stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Podział punktów na szczycie tabeli!
Najciekawszy mecz ósmej kolejki zakończył się podziałem punktów pomiędzy drużynami z Dąbrówki oraz Płocicza, które walczą o jak najwyższe miejsce na podium rundy jesiennej. Zaskoczeniem dzisiejszych starć okazał się mecz w Lubczy, gdzie to miejscowi pokonali Victorię Orzełek.
Paulina Stryszyk Robert Lida, Robert Śródecki
Ten grób się nie kwalifikuje
„Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej informuje, że nie odnalazło materiałów archiwalnych, które uzasadniałyby uznanie mogiły Jana Bracka, znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Więcborku za Miejsce Pamięci Narodowej. Jan Bracka ur. 22.09.1869 r. w Płociczu, zm. 09.05.1938 r. w Więcborku, członek Zarządu Miasta Więcbork w okresie dwudziestolecia międzywojennego, współzałożyciel Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Więcborku, kupiec czerpiący korzyści finansowe z tytułu wynajmu lokali biurowych we własnym domu Zarządowi Miejskiemu w Więcborku oraz dostaw towarów dla Zarządu, m.in. węgla. Nie ma żadnej procedury ani trybu administracyjnego, aby jakiś obiekt uznać za Miejsce Pamięci Narodowej lub ten status odebrać. Tym niemniej grób Jana Bracka nawet zwyczajowo się do takiego określenia nie kwalifikuje.”
Robert Lida
Śmiertelny wypadek
W sobotę, w Wąwelnie fiat ducato uderzył w drzewo. 53-letni kierowca zginął na miejscu.
Robert Lida
Hubertus 2017
W dniu 7 października Stajni Branicz odbył się Hubertus. Jest to jesienne przedsięwzięcie na cześć św. Huberta. Częścią imprezy były zawody w skokach przez przeszkody z uczestnictwem młodych jeźdźców, jak i doświadczonych skoczków.
Jakub Walewski
Sprzedał część nadleśnictwa
Kolejna afera w okolicach Sępólna? O tym może zadecydować Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. O co chodzi? O część siedziby Nadleśnictwa Lutówko, której sprzedaż ogłoszono na www.olx.pl z telefonem tajemniczego pana Waldemara. Sprawa kładzie się cieniem na postać dość pazernego nadleśniczego, który ledwie nim został, w jeden dzień sprzeniewierzył 43-letni staż byłego głównego księgowego Kazimierza Trzosa i ponad 30-letni jego małżonki.
Piotr Pankanin
W Suchorączku już nie ma mostu
Wreszcie ruszyła długo oczekiwana budowa nowego mostu na Orlej w Suchorączku. W środę pracownicy Zarządu Drogowego w Sępólnie rozebrali starą przeprawę. Kierowcy muszą korzystać z objazdu. Dla pieszych przygotowano tymczasową kładkę.
Robert Lida
I Turniej o Superpuchar Krajny
Choroba zwana baśką z Kaszub dotarła na Krajnę. Po frekwencji na kolejnych turniejach widać, że jest to choroba zaraźliwa. Sprowadził ją tutaj z Kaszub więcborczanin, Benedykt Mieszczak. Jego marzeniem było zorganizowanie dużego turnieju w rodzinnym mieście i w ostatnią niedzielę to się udało. W turnieju o Superpuchar Krajny wzięło udział 124 zawodniczek i zawodników, głównie z północnej Polski. W drużynie z Gniezna zaprezentował się Talbi Hacine rodem z Algierii.
Robert Lida
Sto lat pani Jadwigi
W sobotę setne urodziny obchodziła pani Jadwiga Jańczak z Więcborka. Jubilatkę, mieszkającą obecnie u sióstr franciszkanek, odwiedzili m.in. przedstawiciele władz miasta. Pani Jadwiga po wypiciu lampki szampana od razu ruszyła do tańca z... księdzem Adamem Kątnym.
Robert Lida
Seniorzy się bawią
W sobotę w sali Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów odbył się XXII Wieczór Seniora połączony z obchodami 45-lecia Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Więcborku. W emeryckiej imprezie wzięło udział ponad 200 osób.
Robert Lida
Dąbrówka zdeklasowała Obkas!
Sensacyjne spotkanie odbyło się w Dąbrówce gdzie to gospodarze wysoko pokonali drużynę z Obkasu. Nowa drużyna w lidze powiatowej zaskakuję skutecznością i budzi strach u rywali.
Paulina Stryszyk, Robert Lida