stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Kontrowersyjne czeki jednak mają pokrycie
Kontrowersyjne czeki, które w ostatnich dniach kampanii wyborczej samorządowcom wręczał premier Mateusz Morawiecki, to nie żadna „ściema”. Do 10 sierpnia gminy i powiaty mają złożyć do wojewodów wnioski o przekazanie przyznanej puli pieniędzy, które można wykorzystać na dowolny cel inwestycyjny. Mają one znaleźć się na rachunkach samorządów już we wrześniu. Sam wniosek to bodaj najprostszy wniosek w historii. Zajmuje pół kartki formatu A4 i składa się z trzech rubryk.
Robert Lida
Rozbity, porzucony, a obok flaszka
W piątek na gruntowej drodze z Sępólna do Komierówka znaleziono rozbitą na drzewie mazdę. Ani w samochodzie, pozbawionym tablic rejestracyjnych, ani w jego pobliżu nie było żadnych osób. Policja próbuje ustalić, kto mógł nim kierować.
Robert Lida
Artysta w czasach pandemii
Andrzej Dobber, światowej sławy śpiewak operowy z Więcborka, kolejne wakacje spędza w rodzinnym mieście. Tym razem ma mnóstwo czasu, ponieważ teatry operowe są zamknięte z powodu koronawirusa. Maestro Dobbera spotkaliśmy w wypożyczalni sprzętu wodnego nad Jeziorem Więcborskim. Znalazł dla nas czas na chwilę rozmowy i opowiedział o sytuacji artystów w czasie epidemii.
Robert Środecki
Gdzie się podziały  nasze przesyłki?
Mieszkańcy kilku miejscowości z gminy Więcbork twierdzą, że od początku lipca nie otrzymywali korespondencji do skrzynek pocztowych. Problem stał się poważny, kiedy w skrzynkach zabrakło rachunków, a firmy, które je wystawiły zaczęły domagać się ich uregulowania. Po interwencji w więcborskim urzędzie pocztowym bieżąca korespondencja zaczęła docierać do adresatów, ale tej zaległej ciągle nie ma. Kilkanaście lat temu w tym samym urzędzie zatrzymano i postawiono przed sądem listonosza, który w swoim domu miał całe góry niedostarczonej korespondencji. Historia czasami lubi się powtarzać.
Robert Lida
Starosta zezwolił
Starosta sępoleński wydał decyzję o pozwoleniu na budowę sieci gazowej średniego ciśnienia na terenie Więcborka. Zgodnie z deklaracją dyrektora bydgoskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa Sebastiana Latanowicza pierwsi mieszkańcy będą mieli gaz w swoich domach już w przyszłym roku.
Robert Lida
Dwa ronda, a w środku obwodnica
– W ciągu półtora roku powinna być wbita pierwsza łopata pod obwodnicę Kamienia – zapewnia burmistrz Wojciech Głomski. Władze miasta wiedzą, jak będzie przebiegać najważniejsza inwestycja drogowa w historii gminy.
Robert Środecki
Pożary samochodów
W Sitnie doszczętnie spłonął reunault megane. W Obodowie podczas jazdy zapalił się dostawczy iveco. W obu przypadkach prawdopodobną przyczyną pożarów było zwarcie instalacji elektrycznych.
Robert Lida
Zarobki szefów samorządów
To nie są rekordziści rocznych dochodów w powiecie sępoleńskim. Bynajmniej
Robert Środecki
Gmina szuka pieniędzy na ulicy
Czy mieszkańcy Lipowej i Parkowej będą musieli zapłacić opłatę adiacencką za to, że gmina przebudowała ich ulice? Burmistrz Stupałkowski uspokaja: – Nic nie jest jeszcze przesądzone. Na razie robimy rozeznanie.
Robert Lida
Podejrzewałem, że Natalia jest w ciąży
Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy toczy się proces karny w głośnej sprawie dzieciobójstwa, które rok temu miało miejsce na terenie jednego z gospodarstw w Witkowie. We wtorek w charakterze świadka przed sądem zeznawał ojciec dziecka, Błażej G. Na ławie oskarżonych siedziała jego konkubina Natalia Z. oraz matka Barbara.
Robert Lida