stat4u

RSS Kategoria: Newsy

OBKAS, DĄBRÓWKA, DĄBROWA !
Koniec sezonu ! Dziś odbyła się ostatnia kolejka piłkarskiej ligi powiatowej. Spór o fotel lidera rozstrzygnął się na korzyść drużyny CENTRUM Obkas, która została mistrzem ligi sezonu 2018/2019r. Bardzo zacięty pojedynek toczył się pomiędzy drużynami ZRYW Dąbrówka vs. HZ Zamarte. Spora ilość kibiców mogła cieszyć się świetnym widowiskiem, lecz obie drużyny schodziły z boiska ze spuszczonymi głowami. Remis nie wystarczył drużynie z Zamartego, aby utrzymać miejsce na podium, na które wskoczyła drużyna z Dąbrowy. Zapraszamy wszystkich zawodników ligi powiatowej oraz kibiców na uroczyste podsumowanie sezonu 2018/2019r, które odbędzie się 15 czerwca o godzinie 19:00 nad jeziorem Mochel !
Paulina Stryszyk
500+ nie do ruszenia - rani interweniują u ministra
Radni z gminy Sośno zwrócili się do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z prośbą o zmianę przepisów dotyczących świadczenia 500+. Radni chcą, aby te środki podlegały egzekucji administracyjnej. Ma to związek z trudnościami w egzekwowaniu należności za śmieci i inne usługi komunalne.
Robert Środecki
Burmistrz woli małe kroki
– Często spotykam się z zarzutem, że nie realizujemy jednej, dużej inwestycji w roku, a czterdzieści małych. Chodzi o to, aby gmina rozwijała się równomiernie i aby każdy z mieszkańców miał poczucie, że o nim pamiętamy – mówił burmistrz Waldemar Kuszewski, prezentując pierwszy w historii samorządu raport o stanie gminy.
Robert Lida
Wypadek w Płociczu
Pięć osób, w tym troje małych dzieci, trafiło do szpitali po wypadku w Płociczu, który miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Poszkodowani to mieszkańcy Kamienia.
Robert Lida
W Sępólnie radny Kąkol zabrał się za kościół
Na ostatniej sesji radny Leszek Kąkol z Przymierza Społecznego dla Krajny wygłosił przemowę na temat podwyżek dla nauczycieli i usunięcia religii ze szkół. Jego wystąpienie uderzające w Kościół było dość zaskakujące, ponieważ nie miało żadnego związku z porządkiem obrad. Swoją mowę zerżnął żywcem z „Gazety Wyborczej”.
Piotr Pankanin, Robert Środecki
Kolejne partactwo w Więcborku
Ktoś nieudolnie przygotował inwestycję polegającą na budowie molo w Więcborku, ignorując konieczność wykonania solidnych badań dna jeziora. W efekcie przygotowane pale pod pomosty są za krótkie o... 10 metrów. Skutek finansowy jest taki, że do i tak drogiej inwestycji trzeba dopłacić jeszcze 400.000 złotych.
Robert Lida
Inspektor woli być inżynierem, czyli szansa dla wicestarosty
Dariusz Kędziora - powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sępólnie - właśnie wygrał konkurs na stanowisko głównego inżyniera w Zarządzie Drogowym w Sępólnie, czyli to stanowisko, z którego odszedł w 2015 roku do nadzoru budowlanego. Wróbelki przysiadające na parapetach starostwa powiatowego ćwierkają, że Kędziorę zastąpi Andrzej Marach.
Robert Lida
Walka  trwa do samego końca
Podczas 21 kolejki piłkarskiej Ligii Powiatowej czołowe drużyny tabeli miały spory problem w pokonaniu swoich rywali. ZRYW wymęczył zwycięstwo w Zabartowie, chociaż przegrywał już 2:0, a Obkas na fuksie pokonał Wielowicz tylko 1:0. W świetnej formie są zawodnicy z Dąbrowy oraz Zamartego, którzy dziś łatwo pokonali swoich rywali. Już za tydzień ostania kolejka rozgrywek, a nic nie jest jeszcze przesądzone. Toczy się zacięty pojedynek o fotel lidera oraz o 3 miejsce w tabeli. Mecz ZRYW Dąbrówka vs. HZ Zamarte będzie najciekawszym pojedynkiem podczas ostatniej kolejki sezonu 2018/2019.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Prezes sam podał się do dymisji
Podczas czwartkowego posiedzenia Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sępólnie rezygnację z funkcji prezesa złożył Grzegorz Borowicz. Większość członków zarządu przyznaje, że oczekiwała takiej decyzji.
Robert Lida
Sobota z "Trójką", ale bez nauczycieli
W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się coroczny piknik pn. „Sobota z Trójką”. Okazało się, że imprezę można zorganizować bez udziału nauczycieli. Ci, zamiast pomóc, strajkują.
Robert Lida