stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Niebezpieczna droga do pracy
Pracownicy firmy MDD od jakiegoś czasu mają do dyspozycji zakładowy parking, na którym mogą zostawiać swoje samochody. Aby do niego dotrzeć, często łamią przepisy i doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na ruchliwej drodze krajowej.
Robert Lida
Płonący fotel
W piątek, w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Dużej Cerkwicy wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano 11 osób. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby przebywające w mieszkaniu.
Robert Lida
Dzieci do szkoły, nauczyciele na testy
W poniedziałek 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Zdaniem ministra edukacji nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne. W poniedziałek 11 stycznia ruszyło ogólnopolskie testowanie nauczycieli. Dobrowolne testy na koronawirusa wykonało lub zamierza wykonać ponad 100 nauczycieli z powiatu sępoleńskiego. Zatem dawno zachwiany rytm częściowo wraca do normy. Czy na długo? Czy wkrótce do najmłodszych dołączą ich starsi koledzy? Czy to początek luzowania pandemicznych obostrzeń?
Robert Środecki
Utknęli w błocie, ponieważ nie wykonano badań gruntu
Rewitalizacja otoczenia kościoła parafialnego śimaczy się od października, a końca prac nie widać. Mieszkańcy powoli tracą cierpliwość. Budowlańcy w pierwszej kolejności rozkopali teren przylegający do kostnicy, a teraz omijają go szerokim łukiem. Przejście ulicą Kościelną jest praktycznie niemożliwe, a obsługa pogrzebów musi poruszać się w błocie po kolana.
Robert Lida
Piętnasty radny, czyli przewodniczący  ma nowego członka
Od 22 grudnia Rada Miejska Więcborka działa już w pełnym, 15-osobowym składzie. Nowym radnym po złożeniu ślubowania został Marian Chęś. Rada nie uchwaliła budżetu gminy na 2020 rok ponieważ ze względu na chorobę skarbnika nie udało się przygotować jego projektu. Budżet ma być uchwalony w styczniu, a pozwala na to tak zwana ustawa covidowa.
Robert Lida
Zaśpiewali cienkim głosem.  Nie róbcie tego więcej!
Przedświąteczna sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego trochę przypominała świąteczną szopkę. Odbywające się w trybie zdalnym obrady po raz kolejny udowodniły, że ta rada nie potrafi kreować powiatowej polityki i najczęściej zajmuje się sprawami, które nie leżą w jej kompetencjach. Jest bo jest, bo musi być i nic więcej. Gdyby jej nie było, to powiat też by funkcjonował. Najbardziej głośne i donośne przesłanie z ust niezrównoważonego radnego padło na koniec sesji: – A teraz idziemy na jednego! Kompromitacja!
Robert Lida
Pięć milionów na inwestycje
Rada Miejska w Kamieniu uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Na inwestycje zaplanowano 5,4 mln zł. Ta kwota zrobiła ogromne wrażenie na radnych przyzwyczajonych do znacznie skromniejszych wydatków.
Robert Środecki
Nowy rok, nowy budżet
W środę 30 grudnia Rada Miejska w Sępólnie jednogłośnie uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Dochody zaplanowano na poziomie 89,120 mln zł. Wydatki będą o 5,5 mln zł wyższe. Na inwestycje samorząd zaplanował 22 mln zł, co stanowi 23% wszystkich wydatków.
Robert Środecki
Bryły lodu przyczyną wypadku
Na drodze wojewódzkiej w Zbożu opel corsa wjechał do rowu. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem ponieważ na przednią szybę z mijanej ciężarówki spadły bryły lodu. Kobieta z urazem twarzoczaszki została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
Zabił z zazdrości
Prokuratura Rejonowa w Tucholi przesłała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Artura Ch., mieszkańca Dąbrówki do jakiego doszło 1 maja ubiegłego roku. – W tej sprawie oskarżonych jest siedem osób. Głównemu podejrzanemu zarzucamy popełnienie trzech przestępstw. Każde z nich jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności – mówi Marcin Przytarski, prokurator rejonowy w Tucholi.
Robert Lida