stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Nie zmieniam zdania
Radny Zdzisław Grzeca to najbardziej jaskrawa postać sępoleńskiej rady miejskiej. W przeciwieństwie do kilku „śpiochów” w tej radzie, stara się reprezentować swoich wyborców najlepiej jak potrafi. Głosuje przeciwko budżetowi, składa niewygodne wnioski i zadaje niewygodne pytania. Zasłynął z upartej walki o dopłaty do ścieków dowożonych i, jak zapewnia, nie odpuści tej sprawy. Nie wszystkim kolegom samorządowcom to się podoba. Ze Zdzisławem Grzecą rozmawia Robert Lida:
Robert Lida
Rada rodziców protestuje
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że kuchnia funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Przepałkowie zostanie zamknięta, a posiłki do szkoły będą dowożone z Sośna. Takie rozwiązanie wiąże się z redukcją etatów. Przeciwko działaniom wójta Leszka Stroińskiego zdecydowanie protestuje Rada Rodziców SP w Przepałkowie.
Robert Środecki
Lutówko w końcu ma nowy pomost
Mieszkańcy Lutówka po wielu miesiącach ciężkiej pracy zakończyli budowę pomostu na plaży. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie „Młodzi dla Lutówka”. Poprzedni pomost nie wytrzymał srogiej zimy i runął do jeziora.
Robert Środecki
Starosta będzie karał
W ostatnich tygodniach wyraźnie widać wzmożony ruch w wydziale komunikacji starostwa powiatowego. To efekt zmian w prawie o rejestracji pojazdów i wprowadzeniu kar za nieprzerejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od daty jego zakupu. Zapominalscy mogą zapłacić od 200 zł do nawet 1.000 zł kary.
Robert Lida
Policjanci uratowali mężczyznę
W ubiegły czwartek policjanci z posterunku policji w Więcborku uratowali 23-letniego mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło w Zakrzewku. Gdy funkcjonariusze znaleźli wiszącego na drzewie mężczyznę, natychmiast go zdjęli i przystąpili do przywracania funkcji życiowych. Dzięki sprawnej akcji udało się zapobiec tragedii.
Robert Środecki
Orszaki Trzech Króli
Po raz szósty w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Sępólna przemaszerował orszak Trzech Króli. Tradycja, która przywędrowała do nas z krajów Europy Zachodniej, przyjęła się na Krajnie.
Robert Środecki, Robert Lida
Zamach na diety radnych
Radny Stanisław Gackowski chce obniżenia diet samorządowców z Sośna i to aż o 20 procent.
Robert Lida
Sepólno to nie Tokyo
Wydatki gminy Sępólno związane z organizacją Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich mają wynieść 1.250.000 zł. Tylko część z nich zwróci się w postaci opłat poniesionych przez poszczególne reprezentacje. Najśmieszniejsze jest to, że główny współorganizator imprezy nie daje na nią ani grosza.
Robert Lida
Albo teraz, albo nigdy
W tym roku ma się rozpocząć rewitalizacja centrum Sępólna. Realizacja inwestycji jest uzależniona od woli radnych, którzy muszą zdecydować o zaciągnięciu kilkumilionowego kredytu. Jeśli inwestycja nie dojdzie do skutku w tym roku, to środki zewnętrzne na ten cel przepadną.
Robert Środecki
Miasto niemonitorowane
– Tydzień temu na os. Słowackiego wyrwano mi wycieraczkę samochodową. To samo dotyczy samochodów, które stały obok. Samochody na innych parkingach miały pourywane lusterka, a jakiś czas temu mieszkańcy mieli poprzebijane opony. To nie są jakieś wymyślone problemy. To może spotkać każdego z nas. Dlaczego w Sępólnie nie działa monitoring? Policja twierdzi, że nic bez niego nie zdziała – pisze do nas Czytelnik Marcin.
Robert Lida