stat4u
Powiat

Duże pieniądze dla samorządów i przedsiębiorców

Robert Środecki, 08 luty 2018, 13:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu doszło do podpisania umów na dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Przedsięwzięcia, które otrzymały wsparcie, dotyczą między innymi promocji walorów turystycznych regionu, inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną i doposażenia przedsiębiorstw zajmujących się rybactwem. Do powiatu sępoleńskiego trafi kilka milionów złotych.
Duże pieniądze dla samorządów i przedsiębiorców

Decyzję o dofinansowanie zadania dla gminy Kamień odbiera Ireneusz Bona

Samorząd województwa podzielił środki finansowe za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej „Nasza Krajna i Pałuki” działającej na terenie 10 gmin z powiatów sępoleńskiego, nakielskiego i żnińskiego. LGR to partnerstwa tworzone przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy, które wdrażają opracowane przez siebie lokalne strategie rozwoju. Ich rolą jest między innymi przeprowadzanie naborów wniosków o wsparcie.
Na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie, są samorządy lokalne, osoby prywatne i przedsiębiorcy. Gmina Kamień na wzmocnienie atrakcyjności jeziora Mochel poprzez budowę dwóch pomostów rekreacyjno-wędkarskich oraz jednej platformy widokowej otrzyma 211 tys. zł. Całkowita wartość tego zadania wynosi 260 tys. zł. Gmina Więcbork na budowę mola przy promenadzie, fontanny pływającej na Jeziorze Więcborskim oraz infrastruktury towarzyszącej - ławek z oparciem, stojaków na rowery, lunety widokowej, koszy na odpady zmieszane otrzyma 254 tys. zł. Całkowita wartość tego zadania wynosi 769 tys. zł. Gmina Sępólno na rozbiórkę istniejącego i budowę nowego pomostu na plaży miejskiej w miejsce istniejącego pomostu na Jeziorze Sępoleńskim oraz zakup łodzi wędkarskich i żaglowych dostanie 253 tys. zł. Całkowita wartość zadania wynosi 425 tys. zł. Miejsko- -Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu na organizację imprezy promującej walory turystyczne regionu z uwzględnieniem położenia nad jeziorem Mochel - Kamieńskie lato z rybką otrzyma 10 tys. zł. Wartość tego zadania to 14 tys. zł.
Duże pieniądze otrzymają lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Zdzisław Żekiecki na zabezpieczenie stawów rybnych w miejscowości Piaseczno przed kłusownikami i chronionymi gatunkami zwierząt przez założenie fotopułapek oraz elektrycznego pastucha odstraszającego otrzyma 5 tys. zł. Całkowita wartość tego zadania wynosi 10 tys. zł. Andrzej Szyszło, właściciel firmy „ROLMASZ” z Wituni, dostanie 142 tys. zł na budowę łowiska wędkarskiego wraz z ogrodzeniem, monitoringiem i dwoma altanami drewnianymi oraz zakup grillowędzarni i traktora ogrodowego. Całkowita wartość tego zadania to 357 tys. zł. Hanna Lewandowska na rozbudowę i przebudowę Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie otrzyma 199 tys. zł. Inwestycja pochłonie około 958 tys. zł. Anna Jakubczyk-Niemczyk z Piaseczna na podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia ośrodka wypoczynkowego z polem namiotowym oraz trzema domkami wypoczynkowymi w miejscowości Piaseczno nad jeziorem Borówno dostanie 197 tys. zł. Całkowitą wartość zadania oszacowano na 412 tys. zł. Justyna Potracka z Jelenia dostanie 18 tys. zł na utworzenie wypożyczalni sprzętu wodnego oraz rekreacyjnego nad jeziorem Jeleń Duży. Realizacja inwestycji ma kosztować 38 tys. zł. Witold Przewoski z Więcborka na remont budynku mieszkalno-usługowego wraz z zakupem niezbędnego sprzętu oraz utworzeniem jednego miejsca pracy otrzyma 130 tys. zł. Kosztorysowa wartość zadania wynosi 334 tys. zł. Piotr Tłok z Sypniewa dostanie 199 tys. zł na rozwój firmy Klinika Embriotransferu i Rozrodu Koni poprzez świadczenie nowych usług, w związku z zakupem niezbędnych akcesoriów do propagowania turystyki i rekreacji konnej. Całkowita wartość tego zadania wynosi 399 tys. zł.
Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu do samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych z powiatu sępoleńskiego trafi około dwóch milionów złotych ze źródeł zewnętrznych. Oczywiście, wszystkie inwestycje zaplanowane do realizacji wymagają wkładu własnego. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...