stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Typowo jesienna kolejka
Ostatnia jesienna kolejka otoczona była typowo jesienną pogodą, deszcz towarzyszył nam od rana do późnego popołudnia. Mistrzem jesieni została ekipa z Dąbrówki, a na podium znalazły się również drużyny z Płocicza oraz Orzełka. Sporym zaskoczeniem okazało się spotkanie LZS Lutówko vs. LZS Victoria Orzełek, które zakończyło się remisem, a świetnym trafieniem popisał się Adrian Murek. W składzie Lutówka sporym wzmocnieniem jest Arkadiusz Piasecki, który również zdobył bramkę w tym meczu. Liderowi solidnie postawiła się drużyna CENTRUM Obkas, która z Dąbrówki wywiozła punkt i awansowała na 4 miejsce. Mimo dobrego początku Orłowi z Dąbrowy nie wystarczyło sił by nadążyć za młodą oraz zgraną ekipą z Płocicza. Sezon zostanie rozegrany inaczej niż było to zaplanowane. Tabela ligi zostaję podzielona na pół i tak w pierwszej części rozgrywek zmierzą się drużyny z gminy Kamień Krajeński, które zajęły miejsca 1-6 : Dąbrówka, Płocicz, Orzełek, Obkas, Dąbrowa oraz rzutem na taśmę Zamarte, a w drugiej części tabeli zmierzą się ze sobą drużyny: Zabartowo, Sośno, Lubcza, Cerkwica, Wielowicz oraz Lutówko - systemem każdy z każdym. Emocję będą nadal nam towarzyszyć do 27 czerwca - zakończenie Ligi.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Kryminalni zatrzymali paserów
Policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o paserstwo samochodu. W jednym z warsztatów na terenie gminy Więcbork zabezpieczyli skradzionego mini coopera wartego około 100 tysięcy złotych. Paserzy usłyszeli już zarzuty. Trzech z nich trafiło do aresztu na 3 miesiące, a wobec dwóch zastosowano dozór policyjny.
KPP Sępólno
Nadwyżka zamiast deficytu,  czyli jak COVID uratował budżet
Wykonanie ubiegłorocznego budżetu powiatu zamknęło się nadwyżką w kwocie 2.479.167,50 zł. Według pierwotnych założeń miał być deficyt.
Robert Lida
Czołówka na Złotowskiej
W poniedziałek na ulicy Złotowskiej w Wituni renault scenic zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Kierowca osobówki z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala.
Robert Lida
Punkt szczepień powszechnych  już działa
Wczoraj uroczyście uruchomiono punkt szczepień powszechnych w Sępólnie. Punkt ma własny system rejestracji i może szczepić dziennie nawet 200 osób.
Robert Lida
Policjant zatrzymany na komendzie
Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie doszło do zatrzymania jednego z funkcjonariuszy. Sprawa jest poważna, ponieważ policjanci Biura Spraw Wewnętrznych wyprowadzili mężczyznę w kajdankach. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mogilnie.
Robert Środecki
Budowa nowej kotłowni jest szansą  na rozsądne ceny
Tymi słowami dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Dariusz Krakowiak przekonywał radnych do słuszności koncepcji budowy nowej kotłowni gazowej ogrzewającej miasto. Inwestycja pochłonie około 6 mln zł. Spółka zamierza ją wykonać bez udziału środków gminnych.
Robert Środecki
Powiat będzie miał nowy herb.  Dotychczasowy jest niezgodny ze sztuką heraldyczną
Trwają prace zmierzające do ustanowienia nowego herbu powiatu sępoleńskiego. Jego projekt został wysłany do zaopiniowania przez komisję heraldyczną działającą przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji. Okazuje się, że dotychczasowy herb nie spełnia wymogów stawianych przez komisję.
Robert Lida
Palili śmieci
We wtorek sępoleńscy strażacy zostali wezwani do pożaru trawy na terenie Sikorza. Okazało się, że palono także śmieci. Dlatego na miejsce przyjechała również policja.
Robert Lida
Dachowanie dostawczaka
W piątek na drodze krajowej w Zamartem dachowało dostawcze iveco. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.
Robert Lida