Gimnazjalistki z Więcborka w finale…

Nadeslane, 17 grudzień 2011, 22:34
Średnia: 0.0 (0 głosów)
4 listopada na obiektach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyła się druga runda rozgrywek piłkarskich Coca-Cola Cup. Runda ta składała się z dwóch etapów: grupowy i pucharowy. Gimnazjalistki z Więcborka grały w grupie z Gimnazjum Śliwice i Gimnazjum Stobno.

Skład zespołu: Wioletta Pers, Joanna Słoma, Wiktoria Myszkowska, Oliwia Myszkowska, Kornelia Olska, Magda Fabia, Oliwia Gatz, Natalia Madela, Alicja Kosmela, Justyna Kryza (3 bramki), Klaudia Draber (3 bramki), opiekun zespołu: Arkadiusz Skowron

W pierwszym spotkaniu stremowane uczennice z Więcborka mimo zdecydowanej przewagi zremisowały (1:1) z Gimnazjum ze Śliwic.
Drugie spotkanie to pokaz świetnej gry bramkostrzelnego duetu z Więcborka, przeciwniczki z Gimnazjum ze Stobna nie miały żadnych argumentów by przeciwstawić się naszemu zespołowi przegrywając ostatecznie (4:0).
Piłkarki z Więcborka zajęły pierwsze miejsce w grupie i czekały na zwycięzcę drugiej grupy by rozegrać spotkanie, którego stawką był awans do Finału wojewódzkiego. Stawka meczu bardzo stremowała oba zespoły, mnożyły się liczne błędy i niedokładności w zagraniach. Do przerwy tego meczu Gimnazjalistki z Więcborka remisowały (0:0) z Gimnazjalistkami z Żalna.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia, po 2 minutach nasz zespół objął prowadzenie po bardzo ładnym strzale zza pola karnego Justyny Kryza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo wielu dogodnych sytuacji z jednej i drugiej strony. W geście radości ze zwycięstwa (1:0) i awansu do Finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup to uczennice Gimnazjum z Więcborka mogły wznieść  ręce. Jesteśmy w gronie 6 najlepszych drużyn w województwie kujawsko-pomorskim na 83 zespoły startujące w rozgrywkach, finał rozegrany będzie w maju 2012 roku.