Sępólno

Fabryka styropianu w parku przemysłowym

Robert Środecki, 21 listopad 2019, 12:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Firma zajmująca się produkcją styropianu zamierza nabyć działkę w sępoleńskim parku przemysłowym. Na dwuhektarowej nieruchomości ma powstać fabryka wytwarzająca ten surowiec. W najbliższy piątek dojdzie do podpisania aktu notarialnego.
Fabryka styropianu w parku przemysłowym

Na dwuhektarowej działce w parku przemysłowym ma powstać fabryka styropianu

W Urzędzie Miejskim w Sępólnie rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej o powierzchni 1,94 ha w sępoleńskim parku przemysłowym. Nabyciem działki zainteresowane były 3 firmy, w tym dwie lokalne. Najwięcej, bo aż 616 tys. zł za zakup gruntu zaoferowała firma Styropmin z Mińska Mazowieckiego zajmująca się produkcją styropianu. Firma STYROPMIN to jeden z wiodących i największych producentów styropianu w Polsce oraz w Europie. Założono ją na początku lat 90.
– W najbliższy piątek 22 listopada dojdzie do podpisania aktu notarialnego. Następnie nabywca działki może rozpocząć proces opracowania dokumentacji. Firma zamierza rozpoczać budowę fabryki wiosną przyszłego roku. Zamierzają zakończyć inwestycję w ciągu jednego roku. Firma deklaruje zatrudnienie 30 osób. Inwestor ma już kilka zakładów produkujących styropian w wielu miejscach w całym kraju. Zależało mu jednak na umiejscowieniu jednej z fabryk na północy Polski - informuje burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Zdaniem burmistrza produkcja styropianu nie jest szkodliwa. – Cała produkcja jest zamknięta w hali. Jedyną uciążliwością może być zwiększony transport. Oczywiście, taka inwestycja wymaga opracowania raportu oddziaływania na środowisko – dodaje burmistrz.
Fabryka ma powstać na działce za nieruchomością pana Klimka, pomiędzy ulicami Zakładową i Fabryczną, w miejscu, gdzie leżą korzenie drzew powalonych podczas nawałnicy.
Gmina ma do sprzedania kolejne nieruchomości w parku przemysłowym. Następny przetarg odbędzie się na początku grudnia. Burmistrz wspomniał, że powstawanie kolejnych fabryk i zakładów przyczyni się do zwiększenia transportu. To miejsce można bez trudu odkorkować. Wystaczy jedną z uliczek znajdujących się w parku przemysłowym połączyć z ulicą Przemysłową. Teren użytkuje ZGK na potrzeby magazynowania słomy. Po wykonaniu takiej inwestycji samochody dostawcze mogłyby omijać wjazd od strony drogi wojewodzkiej nr 241, gdzie znajdują się domy mieszkalne.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...