stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Co kryje kapsuła czasu?
W ubiegły wtorek w gabinecie burmistrza Sępólna Waldemara Stupałkowskiego pojawili się uczniowie - przedstawiciele klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie - z nauczycielką Iwoną Jurek.
Robert Środecki
Plac Wolności otwarty
W ubiegły czwartek podczas Narodowego Święta Niepodległości nastąpiło uroczyste otwarcie rynku miejskiego w Sępólnie. W tym historycznym wydarzeniu wzięły udział tłumy mieszkańców miasta i okolic, przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarzyści.
Robert Środecki
Sikorz może zapomnieć o gazie
Właściciele budynków mieszkalnych w Sikorzu zamierzają podłączyć swoje posesje do sieci gazowej. Według bydgoskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa taka inwestycja jest niemożliwa z przyczyn technicznych. Dla lokalnej społeczności jest to niezrozumiałe ponieważ na terenie sołectwa znajduje się stacja redukacyjno-pomiarowa, a kilka nieruchomości jest podłączonych do sieci.
Robert Środecki
Spór o kotłownię
W poniedziałek w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie odbyło się spotkanie władz miasta i dyrektora ZGK z mieszkańcami osiedla nr 2. Dyskutowano na temat planowanej budowy kotłowni gazowej, która będzie dostarczała ciepło mieszkańcom bloków. – Po co my się spotykamy, skoro decyzja w sprawie budowy już została podjęta? To spotkanie powinno odbyć się dawno temu – mówili zgodnie mieszkańcy, w tym prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sępólnie Maria Grochowska.
Robert Środecki
Szczepienia za milion złotych
W ubiegłą środę pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień przeciwko SARS-CoV-2 opublikował listę gmin, w których od sierpnia do listopada zanotowano najwyższy poziom wzrostu zaszczepienia wśród mieszkańców. W powiecie sępoleńskim najwyższym wskaźnikiem może się pochwalić gmina Sośno, która w nagrodę otrzyma milion złotych.
Wielka podwyżka dla burmistrza
Wszystko wskazuje na to, że burmistrz Sępólna otrzyma 8 tysięcy złotych podwyżki z wyrównaniem od sierpnia. To efekt nowelizacji ustawy w sprawie kształtowania wynagrodzeń samorządowców. Taką propozycję w poniedziałek jednogłośnie zaakceptowała komisja budżetowa. Tymczasem w budżecie gminy na przyszły rok zapisano rewaloryzację płac pracowników gminnych jednostek na poziomie ledwie 5 procent. Burmistrz Sępólna nie należy do zwolenników obecnego rządu. Przemawia za tym, podobno, rozdawnictwo akcentowane przez opozycję. Szykuje się więc nie lada sprawdzian siły charakteru. Pojawiają się głosy, że burmistrz, współczując niedocenianym finansowo urzędnikom, odmówi przyjęcia olbrzymiego wzrostu wynagrodzenia przerastającego wyobraźnię wyborców.
Robert Lida
Pszczelarski jubileusz
W niedzielę Koło Pszczelarzy w Więcborku obchodziło jubileusz 75-lecia działalności. Uroczystości z udziałem wielu znakomitych gości odbyły się w Centrum Aktywności Społecznej. Jubileusz zaszczycił swoją obecnością prof. Jerzy Wilde, który do swojego rodzinnego miasta przyjechał z małżonką.
Robert Środecki
Brakuje miejsc w przedszkolu
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Sośnie radni i mieszkańcy obecni na obradach poruszyli kilka palących kwestii. Wójt starał się na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadać. Najistotniejszy problem dotyczy braku miejsc w Przedszkolu Gminnym w Sośnie. W tym roku kilkanaścioro dzieci nie zostało przyjętych.
Robert Środecki
Ratownicy wycofali wypowiedzenia
Ratownicy pracujący w zespołach ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Więcborku porozumieli się z zarządem spółki Novum - Med i wycofali swoje wypowiedzenia złożone z dniem 30 września.
Robert Lida
Nie opłaca się segregować
Rosnące ceny dosłownie wszystkiego już nikogo nie dziwią, a to dopiero początek. Jak zwykle pod koniec roku czekają nas podwyżki opłaty śmieciowej oraz pozostałych opłat i podatków lokalnych. Opłata śmieciowa wzrośnie na pewno i oby skończyło się na 30 złotych, ale to mało prawdopodobne. Mamy prawo tak twierdzić po tym, jak zobaczyliśmy nowy cennik, który będzie obowiązywał na składowisku odpadów w Stawnicy koło Złotowa. To tam trafia 50 procent odpadów segregowanych z terenu gminy Sępólno, a niedługo będzie to już 60 procent.
Robert Lida