stat4u

RSS Kategoria: Newsy

SENSAJCA W LUBCZY !
Sensacyjne zwycięstwo piłkarzy z Lubczy ! Chłopaki z ekipy prezesa pokonali lidera jesieni ! Rozpędzony OBROL zatrzymany ! Na miejscu lidera tabeli po raz kolejny znajdują się dwie drużyny : OBROL Obkas I ZRYW Dąbrówka.
Paulina Stryszyk, Robert Lida, Robert Śródecki
Faworyci zwyciężyli
Podczas 7 kolejki faworyci poszczególnych spotkań odnieśli zwycięstwa. OBROL oraz ZRYW pewnie zdobyli swoje 3 punkty. Kto zatrzyma Edka, Domina i Radzia z Obkasu przed zdobyciem mistrzostwa jesieni ? Jedynym zaskoczeniem okazał się wynik meczu FUKS II WIELOWICZ vs. KS TIME Lubcza, gdzie to miejscowi udowodnili, że mają "fuksa" i wygrali mecz w 96 minucie.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Nauka poprzez zabawę
W ubiegły piątek w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie dokonano uroczystego otwarcia sali integracji sensorycznej. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych. Ich celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych.
Robert Środecki
XXIII Wieczór Seniora
W sobotę w Więcborku odbył się XXIII Wieczór Seniora. Głównym organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gwoździem bogatego programu było wręczenie statuetki Seniora Roku oraz dekoracja złotych jubilatów.
Robert Środecki
Konferencja wyborcza, czyli wiceminister w Sośnie
W piątek w Sośnie gościł Paweł Szefernaker, poseł PiS i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Polityk skorzystał z zaproszenia działaczy lokalnych struktur partii. Podczas konferencji prasowej mówił o możliwości reaktywacji zlikwidowanego posterunku policji i udzielił publicznego poparcia Kamili Jabłońskiej, kandydatce PiS w wyborach na wójta.
Robert Środecki
Kamień pożegnał swojego proboszcza
W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Edwina Sołtysiaka, który w latach 1992 - 2015 był proboszczem parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.
Tomasz Fiałkowski, Robert Środecki
OBKAS LIDEREM JESIENI
Podczas 6 kolejki piłkarskiej ligi powiatowej rozstrzygnął się spór o pierwsze miejsce w tabeli. ZRYW Dąbrówka po długim czasie została pokonana na własnym boisku przez OBROL Obkas, który objął prowadzenie. Ciekawy pojedynek rozegrał się pomiędzy czołowymi drużynami tabeli : HZ ZAMRTE vs. LZS Płocicz. Tym razem silniejsi okazali się zawodnicy z Zamartego, którzy łatwo ograli mistrzów poprzedniego sezonu.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Kogo wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Pan Andrzej Nowak z Frydrychowa dzierżawił od Skarbu Państwa 11-hektarową działkę w Zakrzewku. W 2016 roku zaczęły się u niego intensywne kontrole z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Sprawdzano stan realizacji umowy. Ktoś namiętnie pisał donosy, a KOWR przysyłał kontrole. Zgodnie z protokołami po tych kontrolach, nie dopatrzono się żadnych uchybień. W końcu jeden z kontrolujących miał wypalić przed dzierżawcą: – Czego ten Witkowski jeszcze chce? Kogo zatem wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?
Robert Lida
Zgniłe jabłko wyborcze
We wtorek Kamila Jabłońska rozdawała na terenie starostwa powiatowego jabłka. To nie byle jakie jabłka, tylko jej materiały wyborcze. W ten sposób kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na wójta Sośna złamała przepis Kodeksu wyborczego zabraniający agitacji wyborczej na terenie urzędu administracji samorządowej. Co na to jej szef, czyli starosta Tadych?
Piotr Pankanin, Robert Lida
To już jest koniec
Koniec kadencji zbliża się wielkimi krokami dlatego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Więcborku radni, urzędnicy i burmistrz dziękowali sobie wzajemnie za czteroletnią współpracę. Najpierw jednak dyrektor Biura Obsługi Oświaty Samorządowej przedstawiła informację na temat przygotowania szkół do nowego roku szkolnego, a burmistrz wręczył stypendia najlepszym uczniom z gminnych placówek oświatowych. Dla dzieci było to ogromne przeżycie.
Robert Środecki