie jako miejsce szczególnie niebezpieczne i sugerują montaż lustra poprawiającego widoczność. 
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...