stat4u

RSS Kategoria: Newsy

ZRYW WRACA NA FOTEL LIDERA
15 kolejka przyniosła sporo zmian w tabeli Ligi Powiatowej. Na fotel lidera wskoczyła drużyna z Dąbrówki, która ograła Orłów w Dąbrowie i wykorzystała potknięcie się chłopaków z Obkasu, którzy zremisowali z dobrze grającą drużyną z Zabartowa. Kryzys sięgnął drużyny z Dąbrowy oraz Lubczy, które mimo całkiem dobrej gry nie zdobywają bramek, a co za tym idzie punktów. W wyniku tego drużyna prezesa spadła na 8 miejsce. Mecz pomiędzy drużynami znajdującymi się na dnie tabeli zakończył się podziałem punktów.
Paulina Stryszyk, Robert Lida, Robert Śródecki
IV Kiermasz Wielkanocny
W sobotę w Miejsko- -Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się IV Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych zaprosili kilku wystawców i twórców rękodzieła. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali okoliczni mieszkańcy, którzy niezbyt licznie pojawili się w domu kultury.
Robert Środecki
Drzwi otwarte kuźni kadr
W piątek swoje podwoje dla wszystkich chętnych otworzyła sypniewska „kuźnia kadr” czyli Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Tak zwane „drzwi otwarte” to sprawdzona forma promocji szkoły i pozyskania przyszłych uczniów. Tym bardziej, że główne drzwi wejściowe do ZSCKR są zupełnie nowe.
Robert Lida
Kamionka apeluje o remont stadionu
Zarząd klubu sportowego LKS Kamionka apeluje do władz miasta o pilny remont stadionu. Zabytkowy obiekt, na którym w przyszłym roku będą się odbywać igrzyska sportowców wiejskich, wymaga pilnej modernizacji. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 675 tys. zł.
Robert Środecki
Kredyt i dłuższe kadencje
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu radni podjęli kilka ważnych uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania gminy. Zdecydowali o zaciągnięciu kredytu na budowę świetlicy wiejskiej w Zamartem i wprowadzili zmiany w statutach sołectw, dostosowując je do obecnych realiów prawnych.
Robert Środecki
Strajk
No i stało się. W poniedziałek rozpoczął się ogólnopolski bezterminowy strajk nauczycieli. To, że nauczyciele strajkują, nie oznacza, że nie przychodzą do pracy. Zgodnie z prawem muszą być w szkole, nawet jeśli nie ma uczniów. Nie mogą jednak wykonywać czynności związanych z procesem dydaktycznym. Sprawdziliśmy, co dzieje się w szkołach podczas strajku.
Robert Lida
Unia Europejska jest tutaj
Z JANUSZEM ZEMKE, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego, rozmawia Nina Michalak
Nina Michalak
Gmina Kamień na czele
14 kolejka na przyniosła żadnych zmian w tabeli ligi powiatowej. Derby pomiędzy drużynami Centrum Obkas oraz Victorii Orzełek zakończyły się na korzyść lidera z Obkasu.
Paulina Stryszyk, Robert Lida, Robert Śródecki
Powiat ma budżet
W piątek rada powiatu uchwaliła budżet na 2019 rok. Wcześniej nie mogła tego zrobić, ponieważ regionalna izba obrachunkowa negatywnie zaopiniowała jego projekt.
Robert Lida
Podziękowali pani skarbnik
W ubiegły czwartek odbyła się kolejna sesja Rady Gminy w Sośnie. Po raz pierwszy od jesiennych wyborów samorządowych radni obradowali w pełnym składzie, ponieważ ślubowanie złożył nowo wybrany radny Józef Opas. Sesja była doskonałą okazją do podziękowań skierowanych do pani skarbnik Elżbiecie Romot, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Robert Środecki