stat4u
Sępólno

Alarm na apelu

Robert Lida, 23 maj 2019, 09:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Przez cały maj trwa strażackie świętowanie. W czwartek Dzień Strażaka obchodzono w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie. Najstarsi funkcjonariusze komendy nie pamiętają, aby w podobnej uroczystości brał udział strażak w stopniu generała, a tak było tym razem. Nie wszystkim jednak było dane świętować. Podczas uroczystego apelu dyżurująca zmiana musiała wyjechać do zdarzenia drogowego.
Alarm na apelu

Odznaczeni medalami ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa”

Alarm na apelu

Gratulacje dla komendanta od byłego komendanta Leszka Grugela

Czwartek stał pod znakiem intensywnych opadów deszczu, dlatego uroczystości odbyły się w garażu komendy. Wśród licznych gości: samorządowców, przedstawicieli innych służb, firm i instytucji na co dzień współpracujących ze strażakami był też kujawsko -pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak. Zaproszono również wszystkich prezesów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu sępoleńskiego. Przyjechali również dwaj emerytowani już komendanci powiatowi: Jerzy Kanurski i Leszek Grugel.
– Od 23 lat biorę udział w tego rodzaju uroczystościach i to w różnym charakterze, ale z tego miejsca jako komendant bardziej dostrzegam rangę tego wydarzenia. Nie byłoby tak bez licznej obecności gości. Jest to dla nas potwierdzenie, że doceniacie naszą pracę i służbę. Szanowna załogo, nasza praca obfituje w sytuacje stresogenne, traumatyczne, dlatego dziś zwrócę się do was trochę żartobliwie. Parafrazując klasyków z kabaretu Tey, którzy w sowim skeczu pod tytułem „Maluch” Mówią, że nie ważne kto jest przy sterze, bo ci się mogą zmieniać. Ważne kto jest motorem. Dlatego to wy jesteście podczas dzisiejszej uroczystości najważniejsi. To wy jesteście motorem tej komendy. Dlatego dziękuję wam za codzienną służbę i wszelkie działania naszej komendy i proszę o dalszą, lojalną i sumienną służbę – powiedział znany z niebanalnych wystąpień st. bryg. Maciej Suchomski, komendant powiatowy PSP w Sępólnie.
– Wizerunek strażaka profesjonalisty, na którego zawsze można liczyć od lat pielęgnowany jest najwyższym, społecznym zaufaniem. Jest to efekt strażackiej determinacji w służbie i pracy. Dziękuję wam w imieniu własnym i wszystkich współpracowników za ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa powiatu . Ta służba wymaga szczególnych cech charakteru, wysokich kompetencji, sprawności fizycznej i profesjonalizmu w działaniu. Mamy za sobą dobry rok. Rok 2018 obył się bez tragedii, w których zbiorowo ucierpieliby nasi mieszkańcy, tak jak to było w roku 2017. Życzmy sobie, aby to się nigdy już nie powtórzyło – dodał bryg. Janusz Halak.
Jak zwykle tego typu uroczystość stała się okazją do tego, aby funkcjonariuszom komendy powiatowej wręczyć odznaczenia resortowe, awanse na wyższe stopnie oraz stanowiska służbowe. Wymieniamy je poniżej.
Chyba po raz pierwszy w historii tego typu apel został przerwany alarmowym wyjazdem strażaków do zdarzenia. No cóż, służba nie drużba. Na szczęście była to niegroźna kolizja drogowa. Na tradycyjną grochówkę zastępy dysponowane do wyjazdu zdążyły. 

Srebrna odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:  st. kpt. Dariusz Chylewski
 
Brązowa  odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:  mł. ogn. Tomasz Cik, ogn. Sławomir Drobiewski, kpt. Robert Ferensztajn, ogn. Krzysztof Jacuński, mł. asp. Adam Kabat, mł. ogn. Tomasz Mrugalski, st. ogn. Rafał Rudnik, mł. ogn. Piotr Szemryk, st. ogn. Mirosław Szulc.

Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:  st. ogn. Grzegorz Barwiński, mł. asp. Adam Kabat,  st. ogn. Leszek Karbowiak, st. sekc. Przemysław Szmelter, st. ogn. Mirosław Szulc.

Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:  mł. ogn. Grzegorz Błoch, mł. ogn. Tomasz Mrugalski, ogn. Mirosław Tyda, mł. ogn. Paweł Zieliński
 
Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: str. Piotr Furdyna
 
Awansowani w stopniu służbowym:
1. na stopień kapitana - mł. kpt. Jacek Cyra
2. na stopień aspiranta sztabowego - st. asp. Juliusz Herman, st. asp. Zenon Binger
3. na stopień starszego aspiranta - asp. Ireneusz Pick
4. na stopień aspiranta - mł. asp. Dawid Betin
5. na stopień starszego strażaka - str. Piotr Furdyna, str. Krzysztof Jarząbek, str. Mariusz Wójcik
 
Awansowani w stanowisku służbowym:
1. na starszego operatora sprzętu: mł. ogn. Paweł Zieliński,
2. na operatora sprzętu spec.: mł. ogn. Grzegorz Błoch
3. na młodszego ratownika: st. str. Piotr Furdyna
 
Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Janusz Halak za szczególne zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą finansową dwóch funkcjonariuszy:
1. st. asp. Ireneusza Picka,
2. asp. Wojciecha Figlewicza.
 
Ponadto, za szczególne zaangażowanie podczas działań ratowniczo-gaśniczych dyplomem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżniony został dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sępólnie st. kpt. Robert Liss.
 
Czwartego maja podczas uroczystości centralnych obchodów Dnia Strażaka odbywających się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie minister spraw wewnętrznych i administracji nadał stopień młodszego kapitana aspirantowi Ireneuszowi Kierzkowskiemu.
 

 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...