B-klasa

Gwiazda nieco przygasła

Tomasz Aderjahn, 28 październik 2011, 12:35
Kibice sypniewskiego klubu po zwycięstwie Gwiazdy w Gostycynie liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy, tym bardziej że do Sypniewa przyjechał średnio grający Cis Cekcyn. Początek spotkania był niezły w wykonaniu gospodarzy, jednak szybko strzelonego gola przez J. Nowaka arbiter nie uznał i odgwizdał pozycję spaloną. Niestety, to co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Drużyna z Cekcyna zdołała pokonać bramkarza Gwiazdy i do przerwy prowadziła 1:0. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków, jednak w dalszym ciągu nie mogli przeprowadzić skutecznej akcji i doprowadzić do remisu. Niespodziewanie to kolejny raz goście trafili do bramki Gwiazdy i wywieźli z Sypniewa trzy punkty.

Sporo emocji było również w Kamieniu, gdzie druga drużyna Kamionki podejmowała TKP Tuchola. Goście zajmujący ostatnią lokatę w tabeli niespodziewanie po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Po zmianie stron do remisu doprowadził K. Radzio. Wynik remisowy utrzymywał się aż do 90. min, i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gola na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach spotkania strzelił D. Spica.
Sporo emocji przeżyli również kibice w Komierowie, gdzie Taxus podejmował zawsze groźne LKS Kęsowo. Po pierwszej połowie widniał wynik remisowy, co zapowiadało jeszcze większe emocje po przerwie. W drugiej połowie obie drużyny trafiały do siatki, jednak o jednego gola więcej strzelili gości, którzy wywieźli trzy punkty.
Druga drużyna Krajny miała wolny weekend.
Interesująco zapowiada się najbliższa kolejka w B-klasie. Dojdzie w niej bowiem do podwójnych derbów. W Sępólnie druga Krajna podejmie drugą drużynę Kamionki, a w Komierowie Taxus zmierzy się z Gwiazdą Sypniewo.

Bramki: K. Radzio, D. Spica.

Taxus Komierowo - LKS Kęsowo 3:4  (1:1)

Bramki: P. Siekierka, P. Golak, D. Węgierski.

Gwiazda Sypniewo - Cis Cekcyn 0:2 (0:1)

Pozostałe wyniki: Tucholanka II Tuchola - Myśliwiec Gostycyn 1:2, Sokół Lubiewo - Zjednoczeni Zielonka 2:2, Krajna II Sępólno - pauza.