stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Gradobicie bramek w powiatówce !
Podczas 8 kolejki piłkarskiej ligi powiatowej padło aż 41 bramek !!! Największy udział w tym miała drużyna z Dąbrówki, która rozgromiła rywali z Wielowicza 15:0 ! Sporą porażkę poniósł ubiegłotygodniowy lider z Zabartowa, który przegrał dziś 6:2 z drużyną HZ Zamarte i z pierwszego spadł na piąte miejsce. Nowym liderem została drużyna CENTRUM Obkas, która wysokim wynikiem pokonała Orła.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Zabartowo i Obkas na czele !
Siódma kolejka nie przyniosła żadnych większych niespodzianek. Potencjalni faworyci wygrali swoje mecze i zdobyli pewne trzy punkty. Na czele tabeli cały czas znajdują się drużyny z Zabartowa oraz Obkasu, jednak po palcach depczę im drużyna HZ Zamarte. Za tydzień dojdzie do pojedynku Zamarte vs. Zabartowo oraz Dąbrowa kontra Obkas po których wszystko może się w ścisłej czołówce zmienić.
Paulina Stryszyk, Robert Lida, Robert Środecki
XXIV Wieczór Seniora
W sobotę w Więcborku odbył się XXIV Wieczór Seniora. Głównym organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gwoździem bogatego programu jest wręczenie statuetki Seniora Roku oraz dekoracja medalami złotych jubilatów.
Robert Środecki
Żniwa pradziada kontra nasze
"Żniwa pradziada kontra nasze" to nazwa plenerowej wystawy fotograficznej, którą w sobotę można było oglądać w Wałdówku (gmina Sępólno). Na ekspozycji zaprezentowano stare fotografie i skonfrontowano je ze współczesnymi zdjęciami wykonanymi podczas warsztatów fotograficznych przez mieszkańców tej urokliwej miejscowości. Tematem przewodnim były żniwa, czyli życie codzienne mieszkańców wsi.
Robert Lida
Hubertus w Braniczu
„Koniarze” z całej okolicy zjechali w sobotę do stajni Branicz w Zabartowie, gdzie odbyły się zawody skokowe w czterech klasach oraz gonitwa za lisem. W zawodach wzięło udział 40 młodych jeźdźców, a właściwie amazonek, ponieważ wśród nich był tylko jeden przedstawiciel płci męskiej.
Robert Lida
Drogowe obiecanki marszałka
W ubiegły czwartek w Więcborku gościł marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, który spotkał się z mieszkańcami. Dyskutowano głównie o konieczności modernizacji kilku dróg wojewódzkich przebiegających przez gminę i planowanej obwodnicy Więcborka. Wizyta marszałka w tym konkretnym terminie nie była przypadkowa. Był to zgrabnie wyreżyserowany element kampanii wyborczej Iwony Kozłowskiej.
Robert Środecki
Lutówko remisuje z liderem
Największą niespodziankę w trakcie szóstej kolejki sprawiła drużyna LZS Lutówko, która mocno postawiła się obcemu liderowi z Zabartowa. FIREMAN zlekceważył rywala, w wyniku czego podzielił się z Lutówkiem punktami. Dla gospodarzy jest to pierwszy punkt zdobyty w XIII sezonie ligi powiatowej. Zaskoczeniem również jest remis FUKSA z chłopakami z Sośna, którzy zapowiadali podczas tego sezonu ostrą walkę o zwycięstwo ligi. Natomiast HZ Zamarte rozbiło w pierwszej połowie drużynę z Dąbrowy, która w drugiej połowie próbowała się odrodzić, lecz nieskutecznie. Znakomitym wykończeniem rzutów wolnych popisał się Błażej Odyja, który w taki sposób zdobył 3 bramki.
Paulina Stryszyk, Robert Środecki
Nowa świetlica w stolicy ziemniaka
Wielkie święto w Zamartem. W sobotę oddano tu do użytku nowo wybudowaną świetlicę wiejską. Uroczystość odbyła się w ramach dorocznego Dnia Ziemniaka. Najszczęśliwszym spośród wszystkich obecnych był Józef Wróblewski, który jako radny przez cztery kadencje walczył o budowę tej świetlicy.
Robert Lida
Kampania wyborcza w toku
Już tylko tydzień z okładem do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jak nigdy dotąd na listach rozmaitych komitetów pojawiło się sporo kandydatów z powiatu sępoleńskiego. O ich preferencjach, stanach posiadania, dorobku politycznym, tudzież samorządowym czytamy na plakatach oblegających płoty i parkany naszych miejscowości i łączących je tras. Najbardziej tajemniczą postacią, która nie do końca dała się poznać w kampanii poprzedzającej wybory samorządowe, jest obecny radny Rady Miejskiej w Kamieniu Sebastian Skaja.
Piotr Pankanin
Z sesji wprost do banku
Podczas środowej sesji Rady Miejskiej Więcborka 38 uczniów szkół prowadzonych przez gminę otrzymało stypendia naukowe i artystyczne. Po wręczeniu stypendiów rozmawiano o sytuacji w gminnej oświacie.
Robert Lida