stat4u
Sypniewo

Żałoba w szkole rolniczej

Robert Lida, 04 listopad 2021, 10:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły czwartek mieszkanka Lubczy, spacerująca z psem po lesie, znalazła zwłoki młodej dziewczyny. Okazało się, że to 17-letnia Maja, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.
Żałoba w szkole rolniczej
– Jesteśmy zdruzgotani tym, co się stało – mówi Marian Basa, dyrektor szkoły. 
Maja pochodzi z miejscowości Płosków koło Złotowa. W ubiegłą środę jak zwykle wyruszyła do szkoły. Do Sypniewa dotarła, ponieważ około 8.30 zarejestrowała ją kamera marketu Dino. Od tej pory kontakt z nią się urwał. Po południu matka zgłosiła jej zaginięcie. Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych    w lesie na terenie Lubczy znaleziono jej zwłoki. Na miejscu pojawiła się policja oraz prokurator, który wykluczył udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Dlaczego nastolatka targnęła się na swoje życie? Tego nie wiadomo.
– Osobiście znałem Maję. Uśmiechnięta, pogodna dziewczyna, nie sprawiała żadnych kłopotów wychowawczych. Zaraz po uzyskaniu tej szokującej informacji zorganizowaliśmy apel całej szkoły. O wszystkim poinformowałem kuratorium oraz ministerstwo. Klasa, do której chodziła Maja, miała spotkanie z psychologiem – mówi dyrektor Marian Basa. 
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...