Dwa szybkie mecze

Tomasz Aderjahn, 24 grudzień 2013, 00:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Po zwycięstwie na własnym boisku i dobrej grze w drużynie Krajny nie ma już śladu. W kolejnych dwóch spotkaniach sępoleński zespół doznał dwóch drastycznych porażek, a oba pojedynki trwały nieco ponad godzinę. Najpierw była klęska w Nakle, a w miniony weekend równie szybko w Sępólnie poradziła sobie drużyna z Chełmży. Niestety, słabe wyniki siatkarzy odbiły się natychmiast na frekwencji. Odbywający się w tym samym czasie jarmark adwentowy na sępoleńskim rynku cieszył się zdecydowanie większym zainteresowaniem, a trybuny Krajna Areny świeciły pustkami.

Lider z Chełmży nie miał litości dla siatkarzy Krajny. Fot. Tomasz Aderjahn

Drużynie z Nakła od początku sezonu nie wiodło się najlepiej, jednak pojedynek z Krajną odmienił tę sytuację. W całym spotkaniu sępoleńska drużyna nie miała wiele do powiedzenia. Już pierwszy set, przegrany do 14 pokazał, że spotkanie zakończy się bardzo szybko. W drugiej odsłonie było podobnie. Dwa punkty więcej udało się zdobyć w trzecim secie, jednak nie zmieniło to wizerunku gości, którzy zostali wręcz zdemolowani.
Na kolejne spotkanie ligowe do Sępólna przyjechał lider tabeli, KS Chełmża. Troszkę niespodziewanie na początku meczu to gospodarze objęli prowadzenie. Najpierw 6:5, a po chwili 9:8. Od tego momentu goście zaczęli grać zdecydowanie lepiej i od razu odbiło się to na wyniku. Momentalnie przewaga urosła do 5. punktów (14:19). W końcówce siatkarze Krajny jeszcze zdobyli kilka punktów, jednak było to zdecydowanie za mało, aby myśleć o wygraniu seta.
Początek drugiego seta był znakomity w wykonaniu gości, którzy szybko objęli prowadzenie 6:1. Gospodarze jeszcze zdobyli się na zryw i po okresie lepszej gry i asie serwisowym D. Kmiecika zrobił się remis po 8. Podobnie jak w secie pierwszym, mocno zmotywowało to drużynę z Chełmży, która zaczęła grać wręcz koncertowo. Skuteczny blok i mocny, pewny atak przynosiły im kolejne punkty, na co siatkarze Krajny nie mogli w żaden sposób znaleźć recepty.
Trzecia odsłona była niemal kopią poprzednich. Początek był wyrównany, a goście zdołali wypracować sobie zaledwie dwupunktową przewagę. Po udanym bloku K. Pypki Krajna nawet objęła prowadzenie 13:11. Było to jednak wszystko w wykonaniu gospodarzy. Od tego momentu na 14 punktów gości Krajna odpowiedziała zaledwie trzema. Warta odnotowania jest również fatalna skuteczność gospodarzy w polu zagrywki. Na początku trzeciej odsłony na 8 zagrywek aż 5 było zepsutych. Przy tak słabym elemencie siatkarskiego rzemiosła w żaden sposób nie można myśleć o wygrywaniu setów.
Teraz w rozgrywkach ligowych następuje świąteczna przerwa. Może warto pomyśleć nad potrenowaniem zagrywki, gdyż na zakończenie pierwszej rundy w pierwszy noworoczny weekend Krajna wyjeżdża do Grudziądza na pojedynek z odbudowująca się Stalą, gdzie o  punkty ponownie będzie szalenie trudno.

V kolejka:
Trójka Nakło - Krajna Sępólno 3:0 (25:14, 25:14, 25:16)

Pozostałe wyniki:
LZS Jastrzębie - REM-BUD Aktywni Nowe 3:0 (25:21, 25:21, 26:24); Budowlanka Toruń - AZS UMK Toruń 3:0 (25:19, 25:20, 25:16); KS Chełmża - Stal Grudziądz 3:0 (25:22, 25:20, 25:16).

VI kolejka
Krajna Sępólno - KS Chełmża 3:0 (21:25, 16:25, 16:25)
Krajna: J. Lupa, D. Kmiecik, Ł. Filipczak, K. Pypka, J. Weltrowski, G. Leśniak, B. Nowak(L) - M. Barabach, R. Marglewski, M. Szydeł, K. Szliep, K. Rudnik.

KS Stal Grudziądz - REM-BUD Aktywni Nowe 3:0 (25:20, 25:13, 25:21); AZS UMK Toruń - NTS Trójka Nakło 3:1 (24:26, 25:22, 25:17, 26:24); LZS Jastrzębie - Budowlanka Toruń 3:1(25:16, 17:25, 25:18, 25:16).