stat4u

RSS Kategoria: Newsy

XV Jarmark Św. Wawrzyńca
W sobotę na targowisku miejskim w Sępólnie odbył się jubileuszowy XV Jarmark Świętego Wawrzyńca. Impreza inaugurowała tegoroczne Dni Sępólna. Główną gwiazda jarmarku był zespół Balkan Express.
Robert Środecki
Nowe drogi są wartością dodaną
Mijają dwa lata od nawałnicy, która wyrządziła ogromne szkody w powiecie sępoleńskim. Czy gminom udało się uporać ze skutkami żywiołu? Czy służby dystrybujące pomoc finansową należycie wywiązały się ze swoich obowiązków? O odpowiedź na powyższe pytania poprosiliśmy wójta Sośna Leszka Stroińskiego.
Robert Środecki
Ekspertyz więcej niż drzew
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi emocje i dyskusje. – Zleciłem wykonanie dodatkowej ekspertyzy dendrologicznej niezależnej firmie. Ma być gotowa do końca sierpnia – mówi Edwin Eckert, dyrektor Zarządu Drogowego w Sępólnie.
Robert Lida
Spółdzielcze obiecanki cacanki
– Poprzednia przewodnicząca rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sępólnie, także na łamach „Wiadomości Krajeńskich” mówiła, że kiedy już zostanie zakończona termomodernizacja wszystkich budynków na osiedlach, to opłata na fundusz remontowy zostanie obniżona. Z tego, co wiem to termomodernizacja dobiega końca. Przynajmniej w Sępólnie i Więcborku oraz Sośnie ocieplono już wszystkie bloki. W międzyczasie zmienił się prezes i rada nadzorcza, ale uważam, że powinno być coś takiego jak ciągłość władzy. Czy obecna rada w ogóle rozważa możliwość obniżenia funduszu remontowego? – pisze do nas członek spółdzielni.
Robert Lida
Komisje poszły w pole
Od kilku tygodni w powiecie sępoleńskim trwa szacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą. Do okolicznych urzędów wpłynęło ponad 1400 wniosków od poszkodowanych rolników. Komisje szacujące szkody mają pełne ręce roboty.
Robert Środecki
Czy będzie nowy wicestarosta?
Wicestarosta Andrzej Marach złożył dokumenty do procedury naboru kandydatów na stanowisko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Sępólnie. Mimo że było trzech kandydatów, to żaden z nich w oczach wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego nie znalazł uznania. W przypadku wicestarosty powstały wątpliwości natury prawnej. Być może mamy tutaj do czynienia z tak zwaną kolizją prawną. Sprawa oparła się aż o ministerstwo. Tymczasem obecny powiatowy inspektor, który formalnie został już odwołany, pozostaje na swoim stanowisku do końca roku.
Robert Lida
Mierucin zmilitaryzowany
Mieszkańcy Mierucina chwycili za broń. W sobotę przeprowadzono tutaj intensywne szkolenie wojskowe, które ukończyło kilkadziesiąt osób. Na szczęście była to tylko zabawa w ramach drugiego festynu militarnego.
Robert Lida
Tryb interwencyjny, a nie porwanie
Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu bez postanowienia sądu odebrali dziecko partnerowi Natalii Z., podejrzewanej o zamordowanie swojego nowo narodzonego dziecka. Mężczyzna najpierw oddał córeczkę, ale po kilku dniach zmienił zdanie i uważa, że dziecko zostało po prostu porwane.
Robert Lida
Motocykl zderzył się z ciężarówką
W ubiegłą środę około godziny 17.00 na ulicy Wojska Polskiego w Sępólnie doszło do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym. 22-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.
Robert Środecki
Kobiety na kombajny
Na polu w Wielowiczku w potwornym upale i tumanach kurzu pracuje potężny case z 6-metrowym hederem. Za kierownicą niewysoka, uśmiechnięta dziewczyna – Kasia Wilgosiewicz.
Robert Lida