stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Chcę odzyskać dzieci
Sąd w Tucholi nakazał kuratorowi natychmiastowe odebranie dzieci pani Anny z Dąbrówki i umieszczenie ich w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Jednocześnie trwa postępowanie o pozbawienie jej władzy rodzicielskiej. Za kobietą wstawiła się lokalna społeczność Dąbrówki, w tym sołtys Teresa Dysput. Dalsze losy Krystiana i Szymona są w ręku, a właściwie w głowie, sądu. Sąd to sędziowie. Sędziowie to ludzie, oby nie bezduszni.
Robert Lida
Prokurator wziął się za straż rybacką
Komendant powiatowy społecznej straży rybackiej wstrzymał działalność grupy interwencyjnej działającej przy kole wędkarskim nr 121 w Sępólnie. Przyczyną jest wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową w Tucholi śledztwa dotyczącego nadużyć, które miały mieć miejsce w tej grupie. Zdaniem wędkarzy jest to efekt trwającej od dłuższego czasu niezdrowej rywalizacji między Społeczną Strażą Rybacką w Sępólnie a komendantem powiatowym SSR, który dowodzi grupą interwencyjną działającą w Więcborku.
Robert Lida
Duże pieniądze dla samorządów i przedsiębiorców
We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu doszło do podpisania umów na dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Przedsięwzięcia, które otrzymały wsparcie, dotyczą między innymi promocji walorów turystycznych regionu, inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną i doposażenia przedsiębiorstw zajmujących się rybactwem. Do powiatu sępoleńskiego trafi kilka milionów złotych.
Robert Środecki
Rycerze sportu i kultury
W sobotę odbył się bal sportu i kultury gminy Więcbork, podczas którego nagrodzono wyróżniające się w obu dziedzinach osoby. Przyznano cztery nagrody „Rycerza” oraz dwa wyróżnienia.
Robert Lida
Podwójna śmierć
W mieszkaniu przy placu Wolności znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej zmarli we śnie. Co było przyczyną zgonu, ma wyjaśnić prowadzone w tej sprawie postępowanie, a zwłaszcza wyniki sekcji zwłok.
Robert Lida
Pożar w saunie
Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który w piątkowy poranek wybuchł na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie. Źródło ognia znajdowało się w saunie. Ucierpiał też budynek, w którym znajduje się basen.
Robert Lida
Oddajcie sprzęt Caritasu
W ubiegłą środę sępoleńscy radni zapoznali się ze szczegółową informacją dotyczącą działalności podmiotów leczniczych działających na terenie gminy. Zdzisława Skórczewska reprezentująca Caritas zaapelowała do mieszkańców o zwrot sprzętu wypożyczonego ze stacji opieki długoterminowej. Wyposażenie, które zalega na czyimś strychu, może uratować komuś życie.
Robert Środecki
Więcbork gazową wyspą
– Najpóźniej we wrześniu 2021 roku powinno nastąpić przyłączenie odbiorców z Więcborka do sieci gazowej – zapewniał w środę więcborskich radnych dyrektor bydgoskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, Sebastian Latanowicz. Więcbork ma być zaopatrywany w gaz pochodzący z Gazoportu w Świnoujściu.
Robert Środecki
Studniówka CKZiU
Maturzyści techników w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, czyli popularnego „Ekonomika”, na miejsce swojej zabawy studniówkowej wybrali Zespół Pałacowo–Parkowy w Sypniewie. Jak obliczył dyrektor Sławomir Kulpinski, studniówka odbywała się na sto dni przed egzaminem z matematyki.
Robert Lida
Poloneza czas zacząć
W sobotę w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku trzy klasy maturalne zatańczyły poloneza. Studniówka odbyła się zgodnie z tamtejszą tradycją w pięknie ustrojonej szkolnej auli. W pierwszej czwórce kroczyły dumnie i z wdziękiem dyrektor szkoły Anna Skiba i wychowawczyni jednej z klas Magdalena Kuszewska.
Robert Środecki