stat4u
Dalkowo

Czołówka z lawetą

Robert Lida, 05 listopad 2020, 10:50
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej 241 pod Więcborkiem. Fiat punto czołowo zderzył się z ciężarowym iveco. Osoby podróżujące fiatem strażacy musieli ewakuować z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
Czołówka z lawetą

Wypadek w Dalkowie spowodował wielogodzinne utrudnienia w ruchu

Czołówka z lawetą

Auto w zderzeniu z ciężarówką nie miało żadnych szans

Do zdarzenia doszło w Dalkowie, w piątek, o godzinie 13.40. Na łuku drogi czołowo zderzył się samochód osobowy z lawetą, która dodatkowo ciągnęła przyczepę. 

– Fiatem podróżowali mężczyzna i kobieta. Oboje byli zakleszczeni we wraku pojazdu. Ratownicy, aby ich ewakuować, musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Kierowca iveco był poza pojazdem i nic mu się nie stało. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków, dwa patrole policji, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Pasażerka fiata została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy, a kierowca karetką do szpitala w Więcborku – mówi st. kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie. 
– Ze wstępnych ustaleń policjantów poczynionych na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem iveco 62-letni mieszkaniec Sępólna, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem suzuki grand vitara, który wykonywał manewr skrętu w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w jadącego w kierunku Sępólna fiata punto. W wyniku zdarzenia obrażenia ciała odniosła kierująca fiatem 67-latka oraz 73-letni pasażer. Poszkodowani to mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – mówi asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie.
Przez kilka godzin ruch na drodze wojewódzkiej był utrudniony i odbywał się wahadłowo. (
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...