stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Sto dni do matury
W sobotę jako ostatni w powiecie tradycyjnego poloneza studniówkowego zatańczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. Najważniejszy bal w ich dotychczasowym życiu odbył się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy szkole.
Robert Środecki , Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni nowych radnych
Dzisiaj przyglądamy się majątkom i dochodom nowych radnych z gminy Kamień. Dane opublikowane poniżej pochodzą z oświadczeń majątkowych złożonych po uzyskaniu mandatu radnego.
Diecezja ratuje szkołę
W dawnej szkole w Orzełku, której obecnym właścicielem jest diecezja pelplińska, ma powstać Diecezjalny Ośrodek Integracji Społecznej i Edukacji Ekologicznej. Diecezja chce na ten cel pozyskać również środki unijne.
Robert Lida
Szlachetne zdrowie  i podwyżki za śmieci
Czy dzieci nieszczepione powinny być przyjmowane do gminnych szkół, przedszkoli i żłobków? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie. Obrady były poświęcone funkcjonowaniu służby zdrowia na terenie gminy, powiatu i kraju.
Robert Środecki
Gackowski za Gackowaską
W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w Sośnie. Zwyciężył bezapelacyjnie Stanisław Gackowski, który w radzie zastąpi swoją mamę Wandę. O mandat ubiegało się 3 kandydatów.
Robert Środecki
Fifielski wicestarostą?
Podczas rozmów koalicyjnych, które wyłoniły kandydatów na najważniejsze stanowiska w organach powiatowej władzy, miało dojść do nieformalnego układu między Andrzejem Marachem a Tomaszem Fifielskim. Zakładał on, że obaj radni podzielą się kadencją wicestarosty. To miała być cena przystąpienia trzech radnych Przymierza Społecznego dla Krajny do koalicji rządzącej. – Nigdy nie wykluczam żadnego scenariusza – mówi starosta Jarosław Tadych.
Robert Lida
Danka, nie odchodź!
Sobotnia impreza w Witkowie przygotowana z myślą o babciach i dziadkach nieoczekiwanie przekształciła się w pożegnanie Danuty Sałasińskiej, która przez 24 lata z ogromnym powodzeniem kreowała życie kulturalne tej wsi. Z dniem 24 lutego Danka przechodzi na emeryturę i chce się poświęcić właśnie roli babci.
Robert Lida
Dwa zamiast jednego
W piątek uroczyście oddano do użytku dwa nowe Domy dla Dzieci w Więcborku. W każdym z nich zamieszka 14 wychowanków. Pierwszą noc spędzą tutaj dzisiaj, tj. w czwartek.
Robert Lida
Zaglądamy do kieszeni radnych
Dzisiaj zaglądamy do kieszeni nowych radnych Rady Powiatu Sępoleńskiego, którzy miesiąc po ślubowaniu byli zobowiązani do złożenia oświadczeń majątkowych. Przedstawione dane w zdecydowanej większości obejmują okres od stycznia do listopada ubiegłego roku. Informacje pochodzą z oświadczeń majątkowych.
Inspektor zamknął most
Dwa miesiące temu z wielką pompą oddawano do użytku nową, asfaltową drogę Wałdowo – Toboła w gminie Sępólno, która biegnie do Adamkowa i Pamiętowa w gminie Kęsowo. W piątek powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sępólnie zamknął most, który łączy obie gminy w ciągu tej drogi.
Robert Lida