stat4u
Kamień

Burmistrz przedstawił nowego dyrektora

Robert Środecki, 03 wrzesień 2020, 15:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Mochel odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miejskiej w Kamieniu. Obrady były poświęcone przede wszystkim problematyce oświatowej. Podczas sesji burmistrz poinformował radnych, kto został nowym szefem gminnej oświaty.
Burmistrz przedstawił nowego dyrektora

Zamaskowani radni starali się zachować dystans społeczny

Burmistrz przedstawił nowego dyrektora

Podczas sesji burmistrz ogłosił personalia nowego szefa gminnej oświaty

Od pewnego czasu ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Mochel kojarzy się ze słynną imprezą urodzinową, o której mówi cały powiat. To największe jak dotąd ognisko zakażeń koronawirusem w okolicy. Pomimo złych skojarzeń radni postanowili spotkać się właśnie tam. Podczas sesji w rolach głównych wystąpili dyrektorzy okolicznych szkół. Szczególnie interesująca była wypowiedź Beaty Gwizdały, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu, która opowiedziała o losie absolwentów szkoły. 
– Aż 23 spośród naszych tegorocznych absolwentów zamierza kontynuować naukę w technikach, 9 w szkołach branżowych, tylko 5 osób w liceum ogólnokształcącym – powiedziała. Już kilka lat temu młodzież porzuciła licea na rzecz szkół technicznych, czego kolejnym dowodem jest los absolwentów kamieńskiej podstawówki. 
Dyrektorzy szkół solidarnie wyrażają obawy związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w czasach pandemii. – Obawiam się, ponieważ w gminie Kamień jest kilka ognisk koronawirusa. Jesteśmy przygotowani, ale moim marzeniem jest zakup ozonatora – powiedziała Beata Gwizdała. Szerzej o funkcjonowaniu kamieńskiej oświaty piszemy w innym miejscu. 
Burmistrz Kamienia Wojciech Głomski podziękował dyrektorom za przygotowanie i przedstawienie informacji, po czym ogłosił nazwisko nowego szefa gminnej oświaty. – Przypominam państwu, że ogłosiliśmy konkurs na to stanowisko. Dokumenty złożyła tylko jedna osoba, która nie spełniała wymogów formalnych, więc komisja konkursowa nie zakwalifikowała tej osoby do dalszego etapu postępowania. Jako burmistrz mam prawo powołania nowego dyrektora spośród pracowników. Od poniedziałku obowiązki dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Usług Oświatowych pełni pani Joanna Miotk – oświadczył burmistrz. Radni uznali solidarnie, że to dobry wybór. Pani Joanna jest od kilkunastu lat związana zawodowo z zespołem usług oświatowych i jest godnym następcą Urszuli Bryckiej, która postanowiła odejść na zasłużoną emeryturę.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...