stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Józek, smaruj wózek...
Jest takie powiedzenie: Józek, smaruj wózek pojedziemy po gnój. Na co Józek odpowiada: Taki ...j, wózkiem po gnój? I ma Józek rację, bo wózkiem wprawdzie powinien ruszyć, ale po mistrzowskie trofea. A Józek, dla ścisłości, nazywa się Rękiewicz i jest liderem LZS Płocicz - drużyny, która już dzisiaj zdetonowała szampany po kolejnym zwycięstwie gwarantującym drużynie mistrzostwo ligi powiatowej w sezonie 2016/2016. Oklaski!
Robert Lida, Robert Środecki, Bartek Pankanin
Latanie na motoparalotni uzależnia
Unieść się w górę niczym ptak, poczuć wolność, podziwiając piękno krajeńskiego krajobrazu to umiejętność, którą potrafi Jacek Wiszniewski, miłośnik paralotniarstwa. Sępólnianin każdą wolną chwilę poświęca lataniu na motoparalotni. Od kilku lat należy do sępoleńskiej grupy paralotniarzy, których mogą Państwo podziwiać, szczególnie latem, w krajeńskich przestworzach. Skąd zrodził się pomysł, aby latać na motoparalotni? Czy każdy chętny mocnych wrażeń może latać na paralotni? Między innymi o tym Przemysław Wilkowski rozmawiał z Jackiem Wiszniewskim.
Przemysław Wilkowski
Milion złotych na promocję  strefy przemysłowej
Sępoleńska strefa przemysłowa nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Do tej pory gmina sprzedała tylko 3 działki pod działalność gospodarczą. Lekarstwem ma być zmasowana kampania promocyjna tych terenów.
Robert Środecki
Oświadczenia majątkowe
Dzisiaj zaglądamy do kieszeni radnych Rady Powiatu Sępoleńskiego. W jej skład wchodzą przedstawiciele różnych grup zawodowych. Ich stan posiadania i dochody są zróżnicowane.
Robert Środecki
Ile zarobili najważniejsi ludzie  w powiecie?
Każdy z nich ma na koncie pokaźne oszczędności, każdy zarobił w ubiegłym roku ponad 100 tys. zł. Dzisiaj zaglądamy do portfeli włodarzy poszczególnych gmin i powiatu. Który burmistrz zarobił najwięcej? Kto zgromadził największy majątek? Odpowiedzi podajemy w poniższym tekście.
Robert Środecki
Prymas Polski przewodniczył  jubileuszowym uroczystościom w Sośnie
W sobotę parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie obchodziła 50. rocznicę swojego powstania. W jubileuszowych uroczystościach wziął udział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej arcybiskup Ryszard Kasyna. Świadkami tego historycznego wydarzenia byli liczni parafianie oraz zaproszeni goście.
Robert Lida
Krótka historia pewnego włazu
Kilka dni temu na tyłach kościoła parafialnego w Sępólnie pojawił się niezwykły właz kanałowy przytwierdzony do kamienia. Na pokrywie znajduje się stylizowana grafika ornamentowa i napis, fragment listu św. Pawła Apostoła do Koryntian. Skąd pochodzi ta pokrywa i w jaki sposób znalazła się przed kościołem?
Robert Środecki
Fałszywi gazownicy
Na terenie powiatu pojawili się oszuści, którzy naciągają mieszkańców na kupno detektorów gazu propan butan. To proceder znany już w całym kraju.
Robert Lida
Kulturalna stolica powiatu
Pracownicy i dyrektorzy okolicznych placówek kulturalnych z podziwem i zazdrością spoglądają na Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie. To instytucja dysponująca największym budżetem, która ma do zaoferowania wiele atrakcji dla mieszkańców. W ubiegłym roku budżet placówki wynosił 1,628 mln zł.
Robert Środecki
Efekt domina
Kolejne zdarzenie z udziałem trzech samochodów na drodze Sępólno – Więcbork. W czwartek najechały na siebie bmw, dacia i nissan. Dwie osoby odwieziono do szpitala.
Robert Lida