stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Wieża w centrum Sypniewa
W samym centrum Sypniewa, obok szkoły, przedszkola i placu zabaw ma stanąć wieża stacji bazowej telefonii komórkowej. Miejscowy radny Stanisław Posieczek protestuje przeciwko takiej lokalizacji.
Robert Lida
Pomorska jeszcze w tym roku
Stało się. Burmistrz Więcborka ogłosił przetarg na przebudowę drogi wewnętrznej wraz z budową kanalizacji deszczowej w obrębie ulicy Pomorskiej na osiedlu Piastowskim oraz przebudowę skrzyżowania z ulicą Gdańską. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekają od kilkunastu lat. Wszystko wskazuje na to, że część Pomorskiej zostanie wykonana jeszcze w tym roku.
Robert Środecki
Na emeryturę wracam do Więcborka
Andrzej Dobber, światowej sławy śpiewak operowy z Więcborka, tegoroczne wakacje spędził w rodzinnym mieście. W gronie przyjaciół ładował akumulatory przed kolejnymi występami na scenie. Maestro Dobbera spotkaliśmy w wypożyczalni sprzętu wodnego nad Jeziorem Więcborskim. Znalazł czas na chwilę rozmowy.
Robert Środecki
Wystarczyło trącić lusterkiem
Chwila nieuwagi kierowcy golfa podczas próby wyprzedzania ciężarówki doprowadziła do czołowego zderzenia dwóch innych samochodów na drodze krajowej w Niechorzu.
Robert Lida
Konie w parku przemysłowym
Takiej imprezy w historii Sępólna chyba jeszcze nie było. W niedzielę w parku przemysłowym usytuowanym na obrzeżach miasta odbyły się towarzyskie zawody konne w skokach przez przeszkody. Liczba uczestników i widzów oglądających zmagania jeźdźców przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Robert Środecki
Pełne studnie i zalane piwnice
Kilka posesji znajdujących się w Sikorzu w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 241 jest permanentnie zalewanych przez wody opadowe. Deszczówka wdziera się do piwnic i wyrządza olbrzymie straty. Przyczyną takiej sytuacji jest złe rozmieszczenie studni chłonnych, które znajdują się zbyt blisko posesji.
Robert Środecki
Ruszył nabór wniosków na 500 plus
We wtorek 1 sierpnia we wszystkich gminach tworzących powiat rozpoczął się nabór wniosków o świadczenie z rządowego programu Rodzina 500 plus. Każdy, kto chce ponownie otrzymywać dodatek musi złożyć wniosek. Najlepiej zrobić to do końca sierpnia.
Robert Lida
Ścięła latarnię
W poniedziałkowy poranek na ulicy Odrodzenia w Kamieniu opel vectra, prowadzony przez mieszkankę Małej Cerkwicy, nagle zjechał z drogi i uderzył w latarnię oświetleniową. Słup został całkowicie złamany. Na szczęście kierującej ani jej dwóm pasażerom nic się nie stało.
Robert Lida
Biesiada Krajeńska nad Mochlem
W piątek w amfiteatrze nad jeziorem Mochel w Kamieniu odbyła się VI Biesiada Krajeńska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne kapele podwórkowe i zespoły folklorystyczne. Występy oklaskiwało kilkadziesiąt osób.
Robert Środecki
Półtorej godziny reanimowali karetkę
Do jednego pacjenta przyjechały trzy karetki. Pan Franciszek wymagał natychmiastowego transportu do szpitala w Bydgoszczy. Niestety, gdy tam dotarł, było za późno. Zdaniem świadków, obsługa karetek doskonale radziła sobie z czynnościami ratowniczymi, ale nie wiedziała, jak uruchomić niesprawny samochód. Mało tego, w jednej z karetek miały być połamane nosze. Dziś, zgodnie z obietnicą, wracamy do smutnej historii, która wydarzyła się 10 lipca przed domem na ulicy Wandy Wasilewskiej w Więcborku.
Robert Lida