stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Majówka z Unią
Już w najbliższy czwartek dodatek, z którego dowiesz się, skąd Unia Europejska ma pieniądze? Gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci oraz młodzi bez granic mówią, co myślą.
Piotr Pankanin
Lubcza sensacyjnie pokonuje Zamarte
Największą niespodziankę dzisiejszej rundy sprawiła drużyna TIME Lubcza, która ograła piłkarzy z Zamartego. Mecz w Obkasie nie odbył się, ponieważ drużyna z Zabartowa nie zdołała uzbierać "jedenastki".
Paulina Stryszyk, Robert Lida, Robert Środecki
Trzy hektary w ogniu
W niedzielę na przedłużeniu ulicy Niechorskiej i Rzecznej paliły się nieużytki. Ogień w szybkim tempie dotarł do pobliskiego zagajnika.
Robert Lida
Gnojowica przyczyną zatrucia wody
Przyczyną skażenia wody z ujęcia w Sypniewie najprawdopodobniej była gnojowica wylewana na pole przez jednego z rolników. Okazało się, że bakterie występują w studni, a nie w sieci wodociągowej.
Robert Lida
Prawie 20 milionów złotych na drogi
W piątek starosta sępoleński, burmistrz Sępólna oraz wójt Sośna otrzymali z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego promesy na środki, które mają być przeznaczone na przebudowę dróg lokalnych. Powiat zamierza przebudować 21,7 km swoich dróg. Takich pieniędzy nasze samorządy na drogi jeszcze nigdy nie otrzymały. Teraz wszyscy trzymają kciuki za udane przetargi.
Robert Lida
Gmina wzmacnia atrakcyjność jeziora
Do końca maja nad jeziorem Mochel w Kamieniu mają powstać nowe pomosty i platforma widokowa. W magistracie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji. Wygrała firma Marbruk.
Robert Środecki
Sołeckie gadu-gadu
W gminie Sośno trwa cykl zebrań sołeckich. W poniedziałek wójt Leszek Stroiński spotkał się z mieszkańcami Skoraczewa i Sitna. To miejscowości, które poważnie ucierpiały podczas ubiegłorocznej nawałnicy.
Robert Środecki
Staję przed wami jako biskup z ludu wzięty i dla ludu ustanowiony
W niedzielę w podwięcborskim Sypniewie wybrzmiewało tylko jedno słowo – Sommertag. To z racji mszy św. dziękczynnej sprawowanej w rodzinnej miejscowości, będącej parafią dzieciństwa Waldemara Sommertaga – arcybiskupa i nuncjusza apostolskiego z błogosławieństwem papieża Franciszka. Msza św., jakiej w Sypniewie dotąd nie było, zgromadziła wokół przystrojonej girlandami świątyni setki wiernych. Modlili się: wdzięczna rodzina z tatą arcybiskupa Augustynem, władze samorządowe powiatu sępoleńskiego oraz gminy Więcbork, nauczyciele, koleżanki i koledzy ze szkolnych ław, przyjaciele.
Piotr Pankanin
„Secundum Cor Tuum” – „Według Serca Twego”
W samo południe Niedzieli Miłosierdzi Bożego podwięcborska parafia Sypniewo przeżywała niebywałe uroczystości. W miejscowej świątyni pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej po 25 latach od odprawienia pierwszej mszy świętej, ks. Waldemar Stanisław Sommertag stanął przed ołtarzem jako arcybiskup namaszczony przez papieża Franciszka.
Piotr Pankanin
Ruszyła powiatówka
Po długim wyczekiwaniu ruszyła wiosenna runda najlepszej ligi na świecie. Jak przystało na powiatówkę to nie obyło się bez niespodzianek. Z dobrej strony pokazała się drużyna z Lutówka, która łatwo skóry nie sprzedała sąsiadom z Dąbrowy. W znakomitej formie nadal są liderzy tabeli z Dąbrówki i Płocicza oraz Orzełka.
Paulina Stryszyk