stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Ośrodek edukacji przyrodniczej otwarty
W piątek uroczyście oddano do użytku ośrodek edukacji przyrodniczej w Więcborku, prowadzony przez Krajeński Park Krajobrazowy. Jest to jednocześnie nowa siedziba parku. W uroczystości wziął udział marszałek województwa Piotr Całbecki, który jest organem prowadzącym park krajobrazowy.
Robert Lida
Apel burmistrzów i wójta do premiera
Burmistrzowie oraz wójt gmin tworzących powiat sępoleński przygotowali apel z propozycjami zmian w przepisach, które mogłyby przyczynić się do zahamowania wzrostu opłat za gospodarowanie odpadami, ponoszonymi przez mieszkańców. Apel, który przygotowano z inicjatywy gminy Sośno, zostanie przesłany do premiera Mateusza Morawieckiego.
Robert Lida
Obwodnica Więcborka  numerem jeden na liście marszałka
Zdaniem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego pierwsza łopata na budowie obwodnicy Więcborka powinna być wbita w ziemię w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania marszałka z władzami gminy.
Robert Lida
Rolnicy zablokowali miasto
Wczoraj w ramach protestu przeciwko ustawie o ochronie praw zwierząt okoliczni rolnicy zablokowali Sępólno. Na ulicach największego miasta w powiecie pojawiło się kilkadziesiąt ciągników, które sparaliżowały ruch. Protestujący skierowali wiele gorzkich słów pod adresem rządzących podejmujących kluczowe decyzje bez ich udziału.
Robert Środecki
Gradobicie bramek w Dąbrówce
Dziewiąta kolejka nie przyniosła żadnych zmian w kolejności tabeli ligi powiatowej. Przewidywani faworyci dzisiejszych spotkań: Dąbrówka, Płocicz, Dąbrowa oraz Orzełek wysoko wygrali swoje mecze. Derby gminy Sośno pomiędzy drużynami Sosenki Sośno - FUKS Wielowicz zakończyły się remisem 1:1. Kolejne zacięte spotkanie miało miejsce w Obkasie, który zmierzył się z drużyną zza miedzy - HZ Zamarte, mecz zakończył się z korzyścią dla gospodarzy. Podczas 10 kolejki (25.10.) zmierzy się Orzeł Dąbrowa kontra LZS Victoria Orzełek, czy Orzeł utrzyma miejsce na podium ? Zapraszamy do śledzenia strony i pozostania w domach.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Nie jestem nowym inkwizytorem – jestem naukowcem
Książka ,,Toksyczna agentura II”, demaskująca tajnych współpracowników komunistycznego aparatu bezpieczeństwa na terenie powiatu sępoleńskiego, wywołała wiele kontrowersji i nie należy się temu dziwić. To pierwsze tego typu naukowe opracowanie dotyczące tej niechlubnej karty naszej historii. W piątek z autorem książki dr. Adamem Węsierskim spotkali się mieszkańcy Więcborka.
Robert Lida
Strażacka feta w Wałdowie
Takiej imprezy na terenie gminy Sępólno jeszcze nie było. Strażacy, mieszkańcy Wałdowa, władze gminy, a nawet ksiądz proboszcz witali nowy samochód gaśniczy, który zakupiła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. – To pierwszy tego rodzaju fabrycznie nowy samochód, który trafił do gminy Sępólno – słusznie zauważył burmistrz Waldemar Stupałkowski.
Robert Lida
Mamy poczucie misji
Niedawno pisaliśmy o 20. rocznicy zawieszenia kolejowych przewozów pasażerskich pomiędzy Chojnicami i Nakłem oraz o trudnościach związanych z ich reaktywacją. Na szczęście są tacy, którzy znaleźli pomysł na przezwyciężenie tych trudności, a także przekonali do współpracy lokalnych samorządowców. Efektem tego jest projekt złożony w ramach programu Kolej Plus, przywracający połączenia pomiędzy Chojnicami i Więcborkiem, a stamtąd przez Sośno do Koronowa i dalej do Bydgoszczy. Czy ten śmiały plan zostanie przekazany do realizacji, dowiemy się najpóźniej 27 listopada. Jak przekonują moi rozmówcy, Rafał Wąsowicz i Michał Wysocki ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Koronowie, szanse na to są niemałe.
Tomasz Sikora
W Sitnie teraz rządzą kobiety
W czwartek w Sitnie odbyły się wybory uzupełniające sołtysa i rady sołeckiej Sitna. Zebranie, w którym uczestniczyło 55 mieszkańców, odbyło się nie jak zawsze w świetlicy wiejskiej, tylko przed nią.
Robert Lida
To nie ja, to sanepid
Starosta sępoleński Jarosław Tadych bezpośrednio dotknięty koronawirusem poczuł się urażony naszym ubiegłotygodniowym artykułem pt. ,,Nie zasłużyli na darmowe testy”. Jaka była jego reakcja? Dość typowa. W czwartek chwycił za słuchawkę i rozgniewany zadzwonił do nas w tej sprawie. Oczywiście oskarżył nas o niewiedzę i wypisywanie kłamstw. Wobec tego warto zweryfikować kilka faktów.
Piotr Pankanin, Robert Środecki