stat4u
Gmina Sośno

350 boisk w Roztokach

Robert Lida, 26 sierpień 2021, 10:21
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zagraniczny inwestor jest zainteresowany budową gigantycznej farmy fotowoltaicznej na terenie Roztok. Ma ona zajmować 250 hektarów, które należą do prywatnego właściciela. W przybliżeniu jest to obszar 350 boisk piłkarskich o standardowych wymiarach.
350 boisk w Roztokach

Około 400 tys. paneli słonecznych o mocy 100 MW na 200 hektarach pustyni – Quaid-e-Azam Solar Power Park w Pakistanie. Fot. http://rynekprawniczy.pl/

 Takiej inwestycji na terenie powiatu sępoleńskiego jeszcze nie było. W gminie Sośno miało stanąć ponad 100 wiatraków, ale nic z tego nie wyszło. Być może produkcja energii elektrycznej w tej rolniczej gminie przeniesie się bliżej ziemi. Wójt Leszek Stroiński już zaciera ręce. Gdyby powstała tak ogromna farma, to do kasy gminy wpływałoby dodatkowo 3 miliony złotych rocznie.
Największa w świecie elektrownia fotowoltaiczna zbudowana została na chińskiej pustyni na powierzchni 2700 hektarów. W Polsce, a jednocześnie w Europie Środkowej największą powierzchnię zajmuje farma fotowoltaiczna w Zwartowie na Pomorzu o powierzchni 300 hektarów.  
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...