stat4u
Suchorączek

Witunia z tarczą

Robert Lida, 04 lipiec 2019, 10:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Eksplozja radości! Sołectwo Witunia zwyciężyło w niezmiernie równej i trudnej rywalizacji w kolejnym turnieju sołectw gminy Więcbork. Tym razem mieszkańcy 13 wsi zjechali do Suchorączka, gdzie od rytmów „Makareny” zaczęto walczyć o gminne przodownictwo. Turniejowy repertuar konkurencji był bogaty: popularny „kręcioł”, toczenie opony, układanie napisu z kartonów, rzut kartoflem, wieszanie prania i konkurencja, której dotąd nie było - „gąsienica”.
Witunia z tarczą
Witunia z tarczą

Na starcie stanęło tym razem 13 drużyn na 22 sołectwa w gminie. Uczestnicy walczyli nie tylko ze sobą, ale przede wszystkim z potwornym upałem. Tym bardziej należy się im duże uznanie. Rozegrano siedem punktowanych konkurencji, z tym że jednej nie ujawniono w regulaminie turnieju. Okazało się, że był to konkurs tańca makareny. Wygrał go duet ze Śmiłowa. Był też popularny „kręcioł”, toczenie opony, układanie napisu z kartonów, rzut kartoflem, wieszanie prania i konkurencja, której jeszcze nie widzieliśmy, czyli „gąsienica”. Po tej konkurencji kilkoro zawodników musiało opatrzyć swoje krwawiące kolana. Sytuacja na tablicy zmieniała się co chwilę, a ostatecznie wygrała ekipa Wituni dowodzona przez sołtys Marię Łańską. Po rozdaniu nagród pani sołtys na przyszłoroczny turniej zaprosiła do siebie. Już tradycyjnie głównym trofeum były specjalne, drewniane tarcze wykonane przez państwa Radeckich.
Gospodarz imprezy, sołtys Piotr Koselczuk, przygotował dla zawodników oraz kibiców kilka atrakcji oraz obficie zaopatrzony bufet. Turniej sołectw gminy Więcbork straciłby 50 procent, gdyby nie prowadzący Tomasz Fifielski, czyli gminny połykacz mikrofonów. Sprawnie pracowała też komisja sędziowska z przewodniczącą rady miejskiej i burmistrzem w składzie.
Oto końcowa klasyfikacja niedzielnego turnieju:
 1. Witunia  60,5 pkt.
 2. Jastrzębiec  59,5 pkt.
 3. Suchorączek  59 pkt.
 4. Śmiłowo  57,5 pkt.
 5. Zabartowo  56 pkt.
 6. Pęperzyn  52 pkt.
 7. Borzyszkowo  51,5 pkt.
 8. Lubcza  50,5 pkt.
 9. Sypniewo  47 pkt.
 9. Adamowo  47 pkt.
11. Gurowatki  46,5 pkt.
12. Dalkowo  44,5 pkt.
13. Jeleń  32,5 pkt.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...