stat4u

RSS Kategoria: Newsy

Podział punktów w Płociczu
Drużyna LZS Płocicz gościła dziś u siebie lidera ligi powiatowej - KS TIME Lubcze, a w zasadzie mecz toczył się "Ryba" kontra TIME. Rafał Pokora ponownie zawitał na bramce i dał świetny popis swoich umiejętności. Napastnicy Lubczy wyprowadzili wiele niebezpiecznych sytuacji, lecz na drodze do sukcesu stanął bramkarz gospodarzy.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Czerwono - żółto w Dąbrówce
Bardzo emocjonujący mecz miał miejsce w Dąbrówce, która gościła rywala z Dąbrowy. Wysoki pressing narzuciła drużyna Orła, która prowadziła 2:0 ze ZRYWEM.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Dożynki parafialne (powiatowe)
Tłumy mieszkańców powiatu sępoleńskiego oraz nakielskiego odwiedziły w niedzielę Zabartowo, gdzie odbywały się dożynki parafialne. Ponieważ włodarzom naszych gmin oraz powiatu nie chce się już organizować takich imprez, uznajemy, że były to również dożynki powiatowe.
Robert Lida
Wyciągnęli szczeniaka spod ziemi
Ciąg dalszy historii suki, która oszczeniła się w pobliżu toru motocrossowego Plabanka Więcbork. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu i wszystko wskazuje na to, że epilog dopisze postępowanie, do którego dojdzie przed obliczem sądu.
Robert Lida
Stypendyści burmistrza
W ubiegłą środę podczas sesji rady miejskiej burmistrz Więcborka wręczył stypendia za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Listy gratulacyjne otrzymało 59 uczniów gminnych placówek oświatowych.
Robert Środecki
Gigantyczne podwyżki energii elektrycznej
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Więcborku burmistrz Waldemar Kuszewski streścił radnym przebieg kilku spotkań, które odbyły się w okresie wakacyjnym. Najważniejsze dotyczyło planowanych remontów dróg wojewódzkich zlokalizowanych w gminie oraz inwestycji realizowanych w ramach rządowego programu Polski Ład.
Robert Środecki
Motocyklista wymusił pierwszeństwo
W ubiegłą środę na ulicy Wojska Polskiego w Więcborku doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty. 31-letni mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Pierwszej pomocy udzielili mu dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie będący poza służbą.
Robert Lida
Orzeł mocniejszy od Orzełka !
Za nami druga kolejka zmagań piłkarskiej ligi powiatowej ! Póki co komplet punktów zdobyły drużyny: CENTRUM Obkas, ZRYW Dąbrówka, LZS Orzeł Dąbrowa oraz TIME Lubcza. Bez punktów pozostają nadal drużyny: LZS Lutówko, FUKS II Wielowicz, Odrodzeni Mała Cerkwica i Sosenka Sośno. W Lutówku w pierwszej połowie gospodarze stworzyli wiele niebezpiecznych sytuacji, lecz nie potrafili tego zamienić w bramkę. Druga połowa należała już do Zabartowa, a konkretnie do " Bajana", który ustrzelił w tym spotkaniu hat tricka. LZS Orzeł Dąbrowa gościł drużynę LZS Victorie Orzełek, mecz być bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do samego końca. Zwycięskiego gola w tym spotkaniu po strzale głową zdobył Robert Chryszczak.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Rodzinny interes
Mieszkanka Wituni skarży się na uciążliwe sąsiedztwo. Na placu przy ulicy Zakrzewskiej pracuje kruszarka do betonowego gruzu. – Kurz cały czas leci na sąsiadów. Jesteśmy narażeni na potworny hałas nawet przy zamkniętych oknach od rana do wieczora. Kruszenie odbywa się nawet w niedzielę. Olej i paliwo z maszyn wylewa się na ziemię – mówi kobieta i pyta również o legalność tej działalności.
Robert Lida
Pies pogryzł dwie osoby,  bo bronił szczeniąt
W zaroślach vis a vis toru motocrossowego Plebanka oszczenił się bezpański pies. U łagodnego do tej pory czworonoga nagle odezwały się pierwotne instynkty. Doszło do pogryzienia dwóch osób, w tym 11-letniego dziecka.
Robert Lida