stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Fireman odprawił Obrol
W tej kolejce teoretycznie dwa mecze miały elektryzować kibiców: Fireman - Obkas i Victoria - WKS. Tymczasem spektrum poszerzyła Sosenka, która niespodziewanie zremisowała z Orłem. Potwierdza to, że wiosna w pełni, a gonitwa za mistrzowskim trofeum wkracza zwolna w decydującą fazę. Stąd rosnące emocje i ostra rywalizacja w czołówce tabeli.
Piotr Pankanin, Bartek Pankanin, Robert Lida, Robert Środecki
W sprawie  prezesa cisza
– Jeśli medale będzie nam wręczał prezes Borowicz, to my ich nie odbierzemy – tak mówili nam strażacy biorący udział w gminnym Dniu Strażaka w Toninku.
Robert Lida
Gminne obchody Dnia Strażaka
W sobotę 29 kwietnia w gminie Więcbork obchodzony był Dzień Strażaka. Uroczystość zgromadziła reprezentacje druhów z całej gminy. W tym roku gospodarzem strażackiego święta była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.
Przedszkole na wyspie
Rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola samorządowego nr 1, mają poważne kłopoty z dotarciem do placówki. W związku z modernizacją przyległych ulic przedszkole funkcjonuje na wyspie otoczonej wielkimi wykopami.
Robert Lida
Nauczyciele zawieszeni  w obowiązkach
W Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch nauczycielek Zespołu Szkół w Sypniewie. Obie panie zostały zawieszone w pełnieniu obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. To kolejna odsłona wewnątrzszkolnego konfliktu.
Robert Środecki
Oświata drenuje budżet
Więcborscy radni zapoznali się ze szczegółową informacją dotyczącą kosztów funkcjonowania oświaty na terenie gminy. Do wszystkich zadań realizowanych przez placówki oświatowe samorząd dokłada około 3,5 mln zł rocznie.
Robert Środecki
Zakręt w Zamartem
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o niebezpiecznym zakręcie drogi wojewódzkiej na granicy Dalkowa i Suchorączka, gdzie dochodzi do ogromnej ilości dachowań. Pod tym względem nie ustępuje mu słynny zakręt w Zamartem. W czwartek dachował tu vw crafter z Bydgoszczy.
Robert Lida
Eksplozja  w Sikorzu
W niedzielę rano w budynku wielorodzinnym w Sikorzu doszło do wybuchu gazu. W pałacyku, w którym mieszka 8 rodzin, spłonęło poddasze i konstrukcja dachu. Dwie osoby zostały ciężko ranne. Z płonącego budynku ewakuowano 19 mieszkańców.
Robert Środecki
Zaprosił i wygrał
Wielkie majowe świętowanie w gminie Mrocza nie ominęło aktywnego Wiela. Wieś na rubieży sąsiadującej z gminą Więcbork była organizatorem kolejnego turnieju karcianej baśki. Zwycięzcą został główny organizator imprezy sołtys Marek Wenerski.
Piotr Pankanin
Niech się święci 3 maja
Oficjalne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się na placu Jana Pawła II w Więcborku. Delegacje ze sztandarami przemaszerowały ze szkoły podstawowej przed pomnik Orła Białego. Na czele młodzież z klasy mundurowej LO w Więcborku niosła ogromną flagę narodową. Po wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia przez burmistrza i złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem w kościele parafialnym odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny.
Robert Lida