stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Towarzysko skakali przez preszkody
Już po raz drugi w Sępólnie odbyły się zawody towarzyskie w skokach przez przeszkody. Parkur z 10 przeszkodami ustawiono na terenie parku przemysłowego. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów Dni Sępólna.
Robert Lida
Perfe(ct)kcyjnie rozpoczęte Dni Sepólna
Obchody tegorocznych Dni Sępólna zainaugurował sobotni koncert legendy polskiego rocka, zespołu Perfect. Fanów nie przestraszył deszcz i błyskawice na niebie. Kilka tysięcy gardeł zaśpiewało wspólnie „Autobiografię” i hymn pokolenia lat 80. „Chcemy być sobą”.
Robert Lida
Zderzenie na krajówce
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w ubiegłą środę pomiędzy Niechorzem a Przepałkowem. Na drodze krajowej nr 25 samochód dostawczy zderzył się z osobówką. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga była zablokowana przez 2 godziny.
Robert Środecki
Rok po nawałnicy
Dokładnie rok temu 11 sierpnia nad powiatem sępoleńskim przeszła nawałnica, która uszkodziła około 2000 budynków, powaliła dziesiątki kilometrów linii energetycznych i tysiące drzew. W ciągu minionych 12 miesięcy większość zniszczonej infrastruktury udało się odbudować. Najgorzej jest w lasach gdzie do tej pory nie uprzątnięto powalonych drzew.
Robert Środecki
Pani Anna mieszka w chlewie
Anna Laskowska pochodzi z Kawli, później mieszkała w Radońsku, jeszcze później kątem u dobrych ludzi w różnych miejscowościach. Od trzech miesięcy mieszka w garażu, przypominającym raczej chlew, na terenie Jeleńcza koło Kęsowa. Bez bieżącej wody i toalety, bez podstawowych wygód - jak zwierzę. 42-letnia kobieta nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Jest chora na reumatoidalne zapalenie stawów. Jej największe marzenie to własne, małe mieszkanie. Na szczęście jest przy niej jej partner – Sławek. Gdzie jest opieka społeczna? Gdzie sępoleńska władza? Gdzie burmistrz i jego świta?
Robert Lida
Z domu dziecka na podium mistrzostw świata
W miniony weekend na stadionie warszawskiej Legii odbyły się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W imprezie wzięły udział drużyny z 30 krajów. Wśród nich byli Polacy, którzy po pięknej walce wywalczyli brązowy medal. W drużynie biało czerwonych wystąpiło dwóch mieszkańców domu dziecka w Więcborku. Byli czołowymi postaciami reprezentacji.
Robert Środecki
Posterunek wrócił do Kamienia
W poniedziałek w Kamieniu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Najważniejszym momentem było ponowne otwarcie posterunku policji, który był zamknięty przez sześć długich lat. To uwieńczenie starań całej lokalnej społeczności. W nowym posterunku będzie pracowało siedmiu policjantów pod kierownictwem Macieja Żuchlińskiego.
Robert Środecki
Minister ma plan
W piątek w Więcborku gościł Jan Krzysztof Ardanowski. Na otwartym spotkaniu, które w dużej mierze posiadało cechy politycznego wiecu, minister rolnictwa i rozwoju wsi przedstawił główne założenia rządowego programu „Plan dla wsi” mającego poprawić sytuację polskich rolników. – Nie zabiegałem o to, aby być ministrem. Jestem zwykłym rolnikiem, jednak jako rolnik zostałem o to poproszony. Jeśli nie dam rady w realizacji tego planu i nie będę miał pełnego poparcia rządu, to złożę rezygnację – powiedział Ardanowski.
Robert Lida
Nie ustąpił pierwszeństwa
W Wałdowie zderzyły się alfa romeo i kia sportage. W pojazdach było w sumie pięć osób. Do szpitala w Bydgoszczy śmigłowcem LPR przetransportowano 35-letnią kobietę z koreańskiego samochodu.
Robert Lida
Spłonął pasażerski bus
W czwartek na przystanku w Grochowcu spłonął pasażerski bus kursujący na trasie Sępólno – Więcbork. W środku było 9 osób. Wszyscy zdołali go opuścić zanim pożar rozprzestrzenił się na cały pojazd.
Robert Lida