stat4u
Sępólno

Burmistrz z umową na rewitalizację

Robert Środecki, 27 luty 2020, 09:39
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Umowę na dofinansowanie rewitalizacji centrum miasta odebrał w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Dzięki niej do kasy gminy wpłynie 3,5 mln zł. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 9 mln zł.
Burmistrz z umową na rewitalizację

Umowę na dofinansowanie rewitalizacji miasta od marszałka województwa odbiera burmistrz Sępólna

Burmistrz z umową na rewitalizację

Dofinansowanie otrzymał również Władysław Szyling (drugi z lewej)

O rewitalizacji centrum Sępólna pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Do artykułów na ten temat dołączaliśmy wizualizację prezentującą jak ma wyglądać sępoleński rynek wraz z przyległymi uliczkami. Inwestycja jest współfinansowana ze środków zewnętrznych. W ubiegłym tygodniu w urzędzie marszałkowskim burmistrz Sępólna w obecności pani skarbnik odebrał umowę na dofinansowanie.
„Przedmiotem projektu jest modernizacja rynku wraz z bocznymi uliczkami w Sępólnie Krajeńskim mająca na celu odnowę przestrzeni zdegradowanej zidentyfikowanej w LPR dla gminy Sępólno Krajeńskie na lata 2016-2023.Beneficjentem proj. jest gmina Sępólno Krajeńskie. Warto jednakże zaznaczyć, że ze względu na charakter inwestycji, do ostatecznych beneficjentów należy zaliczyć interesariuszy rewitalizacji, w tym przede wszystkim lokalną społeczność, czyli mieszkańców gminy Sępólno Krajeńskie, gdyż to oni najbardziej zyskają na realizacji inwestycji. Głównym problemem jest brak miejsca w centrum miasta, gdzie można by realizować działania społeczne. Celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej, która służyć będzie organizacji projektów społecznych, organizacji wydarzeń ogólnogminnych oraz codziennemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu” - czytamy w opisie dofinansowanego projektu.
Realizacja inwestycji powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku. Aby tak się stało, samorząd musi zabezpieczyć środki na wkład własny. Niezbędny będzie kredyt lub pożyczka. Rewitalizacja nie jest jedynym projektem, na jaki gmina otrzyma dofinansowanie.
Gmina Sępólno pozyskała również 12600 zł na organizację lokalnego pikniku wędkarskiego oraz 73 tys. zł na promocję turystyki. Ten projekt ma polegać na zorganizowaniu festiwalu świateł, pokazach historycznych oraz wydaniu folderu promocyjnego.
Gmina Więcbork pozyskała 18347 zł na doposażenie wypożyczalni sprzętu wodnego, a firma Hurt -Trans Kawiko 198 tys. zł na rozwój działalności gospodarczej polegający na budowie stawu rybnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Pozyskane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...