stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Wspomnienie o Janie Pawle II
W poniedziałek 18 maja przypadła setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Przy okazji papieskich urodzin warto przypomnieć, że od ponad 20 lat Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Więcbork. Okolicznościową uchwałę Ojcu Świętemu wręczył Waldemar Kuszewski, obecny burmistrz Więcborka.
Robert Środecki
Piekarnia sprzedana,  likwidacja na ostatniej prostej
Stało się. Nieczynna od dwóch lat piekarnia Gminnej Spółdzielni w Więcborku została sprzedana. Nabywcą jest osoba fizyczna, mieszkająca w gminie Więcbork. – Był to ostatni majątek, jaki posiadała Gminna Spółdzielnia. Teraz możemy przeprowadzić proces likwidacji do końca – mówi Stanisław Gołuński, likwidator GS w Więcborku.
Robert Środecki
Dachowanie w Trzcianach
Okryty złą sławą zakręt w Trzcianach nadal zbiera swoje żniwo. We wtorek wypadł z niego i dachował ford mondeo.
Robert Lida
Stanął w czyjejś obronie
Znamy już kilka nowych ustaleń dotyczących tragicznej śmierci mieszkańca Więcborka w holenderskiej miejscowości Velp. Do zdarzenia doszło w sobotę 9 maja w hotelu robotniczym zamieszkałym przez emigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej.
Robert Środecki
Druh Kazimierz zakończył służbę
W sobotę na cmentarzu parafialnym w Sypniewie pożegnaliśmy Kazimierza Fojucika: ojca rodziny, społecznika i przede wszystkim człowieka, który 66 lat swojego życia poświęcił tutejszej ochotniczej straży pożarnej. Druh Kazimierz miał 89 lat, zmarł 5 maja, czyli dzień po święcie patrona strażaków – św. Floriana.
Robert Lida
Spotkali się dla jednej uchwały
W ubiegły wtorek w Kamieniu odbyła się kolejna sesja rady miejskiej. Nie obradowano za pośrednictwem kamer i internetu tylko w tradycyjny sposób. Radni spotkali się z powodu jednej uchwały dotyczącej przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości lokalnym przedsiębiorcom.
Robert Środecki
Świadek ma mniej praw niż oskarżony
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wypuścił z aresztu oskarżoną o dzieciobójstwo Natalię Z. z powodu panującej pandemii. Kobieta zamieszkała u swojej matki w Kamieniu, która sprawuje pieczę zastępczą nad jej pierwszym dzieckiem. Tymczasem sąd ograniczył ojcu małej Amelki kontakty z córką. Mężczyzna walczy o odzyskanie praw rodzicielskich, ale odbija się od ściany, mimo że w sprawie dzieciobójstwa jest tylko świadkiem. Prokuratura, która wnioskowała o areszt dla Natalii Z., zamierza zaskarżyć postanowienie sądu o zwolnieniu oskarżonej z aresztu.
Robert Lida
Zanim zginął, został pobity
Prokuratura Rejonowa w Tucholi przedstawiła zarzuty czterem osobom, które brały udział w pobiciu Artura Ch. z Dąbrówki, na kilka dni przed jego zamordowaniem. – To nie są osoby z terenu powiatu sępoleńskiego, tucholskiego czy chojnickiego – mówi z urzędową tajemniczością prokurator rejonowy w Tucholi Marcin Przytarski.
Robert Lida
Więcborczanin zamordowany w Holandii
W sobotę w holenderskiej miejscowości Velp został brutalnie zamordowany 40-letni Marcin R. Mężczyzna pochodzący z Więcborka przebywał tam na emigracji zarobkowej. Czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzi miejscowa policja.
Robert Środecki
Radni spotkali się w sieci
Po raz kolejny sesja Rady Miejskiej w Więcborku miała nietypowy przebieg. Poprzednio radni obradowali w maskach zakrywających twarz, a tym razem spotkali się w sieci na obradach online. Pomimo trudności organizacyjnych obrady udało się przeprowadzić sprawnie. Cały porządek obrad zrealizowano w ciągu 90 minut
Robert Środecki