stat4u

Fuks ogrywa Gwiazdę

Tomasz Aderjahn, 28 wrzesień 2014, 02:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Udany weekend miały nasze drużyny w B-klasie. Nie powiodło się tylko Gwieździe, która poległa w derbowym pojedynku z Fuksem. Komplet punktów ze spotkań wyjazdowych przywiozły drużyny z Komierowa i Skarpy
Fuks ogrywa Gwiazdę

W drugiej połowie Gwiazda, nie mając nic do stracenia, groźnie atakowała bramkę drużyny Fuksa. Fot. Tomasz Aderjahn

Pojedynek derbowy w Sypniewie lepiej rozpoczęła drużyna z Wielowicza, która raz za razem ostro atakowała bramkę gospodarzy. Na początku bliski szczęścia był D. Wardziński, jednak jego strzał poza boisko wybił M. Poznań. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładne uderzenie głową D. Nawrockiego intuicyjnie obronił J. Cieślik, który równie ładnie obronił strzał M. Wegnera. Pierwsza bramka dla gości padła w 13. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego M. Grabowskiego ładnym strzałem głową do siatki skierował D. Wardziński. Niespełna 3 min później mocny strzał z dystansu K. Sołtysa odbił się lekko od murawy i pod interweniującym bramkarzem Gwiazdy wpadł do siatki. Goście z Wielowicza nie zamierzali odpuszczać i w 20. min na indywidualną akcję zdecydował się D. Nawrocki. Najpierw bez większych kłopotów ograł obrońcę Gwiazdy i będąc w sytuacji sam na sam, absolutnie nie dał szans J. Cieślikowi. Po strzeleniu trzech goli goście nieco zwolnili, a inicjatywę próbowali przejąć gospodarze. Dwukrotnie na bramkę uderzał Kamil Draber, jednak minimalnie niecelnie. Dopiero w 35. min gospodarzom udało się strzelić gola kontaktowego. Na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Draber i piłka wylądowała w siatce. Gospodarze absolutnie nie zamierzali poprzestawać na jednej bramce i w dalszym ciągu dążyli do zmniejszenia strat. Najbliżej powodzenia był Ł. Brzakała, którego strzał z trudem obronił D. Kmiecik. Do ciekawej sytuacji doszło w końcówce pierwszej połowy. Obrońca Gwiazdy T. Guzy blokował piłkę w polu karnym, czekając na wyjście swojego bramkarza. Gdy się nie doczekał, przewrócił walczącego
M. Grabowskiego. Arbiter główny dopatrzył się przewinienia i odgwizdał rzut karny. Będący zdecydowanie bliżej całej sytuacji arbiter boczny nie sygnalizował faulu obrońcy Gwiazdy. Sędzia główny podtrzymał jednak swoją decyzję, a rzut karny na czwartego gola zamienił A. Grochowski. Obaj sędziowie w przerwie długo wyjaśniali sobie tę sytuację, nie dochodząc do porozumienia. Każdy z nich pozostał przy swoich decyzjach.
Po zmianie stron lepiej grali gospodarze, jednak brakowało szczęścia. Mocny strzał z dystansu Kamila Drabera z trudem obronił D. Kmiecik, podobnie jak po chwili strzał P. Szylinga. W 70. min dośrodkowanie Ł. Brząkały znakomitym strzałem głową w siatce umieścił. J. Wiepszkowski. Był to dla tego piłkarza setny gol w barwach Gwiazdy. Gwiazda w końcówce jeszcze zerwała się do ataków. Spokojnie grająca drużyna z Wielowicza nie pozwoliła sobie już na utratę kolejnych bramek i pewnie zainkasowała trzy punkty.
Drużyna ze Skarpy na kolejne spotkanie wyjechała do dobrze radzącej sobie w obecnym sezonie ekipy TKP Tuchola. Początek potwierdzał przypuszczenia o trudnej przeprawie. Gospodarze dwukrotnie zdołali pokonać D. Szczygła i chyba uwierzyli w kocowy sukces. Wtedy do odrabiania strat ruszyli piłkarze Biomasy. Najpierw jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył G. Łaszczyk. Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził K. Murawski. Nieco zaskoczonych gospodarzy dobili jeszcze K. Kużas i P. Kufel. Zwycięstwo Biomasy sprawiło, że awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.
Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna Taxusa Komierowo. Tym razem trzy punkty zdobyła w Gostycynie, strzelając zwycięską bramkę w samej końcówce meczu.

Wyniki:
Gwiazda Sypniewo - Fuks Wielowicz 2:4 (1:4)
Bramki: Kamil Draber, J. Wiepszkowski - D. Wardziński, K. Sołtys, D. Nawrocki, A. Grochowski.
Gwiazda: J. Cieślik, Ł. Brząkala, W. Łańki, J. Wiepszkowski, M. Poznań, F. Fertykowski (46' P. Szyling), Krystian Draber, T. Guzy, P. Koniec (70' ‘F. Kukawski), Kamil Draber,  Michał Nowak (46’ K. Gwoźdź).
Fuks: D. Kmiecik, M. Wegner, A. Głowacki, R. Hoppe, D. Pachocki, K. Gierszewski, K. Sołtys, D. Wardziński, M. Grabowski (67' P. Głowacki), D. Nawrocki, A. Grochowski.

Myśliwiec Gostycyn - Taxus Komierowo 1:2 (1:1)
Bramki: B. Brodowski, M. Mela.

TKP Tuchola - Biomasa Skarpa 2:4 (2:1)
Bramki: G. Łaszczyk, K. Murawski, K. Kużas, P. Kufel.

Pozostałe wyniki:
LKS Kęsowo - Sokół Nowy Dwór 2:4, Łokietek Wierzchucin Królewski - Olimpia Wtelno 1:1, KS Kawle - Gryf II Sicienko 3:3, Victoria Mąkowarsko - pauza.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...
Przez cały weekend na więcborskiej Plebance ryczały motocykle...