stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Zamość może pisać o komunalce
13 grudnia, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego Sąd Okręgowy w Zamościu pod przewodnictwem sędziego Dariusza Krzysiaka zdecydował, iż Tygodnik Zamojski nadal może pisać o Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zamościu i nie musi usuwać ze swej strony artykułów na temat stwierdzonych w tej spółce przez Centralne Biuro Antykorupcyjne nieprawidłowości.
Piotr Pankanin
CBA sprawdza, czy w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zamościu nie został ustawiony przetarg
Dlaczego Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu wybrało ofertę zamojskiej firmy, za 8,5 mln zł, o blisko 2 mln zł droższą od oferty firmy z Gdańska? Czy to przypadek, że spółka zleciła wykonanie dokumentacji inwestycji siostrze właściciela firmy, która potem wygrała ów przetarg? I kolejny zbieg okoliczności: zwycięzca przetargu niemal dokładnie podał cenę inwestorską. W tej sprawie pytań jest więcej. Właśnie to jest przedmiotem zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Jadwiga Hereta
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W geście solidarności
33 wydawców lokalnych z całej Polski, skupionych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, w czwartek, 12 grudnia, opublikuje w geście solidarności na swoich portalach teksty Tygodnika Zamojskiego, na który sąd nałożył prewencyjny zakaz publikacji.
Podwyżki na mikołajki
Radni z gminy Sośno jako pierwsi w powiecie uchwalili nowe stawki opłaty śmieciowej, która zacznie obowiązywać od nowego roku. Mieszkańcy będą musieli znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni. Stawka opłaty śmieciowej w gminie Sośno wzrasta z 16 zł do 23 zł miesięcznie od osoby.
Robert Środecki
Posłowie na sesji
Rada Miejska w Więcborku na ostatniej sesji zafundowała mieszkańcom gminy kilkuprocentowe podwyżki przyszłorocznych opłat i podatków lokalnych. Ma to związek ze wzrostem cen energii elektrycznej i płacy minimalnej. Na obradach gościli parlamentarzyści, którzy deklarowali pomoc przy budowie obwodnicy Więcborka.
Robert Środecki
Czołówka w Trzcianach
W piątek na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Sikorzem a Trzcianami doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Sprawcą był kierowca trzeciego auta, który po kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia.
Robert Środecki
W Wałdowie już po świętach
W niedzielę w Wałdowie rozbrzmiewały świąteczne kolędy, rozdawano prezenty i dzielono się opłatkiem. Czyżby w tej parafii był inny kalendarz?
Robert Lida
Wstrzymać rewitalizację i wybudować trzy sale
Ubiegłą środę sępoleńscy radni spędzili pracowicie. Zajęli się między innymi lokalnymi podatkami i opłatami. Zaskakujący wniosek złożył radny Antoni Dolny. Radny z Włościbórka zaproponował, aby na trzy lata wstrzymać program rewitalizacji centrum Sępólna i zamiast tego wybudować sale gimnastyczne przy trzech wiejskich szkołach. O dziwo, głośnych sprzeciwów nie było.
Robert Lida
Pół setki wykonawców
Rekordowa liczba pięćdziesięciu wykonawców zaprezentowała się w niedzielę na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie w ramach XV Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Konkursowe przesłuchania trwały prawie cztery godziny.
Robert Lida
Z Iłowa do Szkocji
Groby polskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej rozsiane są po całym świecie. Dzięki naszemu czytelnikowi mieszkającemu w Szkocji natknęliśmy się na ciekawe znalezisko, mogiłę szeregowego Franciszka Weinka z Iłowa znajdującą się na cmentarzu Wellshill w Perth.
Robert Środecki