stat4u
Lutowo

Biesiada po lutowsku, ale jednak po śląsku

Robert Lida, 19 wrzesień 2019, 10:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Kilkaset osób bawiło się w sobotę na kolejnej „Biesiadzie po lutowsku”. Tym razem impreza odbyła się na śląską nutę przy piosenkach gwiazd TV Silesia.
Biesiada po lutowsku, ale jednak po śląsku

Jak biesiada - to zabawa

Biesiada po lutowsku, ale jednak po śląsku

Claudia i Kasia – gwiazdy biesiady

„Biesiada po lutowsku” to już stały punkt kalendarza imprez na terenie gminy Sępólno. Słowo „biesiada” w pełni oddaje to, co się na niej dzieje. To muzyka, śpiew, taniec, a wszystko pod chmurką i przy obficie zastawionych stołach. Można powiedzieć, że w sobotę w Lutowie przy stołach zasiadła jednocześnie największa liczba ucztujących osób. Oczywiście mamy na myśli teren powiatu. Najpierw na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół taneczny Modraki, działający przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie. Jeśli Lutowo, to musiał być oczywiście występ zespołu Lutowianie. Okazało się jednak, że tak liczna publiczność czekała na występ Claudii i Kasi Chwołek oraz Gienka Loski, czyli gwiazd śląskiej piosenki znanych głównie widzom TV Silesia. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to Claudia (pisana przez C) i Kasia to nie siostry, tylko matka i córka. Ich występ nie ograniczał się tylko do bycia na scenie i śpiewania. Panie chętnie schodziły do publiczności, śpiewały wspólnie z nią i zachęcały do wspólnej zabawy. Trzeba przyznać, że potrafiły ją poruszyć i to dosłownie, a że była to publiczność dosyć zaawansowana wiekiem, to każdy ruch jest wskazany.
Dużo działo się na scenie, ale również na stołach. Jak biesiada, to biesiada. Organizatorzy przygotowali kilka tradycyjnych potraw i wypieków. Starczyło dla wszystkich. Dla bardziej aktywnych animatorzy ze stowarzyszenia Dorośli – Dzieciom przygotowali konkursy sprawnościowe. Dzieci mogły do woli korzystać z tak zwanych „dmuchańców”. Biesiadę zakończyła dyskoteka pod chmurką.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...